Kullanıcı Adı: Şifre: - Şifrenizi mi Unuttunuz?
Raptor Riders'a Henüz Üye Değil misiniz? Lütfen Kayıt Olun!

Toplam 8 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 8 arasi kadar sonuc gösteriliyor
    doktorserhan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

serhan oktay
    BANKACI
     DD250E
     İSTANBUL
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    0

Talking şanziman Piyano Takimi Ve Yeni Duyumlar

HEPİNİZE SELAMLAR ARKADAŞLAR BASIMA GELENLERİ SİZLERLEDE PAYLAŞMAK İSTEDİM BU ARADA FARKLI DUYUMLARDA ALDIM:?

1-CANIM İKİ GÖZÜM REGALİM SANZIMAN DAĞITTI

Bi arkadaşımdan ikinci el olarak aldıgım regalim geçen TEM’de sanzıman dagıttı çok şükür kazasız belasız atlattık fakat bu vesile ile bir dünya gelişme oldu sanzıman dişli gurubunu servislerden sormak için önce regalin sitesinden firmalara bakayım dedim ana odane site kapanmış neyse tanıdığım bildiğim bi regal servisinin numarasını aradım abi biz regali bıraktık dedi niye hayırdır dedim parçasını bulmakta sıkıntı oluyor dedi allah alah neyse nerden buluruz sanzımanı dedim valla bende yok dedi.ilk soku atlattıktan sonra.başaka birine sordum kadıköyde 375 ytl dedi -Hönyk...! - dedim kaldım. anadolu yakasında baya büyük dağıtım yapan bi motorcu arkadasım var onu aradım sende parçası varmı yok ama jinlunla aynı gurup bunlar dedi bidaha şok oldum yaw bunlar çin degil diye biliyordum ben dedim olurmu çinin önde gideni dediler allah allah neyse sagolsun bize toptancı fiyatı olan 200 ytlden verdi kendisi bayiye 275den veriyormus bayide 375 gagalıyor demekki .neyse benim eski bi ustam vardı 300 ytl istedi az bi kavgadan sonra 200 ytlye anlaştık ona açtırdım makineyi aman allahım hilaller dişliler okadar dandikki sasarsınız. wallahi mondialinki bundan sağlam onuda açtım biliyorum içini yani.dişliler sanki çelik degilde karbon gibi döküm gibi o kadarhafif ve zayıf ,hilaller aleminyum gibi penseyle bile çok güç harcamadan bükebiliyorsunuz şaştım kaldım.2 kutu yağ kılıydı keçesiydi derken 600 falan buldu bize neyse topladık makinayı bitti gitti dedik çektik sineye aldım motoru eve gittim park ettim

2-CANIM MOTORUM PİYANO TAKIMIDA DAĞITTI

Sabah bismillah dedim motoru calıstırdım ısınsın diye bende kaskımı falan takıyorum buarada stop etti allah allah bidaha bastım marş motoru tık ediyor kalıyor bidaha bidaha derken akü bitti herhalde dedim hani serviste bikaçgün yattıya ondan bildim vurdurayım dedim ana odane tam debriyajı bırakıyorum arka tekerlek kitleyip kızaklıyor aradım bizim çocukları geldiler çeke çeke götürdük servise açtık kapakları o ne piyano takımı sizlere ömür.ustada bende saskın birbirimize bakıyoruz neyse başladık bu sefer piyano sormaya bizim jinlun falan uymadı bu sefer hayret alışmıştık oysa ne güzel tofaş modunda gidiyoduk J araya araya en son sarıkayalar olması lazım yanılırsan düzeltin beşiktaştan ali ustada bulduk sağolsun çok beyfendi bir arkadaş cıktı oda ben gidip alamıyorum vakit iş sıkıntım var derken biyer belirledik orda buluştuk aksam iş çıkışında aldık parçayı 70 ytl tanesi piyanonun bu arada J orda ali usta ile ayak üstü bi sohbete daldık dedim ali usta bu regal sitesi kapanmış parça ve servisler yavas yavas çekiliyormus doğrumu.İnanamadım ama doğru dedi artık regal parçasını sadece emre motor getiriyormus beyler oda bırakırsa biter regal dedi benim elimde biraz parca var ama nereye kadar gider bilmem dedi yani en fazla bi sezon dahamı dedim pek söylemek istemesede (bana öyle geldi) evet dedi yani seneye sıkıntılar bas göstermeye baslar dedi ne yani seneye satmı motoru diyorsun dedim evet sat baska bak dedi J hayda buyrun ümmetimüslüman cenaze namazına .neyse yaptık bitti şimdi bu işlemleri yapalı aşa yukarı 500 km oldu ve malesef ilk günler canavar gibi olan sanzıman gene ses yapmaya ve vites geçişlerinde sıkıntı cıkarmaya başladı ve benimde aklıma bazı sorular geldi ister istemez

1-REGALİN SANZIMANI PROBLEMLİMİ İKİ GÜNDE BİR DAĞILIYOR
    2-MİLLET REGALDEN DESTEGİNİ ÇEKİYOR BUNLARDA ELİMİZDEMİ PATLIYOR
    3-PARÇALARIN Bİ STANDARDI YOMU KÖR TUTRUĞUNU HESABIMI OLUYOR
    4-PARÇA SIKINTISI BAŞLARSA NAPACAZ

SAYGILAR DOSTLAR

kaanka - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Alper Kaan Ka...
    Bankacı
     Artık yok ;(
     İstanbul
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    4
    Serhan dostum öncelikle tanışma bölümünden kendini tanıtırsan daha samimi olur...
    Konu kaanka tarafından (19.Eylül.2008 Saat 16:36 ) değiştirilmiştir.

X__utku__X - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Utku Şahin
    Gümrük Müşavir Yardımcısı
     Cbf150
     İstanbul - Esenyurt (Avrupa Yakası)
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    0
    Serhan hocam bende 3 gün önce dağıttım şanzımanı.PM attım size.Ne yazıkki bende o paraları bayılcam ama yapcak birşeyimiz yok motorları satmaktan başka.Benim anlamadığım bişi motora hiç yüklenmeden ani vites değiştirmeden nasıl dağıttım orasını anlamıyorum.Işıklarda yavaşca durdum.Kalkarken 15km ile 2 ye atarken dağıldı şanzıman.Hayırlı günler.

serhan oktay
    BANKACI
     DD250E
     İSTANBUL
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    0
    Alıntı kaanka Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Serhat dostum öncelikle tanışma bölümünden kendini tanıtırsan daha samimi olur...

serhan dostum tamam tanıtacam ok.

Alıntı X__utku__X Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Serhan hocam bende 3 gün önce dağıttım şanzımanı.PM attım size.Ne yazıkki bende o paraları bayılcam ama yapcak birşeyimiz yok motorları satmaktan başka.Benim anlamadığım bişi motora hiç yüklenmeden ani vites değiştirmeden nasıl dağıttım orasını anlamıyorum.Işıklarda yavaşca durdum.Kalkarken 15km ile 2 ye atarken dağıldı şanzıman.Hayırlı günler.

dostum öncelikle geçmiş olsun dağıtmak için çok özelbi çaba sarf etmen gerekmiyor öncelikle ben 20 senelik motorcuyum vitesi okadar kibar kullamırımki ipliği igneye gecirir gibi ama ben bile noldugunun anlamadım taaaki sökene kadar anormal dandik sanzıman üstad tel dibi yaw sökünce göreceksin zaten sende hak vereceksin bana walla ama sana sunu söyleyim dudulluda adem yavuzmahallesinde imam hatip vardır sorun çok rahat bulursunuz oranın tam karsısında bi motorcu var eskiler bilirler oğuz var orda onu bulun serhan yolladı diyin albarakadan o gereken indirimi yapar size tekrar geçmiş olsun dostum

rafethasal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

rafethasal
    Bilgisayar
     DADYW 250E-9
     Bursa
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    0
    Benimde şanzuman dağıldı yatıyor motor, tamirde parça arıycam.
    Tüketici haklarına şikayet edicem karar verdim.
    Artık onlar uğraşsın. Bana ne, yeter be. Bi aradığım şeyide hemen bulayım.
    Ya başka bi motor bloğu alıp takıcam. yada tornada yaptırıcam kırılan parçaları.
    Ama tüketici dernekleri vasıtası ile yardım alıp mahkemeye verebilirsiniz sizde.
    Sattıkları motorun parçasını bulundurmak zorundalar...
    Sevgi, selam...

Rafet HAŞAL
    05357192167

kıvılcım - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

kıvılcım
    Serbest Meslek
     regal bmw
     İstanbul
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    16
    Alıntı rafethasal Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Benimde şanzuman dağıldı yatıyor motor, tamirde parça arıycam.
    Tüketici haklarına şikayet edicem karar verdim.
    Artık onlar uğraşsın. Bana ne, yeter be. Bi aradığım şeyide hemen bulayım.
    Ya başka bi motor bloğu alıp takıcam. yada tornada yaptırıcam kırılan parçaları.
    Ama tüketici dernekleri vasıtası ile yardım alıp mahkemeye verebilirsiniz sizde.
    Sattıkları motorun parçasını bulundurmak zorundalar...
    Sevgi, selam...

Rafet HAŞAL
    05357192167
    kesinlikle katılıyorum kardeşim bir yerden başlamak lazım

serhan oktay
    BANKACI
     DD250E
     İSTANBUL
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    0
    şanzıman dağıtan dostlar aklınızda olsun şanzıman dağılması dişlilerin kırılması demektir (bilmeyenler için) şimdi eger miliniz sağlamsa ki söktüğünüzde ustanız size söyler kırık olan dişlileri eski motorcularda çıkma olarak bulmaya çalışın örnek benim sanzımanda 2-3 kırık geri kalan sağlam benim işim dolasıyla çok vaktim olmuyor araştırmaya ama bakılırsa bulunabilir birde bu alet honda rebel ile aynı sayılır motor hariç tabi o hava sogutmalı ama şanzımanı tutabilir bakmak lazım mondial 250 mct jinlun 250 bunlarda aynı gurup vidasına kadar hemde çıkma olarak araştırın mutlaka denk gelir bulursunuz dizdirir şanzımanı toplarsınız 700 ytl yerine 300-350 biter morotu kendim indirebilirim diyene zaten 100 ytl tutmaz bile

TLGYLDZ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

tolga yıldız
    Eczacı teknısyenı
     REGAL RAPTOR 250 CC
     Manisa
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    0
    valla arkadaslar gecxmıs olsun yarın bır gun bızımde basımıza gelebılır sımdıden tedbır almak lazım desemde nasıl ve ne gayretle bu sıkıntıdan kurtulabılırız onuda cözmus değilim Allah yardımcımız olsun
    BIR EGSOZUN SESI BIN EGSOZUN TADI VAR YOLUNUZ VE FARINIZ ACIK OLSUN ....
    TLGYLDZ-REGAL RAPTOR
    MANISA-KIRKAĞAÇ

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)