Kullanıcı Adı: Şifre: - Şifrenizi mi Unuttunuz?
Raptor Riders'a Henüz Üye Değil misiniz? Lütfen Kayıt Olun!
Sayfa 2 Toplam 3 Sayfadan BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu
Toplam 23 adet sonuctan sayfa basi 11 ile 20 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Tayfun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tayfun Kinyas
    Hamamda Tellak
     Yamaha Royal Star 1300
     İstanbul
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    3
    sübap ayarını yapabiliriz ama senkron ayarı makine gerektiriyor, süpersonik kulaklı bazı ustalarda var ama siz genede makinelere güvenin

kaanka - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Alper Kaan Ka...
    Bankacı
     Artık yok ;(
     İstanbul
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    4
    bu sübap nedir?:?: nerde bulunur?:?: kaça alınır? :?:kaça satılır? :?:abi sizin başka işiniz gücünüz yokmu?:?:
    gözünüzü sevim götürün adamgibi bir ustaya neyivarsa yaptırın da adamcağızlarda üçbeş kuruş para kazansın ayıptır yawwww

b
    a
     a
     a
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    0
    Alıntı kaanka Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bu sübap nedir?:?: nerde bulunur?:?: kaça alınır? :?:kaça satılır? :?:abi sizin başka işiniz gücünüz yokmu?:?:
    gözünüzü sevim götürün adamgibi bir ustaya neyivarsa yaptırın da adamcağızlarda üçbeş kuruş para kazansın ayıptır yawwww
    motorcu dedıgın motordan anlar

adamlar basit bi zincir gerdirme işine bile 20 lira alıyosa, bi daha da gitmem abi ben oraya. param o kadar çok deil.

ha senkron ayarı için illa da elektronik bi makineye ihtiyac yok. ihtiyacınız olan teksey vakum olcen bi alet. yani vakummetre. bunu kendiniz bile yapabilirsiniz. seffaf bi benzin hortumuna ince bi yağ koyarsanız mesela 10 veya 20 numara, rolantıde hortumdakı yagın ne kadar yukseldıgıne bakarak, ardından hava ayar vidalariyla da oynayıp aynı yukseklıgı tutturursunuz. yalnız soldaki manifolttan bi yerlere bi boru gidiyo, onu hala cözebilmiş deilim.

Tayfun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tayfun Kinyas
    Hamamda Tellak
     Yamaha Royal Star 1300
     İstanbul
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    3
    O boru hava filtresinin oraya doğru gidiyo galiba ...

Angel in the Hell
    Lab.Diagnostics
     Raptor DD250E9
     Sivas
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    0
    Selam arkadaşlar

Baya bir düşündüm nasıl bir cevap yazmalı diye... Ancak görülen o ki birbirinize yardım etmenin dışında "aaa bak başka siteden kopyalamış, yakaladım seni" tarzı yaklaşımlarınız komik geldi bana. Evet, araştırdım buldum kopyaladım ve yapıştırdım. Sanırım 8-10 gibi deyimlerden daha faydalı oldu. Ve sanırım oturup kim neyi nerden kopyalamış gibi araştırma yapmaktan daha faydalı oldum siteye ve soruyu soran arkadaşa.

Sevgili Tayfun arkadaşım "O boru hava filtresinin oraya doğru gidiyo galiba ..." demektense araştırıp o borunun nereye gittiği ile ilgili ciddi araştırma yapmanı öneriyorum... Galibalar ile çok yardımcı olunmuyor.

Alper Kardeşimden de rica ediyorum üyeliğimi silmesi için...

Sevgi ve Saygılarımla

X__utku__X - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Utku Şahin
    Gümrük Müşavir Yardımcısı
     Cbf150
     İstanbul - Esenyurt (Avrupa Yakası)
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    0
    hocam kızma ortada o kadar büyütülecek birşey yok bana kalırsa.ama yok ben daha girmem bu siteye diyosan kal sağlıcakla.

Angel in the Hell
    Lab.Diagnostics
     Raptor DD250E9
     Sivas
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    0
    Alıntı X__utku__X Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    hocam kızma ortada o kadar büyütülecek birşey yok bana kalırsa.ama yok ben daha girmem bu siteye diyosan kal sağlıcakla.

Kızmak ile ilgisi yok. Zaten bakarsan topu topu 10 tane mesaj yazmışım. Siteye yeterince vakit ayıramıyorum. Ayırdığım ilk vakitte de bu şekilde tepki alınca yapacak çok fazla bir şey yok.

Zaten diğer forumlara veya motorsiklet sitelerine bakacak olursanız ki buna "güncel haberler" de dahil hemen hemen aynı yazıları bulacaksınız.

Amaç bilgi paylaşmak ise ben görevimi yaptığımı düşünüyorum.

Angel in the Hell
    Lab.Diagnostics
     Raptor DD250E9
     Sivas
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    0
    infinitedreams kardeşimizin cümleleriyle koyalım son noktamızı (( istanbul’lu motorcuların en az yarısıyla az da olsa haşır neşirliği olmuş kimse.demonicdreams nickini demon kısaltmasıyla hitap eden arkadaşları yüzünden değiştirmek zorunda kalan insan.))

bizler aslında sadece aynı marka etrafında toplanan adamlar değiliz. marka bizim bahanemiz. sürmeyi seven binlerce adamdan 50 tanesiyiz sadece. farklı bir görselliğimiz var tabii ki. gittiğimiz yerde birbirinin aynısı 20 kadar motorun nizami bir şekilde yan yana park etmiş görüntüsünün objektiflerimize yansıması, eşsiz bir da vinci tablosu gibi görünür gözlerimize. onları yıkayıp parlatmak hayata bir moladır bizim için. sürmek, içsel dingiliğimize ulaştıran rehberimizdir.

genelde sahilleri tercih ederiz takılmak için. cünkü o denizde de bir özgürlük havası vardır… hani motor sürerken hissettiğimiz türden. zaten işine o denli aşık deniz kaptanlarından başka kimler vardır ki! işte onlar denize aşıktır… bizler asfalta.

hep beraber oturur, çay-kahve içeriz. havadan sudan, olmadı ekonomiden siyasetten konuşmaya başlar, lafı döndürür dolaştırır bujilere getiririz… ya da karbüratör ayarlarımıza. rake açısından, alçak seleden bahsetmek bambaşkadır zaten. ilk düşüşümüzü anlatırız hep. dışardan biri görse, çocuğumuzun ilk kez anne deyişini anlattığımızı sanır. ilahi biz… yetinmesini ne kadar da iyi biliyoruz!

sonra süreriz. kahvaltısı niyetine motorlarımızın deposunu doldurur, çoğumuzun hiç bilmediği yerlere gideriz. eskişehir’e, kastamonu’ya, belki bir gün kapadokya’ya gider, birbirimize şu kadar yol yaptık diye anlatırız. “motorun kaç kilometrede” diye sorduğumuzda öğrenmek istediğimiz motorun değeri, eskiliği değildir… asıl merak ettiğimiz ne kadar yol yaptığındır.

gencizdir. kimimiz yirmi yaşındadır, kimimiz altmış beş… ama gencizdir işte. emekliliğimizi bahçe sulayarak ya da gezerek değil, sürerek geçirmeyi hayal ederiz. bu hayali gerçekleştiren abilerimizi örnek gösteririz sohbetlerde.

coğu kişi bizi anlamaz. “karı-kışı var, kazası belası” derler. dert etmeyiz ama bu adamları. ustüne kafa yoracak o kadar şey varken kim takar ki. evet, kazası belası var tabii ki… ama biz bu riski en aza indirmek için gerekli her türlü donamımı ediniriz. sert dizliklerimiz, kalın montlarımız, hayat kurtaran kasklarımız ve ehlinden aldığımız eğitimlerimiz vardır bizim. sonra takdiri allah’a bırakırız.

rahat uyuruz biz. günün stresini, ama uzun ama kısa bir motosiklet turuyla asfalta dökmüşüzdür çünkü. ve mutlu uyanırız… çünkü yine süreceğimizi biliriz.

Hoşçakalın...

kaanka - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Alper Kaan Ka...
    Bankacı
     Artık yok ;(
     İstanbul
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    4
    Alıntı fullthrottle Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Kızmak ile ilgisi yok. Zaten bakarsan topu topu 10 tane mesaj yazmışım. Siteye yeterince vakit ayıramıyorum. Ayırdığım ilk vakitte de bu şekilde tepki alınca yapacak çok fazla bir şey yok.

Zaten diğer forumlara veya motorsiklet sitelerine bakacak olursanız ki buna "güncel haberler" de dahil hemen hemen aynı yazıları bulacaksınız.

Amaç bilgi paylaşmak ise ben görevimi yaptığımı düşünüyorum.
    dostum bu kadar kırılgan olmana gerekyok. burdaki arkadaşların hiçbiri sana artniyetle yaklaşmaz o karakterde insanlar aramızda yok ve barınamıyorda. ufak tefek yanlış anlamalar her yerde olduğu gibi burda da oluyor malum sanal ortam.
    siteye daha fazla zaman ayırırsan ve insanları tanımaya fırsat verirsen eminim pişman olmayacaksın. kafayada herşeyi takma sitres olmak için değil sitres atmak için buradayız kendine iyibak...

okan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

okan verim
    Tekstil
     caponord
     Samsun
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    2
    Konuyu toparlayında sübap ayarlarına geri dönelim... ben bile bildiğim halde kafam karıştı yazılanlardan...
    herkes anlayabilir ama sübap ayarını yinede bir ustaya yaptırmakta fayda vardır diye düşünüyorum...yada usta gözetiminde yapılması...ileriye dönük büyük hasarlar verebilirsiniz makinalarınıza...
    OKAN VERİM -1973 -SAMSUN

APRİLİA CAPONORD ETV 1000
    APRİLİA PEGASO 650 ie
    SUZUKİ AN 125

Sayfa 2 Toplam 3 Sayfadan BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)