Kullanıcı Adı: Şifre: - Şifrenizi mi Unuttunuz?
Raptor Riders'a Henüz Üye Değil misiniz? Lütfen Kayıt Olun!

Sayfa 5 Toplam 5 Sayfadan BirinciBirinci ... 345
Toplam 46 adet sonuctan sayfa basi 41 ile 46 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Eray Aksoy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Eray Aksoy
    Turizm
     Bisiklet Sayılır Mı ?
     Antalya - Manavgat
    Beğenmiş
    2,537
    Beğenilmiş
    1,546
    Alıntı Mustafa06tr Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Eray kardeşim selamlar... bende seninle aynı durumdayım ehliyet im yok,(eğitimlerim devam ediyor)motorsikletim yok, evde muhalefet vardı, Vardı diyorum çünkü evdeki muhalefet kalktı bunu nasıl sağladığımla ilgi kısaca birşeyler paylaşayım umarım sende de faydalı olur. İlk olarak motorsiklet heycanını, arzunu, tutkunu muhalif yakınlarına belli etmeyip soğuk kanlı bir tavır sergilemek, insanın heycanlı bir tavır sergilemesi tehlikeli bilinen motosiklet konusunda güvensizlik ve endişe yaratabiliyor . İlk hedef olarak ehliyet almayı belirlemen, motosiklet konusu açıldığında günümüzde ehliyet almanın zor olduğunu çok iyi bir eğitim alındığında bile ehliyet sınavından geçilemediğini söyleyip, daha bakalım sınavı geçebilecek miyim deyip konuyu kapatabilirsin. Birde motosiklet gurubuna üye olduğunu bu gurubun sadece chopper tarzı motosiklet kullandığını bu tür motosikletlerin hız yapmaya uygun olmadığını, gurup daki tecrübeli arkadaşlardan bilgi aldığını, çoğunlukla onlarla birlikte toplu sürüş yapacağını, güvenli sürüşe çok önem verdiklerini ekipmanlar da eksik ve en ufak bir hata olduğunda sürüş yapmaya izin vermediklerini ,hatta chopper motora reyzing kask ile bindiklerini söyleyebilirsin.

Bilgi ve önerilerin için çok teşekkür ederim Mustafa Abi.Yalnız bizimkilerin ikna olması kolay olmayacak.Manavgat bölgesi yazlık bir yer.10 hatta 11 ay kesintisiz Motor sürme imkanımız var.Hal böyle olunca da çok fazla sayıda Motor kullanan sürücü var.İnan çok fazla bir kesim hiç bir kural tanımıyor.Aşırı sıklıkla ölümle sonuçlanan kazalar oluyor.Misafirlikte bizle beraber bulunan arkadaşımın Abisi Motor kazasında hayatını kaybetti.Bir akrabası ise bacağını.İki gün evvel tam önümüzde ışıklarda feci bir kaza oldu.Motosiklet sürücüsünün resmen beyni asfalta aktı.Bunları birebir gören,duyan ve şahit olanlara da ne dersen boş.Bugün yine bana "Tamam Motor keyifli ama çok riskli.Hayatın her an pamuk ipliğine bağlı" diyorlar.Ses etmeden telefonum ile oynamaya başladım.Yani ikna işi çok zor.Ancak Motoru alıp getirip kapının önüne çektiğimde "Kabullenmek" zorunda kalacaklar.
    CELİL (02.Mart.2019) Bunu beğendi.

Zafer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Zafer Ayvaz
    makina
     🤟🤟🤟🤟🤟
     İstanbul - Beylikdüzü (Avrupa Yakası)
    Beğenmiş
    2,702
    Beğenilmiş
    1,320
    Alıntı Eray Aksoy Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Biraz evvel misafirlikten döndüm.Orada eşim Motosiklet alacağımdan bahsederek beni şikayet etti dostlarımıza.Hepsi bir ağızdan Motosiklet kullanmanın çok büyük bir risk olduğunu,her gün bir çok kişinin feci can verdiğini,çok iyi ve tanınan Motorcuların dahi bundan kurtulamadığını,Motor da kaportanın insanın kendisi olduğunu,kaza anında idare edilmeyip işimden olacağımı,ailemi düşünmem gerektiğini ve bunlar gibi daha bir sürü laf ederek tüm akşam boyunca beni bunalttılar.Bir süre sonra laf anlatmayı bırakıp,susup sadece onların konuşmasına izin verdim.Onlar konuştu ben dinledim.Canım fena sıkıldı açıkçası.Bu başlığı görüp okuyunca sıkıntımı paylaşmak istedim.
    motor alma evresinde herkesin başına gelen birdurum bu malesef. bu durumdan dolayı vaz gecen de var ama hayallerini gercekleştiren daha cook. umarım sende hayalındeki motora bir an önce kavusursun Eray abim.
    CELİL (02.Mart.2019), Eray Aksoy (03.Mart.2019) Bunu beğendi.

Eray Aksoy
    Turizm
     Bisiklet Sayılır Mı ?
     Antalya - Manavgat
    Beğenmiş
    2,537
    Beğenilmiş
    1,546
    Alıntı Zafer Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    motor alma evresinde herkesin başına gelen birdurum bu malesef. bu durumdan dolayı vaz gecen de var ama hayallerini gercekleştiren daha cook. umarım sende hayalındeki motora bir an önce kavusursun Eray abim.

Hay Allah razı olsun Sağolasın Zafer.Bir aksilik,kaza,bela gelmedikten sonra bu yaz Motorumu alacağım inşallah.Kimseyi üzmemek ve ezmemek için susmayı tercih ediyorum.Ancak ne kadar dostlarımı,akrabalarımı sevsem de bu hayat benim.Ailem hariç yaşantımı nasıl devam ettireceğim konusunda son karar benimdir.Başkasının istediği gibi yaşamak kendime yapabileceğim en büyük kötülük olur.
    CELİL (03.Mart.2019), erkopaşa (03.Mart.2019), Zafer (03.Mart.2019) Bunu beğendi.

Zafer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Zafer Ayvaz
    makina
     🤟🤟🤟🤟🤟
     İstanbul - Beylikdüzü (Avrupa Yakası)
    Beğenmiş
    2,702
    Beğenilmiş
    1,320
    Alıntı Eray Aksoy Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hay Allah razı olsun Sağolasın Zafer.Bir aksilik,kaza,bela gelmedikten sonra bu yaz Motorumu alacağım inşallah.Kimseyi üzmemek ve ezmemek için susmayı tercih ediyorum.Ancak ne kadar dostlarımı,akrabalarımı sevsem de bu hayat benim.Ailem hariç yaşantımı nasıl devam ettireceğim konusunda son karar benimdir.Başkasının istediği gibi yaşamak kendime yapabileceğim en büyük kötülük olur.
    Aynen Eray abi bende yıllarca dizginlemek zorunda kaldım bu sevdamı ama bir gün yeter artık dedim dinlemdim kimseyi gittim aldım spyderımı ve mutlu son bence sen bıraz daha sanslısın ben guruptan forumdan bi haberdim sen motorun olmamasına bir cok motorlu üyeden daha aktifsın forumda inş. bir an oncede yollardada motorunla birlikte surmeye başlarsın her zaman yanındayız. Eray abi sevdan dan asla vaz geçme. ilerde keş dememek icin. ben dedim çük ki.
    CELİL (03.Mart.2019), Eray Aksoy (03.Mart.2019), Raci06 (03.Mart.2019) Bunu beğendi.

Eray Aksoy
    Turizm
     Bisiklet Sayılır Mı ?
     Antalya - Manavgat
    Beğenmiş
    2,537
    Beğenilmiş
    1,546
    Alıntı Zafer Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Aynen Eray abi bende yıllarca dizginlemek zorunda kaldım bu sevdamı ama bir gün yeter artık dedim dinlemdim kimseyi gittim aldım spyderımı ve mutlu son bence sen bıraz daha sanslısın ben guruptan forumdan bi haberdim sen motorun olmamasına bir cok motorlu üyeden daha aktifsın forumda inş. bir an oncede yollardada motorunla birlikte surmeye başlarsın her zaman yanındayız. Eray abi sevdan dan asla vaz geçme. ilerde keş dememek icin. ben dedim çük ki.

Zafer'im,tüm yorumlarında ki içtenliğin ve samimiyetin için çok teşekkür ederim.Sağolasın gerçekten.Bana moral oldun bir kaç gündür Forum gerçekten de bizler için çok büyük bir nimet.Burası facebook,instagram gibi sosyal medyalardan çok farklı.Her ne kadar çağımız gereği oralar da kullanılsa dahi bu birlikteliğin ve bilginin içimizde dönmesi,paylaşım kalitesi ve bunun neticesinde ki dostluk asla bu gibi bahsettiğim sosyal medyalarda oluşabilecek bir şey değil.Forum da bilgi sömürmeye devam ettiğim bu sürecin sonunda tüketen den ziyade üreten olabilmeyi hedefliyorum.Bu da elbette ki tecrübe ile olabilecek bir şeydir.Arkadaşların sanırım bir çoğu kış yüzünden tatil modundalar ? Havalar ısınıp Motor sezonu açıldığı zaman burası da hareketlenecektir.Aktif olmamın sebebi ise açığımı,tecrübesizliğimi giderip bilgi edinmek ve sizlerle tanışıp kaynaşabilmektir.
    CELİL (03.Mart.2019), newmoon06tr (03.Mart.2019) Bunu beğendi.

Eray Aksoy
    Turizm
     Bisiklet Sayılır Mı ?
     Antalya - Manavgat
    Beğenmiş
    2,537
    Beğenilmiş
    1,546
    Çok güzel bir video olmuş.Trafikte herkes herkesten şikayetçi.Ancak bu röportajda mikrofon hepimize uzatılmış.Taksici,servis şoförü,özel araç şoförü,Motosiklet sürücüsü ve kuryeler.Seyredip dinledikçe aslında suçlu ve hatalı olanın "Hepimiz" olduğu gerçeği ortaya çıkıyor.Aslında bu videoyu bir yere sabitlemek ve gelecek her yeni arkadaşın seyretmesini isterdim.

CELİL (15.Mart.2019) Bunu beğendi.

Sayfa 5 Toplam 5 Sayfadan BirinciBirinci ... 345

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)