Kullanıcı Adı: Şifre: - Şifrenizi mi Unuttunuz?
Raptor Riders'a Henüz Üye Değil misiniz? Lütfen Kayıt Olun!

Toplam 4 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 4 arasi kadar sonuc gösteriliyor

polat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Polat OĞUZ
    motosiklet bayii
     DD250
     İstanbul
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    8

The Uno SÜPER BİŞİİ :)

MotorcycleMojo dergisi oldukça güzel bir hikayeyi yayınladı The Uno - tek tekerlekli-görünümlü motosiklet.

Toronto ‘da yapılan 2008 Uluslararası Motosiklet Fuarı genellikle el yapımı, custom Amerikan V-Twinlerle dolar taşar. Bu yıl başka bir el yapımı model bütün ilgiyi üzerinde toplamayı başardı, The Uno.

Turuncu ve füme renklere sahip oldukça kullanışsız görünen araç çift tekeri ve ayak pegleri ile dengesini sağlıyor.

18 yaşında ki Kanada ‘lı Ben J. Poss Gulak model trenler, roketler gibi hobilere sahip genç bir kardeşimiz. Ben tarafından yapılan The Uno aslında paralel tekerlekli, elektirikli bir motosiklet çeşidi. The Uno aynı Segway gibi öne yatınca öne arkaya yatınca arkaya gidiyor.

Ben ilk tasarımlarını elle çizdikten sonra Google SketchUp ‘a bu çizimleri yüklüyor, Solidworks satış temsilcisi Ben ‘e CAD yazılımı satmayı teklif ediyor ancak Ben ‘in bu yazılımın ücretini karşılayacak durumu olmuyor, fakat çizimlerini bu satış temsilcisine gösteriyor ve projesi Solidworks ‘e ertesi gün geçmiş oluyor bile. oldukça ilginç ve güzel bir olay.

Şase Yamaha R1 ‘den alınmış, grenajlar fiberglas, gyro kurulumu için Kaliforniya ‘da ki Trevor Blackwell ‘den yardım alınmış. 2 gyro var araçta, biri ileri - geri hareketi sağlıyor, diğeri dönmeyi.

18 yaşında ki Ben ‘in imkansızlıklar içerisinde bir projeyi hayata nasıl geçirdiğine tanık oldunuz, gelecekte çok daha başarılkı projeler ile kendisi görebiliriz.

MT alıntı

gençer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Gençer Güden
    Mimarlık
     RR dd 250
     İstanbul
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    0
    çok enteresan bişey ama bu ancak oyuncak olabilir sıkılınca kapının önünde oynamak için,akrobasi hareketleri yapıp eylenmek için sanırım..trafikte kullanılmasına müsade edilmez ki bunun.30-40 la giderken ani firen yapman gerekti ne yapacaksın? yapılabiliyomudur ki pek sanmıyorum nasıl yapılsın..
    En son nehir zehirlendiğinde, enson balık avlandığında ve enson ağaç kesildiğinde..paranın yenecek birşey olmadığı anlaşılacak:(((

matemmatik - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

R. Aytaç İZGÖRDÜ
    matematik öğretmeni
     RR DD250 E9
     şanlıurfa
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    0
    Yaw iyi hoşta. Bununla tek teker yapılmaz ki :D :D :D

Şaka bir yana bunun üzerine bir mesele anlatayım.
    Birgün adamın biri kralın huzuruna çıkıp, Kralım ben bir iğneyi yere diker 100 arşın uzağa gider, başka bir iğneyi yere diktiğim iğnenin deliğinden geçiririm demiş. Kral da hdi yapta görelim demiş ve adam aynen dediği gibi yere bir iğne saplamış, 100 arşın geri gidip nişan almış ve elindeki iğneyi yere sapladığı iğneni deliğinden geçirivermiş.
    Bunu gören kral yardımcılarına bu adama önce 100 falaka atın sonra da 100 altın verin gitsin demiş.
    Yardımcılarından biri krala şaşınlıkla bu işin hikmetini sorunca; Gerçekten çok çalışarak zor bir işi başardığı için ona 100 altın layk gördüm ammaaaa o kadar vaktini boş bir işle geçirdiği içinse ona 100 falakayı layık gördüm demişşşş...
    Kıssadan hisse: Haziran gelsinde tatil yapalım deeeermişim :mrgreen::mrgreen::mrgreen:

doğan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Doğan Bostancı
    Tıp
     yamaha fz6 fazer
     İstanbul
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    0
    bu motorla çok çabuk motorcu olunur. ilk frenlemede asfalt öpme vakası
    foam party :mrgreen:

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)