Kullanıcı Adı: Şifre: - Şifrenizi mi Unuttunuz?
Raptor Riders'a Henüz Üye Değil misiniz? Lütfen Kayıt Olun!
Sayfa 3 Toplam 4 Sayfadan BirinciBirinci 1234 SonuncuSonuncu
Toplam 32 adet sonuctan sayfa basi 21 ile 30 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Otel İşletmeciliği
     Ankara
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    0
    arkadaşlar ankarakan mustafa ustayı tanırsınız bu motorların yetkili servisi 2 senedeir bu motorları tamir ediyor ben de ön tekerden yavaş giderken duyulan bu vıyk vıyk sesin çıktığını söyledim ön fren balatasını mı ne çıkarıp zımparaladı geçti fakat gene oluyor . MUSTAFA USTA balatanın içinde bi maddde nin (salaş mı yoksa başka bişeymi tam hatırlamıyorum şu anda ismini ) fazla olduğu için bu sesin çıktığını söyledi bu motora uygun yenisini alınca içinde o maddeden az olan adı her neyse :sarı rengkte beneklerdendi diskin üzerinde görülen) geçermiş dedi yeni fren balatası 18 milyon civarındaymış

yenikoylu_ua - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Kubilay BURSALIOĞLU
    Serbest Meslek
     Aprilia Caponord
     İstanbul
    Beğenmiş
    0
    {vb:rawphrase post_thanks_times_post, 4
    Usta doğru sölemiş arabalardada aynı şey oluyo yumuşak balata ötmüyo ama digerine göre daha çabuk eriyo tercih sana kalmış
    Mesele Motor kullanmak değil YEĞEN Mesele Çevrendekileri düşünerek kullanmak !!!

Otel İşletmeciliği
     Ankara
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    0
    saol bakalım ses bazen rezil ediyo ama geçer dediler geçmedi de ön frene hafif basınca azalıyo idare ediyoruz şimdilik

Kubilay BURSALIOĞLU
    Serbest Meslek
     Aprilia Caponord
     İstanbul
    Beğenmiş
    0
    Yanlız o işte başka bişi var galiba benim solediğim olayda firene basınca öter firene basmadan bi sürtünme olmuyoki niye ötsün
    Mesele Motor kullanmak değil YEĞEN Mesele Çevrendekileri düşünerek kullanmak !!!

altug - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

A.Altuğ ASARLIOĞLU
    Mühendis
     REGAL RAPTOR
     Ankara
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    0
    ahmet arkadaşım bir tanışma topiği açsanda seni tanısak .
    GRİ KUZU 06 BA 0660

TAŞLAR TEKERİMİZDEN UZAK DURSUN

Otel İşletmeciliği
     Ankara
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    0
    anladım benim dediğim frene basınca olmuyor hızlı 25-30 km hızın altında gidince oluyor cıyak cıyak bises çıkıyor ön balatadan benim kafamı meşgul eden en önemli sorun(bu arada motorum 8000 km oldu) bu ağustos ayında bile motorum sabahları 1 veya 2. denemem de çalışsa bile vitese geçince öne yığılarak stop ediyor hemen tekrar çalıştırıyorum tekrar vitese atıp gidiyorum bu sefer bi sorun oluşmuyor. Ama acaba bu stop etmeler motora bi zarar verir mi uzun vadede bi de bu sorunu halletmek için bişey yapabilirmiyiz bi fikriniz var mı?

Kubilay BURSALIOĞLU
    Serbest Meslek
     Aprilia Caponord
     İstanbul
    Beğenmiş
    0
    Evet balataların sorunlu ama giderken diske sürtüyor olması balatayla alakası olan bişi değil ya firen merkezleri geri gelmiyo yada balataları firenden sona geriye çeken yaylar özelliğini yitirmiş olabilir ama böle gezme hem hafifte olsa firen yapıyosun hemde gitmeye çalışıyosun hem yakıtta fazla harcama olur hemde diski yersin bide balatanın ısınıp ani bişeyde tutmaması gibi bi sorunlada karşılaşa bilirsin

Otel İşletmeciliği
     Ankara
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    0
    haklısın altuğ saol hatırlattığın için dalgınlığıma geldi ben de yeni üyeyim ankarada oturuyorum (çayyolu) öğrenciyim.Tam 1 yıllık raptor kullanıcsıyım.

gÖKTUĞ
    Turizm
     rEGAL rAPTOR DD250
     Ankara
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    0
    Alıntı ahmet Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    anladım benim dediğim frene basınca olmuyor hızlı 25-30 km hızın altında gidince oluyor cıyak cıyak bises çıkıyor ön balatadan benim kafamı meşgul eden en önemli sorun(bu arada motorum 8000 km oldu) bu ağustos ayında bile motorum sabahları 1 veya 2. denemem de çalışsa bile vitese geçince öne yığılarak stop ediyor hemen tekrar çalıştırıyorum tekrar vitese atıp gidiyorum bu sefer bi sorun oluşmuyor. Ama acaba bu stop etmeler motora bi zarar verir mi uzun vadede bi de bu sorunu halletmek için bişey yapabilirmiyiz bi fikriniz var mı?
    arkadaşım sorun teker milinin amartüsör yuvalarına yamuk oturmasından kayanaklanıyo...alta teker milinin altında 2 vidayı gevşet sonra ön teker milini gevşet...ön frene asılıp motorun üstüne yığılıp freni bırak ve sık ayarı yereine gelir...olmaz ise feren kaliperini tepede 6 numara alyanlı bi vida var ordan sök ve plastik keçelerin arasına gres yağı yla yağla ve kapat geri tepkimesi rahat çalışsın zamanla düzelir....sizlere tavsiyem balata spreyini teker miline kaçırmayın ne kadar yağ varsza söküyo sonra teker gıcırdayıp duruyo

bozkurt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Ali BOZKURT
    Türk Silahlı Kuvvetleri
     KUBA 150-25
     Balıkesir
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    3
    Güzel bilgiler,
    neticeyi merakla bekliyorum.
    Çok değil ama motorum 11000 km yi devirdii.
    Şimdiye kadar suyun dışında hiçbir kimyasak kullanmadım.Ön diskleri tazyikli su ile yıkıyorum.Silip(çevirerek) kurutuyorum.Biraz havalanmasını bekleyip yola çıkıyorum.Ses mes yok.
    Kafana da takma.Baktın balata bitti,yenisini tak,sür gitsin.
    Kazasız sürüşler.
    Sağlıcakla kalın.

Sayfa 3 Toplam 4 Sayfadan BirinciBirinci 1234 SonuncuSonuncu

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)