Kullanıcı Adı: Şifre: - Şifrenizi mi Unuttunuz?
Raptor Riders'a Henüz Üye Değil misiniz? Lütfen Kayıt Olun!
Sayfa 3 Toplam 3 Sayfadan BirinciBirinci 123
Toplam 23 adet sonuctan sayfa basi 21 ile 23 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Evren
    Özel güvenlik
     yok
     İzmir
    Beğenmiş
    4
    Beğenilmiş
    3
    Yeni başlık açmayıp eski bir konuyu hortlatayım dedim, bilgiler derli toplu olsun.
    RaptorRiders üyelerinden Handojoe, bu başlık altında #2 numaralı mesajında demiş ki; "ön dişli büyütüp arka dişli küçültmek, titreşime karşı en iyi çözümdür." Başka forumlarda, youtube videolarında ve videoların altındaki yorumlarda da Handojoe ile aynını iddia edenler olmuş. Örnek olsun diye en alta bir bağlantı ekledim.

Şimdi geleyim sorularıma: 1- Bu işlemi (ön dişli büyütme) yapanlar var mı? 2- Var ise hangi model Raptor'ları üzerinde uyguladılar? 3-Olumlu-olumsuz ne değişiklikler gözlemlediler? 4- Titreşim gitti iddiaları doğru mu? 5- 2015 model DD150E-2F için aynı işlem yapılabilir mi sizce? Not:Bazı sorular birbiriyle alakalı oldu ama atlanması olasılığına karşı ayrıntıları çekip ayrıca sordum.
    Mehmet A. (28.Kasım.2022) Bunu beğendi.
    Konu CELİL tarafından (27.Kasım.2022 Saat 12:16 ) değiştirilmiştir.

CELİL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

CELİL ÜSTÜN
    HÜR GENERAL
     YAMAHA XVS950A
     İstanbul - Büyükçekmece (Avrupa Yakası)
    Beğenmiş
    42,567
    Beğenilmiş
    5,789
    Merhaba Evren 14 yıl önceki konuyu hortlamışsın dolayısi ile 2008 model makinelerden piyasada çok az kaldı 2011 yılında motorların teknolojiside değişti yeni blansörlü motorlar takıldı titreşim sorunu çözüldü 2011 öncesinde blansör olmadığından titreşim olur kesilmez ama bakımları ayarları düzgün olan makinenin titreşimi biraz azalır
    Ön dişli büyütülemiyor yeri dar sığmıyor arka dişli büyütülebilir ama makine kalkışta çekişten düşer son hızı az artar
    tabi makinein çekişi sağlıklı iyiyse bu işlemin tireşimi azaltacağını sanmıyorum sonuçta titreşimin kaynağı motor bloğunun içindeki blansör
    2015 modellerde blansör var titreşim az 👍
    Verdiğin linki kaldırıyorum sonuçta bir forumdan diğer forumun linkini vermek doğru olmaz 👍🖐
    bulentbc (28.Kasım.2022), Mehmet A. (28.Kasım.2022), newmoon06tr (27.Kasım.2022), ninno35 (27.Kasım.2022) Bunu beğendi.
    Konu CELİL tarafından (27.Kasım.2022 Saat 19:27 ) değiştirilmiştir.

Evren
    Özel güvenlik
     yok
     İzmir
    Beğenmiş
    4
    Beğenilmiş
    3
    Bilgi için teşekkür ederim. Bu arada ismim Evren, sayın abim ��
    bulentbc (28.Kasım.2022), CELİL (27.Kasım.2022), Mehmet A. (28.Kasım.2022) Bunu beğendi.

Sayfa 3 Toplam 3 Sayfadan BirinciBirinci 123

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)