Kullanıcı Adı: Şifre: - Şifrenizi mi Unuttunuz?
Raptor Riders'a Henüz Üye Değil misiniz? Lütfen Kayıt Olun!
Sayfa 3 Toplam 6 Sayfadan BirinciBirinci 12345 ... SonuncuSonuncu
Toplam 52 adet sonuctan sayfa basi 21 ile 30 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: batırdım

okan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

okan verim
    Tekstil
     caponord
     Samsun
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    2
    Alıntı promote Nickli Üyeden Alıntı
    yerini biliyorum zaten uraşdım i ibi sesde yakaldım ama olmadı galıba
    debriyaja basılırken sonuna kadarmı basılacak ??
    babacan makara yapmıyon deelmi... yok eğer bu kadar bilgisizsen skooterden başlasaydın sağlığın açısından.. çok dikkat et kardeşim bu debriyaj ayarlamasını yapamassan başına çok işler açarsın...bi bilen yokmu etrafında yaaa.. valla içime sıkıntı oldun benim şimdi....
    tayfun gitsene adama yardıma beaa... :P
    OKAN VERİM -1973 -SAMSUN

APRİLİA CAPONORD ETV 1000
    APRİLİA PEGASO 650 ie
    SUZUKİ AN 125

aslanburclu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Yaşar AKILLI
    EMEKLİ
     XL650 TRANSALP 2006
     ANKARA
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    0
    bu arkadaşın önce bir sürücü kursuna ve sonrada bir e bir eğitime tabi olması gerekiyor her kafadan bir bilgi ile toprağa gider allah muhafaza

güzel kardeşim sen derhal bir motosiklet eğitim kursuna yazıl
    plaka: 06 DV 656
    yer : GOP/SİNCAN/ANKARA
    kan : B Rh +
    nick : aslanburclu

promote - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

kaan ozpay
    xxx
     regal raptor
     Türkiye
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    0
    ne gibi işler alırım ..
    trafiğe çıkmıyorum , etrafda dolaşıyorum ama yorgunlukdanmı nedır vites değişimini yumuşak şekilde yapamadığım zart zurt sesleri geldiğinde veya motoru yanlışlıkla boşa aldığımda sinir oluyorum.hala yokuşlardan kalkışı estetik yapamıyorum motoru stop ettirip duruyorum sonunda başarsamda vede yine dönüşlerde stop ettiriyorum sanırım dönüşe çıkışa odaklanmaya çalışırken gazı az veriyorum ondna oluyor .... kavrama noktasını tam anlayamadım olay o galiba
    ve sanırım motoru çalıştırma meselesini hallettim yardımlar için çok teşekürler..ama daha sorucam çok şey var şu anda netten bulduğum motorsiklet teorisini okuyorum ve uygulamaya çalışıyorum ...
    urslarda bişi göstermiyorlar daha yeni bitti kurs acelem yok benim motor yurt dışında lazım olcak 2 ay sonra
    valla su ana kadar bana söylennelerle motorun bazı yerlerini söküp takacak kadar oldum bu şekilde öğrenme şansım yavaşda olsa var

okan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

okan verim
    Tekstil
     caponord
     Samsun
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    2
    bazen bir kitap dolusu bilgi, bir cümlede veya başına gelmiş bi tecrübeden daha geçerli olamaz..tecrübe yol yapmakla kazanılan bi şeydir .. kulaktan dolma veya kitaptan çok zor istediğin verimi alman..ama belli başlı teorik bilgilere bende katılıyorum.. fakat hiç birini bi kitabı okuyarak veya birisinden duyarak öğrenmedim.. hep kendi tecrübelerimden birikimlerimden oluştu.. hatta bazen bir yerde bi şey okuduğum zaman , vaybe biz kendi kendimize keşfetmişiz bunu da haberimiz yokmuş dediğim çok olmuştur..
    OKAN VERİM -1973 -SAMSUN

APRİLİA CAPONORD ETV 1000
    APRİLİA PEGASO 650 ie
    SUZUKİ AN 125

vgsdfgd fgdfgf
    Öğrenci
     fdgdfg dsfgdfg
     İstanbul
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    0
    arkadaşım sen araba kullanıyormuydun? eğer kullanıyoduysan vites geçişleri debriyaj v.s bunlar benzer şeyler yok eğer kullanmıyorduysan ben senin yerinde olsam bana 2 gününü ayırıp temel şeyleri öğreticek iyi bi arkadaş bulmadan o motora elimi bile sürmezdim trafiğe çıkıp çıkmamak mesele değil bence dümdüz uçsuz bucaksız çarpacağın hiçbiyer olmayan bi alan düşün yerlerde asfalt genede içinde bulunduğun risk trafiktekinden az değil bence acemiyken huysuz bi at gibi altında motor en ufak hatanda seni üstünden atmak ister gibi üstünden düşmende şanslıysan bi kaç sıyrık yok değilsek kol bacak kemiklerine mal olabilir gözünüde korkutmak için söylemiyorum ama bence pek aceleci davranma 2 ay sonra yurtdışı falan demişsin yapma gözünü seveyim acele etme ömrün uzun olsun ki daha uzun süreler binebilesin motoruna

Tayfun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tayfun Kinyas
    Hamamda Tellak
     Yamaha Royal Star 1300
     İstanbul
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    3
    Motor işi aşk işidir, hevesin çoksa kısa zamanda kıvırırsın, ama zevk değilde mecburiyet varsa yavaştan alderim ben sana..

Kino - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

İ.Ergun KANCAAL
    Jeoloji Mühendisliği
     2006 250e
     Mersin
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    0
    dostum arkadaşların dediklerinde yerden göğe kadar haklılar kitap falan okumakla veya burada sorduklarına aldığın cevaplar ile motor sürmek kullanmak öğrenilmez aslında motor sürmek yüzmek gibi bisiklet sürmek gibi bir olaydır yani aradan yıllar yıllar geçsede unutmazsın benim gibi ( 28 sene sonra tekrar motora bindim ) ama yıllar sonra ilk defa denerken bile tedirgin olarak başlarsın ve cok cok kısa bir süre içinde aaa dersin unutmamışım .

http://www.regalraptor.net/forum/vie...leregitim.html önce burada yazılanları okumanı tavsiye ederim sadece motorsiklet için genel kültürün olması için

sonra inci öğretmenimin katkıları ile dikkat düşersin
    http://www.regalraptor.net/forum/vie...-.html&theme=4

sonra düşme hikayeleri var
    http://www.regalraptor.net/forum/vie...i.html&theme=4

bunları okuyunca da zannetmeki motor sürmesini öğrendim bunlar sadece süreceğinde aklında olması meleke kazanman gereken hikayeler
    sen yurt dışına 2 ayı biraz uzat veya bu 2 ayı cok cok sıkı bir şekilde kullan
    helede yurtdışına motoru sürerek gideceksen sakın derim 2 ayda sürmesini öğrenirsin; ama yolda kalınca nasıl kurtulursun o biraz yılların tecrübesi ile öğreniliyor..

Tayfun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tayfun Kinyas
    Hamamda Tellak
     Yamaha Royal Star 1300
     İstanbul
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    3
    Kino baba arkadaşa kurs ver hızlandırılmış ;)

Kino - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

İ.Ergun KANCAAL
    Jeoloji Mühendisliği
     2006 250e
     Mersin
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    0
    yaa tayfunum zabitim kurs olayı deilde zaten sizin o tarafa yakın herhalde de

arkadaşımız bizi 2 ay sonra yurtdışında temsil edecek dimiii hiiişşşşşşşşşşşşşşşş

demesinler sonra ulen türkiyede böylemi motor kullanıyorlar diye.

promote - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

kaan ozpay
    xxx
     regal raptor
     Türkiye
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    0
    yurt dışında full motor kullanmayacağım ihtiyaç olduğunda araba kiralmak yerine skoter kiralıcam pratik ucuz olsun diye.. o kadar abartıcak bişi diil ..yaa benb bazı şeyler öğrendim mesala düz yolda filan hakimiyeti kaybetcek durumdan ilerdeyim sadece vites geçişlerini ii yapmak istiyorum bazen ii de hepsi ii olsun zart zurt sesleri çıkarmadan estetik olsun ..evet tecrübe madem kendi deneyimlerim olacak ozaman uraşcam kendi kendime dimi yardımcı olcak biri olsa var ya tam süper olcak ozamn o arkadaşı kebap zengini yaparım

Sayfa 3 Toplam 6 Sayfadan BirinciBirinci 12345 ... SonuncuSonuncu

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)