Kullanıcı Adı: Şifre: - Şifrenizi mi Unuttunuz?
Raptor Riders'a Henüz Üye Değil misiniz? Lütfen Kayıt Olun!
Sayfa 2 Toplam 3 Sayfadan BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu
Toplam 23 adet sonuctan sayfa basi 11 ile 20 arasi kadar sonuc gösteriliyor

aslanburclu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Yaşar AKILLI
    EMEKLİ
     XL650 TRANSALP 2006
     ANKARA
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    0
    plaka: 06 DV 656
    yer : GOP/SİNCAN/ANKARA
    kan : B Rh +
    nick : aslanburclu

foreman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Fatih Ulus
    servis şefi
     sym gts 250 evo i
     İstanbul - Küçükçekmece (Avrupa Yakası)
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    2
    Alıntı aslanburclu Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

yasar abı benım vermek ıstedıgım mesaj gume gıttı...:mrgreen::mrgreen:
    literatürde foreman...
    halk arasında formen...
    dostlar arasında FATİH....

Yaşar AKILLI
    EMEKLİ
     XL650 TRANSALP 2006
     ANKARA
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    0
    Alıntı foreman Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    yasar abı benım vermek ıstedıgım mesaj gume gıttı...:mrgreen::mrgreen:
    abisi anlamaz arkadaşlar bak hala soracaklar ... onun için okusunlar bitsin bu iş

Tayfun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tayfun Kinyas
    Hamamda Tellak
     Yamaha Royal Star 1300
     İstanbul
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    3
    beyler eski forumları iyice okuyun bu düşündüklerinizin hepsinin nasıl yapılacağı malzemelerin nerden temin edileceği tek tek yazılı bağlantıların nasıl ve nerelerede yapılacağıda görüntülerle yazılı bizim makinalara tek yapamayacağımız o da şanzumanın yapısından kaynaklanıyor (mekanik olarak vites göstergeleri ama elektronik olarak bilemem

hadi hadi eski konuları bida okuyun allahın tembelleri

Vites göstergeside yapılır komutanım, sol alttaki zincir koruma kapağının altından çıkan vites değiştiren uzun kola elektronik bir eklemeyle bunu yapmak mümkün...

Yaşar AKILLI
    EMEKLİ
     XL650 TRANSALP 2006
     ANKARA
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    0
    Alıntı Tayfun Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Vites göstergeside yapılır komutanım, sol alttaki zincir koruma kapağının altından çıkan vites değiştiren uzun kola elektronik bir eklemeyle bunu yapmak mümkün...

zor iş be tayfun o teknolojiyi çok aradım bulamadım anladım sayıcı veya okuyucu bi sistem düşünüyorumda yinede aradığım sistemi tam bulamadım ama bi 125 lik honda parçalasak onun teknolojisinden bişey belki yapabilirizde ...

aslında böyle vites göstergeli makinası olan bi kaç yerini açıp sistemi ve çalışmasını fotolasa uyup uymayacağını anlarız belki:?

Tayfun Kinyas
    Hamamda Tellak
     Yamaha Royal Star 1300
     İstanbul
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    3
    zor iş be tayfun o teknolojiyi çok aradım bulamadım anladım sayıcı veya okuyucu bi sistem düşünüyorumda yinede aradığım sistemi tam bulamadım ama bi 125 lik honda parçalasak onun teknolojisinden bişey belki yapabilirizde ...

aslında böyle vites göstergeli makinası olan bi kaç yerini açıp sistemi ve çalışmasını fotolasa uyup uymayacağını anlarız belki:?
    Çok zor değil komtanım, dışarıdanda böyle birşey yapabilmek mümkün, düzenek aslında basit ama şöyle bir eksisi var, mesela vites attığımızda bazen geçmiyor ve yeniden vitesi geçirmek için aynı hareketi yapıyoruz, işte bu boş hareketi vites atışı sayarak olduğumuz vitesten 1 fazlasını gösterir, ondan sonrasıda profesyonelliğe kalıyor...

Yaşar AKILLI
    EMEKLİ
     XL650 TRANSALP 2006
     ANKARA
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    0
    herhalde yani benim korkumda o zaten işte elektronik okuyuculara onun için güvenmiyorum

Tayfun Kinyas
    Hamamda Tellak
     Yamaha Royal Star 1300
     İstanbul
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    3
    Benim aklımda olan elektronik okuyucu değil komtanım, ama dediğim gibi hata payı var, elektornik sistem nasıl birşey acaba ?

Yaşar AKILLI
    EMEKLİ
     XL650 TRANSALP 2006
     ANKARA
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    0
    ufak bi yazılımlı optik okuyucu (mesafeli) vites değiştirme miline bir mesafe okuyucu yani su yeni nesil araçlara takılan geri mesafeyi uzaklığı ölçen sistem işte bir yere bunu sabitleyip görme yeride vitesin oynayan kolunu gözetliyecek ve her hareketindeki yani vites geçme ve yerlerinde kalma durumlarına bir değer verilip montelenecek kaısaca boşta iken milin mesafesine o okuma ,,, 1 ci vites durumundaki okuma uzaklığına sıfır yazılacak,,,, 2 ci vites durumuna 2 işıklanacak ............................. 5 ci vites geçme durumu ve okuma uzaklık mesafesine 5 işıklanacak yani ayarlanan hangi boşluğa gelse o mesafeyi verilen değerlerin ışıkları yanacak ( valla kafamdaki düşünceyi yazarken benim bile kafam karışıyo) yani anlıyacağın varmı böyle motor delisi bi elektronik mühendisi veya ustası nerdeeeeeee

GOKHAN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

gökhan sarısoy
    Makina Mühendisliği
     regal raptor
     İstanbul
    Beğenmiş
    0
    {vb:rawphrase post_thanks_times_post, 6
    ufak bi yazılımlı optik okuyucu (mesafeli) vites değiştirme miline bir mesafe okuyucu yani su yeni nesil araçlara takılan geri mesafeyi uzaklığı ölçen sistem işte bir yere bunu sabitleyip görme yeride vitesin oynayan kolunu gözetliyecek ve her hareketindeki yani vites geçme ve yerlerinde kalma durumlarına bir değer verilip montelenecek kaısaca boşta iken milin mesafesine o okuma ,,, 1 ci vites durumundaki okuma uzaklığına sıfır yazılacak,,,, 2 ci vites durumuna 2 işıklanacak ............................. 5 ci vites geçme durumu ve okuma uzaklık mesafesine 5 işıklanacak yani ayarlanan hangi boşluğa gelse o mesafeyi verilen değerlerin ışıkları yanacak ( valla kafamdaki düşünceyi yazarken benim bile kafam karışıyo) yani anlıyacağın varmı böyle motor delisi bi elektronik mühendisi veya ustası nerdeeeeeee
    komtanım regalın zaten şanzuman içinde vıtes okuyucu var tps sensörünün kablolarının yanından cıkan bir gurup kablo var o bu iş için sadece kontrol paneli yapıp göstergenın yanına yerleştirilecek okadar devir sayacı içinse tps sensörünün yanına manyetık sayıcı koyulacak direk kırank mılının devrı alınır yapılan panelede bu gösterge yerleşir tek panelde hem vites hem takaometre olur tabi yapılırsa
    HAYAT ÜÇBUÇUKLA DÖRT ARASINDADIR YA ÜCBUÇUK ATARSIN YA DÖRT DÖRTLÜK YAŞARSIN

Sayfa 2 Toplam 3 Sayfadan BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)