Kullanıcı Adı: Şifre: - Şifrenizi mi Unuttunuz?
Raptor Riders'a Henüz Üye Değil misiniz? Lütfen Kayıt Olun!
Sayfa 2 Toplam 3 Sayfadan BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu
Toplam 24 adet sonuctan sayfa basi 11 ile 20 arasi kadar sonuc gösteriliyor

orkun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

ORKUN TÜLÜ
    Makina Mühendisliği
     REGAL RAPTOR
     İzmir
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    3
    hayırlı olsun güle güle kullan

kıvılcım - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

kıvılcım
    Serbest Meslek
     regal bmw
     İstanbul
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    16
    güle güle kullan allah kazadan beladan lardan korusun

innocentbystander - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Aydin Sahin
    İnşaat Mühendisi
     Yamaha Virago XV 535
     Denizli
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    4
    Teşekkür ederim arkadaşlar iyi dilekleriniz için.

Yakıt tüketimi, kontrol, fren vb. hususlarda tespitlerimi aktaricam zaten ama biraz vakit gecsin tecrube kazanayim diye bekliyorum. Hemen atip tutmaya baslamayayim yani. Bu arada dun telefonda konustugumuz tatar'da da (Merter) Virago varmis. Hando da alirsa gorus alisverisi yapacak insan cogalir, iyi olur.
    Konu innocentbystander tarafından (22.Eylül.2008 Saat 13:42 ) değiştirilmiştir.

Aydin Sahin
    İnşaat Mühendisi
     Yamaha Virago XV 535
     Denizli
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    4
    Pazar günü birkaç günlüğüne Izmir'de olan eşim ve oğlumu görmek için sabah beş buçukta yardırıp Izmir'e gittim. Ayni gun aksamustu dort küsurda çıkıp Denizli'ye döndüm. Giderken de dönerken de bir an evvel ulaşmak arzusunda olduğumdan fotoğraf çekemedim. Bilhassa Alsancak'taki Dostlar Fırını'nın mamulü olan boyozları çeksem iyiydi. Onun yerine yakıt tüketimi değerlerini paylaşıyorum merak edenlerle:

Efenim bu, depoyu ilk doldurduğumdan beri aldığım benzinin dökümü. Sıkılanlar için özetleyeyim, cihaz 100 km de ortalama 5.29 lt benzin harcıyor, bu da buradaki fiyatlarla km de 17.82 YKrş ediyor. En iyi sonuç olan 5 no lu satirdaki değeri, 'ulan acaba en az ne kadar yakar?' sorusunun cevabini bulmak icin ozel gayret sarfederek elde ettim. 90'la gitmeye calistim, yokus asagi giderken debriyaji cekmek gibi normalde yapmadigim seyler yaptim. Dolayisiyla pek gercekci bir deger degil. En kotu sonuc olan 12 no lu satirdaki degeri ise hem otoyolda hem de oldukca tenha olan ekspres yolda (moda tabiriyle duble yol) sabit 120 km/h ile yardirarak elde ettim. Diger degerler zaten hep birbirine paralel. Evle is arasindaki 25 km, seyrek trafik isiklari olan cevre yolu tadinda bir yol. Sehir ici-disi karisik sayilabilir yani. Uzun lafın kısası, 1 lt benzin ile yaklaşık 20 km yol yapıyor cihaz. 'Son sütundaki mpg de ne ola ki' diyenler olabilir, bu degeri www.viragotech.com sitesindeki amerikali vatandaslarin tuketimleriyle karsilastirmak icin hesapladim. Mil bölü galon demek oluyor, bir galonla kaç mil gittiğini söylüyor yani. Normal değilim evet. :?

carvalho - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Selçuk Tanrıverdi
    At Hırsızı
     BMW GS 1200 ADV
     İstanbul
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    8
    Virago almak isteyen arkadaşlar için eşsiz özet...
    Ama bir şey eksik kalmış, benzin shell miydi, Opet miydi, BP miydi
    Oldu olacak o detayları da verseydin. Diğer değişkenler sabit değil yani, sayılmaz...

Şaka yav...
    yol yapalım yol

Aydin Sahin
    İnşaat Mühendisi
     Yamaha Virago XV 535
     Denizli
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    4
    Alıntı carvalho Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Virago almak isteyen arkadaşlar için eşsiz özet...
    Ama bir şey eksik kalmış, benzin shell miydi, Opet miydi, BP miydi
    Oldu olacak o detayları da verseydin. Diğer değişkenler sabit değil yani, sayılmaz...

Şaka yav...
    Hahhaha az daha yaziyordum da, yuh dedim kendi kendime.

Efenim yakit tuketimi ile ilgili tafsilati yukarida verdim, gelelim diğer izlenimlere...

Titreşimin nasıl bir şey olduğunu unutmuşum, dün otoyolda 'kaç yapar bu cihaz' konulu denemede 155 yapinca hatirladim. Zaten oturuş itibariyle cruiser denilen sinif hiza müsait değil, 140 a gelince kask adamin kafasina bastiriyor.

Raptor'u standart egzostlariyla kullanan bir kimse olarak Virago'nun sesinden çok etkilendim. VN800 ya da VL800'ün sesi gibi mahalleyi sarmıyor belki ama şikayet eden birkaç komşu oldu. Sesi iyi demek ki :mrgreen:

Hızlanması müthiş. Kimseyle yarıştığımdan değil de, hani ışıklarda aralardan en öne geçiyorsun da yeşil yanıyor ya, yandaki abilerle aynı anda yükleniyoruz, ucuncu viteste aynaya bi bakiyorum adamlar sanki deriiin dusuncelere dalmis. Sonra tabii ben kendi halimde takiliyorum, abiler hisimla geciyor yanimdan.

Bir de bu şaft meselesi var, süpermiş bu. Bayinizden ısrarla isteyiniz. O derece yani. Ziril ziril ses yok, yağladın gerdin yok gevşekmiş yok.

Yalniz menzili kisa biraz. 190 km de yedege geciyor. Kullanma kilavuzuna gore depo 11+2.5 lt kapasiteli ama öyle olsaydı 220 de yedege gecmeliydi benim hesaba göre. Neyse canım, kossskoca fabrika iskembeden sallayacak degil ya, bu konuyu gecelim. Bi de burada nefis bir detay var, adamlar tanki yedege alma switch ini hemen marş düğmesinin altina koymuş. Öyle soldan aşşaa uzanıp el yordamıyla bulmak yok yani (Caponlar yapıyor aabiii).
    Bi de ön tekerleği biraz ince görünüyor, zayıf gösteriyor aleti. O kötü.

81'den 2001'e kadar degisik motor hacimleriyle yapilan, bilhassa ABD'de cok populer olan ve bu yuzden bir suru canta tutucu, sirt dayama zamazingosu, arka canta tasiyicisi, kılı yünü gibi envai cesit aksesuari ebay.de veya ebay.com'da cok kolay bulunan, bir suru ecnebi web siteleriyle adeta cozulemeyen sorunu kalmayan bir cihaz bu.

'Benim motor da çok sefil canım' diyen adam hiç görmedim, ben de demiyorum gördüğünüz gibi. Benim de zaten aslinda gozumde Dragstar, Intruder filan vardi, hayalimdeki motor bu degildi ama karsima makul bir fiyatla bu cikinca ben de atladim hemen. Kisfmet.

Aramizda 'nasi motor lan bu Virago' diye düşünen ve 6.000-8.000 arasi butcesi olan bireyler varsa gonul rahatligiyla Viragolara bakabilir.

Son olarak, çoğumuzun olduğu gibi benim de ilk motorum olan Regal Raptor'u sevgiyle aniyorum. RR olmasaydi gidip ikinci el Virago alarak bu aleme adim atmaya cesaret edemezdim.

Televizyonunuzu kapatmayi unutmayiniz.
    Istiklal Marsi
    Kapanis
    .

Not: Daha buyuk hacimli motor kullanmadim. Ilerde oyle bir motorum olursa hemen kıvırtırım, 'bu motor süpermiş, Virago da neymiş canım' derim. Böyle de satarım yani.

kaanka - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Alper Kaan Ka...
    Bankacı
     Artık yok ;(
     İstanbul
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    4
    Motorun hayırlı uğurlu olsun... Vermiş olduğun bilgiler için ayrıca teşekkürler almayı düşünen arkadaşlara çok yardımcı olucak....

bozkurt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Ali BOZKURT
    Türk Silahlı Kuvvetleri
     KUBA 150-25
     Balıkesir
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    3
    Aydın,aydınlatıcı ve virago almayı düşünen kişiler için verdiğin bilgilerden dolayı çok teşekkür ederim.
    Beni ençok üzen yakıtı oldu ama değermi bence DEĞER.
    Neticede birisi 250,diğeri 535.
    Kazasız sürüşler.
    Sağlıcakla kal.
    NOT:Onun adı satış değil gerçekçilik.Bide şöyle denir.''Onun bendeki yeri başka''

gençer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Gençer Güden
    Mimarlık
     RR dd 250
     İstanbul
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    0
    Bi de ön tekerleği biraz ince görünüyor, zayıf gösteriyor aleti. O kötü.

belki ilk etapta sana kötü gözükmüş olabilir ama bence bu motorun görüntü açısından en çekici yanlarından biri ön ekerleğinin ince olması. tabii bide manevra kabiliyetinide arttırıyor olmasıda mühim. gözün alışıcaktır, en kötü dediğin yanı bu olsun kazasız sürüşler diliyorum tekrardan hayırlı olsun . ayrıca detaylı bilgilendirme yaptığın için emeğine sağık, teşekkürler.
    En son nehir zehirlendiğinde, enson balık avlandığında ve enson ağaç kesildiğinde..paranın yenecek birşey olmadığı anlaşılacak:(((

Aydin Sahin
    İnşaat Mühendisi
     Yamaha Virago XV 535
     Denizli
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    4
    Yahu unutmuşum, alet yaklaşık 190 kg olan ağırlığı ve 72 cm koltuk yüksekliği ile rahatlıkla itilip çekilebiliyor. Bizim RR lerden 20 kg fazlası var o kadar. Motor gücünü bir yerde 44 beygir olarak okudum ama kullanıcı kılavuzu ve tamir kılavuzunda bu hususta bilgi yok. Zaten kaçsa kaç canım, yeterince güçlü işte...

Bir de sahibinden.com daki bazi ilanlarda 2003 model 535 satanlar var, oysa bunun imalati 2001'de bitmiş. Yalnizca Virago 250 üretiliyormuş.

Sayfa 2 Toplam 3 Sayfadan BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)