Kullanıcı Adı: Şifre: - Şifrenizi mi Unuttunuz?
Raptor Riders'a Henüz Üye Değil misiniz? Lütfen Kayıt Olun!

Sayfa 2 Toplam 2 Sayfadan BirinciBirinci 12
Toplam 18 adet sonuctan sayfa basi 11 ile 18 arasi kadar sonuc gösteriliyor

polat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Polat OĞUZ
    motosiklet bayii
     DD250
     İstanbul
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    8
    hoşgelmişin kardeşim umarım en kısa zamanda kavuşursun motorunaa

CBF 150
    Öğrenci
     YOK (kısa zamanda olacak)
     İstanbul
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    0
    Herkese çok teşekkür ediyorum. Üzülerek söylemek isterim ki kafam inanılmaz derecede karışık. Şöyle ki:

Forumlarda ilk motorsikletin ikinci el olmasının, motorcunun acemiliğini daha rahat atmasına yardımcı olacağını okudum. Benim korkum, ya talihsiz bir motora denk gelirsem, sürekli sorun çıkarırsa ve hevesim kaçarsa? Ben ki motorculuğu bir hayat felsefesi olarak yaşamaya karar vermişken böyle bir şey yıkıcı olur. Bir de hani o kullanılmışlık hissi beni rahatsız etmiyor değil. Sizin tecrübelerinize saygısızlık etmek istemem, haşa, ama hissiyatlarım bana ikinci el alma diyor.

Diğer bir yandan, başından beri chopper almaya kafayı takmış biri olarak, şu aralar ilk mesajımda da belirttiğim gibi Honda CBF150 kafamı çok kurcalıyor. Çok çekici bir motor. Üstüne üstlük TVS'nin Apache modelini de gördüm. O da ayrı bir güzel. Acemiliğimi CBF veya Apache gibi modellerle mi atsam diyorum, bir de ben genelde uzun yollarda kullanmak istiyorum motorumu. Yani Beşiktaş'tan Taksim'e motorla çıkmam. Çıktım mı en az 20 km falan yapmak isterim (Motorumu alır almaz bir Trakya, kesmezse Kuzey Ege turu yapmak istiyorum yaz bitmeden). Zaten 3 sene sonra motorumu değiştirmek istiyorum. İkinci motorum mu chopper olsun?

Bu bağlamlarda, sizce, chopper almak mı daha makbuldür, yoksa CBF-Apache tarzı motorlar mı? Çünkü şu aralar hepsine aynı mesafedeyim ve ilk defa karar vermekte bu kadar zorlandığımı hatırlıyorum. Teknik bilgileriniz yanında hisleriniz de bana yardımcı olursa gerçekten çok sevineceğim.

Tekrar teşekkürler.

Kaynarca - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Burak KAYNARCA
    Öğr. Gör.
     Regal Raptor DADYW CLASS 250cc
     AFYONKARAHİSAR
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    1
    Şöyle düşün,
    Honda CBF 150 başını ağrıtmaz ve kullanımı -bence- chopperdan daha kolay. Sorunsuz 3 sene binersin Honda'ya. Ancak chopper başka iş. Eğer ayırdığın paralara chopper düşünüyosan en iyisi RR'dır. Unutma ki -bizimkiler de dahil olmak üzere- 3-4 bin YTL'lik chopperlar (sıfır alsan dahi) sorunsuz olmayacaklar. Ama ben buna olumsuz bir durum olarak bakmaktan ziyade keyifli bir iş olarak bakıyorum. Elim biraz anahtar tutmaya başladı mesela, uğraşıyosun filan bir yerleriyle keyifli oluyor. Bizim yaşımızdaki insanlarla senin yaşındaki insanların bakış açıları ve beklentileri farklı olur. Sorunsuz bir başlangıç motoru olsun hemde sıfır olsun dersen bence Honda al. Sonra durumuna göre bir chopper seçersin kendine. BEnim kuzenimin Yamaha YBR 125'i vardı 140-150 bin km. sorunsuz gitmişti, satıp yine aynısından aldı. Yani bu makinalar bildiğim kadarıyla çok sorun yaratmıyolar. Uğraşmayım diyosan ve chopper'a da CBF'ye de aynı mesafedeysen (benim gibi illa da chopper demiyosan yani) Honda'yı al derim.

Ne kadar bilirsen bil söylediklerin karşındakinin anlayabildiği kadardır.

kaanka - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Alper Kaan Ka...
    Bankacı
     Artık yok ;(
     İstanbul
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    4
    ikisi birbirinden öyle uzak motorlarki sen nasıl ikisine bukadar yakınsın anlayamadım???:?:
    bence öncelik tarzını bulmanda yatıyor, iyice düşün taşın dediğim gibi toplantılara katıl motorları yakından gör tanı acele etmeden kararını sağlıklı bir şekilde ver...

yenikoylu_ua - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Kubilay BURSALIOĞLU
    Serbest Meslek
     Aprilia Caponord
     İstanbul
    Beğenmiş
    0
    {vb:rawphrase post_thanks_times_post, 4
    aramıza hoşgeldin karar vermekte acele etme ilerde hangi tip motora binmek istiyorsan başlangıcıda onla yap sadece motor cc si düşük olsun Alperin dedigi gibi önce tarzına karar ver
    Mesele Motor kullanmak değil YEĞEN Mesele Çevrendekileri düşünerek kullanmak !!!

yeşilkapak - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

HÜSEYİN KURTULUŞ
    Serbest Meslek
     DD 250 E9
     İstanbul
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    0
    Aramıza hoş geldin..

kıvılcım - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

kıvılcım
    Serbest Meslek
     regal bmw
     İstanbul
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    16
    Aramıza hoş geldin..

gençer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Gençer Güden
    Mimarlık
     RR dd 250
     İstanbul
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    0
    ailemize hoşgeldin.. ne alırsan al önemli değil, sen önce bi toplantımıza katıl..bol bol sohpet edip tanışalım . sende düşündüğün motorlardan biriyle tanışmış olursun.. kafandaki birsürü soru işaretine cevap bulmuş olursun.. ehh sonra çok geç olmadan(yazı değerlendirmek açısından) bi karar verilir nasılsa ..
    En son nehir zehirlendiğinde, enson balık avlandığında ve enson ağaç kesildiğinde..paranın yenecek birşey olmadığı anlaşılacak:(((

Sayfa 2 Toplam 2 Sayfadan BirinciBirinci 12

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)