Kullanıcı Adı: Şifre: - Şifrenizi mi Unuttunuz?
Raptor Riders'a Henüz Üye Değil misiniz? Lütfen Kayıt Olun!

Sayfa 1 Toplam 3 Sayfadan 123 SonuncuSonuncu
Toplam 23 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 10 arasi kadar sonuc gösteriliyor

sabahları Regal' im çalıştıramıyorum

herkese merhaba,
    çok severek aldığım ve kullandığım Regal mi bir probleminden dolayı uzun zamandır kullanamıyorum. sorunum kısaca : sabahları motorumu bir türlü çalıştıramıyorum , marşa bastığımda duyduğum ne yazık ki motorun sesi yerinee sadece " tık " sesi. tabi birkaç deneme sonrasında da akü boşalmaya başlıyor. bu sebeple motorumu 3 kere çetincan a servis götürdüm herseferinde tek yaptıkları sadece aküyü şarj etmek ve bujileri değiştirmek, bu şekilde bana teslim ettikleri motoru 3-4 gün kullanıyorum sonra bir sabah yine aynı problem. akü sorunlu olabilir diye bu sefer aküyü değiştirdim yine 3 gün sonra aynı sorunla karşılaştım. bunun üzerine yeni akümü şarja götürdüğümde gördük kü içinde hiç su kalmamış akü saatlerce şarja bağlı kalmasına rağmen bir türlü şarj tutmuyor. kısaca motorumdaki sorun her ne ise bir şekilde akünün işini bitiriyor. servise de güvenemediğim için nasıl çözeceğimi bilmiyorum. benim aklıma gelen tek olasılık regülatörün ya gelen akımı ayarlayamayıp aküye sürekli yüksek voltajda elektrik göndermesi ve bu sebeple aküyü kaynatması ya da akü şarj olunca akımı şaşeye iletmek yerine aküye göndermeye devam etmesi.eğer bu ise regulatörü değiştirmek büyük olasılıkla sorunumu giderir ama tabi bundan emin değilim ve sorabileceğim kimseyi bilmiyorum. arkadaşlar sorunun ne olabileceği ve muhtemel çözümleri hakkında bir tahmininiz olursa benimle paylaşırsanız sevinirim, motoruma özellikle de havalar böylesine güzel giderken binememek beni çok üzüyor,
    herkese şimdiden teşekkürler

innocentbystander - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Aydin Sahin
    İnşaat Mühendisi
     Yamaha Virago XV 535
     Denizli
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    4
    Benzer bir sorunu motosiklet.net teki forumdan Bilge Golge isimli arkadas yasamisti, epeyce ugrastiktan sonra elektrik sisteminin bir yerinden sase yaptigini, motor calismazken dahi akunun tukenmekte oldugunu farketti, kisa devre yapan noktayi bulup sorunu cozdu (hehhe o 223 sayfayi bosa okumamisiz demek ki). Bu da olabilir sorun (ve cozum tabii). Gecen gun superevariders in sitesinde online olan adamlarin icinde gordum, gerekirse oradan da temas kurulabilir sanirsam.

aslanburclu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Yaşar AKILLI
    EMEKLİ
     XL650 TRANSALP 2006
     ANKARA
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    0

selam

kardeş ilk önce şarjını bir ölçtür normali 13.4 ile 14.01 volt arasında olmalıdır.eğer bu değerlerde şarj ediyorsa normaldir ve çalıştırdığın andan itibaren farların ve varsa sislerin açık kalsın gördüğüm kadarı ile regalin servislerinde elk.aksamını tam anlıyan yok. sorunun bitmezze tekrar ara mailim ... yasarakilli@superonline.com

Coğrafya
     Türkiye
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    0
    Güzel kardeşim senin sorunun aslında çok basit.
    Harbi motor tamircisine gideceksin 2 cümle ile derdini anlatacaksın.
    Vatandaş 15 dk içinde yapıp yada sorunlu parçayı sana söyleyip sende gidip senin servisdeki seni dünya kadar zarara sokan akü değiştiren yok buji değiştiren adamların gözüne o parçayı sokacaksınki öğrensinler.
    Elektrik üreten sargı dinamosu varya yuvarlak motorun sap alt tarafında biyerde işte.
    O parça düzensiz akım veriyordur ondandır onun verdiği akım ölçülecek eğer öğleyse o sargı değişecek.
    Geçmişte benzer sorunları yaşayan birçok arkadaştan biliyorum.
    Bir diğer konuda şase kaçağı kontrol yapcaksın.

aidikurt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Alper idikurt
    Bankacı
     Yamaha XVS 1300 A Midnightstar
     İsntabul - Sancaktepe
    Beğenmiş
    514
    Beğenilmiş
    573
    Alıntı Macgyver Nickli Üyeden Alıntı
    Güzel kardeşim senin sorunun aslında çok basit.
    Harbi motor tamircisine gideceksin 2 cümle ile derdini anlatacaksın.
    Vatandaş 15 dk içinde yapıp yada sorunlu parçayı sana söyleyip sende gidip senin servisdeki seni dünya kadar zarara sokan akü değiştiren yok buji değiştiren adamların gözüne o parçayı sokacaksınki öğrensinler.
    Elektrik üreten sargı dinamosu varya yuvarlak motorun sap alt tarafında biyerde işte.
    O parça düzensiz akım veriyordur ondandır onun verdiği akım ölçülecek eğer öğleyse o sargı değişecek.
    Geçmişte benzer sorunları yaşayan birçok arkadaştan biliyorum.
    Bir diğer konuda şase kaçağı kontrol yapcaksın.
    Eyvallah kardeşim bana yazcak birşey bırakmamışsın :D Yapılması gereken herşeyi yazmışsın

hepinize teşekkür ederim arkadaşlar, sanırım sonunda adam gibi bir tamirci buldum, haftasonu ona götüreceğim motoru sanırım halledecektir. aslında iyi tamirci etrafta var da motorun markasını duyunca biz çinlilere bakmıyoruz bilader deyip geçiştiriyorlar, acaip sinirimi bozuyor bu durum :evil:

engin bahar
    astronot
     250
     İzmir
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    0
    pan bu bulduğun iyi tamircinin ismi cismi nedir? bilgi verir misin her zaman lazım
    düz mantık atasözü: söz sükutse gümüş altındır

Alper idikurt
    Bankacı
     İsntabul - Sancaktepe
    Beğenmiş
    514
    Beğenilmiş
    573
    Alıntı Pan Nickli Üyeden Alıntı
    hepinize teşekkür ederim arkadaşlar, sanırım sonunda adam gibi bir tamirci buldum, haftasonu ona götüreceğim motoru sanırım halledecektir. aslında iyi tamirci etrafta var da motorun markasını duyunca biz çinlilere bakmıyoruz bilader deyip geçiştiriyorlar, acaip sinirimi bozuyor bu durum :evil:
    Zaten iyi tamirci motora gönül veren birisinin biz çin motorlarına bakmıyoruz diye bir cevap vermesi uygun değil.Öyle diyenlerle muhattab bile olma laflarınıda takma onlar zaten sadece seni para olarak görürler.O tür insanlara para vereceğime sokağa atarım daha iyi. :evil:

aslanburclu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Yaşar AKILLI
    EMEKLİ
     XL650 TRANSALP 2006
     ANKARA
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    0
    arkadaşlar dikilitaşta aliusta süper hemde yetkili servisi tavsiye ederim tabiki istanbuldaki arkadaşlar için

vazgeçtim............. altan motorun teknik bilgisi biraz daha fazla
    plaka: 06 DV 656
    yer : GOP/SİNCAN/ANKARA
    kan : B Rh +
    nick : aslanburclu

Alper idikurt
    Bankacı
     İsntabul - Sancaktepe
    Beğenmiş
    514
    Beğenilmiş
    573
    Alıntı aslanburclu Nickli Üyeden Alıntı
    arkadaşlar dikilitaşta aliusta süper hemde yetkili servisi tavsiye ederim tabiki istanbuldaki arkadaşlar için
    Baba servisler bolumune ayrıntılarıda yazarak eklermısın ?

Sayfa 1 Toplam 3 Sayfadan 123 SonuncuSonuncu

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)