Kullanıcı Adı: Şifre: - Şifrenizi mi Unuttunuz?
Raptor Riders'a Henüz Üye Değil misiniz? Lütfen Kayıt Olun!

Toplam 8 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 8 arasi kadar sonuc gösteriliyor

polat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Polat OĞUZ
    motosiklet bayii
     DD250
     İstanbul
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    8

Kadın Autobot “Arcee”

Haziran 2009 ‘da gösterime girmesi beklenen Transformers 2: Revenge of the Fallen filminde boy göstermesi beklenen Arcee hızı ve agresif manevraları ile en tehlikeli autobotlardan biri.
    Pembe renkli Buell XB12R modelinden dönüşen Arcee karakterinin konseptini ünlü robot ilüstratörlerinden Ben Procter hazırlamış.
    İlgili Çizimler :

Büyük halini görmek için tıklayınız.

Büyük halini görmek için tıklayınız.

carvalho - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Selçuk Tanrıverdi
    At Hırsızı
     BMW GS 1200 ADV
     İstanbul
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    8
    Nasıl bir hayal gücüdür arkadaş... Bravo...
    yol yapalım yol

merics - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Meric Sidali
    Mütercim
     YOK
     Ankara
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    0
    çok başarılı olmasına rağmen bu modelleme motor kendi kendine gidemeyeceği için maalesef çıkarıldı 2. filmden.

Nihat Uzun
    -
     E-250
     İstanbul
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    0
    Alıntı merics Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    çok başarılı olmasına rağmen bu modelleme motor kendi kendine gidemeyeceği için maalesef çıkarıldı 2. filmden.
    Aslında 'motosikletler tek başına ayakta duramaz' teorisi balon patlatır gibi çürütüldü. Şu RC denilen oyuncakların motosikletleri koşturuluyor şimdi pistlerde. Öyle böyle de değil... baya baya gidiyor aletler. Bazen virajlarda yalpaladığı oluyor ama herhangi bir destek tekeri ya da dış müdahaleye ihtiyaç duymadan toparlanabiliyorlar da.
    İşin fizik boyutunu bilemiyorum ama iyi bir fizikçi tekerleklerin ağır metalden yapılması işi çok kolaylar demişti.
    Bununla ilgili rastladığım bir video'yu ikiteker.org 'da paylaşmıştım fi tarihinde. Üzerine Rüştü 'Donald Duck' Erbaş çok daha ilginç bir haberi taşımıştı foruma; "Robotlar tarafından kullanılan motosiklet yarışları".
    Evet, kelime oyunu yok.
    Bildiğimiz iki tekerlekli gerçek motosikletlerin (tabii bir iki mekanik destekle beraber) üzerine ilginç görüntülü robotları monte edip bunları yarıştırıyor insanlar. Bahsettiğim robotlar motoru dengede tutmanın yanı sıra yönlerini de kendileri buluyorlardı -ki aslında bu kısmı konu dışı-.

Yani bir motorun kendi kendine gitmesi imkansız değildir. Söz konusu filmin ne öncesini ne sonrasını bilirim ama motosiklete dönüşen bir robot kahraman filmin mantığını sarsmaz diye düşünüyorum.

Ha, ben bu işin profesyonelleri olan heriflerden daha mı iyi biliyorum? Hayır tabii ki. Ama bu basit bir 'kendi kendine gidemez' mantığına yaslanmamalı ya da yaslanmamıştır diye düşünüyorum.

Aslında bana ne.
    Sadece şu tek başına giden motosikletlerin görüntüsü canlanınca gözümde heyecana geldim. İnanın izlemesi inanılmaz güzel. Video sitelerinde bir arama yapıp izlemenizi tavsiye ederim.
    Yeterli miktarda benzin ve portakal suyuyla Boğaz Köprüsünü havaya uçurabilirsin.
    Sabun katarsan, nitrogliserin olur.
    (Dövüş Kulübü)

Meric Sidali
    Mütercim
     YOK
     Ankara
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    0
    @infinitedreams:
    hmm, ben bahsettiğiniz videoları da izlemedim, o motorları da bilmiyorum ama arayıp, bulup seyretmek lazım, muhakkak ki keyiflidir. sadece bu autobotun filme ne gerekçeyle dahil edilmediğini yazayım demiştim

Nihat Uzun
    -
     E-250
     İstanbul
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    0
    Alıntı merics Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    @infinitedreams:
    hmm, ben bahsettiğiniz videoları da izlemedim, o motorları da bilmiyorum ama arayıp, bulup seyretmek lazım, muhakkak ki keyiflidir. sadece bu autobotun filme ne gerekçeyle dahil edilmediğini yazayım demiştim
    Bilgilendirme için ayrıca teşekkür etmeyi atlamışım, kusuruma bakma lütfen (:
    Niyetim kesinlikle verdiğin bilgiyi çürütmek değildi. Hazırda açılmış bir konu varken belki işin fizik ve teknik boyutuyla ilgili üç-beş bir şeyler bilen arkadaşlar çıkar diye dallandırmak istedim. İlginç bir şeyler gördüğüm zaman şaşırmanın ötesinde bir şeyler yapamadığım için çeneme vurur zaten hep.

Ama yine de böyle bir gerekçeyle karakteri filme sokmamalarını sorgulamaktan alamıyorum kendimi (:

Bahsettiğim videoları herkes izlesin.
    Bull, aidikurt... siz de.
    Hadi bakayım
    (:
    Yeterli miktarda benzin ve portakal suyuyla Boğaz Köprüsünü havaya uçurabilirsin.
    Sabun katarsan, nitrogliserin olur.
    (Dövüş Kulübü)

Meric Sidali
    Mütercim
     YOK
     Ankara
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    0
    Alıntı infinitedreams Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bilgilendirme için ayrıca teşekkür etmeyi atlamışım, kusuruma bakma lütfen (:
    Niyetim kesinlikle verdiğin bilgiyi çürütmek değildi. Hazırda açılmış bir konu varken belki işin fizik ve teknik boyutuyla ilgili üç-beş bir şeyler bilen arkadaşlar çıkar diye dallandırmak istedim. İlginç bir şeyler gördüğüm zaman şaşırmanın ötesinde bir şeyler yapamadığım için çeneme vurur zaten hep.

Ama yine de böyle bir gerekçeyle karakteri filme sokmamalarını sorgulamaktan alamıyorum kendimi (:

Bahsettiğim videoları herkes izlesin.
    Bull, aidikurt... siz de.
    Hadi bakayım
    (:
    yok estağfurullah, ne kusuru
    esasen eski çizimlerde arcee uzay aracı görünümündeydi, göreceli olarak yeni jenerasyon çizimlerde motor oldu, ama filmden bu sebeple çıkarılması hakikaten saçma, kamyon da tek başına gidebilen bir araç değil nihayetinde :mrgreen:

kaanka - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Alper Kaan Ka...
    Bankacı
     Artık yok ;(
     İstanbul
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    4
    Arabaların robota dönmesi ve savaşmaları mantıklı geliyor. motorun robot olabileceği mantıklı geliyor ama motorun kendi kendine gidebileceği mantıklı gelmiyor, buda biraz mantıksız olmuyormu...

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)