Kullanıcı Adı: Şifre: - Şifrenizi mi Unuttunuz?
Raptor Riders'a Henüz Üye Değil misiniz? Lütfen Kayıt Olun!

Sayfa 1 Toplam 3 Sayfadan 123 SonuncuSonuncu
Toplam 29 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 10 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Kaynarca - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Burak KAYNARCA
    Öğr. Gör.
     Regal Raptor DADYW CLASS 250cc
     AFYONKARAHİSAR
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    1

Küçük bir öneri/rica

Değerli üyeler,

Sizlerle paylaşmak istediğim düşünceyi aktarmak belki modların görevi olabilir. Belki bu bir görev bile değildir.. Sadece küçük bir detayı, bir nüansı sizlere aktarmak istedim. Modlardan kusuruma bakmamalarını rica ederim..

Motosiklet merakı oluşmaya başladıktan sonra internette konuyla ilgili birçok sitenin varolduğunu farkettim. Birkaç tanesine de üye oldum. İzledim.. Ancak bu sitenin farklı olduğunu daha önce de belirtmiştim şimdi de yinelemek isterim. Tek bir sebebi var bunun, üyelerinin kalitesi.. Saygı ön planda hemen her zaman.. Bizler sadece sanal ortamda görüşen insanlar değiliz çünkü. Ev telefonlarımız, cep telefonlarımız, adreslerimiz vs.. bile hemen herkeste mevcut olabilmekte. Dolayısıyla birbirini çok iyi tanıyan insanlar gibi davranmaktayız birbirimize.

Ancak bazen -sanal ortamların alışılagelmiş dejenere üslubu sebebiyle olsa gerek- buna uyulmadığı olabiliyor. Genelde de genç kardeşlerimiz bu hususta dikkatsiz davranabiliyorlar. Ben kendimden 2-3 yaş büyük birine bile gereken saygıyı göstermeye çalışırken 18-20 yaşındaki bir kardeşimiz 40-50 yaşındaki bir üyemize ismiyle hitap edebiliyor. Sakın "geri kafalı düşünceler" olarak algılamayın. Sadece "sanal ortamda her şey mübahtır" mantalitesinden ne kadar iğrendiğimi bilmenizi isterim. Sanal ortamda mimik ve jestler kullanılamadığı için birbirimizi yanlış anlayabileceğimiz konular da olmuyor değil. Dolayısıyla "belki farklı algılanabilir" diye düşünüp msjlarımızı yazarken biraz daha dikkatli olabiliriz. Öneri/Rica demiştim. Ricalarım bu kadar, önerim ise; herkesin yaşını (sol tarafta görünebilecek şekilde) yazması.. Aramızda sayıca çok az bayan üye var. Erkeklerin yaşlarını yazmaktan gocunacakları bir durumun da olduğunu düşünmüyorum. Kim kaç yaşında, kime nasıl hitap etmeliyiz daha iyi anlarız böylelikle. Ayrıca bir de "takma ad" konusu var. Daha önce de gündeme gelmişti. Kimin ismi ne bilemiyoruz. Yarın kampta karşılassak takma adıyla hitap ederiz. Ya imza kısmına ya da yine sol sütunda görülebilecek şekilde herkes -en azından ismini, yada sadece soyismini- yazabilirse, kiminle sohbet ettiğimizi de biliriz diye düşünmekteyim.

Sabırla okuduğunuz için teşekkür ederim..

Ne kadar bilirsen bil söylediklerin karşındakinin anlayabildiği kadardır.

foreman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Fatih Ulus
    servis şefi
     sym gts 250 evo i
     İstanbul - Küçükçekmece (Avrupa Yakası)
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    2
    burak'cım...burakcım dıyorum cunkı senı kendıme yakın buluyorum...
    bu konuyu gecenlerde bılgehan abımızde dıle getırmıstı...
    sonuc alınamadı.bılakıs konu daha da dagılmasın dıye bılgehan abının ıstegı veya modların uygun gormesı ıle kılıtlendı...
    aslında herkez ımza kısmında benım yazmıs oldugum gıbı kucuk bır not dusmus olsa sorun kalmayacak...

keske herkez senın gıbı dusunse....
    literatürde foreman...
    halk arasında formen...
    dostlar arasında FATİH....

kaanka - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Alper Kaan Ka...
    Bankacı
     Artık yok ;(
     İstanbul
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    4
    Alıntı Kaynarca Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Değerli üyeler,

Sizlerle paylaşmak istediğim düşünceyi aktarmak belki modların görevi olabilir. Belki bu bir görev bile değildir.. Sadece küçük bir detayı, bir nüansı sizlere aktarmak istedim. Modlardan kusuruma bakmamalarını rica ederim..

Motosiklet merakı oluşmaya başladıktan sonra internette konuyla ilgili birçok sitenin varolduğunu farkettim. Birkaç tanesine de üye oldum. İzledim.. Ancak bu sitenin farklı olduğunu daha önce de belirtmiştim şimdi de yinelemek isterim. Tek bir sebebi var bunun, üyelerinin kalitesi.. Saygı ön planda hemen her zaman.. Bizler sadece sanal ortamda görüşen insanlar değiliz çünkü. Ev telefonlarımız, cep telefonlarımız, adreslerimiz vs.. bile hemen herkeste mevcut olabilmekte. Dolayısıyla birbirini çok iyi tanıyan insanlar gibi davranmaktayız birbirimize.

Ancak bazen -sanal ortamların alışılagelmiş dejenere üslubu sebebiyle olsa gerek- buna uyulmadığı olabiliyor. Genelde de genç kardeşlerimiz bu hususta dikkatsiz davranabiliyorlar. Ben kendimden 2-3 yaş büyük birine bile gereken saygıyı göstermeye çalışırken 18-20 yaşındaki bir kardeşimiz 40-50 yaşındaki bir üyemize ismiyle hitap edebiliyor. Sakın "geri kafalı düşünceler" olarak algılamayın. Sadece "sanal ortamda her şey mübahtır" mantalitesinden ne kadar iğrendiğimi bilmenizi isterim. Sanal ortamda mimik ve jestler kullanılamadığı için birbirimizi yanlış anlayabileceğimiz konular da olmuyor değil. Dolayısıyla "belki farklı algılanabilir" diye düşünüp msjlarımızı yazarken biraz daha dikkatli olabiliriz. Öneri/Rica demiştim. Ricalarım bu kadar, önerim ise; herkesin yaşını (sol tarafta görünebilecek şekilde) yazması.. Aramızda sayıca çok az bayan üye var. Erkeklerin yaşlarını yazmaktan gocunacakları bir durumun da olduğunu düşünmüyorum. Kim kaç yaşında, kime nasıl hitap etmeliyiz daha iyi anlarız böylelikle. Ayrıca bir de "takma ad" konusu var. Daha önce de gündeme gelmişti. Kimin ismi ne bilemiyoruz. Yarın kampta karşılassak takma adıyla hitap ederiz. Ya imza kısmına ya da yine sol sütunda görülebilecek şekilde herkes -en azından ismini, yada sadece soyismini- yazabilirse, kiminle sohbet ettiğimizi de biliriz diye düşünmekteyim.

Sabırla okuduğunuz için teşekkür ederim..
    Dostum fikirlerine katılmamak mümkün değil. İsim konusu daha öncede tartışılıp konuşuldu modlar bunu düzelticekleri ve sol köşede görüntüleneceği söylenmişti birara görüntülendi şuan yine gözükmemekte o konuyla ilgili bir sorunvar sanırım.
    imza kısmına isim yazmaya gelince istersen önce birlikte yazalım...

Kaynarca - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Burak KAYNARCA
    Öğr. Gör.
     Regal Raptor DADYW CLASS 250cc
     AFYONKARAHİSAR
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    1
    Alıntı kaanka Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    imza kısmına isim yazmaya gelince istersen önce birlikte yazalım...
    Benim takma adım zaten soyadımdır. isim soyisim olarak yazıldığında ise google gibi arama motorları tarafından direkt bu sayfalar görünebilir. Siz tabi haliyle "yapalım diyosun ama önce kendin yapsana" diye düşünüyorsunuz. Haklısınız. Ancak hemen bir önceki Fatih beyin mesajında da olduğu gibi ismim sıkça forumda tekrarlandığından ve takma ismim soyismim olduğundan imzama yazma gereği duymamıştım. Ama yine de şimdi imza kısmına ben de ismimi yazıyorum.

Ne kadar bilirsen bil söylediklerin karşındakinin anlayabildiği kadardır.

foreman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Fatih Ulus
    servis şefi
     sym gts 250 evo i
     İstanbul - Küçükçekmece (Avrupa Yakası)
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    2
    bu sorunun cozulmesı ıcın modları beklememek gerek...
    herkez ımza kısmına adını yazarsa sorun cozulur...

acızane bı tavsıye....

ben aynı zamanda amator bır olta balıkcısıyım...
    bununla ılgılı bı sıteye uye olmustum...
    modların '''hos geldınız''' mesajından once '''lutfen ımza kısmına adınızı yasınızı ve bulundugunuz sehrı yazınız''' mesajı geldı...
    her uyede bunu tastık ettı...

EDIT: tarıh tekerrürden ıbarettır...
    gecenkı topıkte konusulan yazılan burda da yazılmaya baslandı...
    sonu aynı olmasa barı....
    Konu foreman tarafından (15.Mayıs.2008 Saat 16:09 ) değiştirilmiştir.
    literatürde foreman...
    halk arasında formen...
    dostlar arasında FATİH....

Alper Kaan Ka...
    Bankacı
     Artık yok ;(
     İstanbul
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    4
    sanırım bunu bana söyledin fatih kardeşim. ordaki olay tektaraflı bir diretmeydi. dikkat edersen ben yapalım dedim ve önce kendim yazdım...

aidikurt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Alper idikurt
    Bankacı
     Yamaha XVS 1300 A Midnightstar
     İsntabul - Sancaktepe
    Beğenmiş
    514
    Beğenilmiş
    573
    herkesin adı soyadı ve yaşı yazmaktadır.Zaten sol tarafta aıdnın altında hatta kan gruplarına kadar vardır ?
    RaptorRiders bir çığ gibi büyümeye devam ediyor

Alper Kaan Ka...
    Bankacı
     Artık yok ;(
     İstanbul
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    4
    Alper canım kardeşim ben göremiyorum yawwww yoksa körmü oldum bilgisayara baka baka...:?

aidikurt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Alper idikurt
    Bankacı
     Yamaha XVS 1300 A Midnightstar
     İsntabul - Sancaktepe
    Beğenmiş
    514
    Beğenilmiş
    573
    nasıl yani sen solda avatarının altında en üstte ad soyad bilgisi var onları goremıyormusun ????????
    RaptorRiders bir çığ gibi büyümeye devam ediyor

Alper Kaan Ka...
    Bankacı
     Artık yok ;(
     İstanbul
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    4
    yok göremiyorum kardeşim. bazen kendi adımı soyadımı görebiliyorum çoğu zaman oda gözükmüyor.diyer arkadaşların adına soyadına hiç raslamadım şimdiye kadar

Sayfa 1 Toplam 3 Sayfadan 123 SonuncuSonuncu

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)