Kullanıcı Adı: Şifre: - Şifrenizi mi Unuttunuz?
Raptor Riders'a Henüz Üye Değil misiniz? Lütfen Kayıt Olun!

Sayfa 2 Toplam 2 Sayfadan BirinciBirinci 12
Toplam 20 adet sonuctan sayfa basi 11 ile 20 arasi kadar sonuc gösteriliyor

kaanka - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Alper Kaan Ka...
    Bankacı
     Artık yok ;(
     İstanbul
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    4
    Abi ferrari ile dolaşan insanların tek arabası olmuyor. Mutlaka jeep ve şehir içi araçlarıda oluyor. Kullanım amacına göre yeri ve zamanına göre kullanıyorlar zaten...
    Motor için aynı sorunun olduğunu düşünmüyorum. Zaten motor kullanıcısı da kendi tarzını boşuna seçmiyor, nerde ne şartlarda kullanıcaksa piyasada her amaca her yola uygun vasıtalar var önemli olan doğru seçimi yapmak...

kıvılcım - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

kıvılcım
    Serbest Meslek
     regal bmw
     İstanbul
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    16
    Alıntı kaanka Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Abi ferrari ile dolaşan insanların tek arabası olmuyor. Mutlaka jeep ve şehir içi araçlarıda oluyor. Kullanım amacına göre yeri ve zamanına göre kullanıyorlar zaten...
    Motor için aynı sorunun olduğunu düşünmüyorum. Zaten motor kullanıcısı da kendi tarzını boşuna seçmiyor, nerde ne şartlarda kullanıcaksa piyasada her amaca her yola uygun vasıtalar var önemli olan doğru seçimi yapmak...
    ferrari sadece bir örnekti kardeşim ben sadece hava sogutmalı motorun bizim istanbul şartlarında zorlandıgını anlatmaya çalışmıştım sende bunun farkındasın sanırım yoksa alternatif her zaman vardır ve olacaktır

kaanka - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Alper Kaan Ka...
    Bankacı
     Artık yok ;(
     İstanbul
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    4
    Alıntı carvalho Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    İlk mesajda da açık yazdım zaten. "hava soğutmalılar şehir içi trafiğide şişer" klişesiyle bir markayı tamamen kapsam dışı bırakmak çok akılcı bir görüş değil, bence bilgi yetersizliğinden kaynaklanıyor ve kaçırdığımız birşeyler var. Yani bizim kaçırdığımız (ki benim de teknik olarak hakim olmadığım) farklı detaylar olmalıdır ki Türkiye piyasasını bizden daha iyi bilen Yamaha'nın yurt dışı satış uzmanları hala hava soğutmalı makineleri bize ihraç ediyorlar; bir başka deyişle koca Yamaha firması hala hava soğutmalı makine üretiyorlar...

Yok mu bu konuda bizi bilgilendirecek, kendi görüş ve tecrübelerini paylaşacak tecrübeli bir arkadaş? Bildiğii yazsın ki biz de aydınlanalım, bilgilenelim. Yeni-eski teknoloji hava soğutmalı motorların su soğutmalı motorlara göre eksisi ne artısı ne? Lütfen alıntı olmadan kendi yorumlarınızı bekliyorum...
    Abicim bu konuda da tamamen Selçuğa katılıyorum Yamaha gibi dünya devi bir firma hava soğutmalı bir motor üretiyor ve Türkiye piyasasında yıllardır söz sahibi oluyorsa o motor şişip yolda kalmaz....

kıvılcım - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

kıvılcım
    Serbest Meslek
     regal bmw
     İstanbul
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    16
    bende size katılıyım olay kapasın yoksa firma dava açıcak:mrgreen::mrgreen::mrgreen:

Lamort - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Görkem GÜNAY
    Reklam-Grafik Tasarım
     Regal Raptor DadyW DD150e-2
     Antalya
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    0
    fantastik bir alet ...

TLGYLDZ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

tolga yıldız
    Eczacı teknısyenı
     REGAL RAPTOR 250 CC
     Manisa
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    0
    Kivilcim Abinin Dediği Gibi Sehit Ici Değil Uzun Yolda Test Edin Diyorlar Denemekte Fayda Var Illaki Hava Soğutmali ....
    BIR EGSOZUN SESI BIN EGSOZUN TADI VAR YOLUNUZ VE FARINIZ ACIK OLSUN ....
    TLGYLDZ-REGAL RAPTOR
    MANISA-KIRKAĞAÇ

handojoe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

serkan günay
    müzisyen
     yamaha xvs 535 virago
     Edirne
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    1
    evet nedense hep kılişe laflar oldu bunlar...

yok çabuk şişiyor yok arka piston daha çok ısınıyor...

biri birşey söylüyor sonra o heryerde yazılıp çiziliyor...

yahu 950 cc makina bu hiç şişer mi akıl var mantık var...

BİLİM VAR YAHU...
    ___ŞEHİR KOVBOY'U YOLDA____ YASAL HAYDUT

siyahus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Hasan
    SAP ABAP Danışmanı - Freelancer
     RR 250E
     İstanbul
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    0
    Yaw aslında motorun hacmiylede cok alakası yok asıl olan kullanılan malzemenin sıcaklıktaki genleşme katsayısı. Eğer pistonlarda genleşme katsayısı düşük metal kullanırsan şişme olayıda cok yüksek sıcaklıklarda gerçekleşebilir yada gerçekleşmeyebilir. Tutup demirden piston yaparsan su sogutmada bile trafik içinde şişebilir. Sadece piston değil piston yatağıda önemli tabii onunda fazla genleşmeyen bir malzemeden olması gerekir. Zaten aslında bakarsanır chopper lardada genelde su sogutma kullanılmaz hava sogutma kullanılır. daha hacimli ,büyük ve gösterişli motorlar yapabilmek için ve onların hacimleride 1600-1800 cc gibi büyük olur. Onlarında pek şiştiğini zannetmem. Şişse yapmazlar zaten.
    34 EF 1376 - Siyah RR Satıldı :(

gençer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Gençer Güden
    Mimarlık
     RR dd 250
     İstanbul
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    0
    abi bence önce denemekte fayda var. hava soğutmalı motoru olanlar dökülün bakalım. şuraya liste yapın birdahaki toplantıyada motorları getirin . test yapıcaz:))) şişecek mi şişmeyecek mi yoksa kısmen mi şişecek merak ettim:))
    En son nehir zehirlendiğinde, enson balık avlandığında ve enson ağaç kesildiğinde..paranın yenecek birşey olmadığı anlaşılacak:(((

bargün - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

BARIŞ ŞENGÜN
    İnşaat Mühendisi
     LEDOW CX250A
     Denizli
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    0
    Arkadaşlar merhaba
    Yolumuz yakın olsa ilk buluşmaya gelir ve gençer e test sürüşü için motorumu seve seve verebilirdim ama bu pek mümkün görünmüyor:D
    Bende bildiğiniz üzere 250cc lik hava soğutmalı bir motor var ve genelde hafta sonları olmak üzere fırsat buldukça binmeye çalışıyorum. Ağustos ayının en sıcak günlerinde kendimce uzun sayılacak bir 500 km lik yol yaptım. Ve bu yolu öğle saatlerinde güneş altında yaptım. Hatta ilk 185 km sinde kontak kapatmadım. Buna rağmen "şişme" olarak tabir ettiğiniz bir anormallikle karşılaşmadım. Geçen haftasonu havanın iyi olmasını fırsat bilerek Antalya' ya doğru yola çıktım. Yolda rampa çıktım, yokuş indim, şehir içinde gezdim( Antalya' da hava sıcaklığı 25 C idi) ama oradada bir sorun olmadı. Bu arada benim motorum ne japon ne amerikan bildiğiniz çinli. Yani sözün özü şu ki; elin çinlisi bile hava soğutmalı motoru böyle yapıyorsa elin japonu o motoru nasıl yapar siz düşünün artık. Belki şans meselesi benim motor iyi çıktı, belki ben "şişme" den kasıt ne onu bilmiyorum ve başıma geliyor ama anlamıyorum, ama dünyada söz sahibi olmuş bir firmanın büyük hacimli sayılabilecek bir motorunu hala hava soğutmalı üretmesi herhalde birşeyleri bizden daha çok bildiğini gösterir.

Sayfa 2 Toplam 2 Sayfadan BirinciBirinci 12

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)