Kullanıcı Adı: Şifre: - Şifrenizi mi Unuttunuz?
Raptor Riders'a Henüz Üye Değil misiniz? Lütfen Kayıt Olun!

Toplam 8 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 8 arasi kadar sonuc gösteriliyor

umit ökten
    Serbest Meslek
     DD250E9
     İstanbul
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    0

ZİNCİR DEĞİŞİMİ

Arkadaslar gecen gün 2500 bakıma gittim kartala biliyorsunuzdur servisin adını.2500 kontrolu yapıldı zincir gerildi 85 ytl...
    ben fiyatları bilemediğim için tavsiye ile gittim oraya.bu fiyat için fazla diyenler war.sanırım öyle.Benim zincirin artık don lastiği gibi olduğunu biliyorum ve değişmem gerektiğini de.Bu konuda yerdımcı olabilecek biri warmı ?Gittiğim serviste orjinal zincirinin 180 ytl olduğunu söylediler.Fakat orjinal zincirinde çok çabuk deforme olduğunu da duyuyorum.Bunun yerine daha kaliteli bişey takmak isterim.Lütfen yardım.

okan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

okan verim
    Tekstil
     caponord
     Samsun
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    2
    bu konuyla ilgili topik açmıştım .. zincir değişiminden soora .. diye ordan takip edebilirsin dostum.. siteyi iyi incelemeni tavsiye ederim... aradığın her türlü bilgiyi bulabilirsin.. arada geyik boldur ama misafirler sıkılmasın diye yapıyos... :mrgreen:
    OKAN VERİM -1973 -SAMSUN

APRİLİA CAPONORD ETV 1000
    APRİLİA PEGASO 650 ie
    SUZUKİ AN 125

aidikurt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Alper idikurt
    Bankacı
     Yamaha XVS 1300 A Midnightstar
     İsntabul - Sancaktepe
    Beğenmiş
    514
    Beğenilmiş
    573

Re: ZİNCİR DEĞİŞİMİ

Alıntı UMITTO Nickli Üyeden Alıntı
    Arkadaslar gecen gün 2500 bakıma gittim kartala biliyorsunuzdur servisin adını.2500 kontrolu yapıldı zincir gerildi 85 ytl...
    ben fiyatları bilemediğim için tavsiye ile gittim oraya.bu fiyat için fazla diyenler war.sanırım öyle.Benim zincirin artık don lastiği gibi olduğunu biliyorum ve değişmem gerektiğini de.Bu konuda yerdımcı olabilecek biri warmı ?Gittiğim serviste orjinal zincirinin 180 ytl olduğunu söylediler.Fakat orjinal zincirinde çok çabuk deforme olduğunu da duyuyorum.Bunun yerine daha kaliteli bişey takmak isterim.Lütfen yardım.
    orjinal zincir 180 ytl oha diyorum tam kazık en kaliteli japonlar bile bizi motora uygun oringli 100 ytl

umit ökten
    Serbest Meslek
     DD250E9
     İstanbul
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    0
    benim motora kaliteli (oringli) zincir alıcam b.çekmecedeyim bu yakınlarda bildiğiniz tanıdığınız bir yer warmı?Yoksada nereden alim tavsiye beklioyorum.

okan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

okan verim
    Tekstil
     caponord
     Samsun
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    2
    benim motora kaliteli (oringli) zincir alıcam b.çekmecedeyim bu yakınlarda bildiğiniz tanıdığınız bir yer warmı?Yoksada nereden alim tavsiye beklioyorum.
    dostum illaki oringli zincir alacaksan bakımı hakkında bi ipucu veriim... kesinlikle benzinle yıkama.. ya mazotla yıka .. yada özel spreyiyle yağla....yoksa normal zincirden daha çabuk eskitirsin.....
    OKAN VERİM -1973 -SAMSUN

APRİLİA CAPONORD ETV 1000
    APRİLİA PEGASO 650 ie
    SUZUKİ AN 125

umit ökten
    Serbest Meslek
     DD250E9
     İstanbul
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    0
    eywallah baba öyle yaparımda hele bi bulup taktırsam
    gazlamasınlar yine die soruom artık herkese
    bu arada ben resimlerimi koyamıyorum buraya yahu nası olcak bu iş?

Mehmet Aksu
    Muhasebe ve Finansman
     Regal Raptor DD250E
     Ankara
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    1
    Bu servislerin tutturabildiğine para almalarına ben şahsen çok kızıyorum. Motor garanti kapsamında mı evet. Garanti dışı kalmasın diye kartını işletmek için mi servise gidiliyor evet. Ne yapılıyor yağ değişiyor zincir gerginliği ayarı başka yok. Yağ haydi olsun 15x2 litre=30 YTL. Zincir yağı kaliteli marka ise ve yağlamadan sonra artan zincir yağını ve yarım litreye yakın motor yağını geri verdiğini düşünsek toplam 50 YTL. eder. 35 YTL alınan ne parası. Sanki servis yatıyor motorun her tarafına ,tüm somunları vidaları elden geçiriyor frenlere bakıyor arka kampanayı söküp balatanın durumuna bakıp bir tozunu mu alıyor, fren debriyaj ayarkarına mı bakıyor avramaları nasıl diye, tabii ki hiç biri. Otomobiller için bile gittiğinizde malzeme parası alınır işçilik alınmaz. Ankara da da bazı arkadaşlar servislerden şikayet ettiler. Benim motor 2006 model 2.200 km. de gittiğim servis regal in yetkili servisi. Şansıma iyi ustadır, servisi bıraksa veya alınsa yine de ben aynı ustaya gideceğim. Yolda giderken arıza yapsa garantiden mi giderilecek sanki. Nasıl olsa her şartta para vereceğiz o zaman neden işin ehline gitmiyoruz sonra da şikayet ediyoruz. (Tüm servisler böyledir demiyorum işini hakkıyla yapan alınmasın.)

UnicornKnight - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Onur AKSU
    Sigortacılık
     YOK
     İstanbul
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    0
    dostum büyükçekmece'de isen bir cumartesi öğleden sonra düşelim yollara ali ustaya gidelim seninle beraber...ben geçtiğimiz haftasonu değiştirdim zincirimi,110 ytl'ye japon malı o-ringli zincir taktık,inanılmaz fark etti...
    bu arada doğru mu tahmin ediyorum,turgut özal bulvarının oralarda benim makinanın ikizine (gümüş gri-class) sahip olan arkadaş mısın sen?eğer öyleyse mega motor'a uğra murat usta'dan al benim telefon numaramı görüşelim,gidelim ali usta'ya seninle beraber...
    "if i should fall in battle
    my brothers who fight by my side
    gather my horse an weapons
    tell my family how i died
    until then i will be strong
    i will fight for all that is real
    all who stand in my way will die by steel"

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)