Kullanıcı Adı: Şifre: - Şifrenizi mi Unuttunuz?
Raptor Riders'a Henüz Üye Değil misiniz? Lütfen Kayıt Olun!

Toplam 10 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 10 arasi kadar sonuc gösteriliyor

bilgihan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

bilgihan
    ihracat
     mondial 100 nt turkuaz
     Istanbul
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    5

RR 125 İlk bakım yapıldı..

Arkadaşlar...RR 125 im le 300 km doldurdum ve Emre Ltd de ilk bakımı yapıldı...

Castrol 20/50 yağ değişimi ,zincir yağlama ,aksamların bağlantıları kontrol ve sağlamlaştırılması yapıldı..(zincir gergisi iyi dendi ama ölçüsünü bilmiyorum) .Ayrıca Jikle sine ki sorun giderildi..Şu anda motorun gidişi çok daha iyi..

Selamlar

Bilgihan YILDIZ..1970

FREE YOUR MIND !...
    0 Rh (+)

bozkurt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Ali BOZKURT
    Türk Silahlı Kuvvetleri
     KUBA 150-25
     Balıkesir
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    3
    Güle güle kullan.Yollar senin olsun.Kazasız sürüşler.Ufak ta olsa problemler giderilince insanın içi rahatlıyor ve sürüş daha zevkli oluyor dimi?
    Sağlıcakla kal.

bilgihan
    ihracat
     mondial 100 nt turkuaz
     Istanbul
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    5
    Alıntı bozkurt Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Güle güle kullan.Yollar senin olsun.Kazasız sürüşler.Ufak ta olsa problemler giderilince insanın içi rahatlıyor ve sürüş daha zevkli oluyor dimi?
    Sağlıcakla kal.

Teşekkür ederim komutanım..Aynen dediğiniz gibi..Daha yeni zevk almaya başladım..Kafam daha rahat..

Sizede kazasız belasız sürüşler olsun..
    Bilgihan YILDIZ..1970

FREE YOUR MIND !...
    0 Rh (+)

kaanka - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Alper Kaan Ka...
    Bankacı
     Artık yok ;(
     İstanbul
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    4
    hayırlı olsun... rodaj 300km'de mi doluyormuş???

bilgihan
    ihracat
     mondial 100 nt turkuaz
     Istanbul
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    5
    Alıntı kaanka Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    hayırlı olsun... rodaj 300km'de mi doluyormuş???
    Eyvallah Kaankam..Emre ltd nin dediği buydu..Kullanma kılavuzunda da öyle yazıyor..2. bakım 1000 km de olacak..
    Bilgihan YILDIZ..1970

FREE YOUR MIND !...
    0 Rh (+)

Tayfun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tayfun Kinyas
    Hamamda Tellak
     Yamaha Royal Star 1300
     İstanbul
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    3
    300 km rodaj için erken bir zaman, 1000 km dir rodaj süresi, en az seviyede vibrasyon için bu kilometre gerekli bence, benim kitapçıkta rodaj süresi 1000 km...

aslanburclu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Yaşar AKILLI
    EMEKLİ
     XL650 TRANSALP 2006
     ANKARA
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    0
    bilgihan güle güle bin tayfuna katılıyorum ben ce de 300 km. çok az yaw daha bi depo benzin yakıp yol yapmadan rodaj bakımı hiç kafamı sarmadı

ama hala şu tek silindir çift silindir işini çözemedik keşke servise gittiğinde yani mustafaya üst silindir kapağını açtırıp senin şu 62,5 cc. lik yavru 2 adet silindiri bi görseydik .benim kafam hala senin şu silindir işine takılı haberin olsun
    plaka: 06 DV 656
    yer : GOP/SİNCAN/ANKARA
    kan : B Rh +
    nick : aslanburclu

bilgihan
    ihracat
     mondial 100 nt turkuaz
     Istanbul
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    5
    Alıntı aslanburclu Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bilgihan güle güle bin tayfuna katılıyorum ben ce de 300 km. çok az yaw daha bi depo benzin yakıp yol yapmadan rodaj bakımı hiç kafamı sarmadı

ama hala şu tek silindir çift silindir işini çözemedik keşke servise gittiğinde yani mustafaya üst silindir kapağını açtırıp senin şu 62,5 cc. lik yavru 2 adet silindiri bi görseydik .benim kafam hala senin şu silindir işine takılı haberin olsun
    Walla ben koyun gibi Emre Ltd nin dediklerini yaıyorum..Kitapçıkta da ilk bakım300 km yazıyor..Acaba 125 cc olmasından dolayı rodaj km si düşük olabilir mi? (Aslanburcu abim ve Tayfun kardeşim..dediklerinizi kulakardı etmeyeceğim..Çok tşk ler..)

Silindir olayına son noktayı Müslüm Baba koymuştu...Emre ye gidip motoru açık görmüş...Ayrıca ben kendim de dediğiniz şekilde baktım..İki buji de faal...
    Bilgihan YILDIZ..1970

FREE YOUR MIND !...
    0 Rh (+)

Tayfun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tayfun Kinyas
    Hamamda Tellak
     Yamaha Royal Star 1300
     İstanbul
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    3
    Bilgihan abi, ilk bakımın 300 km de olması doğrudur ama bu rodaj kilometresi değildir. İlk 300 km de bakım olmasının sebebi ise şudur, sıfır piston ve piston yatağı bu ilk 300 km lik zaman içinde birbirine sürtünerek alışırlar ve sıfır toleranslı hallerine gelirler, bu sürtünme esnasında piston ve piston yatağının yüzeyi zımparalanmış gibi pürüzsüzleşir ve bu işlem anında minik çapaklar oluşarak yağa karışırlar, işte ilk 300 km de yağ bunun için değiştirilir, yeni yağla beraber son rodaj düzlemine girilir, temiz yağla beraber iyice birbirine alışan piston ve yatağı doğru rodaj yapılırsa bize minimum vibrasyonu verecektir, bunun için motoru düşük devirde kullanmak yüksek hızlara çıkmamak, çok dik yokuşlar tırmanmamak, ağır yük ve artçıyla gezmemek, ilk 500 kmde 50 km ikinci 500 km de ise 60 km yi aşmamak gereklidir, sabır ve sebat edip bunlar uygulanırsa motorunuz sorunsuz ve melek gibi olacaktır ....

bilgihan
    ihracat
     mondial 100 nt turkuaz
     Istanbul
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    5
    Alıntı Tayfun Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bilgihan abi, ilk bakımın 300 km de olması doğrudur ama bu rodaj kilometresi değildir. İlk 300 km de bakım olmasının sebebi ise şudur, sıfır piston ve piston yatağı bu ilk 300 km lik zaman içinde birbirine sürtünerek alışırlar ve sıfır toleranslı hallerine gelirler, bu sürtünme esnasında piston ve piston yatağının yüzeyi zımparalanmış gibi pürüzsüzleşir ve bu işlem anında minik çapaklar oluşarak yağa karışırlar, işte ilk 300 km de yağ bunun için değiştirilir, yeni yağla beraber son rodaj düzlemine girilir, temiz yağla beraber iyice birbirine alışan piston ve yatağı doğru rodaj yapılırsa bize minimum vibrasyonu verecektir, bunun için motoru düşük devirde kullanmak yüksek hızlara çıkmamak, çok dik yokuşlar tırmanmamak, ağır yük ve artçıyla gezmemek, ilk 500 kmde 50 km ikinci 500 km de ise 60 km yi aşmamak gereklidir, sabır ve sebat edip bunlar uygulanırsa motorunuz sorunsuz ve melek gibi olacaktır ....
    İşte budur..Tayfun kardeşim...Çok teşekkür ederim..
    Bilgihan YILDIZ..1970

FREE YOUR MIND !...
    0 Rh (+)

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)