Kullanıcı Adı: Şifre: - Şifrenizi mi Unuttunuz?
Raptor Riders'a Henüz Üye Değil misiniz? Lütfen Kayıt Olun!

Sayfa 2 Toplam 2 Sayfadan BirinciBirinci 12
Toplam 18 adet sonuctan sayfa basi 11 ile 18 arasi kadar sonuc gösteriliyor

agresus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Volkan Ceylan
    çok serbest meslek
     Suzuki GSF600 BanditS
     İstanbul
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    0
    Tavsiyem çene açılır bi kaskın kesinlikle kalitelilerden seçilmesidir... Kuryelerde çoğu LS2 kaskın çene kısmının kırıldığını gördüm, öyle çenesiz kullanıyolar... ben de Nolan var, rüzgar sesini falan geçiriyo belki ama emin olun cidden koruyo, sağlam bi kask...
    SSUUUUuuu...!

BULL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

BÜLENT ERGİN
    Sikorta
     Aprilia Pegaso 650ie
     İstanbul
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    0
    ben takımı NİC ten kullanıyorum. çokta memnunum:

Kask: GDR (9) çeneden açılır, içinde güneş vizörü var, dış camı değiştirilebiyor. istenirse -benim gibi- renkli cam takılarak gayet karizma bir görünüm sağlanabiliyor.

Mont: NİC (9) cordura malzemeden yapılmış olup yağmura rüzgara dayanıklıdır. -tabi herşeyin fazlası zarar- içinde çıkarılabilir içlik mevcut yaz&kış kullanımına uygun.

Pantolon: NİC (9) cordura malzemeden yapılmış olup yağmura rüzgara dayanıklıdır. -tabi herşeyin fazlası zarar- içinde çıkarılabilir içlik mevcut yaz&kış kullanımına uygun.

Bellik: NİC (9) gayet ergonomik beli tamamen sarıyor rüzgardan soğuktan koruyor. cırtlı.

Eldiven: NİC ( 7 ) biraz sert olduğu için alışamadım bir türlü
    ama faydalı tabii... onun yerine yarım deri eldiven kullanıyorum...

Dizlik: (7) markasını hatırlayamadım şimdi. orta karar bişeydi. ama nasıl olursa olsun mutlak kullanılması gereken bir aksesuar... şimdiye kadar yeri en az 1 kez öpmüş olanlar bilir...
    haydi çocuklar motora

agresus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Volkan Ceylan
    çok serbest meslek
     Suzuki GSF600 BanditS
     İstanbul
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    0
    bu gün lazer'ın çene açılır bi kaskını denedim... bu kadar ses alan bi kask olamaz arkadaşlar, amman derim tikkat edin...
    SSUUUUuuu...!

saltuque - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Saltuk Cevgin
    Mimar
     YOK
     İstanbul
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    0
    Bunları Ağustos ayında motoru daha almadan aldım. Çok da bilinçli alışveriş değildi...

Kask: AGV Longway Flip-up (çeneden açılır) 165euro. Bence çok şık bir kask, daha hiç çeneden açıp da kullanmadım sadece takıp çıkarırken çeneden açtım, yoksa hayatta çıkmıyor kafamdan. vizör açıkken biraz süratlenince vizör inanılmaz tangırdıyor ama kapalıyken ses sorunu yok.

Mont: Hein Gericke 190euro. çok kaliteli bir mont. tavsiye üzerine aldım zaten. cumartesi hava soğuk diye ilk defa içliğini de takıp kullandım. ama piştim resmen. az kalsın önümü açacaktım. rüzgar falan hayatta geçirmiyor. bir sürü de fonsiyonel cebi var. kesinlikle tavsiye ederim...

Dizlik: SCOYCO mafsallı dizlik (ben sirkeciden 35 e aldım ama şu anda internette 50 ytl civarı). bacaklarımı kesinlikle çok serbest bıraktı, ama baya da güven verdi. zaten raptor yere yakın, dizlerimi rahat kırayım diye mafsallı aldım ama mafsallardaki vidalar deponun anasını ağlattı. her tarafı çizik içinde bıraktı ben farkedene kadar... ben de önce capon yapıştırıcısıyla musluk contası falan yapıştırdım vidalara ama iki günde düştü. şu anda mobilyalar parkeyi çizmesin diye altlarına yapıştırılan kumaş gibi şeylerden yapıştırdım. deponun kalanını korumaya aldım.

Eldiven: ARMODE WEEDOR 30 ytl. Yazlık ve korumalı tel maşa bir eldiven... geçen gün elim ağrıdığından bir elimi diğeriyle sıktım (masaj baabında) ama çatırt diye ses geldi eldivenin korumalı kısmından. baktım bi kırık falan da göremedim ama canımı sıktı...

emrahkucukgirgin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Emrah Küçükgirgin
    Mühendislik
     DD250-9B
     İstanbul
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    2
    Valla güzel bir konu olmuş :-) Ben de benimkileri paylaşayım..

Mont: İlk montum Held marka tekstil bir monttu, çok soğuk havada üşütüyor, aşırı yağmurda içeri su alıyordu. Nasıl temizleyeceğimi bir türlü bilemedim. Yıkasan dert yıkamasan içine sinen tozu çıkaramıyorsun. 2 ayda kurye gibi görünmeye başladım. Sonra sırf hoşuma gittiği için Hudson Deri'den mont aldım. Daha fazla üşüteceğini sanırken aksine hiç üşütmediğini gördüm. Sıfır rüzgar geçirgenliği ve çok kolay temizlenmesi sayesinde deri kıyafetler vazgeçilmezim oldu. Tozlandıkça veya çamurlandıkça alkolsüz ıslak mendil ile siliyorum, arada sırada da Vazelinlediğin zaman yepyeni oluyor... Tek eksisi plastik korumalarının olmaması ama sürtünmeye deri çok dayanır diye düşüneek avutuyorum kendimi .-))) Günlük hayatta da kullanılabiliyor olması diğer artısı...

Pantolon: Ben pantolon almadım onun yerine yine Hudson Deri'den Chap giyiyorum. Çok pratik. Pantolonun üstüne ayakkabını çıkarmadan 30 sn'de giyiliyor ve hiç buruşturmuyor. İşe benim gibi formal giysilerle gidenler için ideal. Aynı koruma eksisi bunun için de geçerli. Deri Chap kullanmadan önce dizlerimde olan hafif ağrı tamamen bitti... Romatizmaya deri kıyafetler bire bir...

Yağmurluk: Motorcunun olmazsa olmazlarından... Zen marka almıştım Özen'den. 2 sezondur giyiyorum geçen gün şiddetli yağmurda altım su aldı. İncelediğimde içindeki izole katmanın yırtılmış olduğunu gördüm. Herhalde ucuz etin yahnisi hesabı diye düşünüyorum.

Eldiven: Geçen sene kışın en yoğun olduğu dönemde donduran Held eldivenlerimden kurtulmaya karar verdim. Revitt'in iyi bir marka olduğunu duymuştum ve gittim yine Özen'e. Sirkecideki eleman "abi bu model işin sonu" dedi, üstüne yok asla üşütmez dedi... Üşütürse değişmek şartı ile aldım ve manyak bir para ödedim... Üşüttü... Hem de nasıl. Başka model verdiler daha beter üşüttü. Başka modeller de denedikten sonra Hein Gericke'den Revitt'in yarı fiyatına bir eldiven aldım iki katı sıcak tutuyor... Denediğim en iyi eldiven o çıktı. Gayet memnunum. Üstünde model bilgisi olmadığından veremedim.

Kask: Nolan Full face N62... Siyah Vizör aldım. Çok memnunum. Yaz kış takıyorum. En sıcak günlerde bile... Ön camı hafif aralamak yeterli serinlemek için... Fiyat performans değerlendirmesinde 10 puan alır düşüncesindeyim. Full Face takamayan arkadaşları anlamıyorum. Hiç bir rahatsızlığım yok.

Ayakkabı: Harley Davidson'un motorcular için yapılmış bir modelini indirimde 90 YTL'ya aldım. Çok sağlam ve şık... Vites koruması falan da var. Ancak devamı yok... Haaa bir de bir tekinin iç astarı parçalandı...

Boyunluk: Yine Hudson Deri'den üçgen, arkadan çırt ile takılan içi polarlı bir boyunluk aldım. Aslında ağız burun kapamak için kullanılıyor -haydutlar gibi- ama ben tam alt dudak altımdan bağlayıp kaskı üstüne kilitliyorum. Hiç soğuk almadan boynumu ve ensemi sıcacık tutuyor. Giyip çıkarması da çok kolay...
    Krom aşkı ile parlak yarınlara ...

bozkurt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Ali BOZKURT
    Türk Silahlı Kuvvetleri
     KUBA 150-25
     Balıkesir
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    3
    Merhaba,benim malzemeler:
    Montlarım:Probike ve Held.
    Probike yazlık ve ilkbaharlık diyebiliriz.Kullanışlı.Puanı,8
    Held hem kışlık ,hem yazlık.Özellikle yazın (İçliğin çıkmasıyla)süper rahat.
    Pantalon yok,içlik ve yağmurluk var.Gayet memnunum.Ama ileride alacağım.Benim de canım var,bende insanım.:mrgreen:Puan yok.
    Yağmurluk:Alt üst takım,balıkçı işi.10 numara.
    Eldiven :Yazlık ve kışlık iki tane var.Markasını hatırlayamadım ama ikiside korumalı.Kışlık olanı uzun konçlu.8 Numara
    Kask:GDR içten renkli camlı.Çeneden açılabilir.Rüzgar sesi alıyor ama memnunum.8 Numara.
    Ayakkabı:Asker ve polis botu.Çok memnunum.10 Numara.
    Boyunluk:Uzun polar.Her şekle giriyor.Kışın olmazsa olmazı.10 Numara
    Bellik.4 Böbrekli korumalı.9 Numara.
    Dizlik:Armode.Ben memnunum.9 Numara.
    Bu arada HD deri çeketim ve deri montumda fiyaka için.
    Kazasız sürüşler.
    Sağlıcakla kalın.

chopell - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

chopell
    Tıp
     Honda CBF 150 ADVENTURE :)
     İstanbul
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    1
    çok faydalı olmuş sahiden bu topic.. teşekkürler selçuk.. lakin keşke daha erken olsa imiş.. almış bulunduk giysileri..
    henüz çok çok uzun yol tecrübem olmadı giysilerimle o yüzden puanlayamıyorum pek.. ama yazayım ben de.. fiyatlarını da yazem mi ki karar veremedim.. siz puanlayabilirsiniz..

Kask: Nolan N103 Classic N-com ( güneş vizörlü olsun istedim özellikle.. ayrıca çene açılır olması kısa molalarda özellikle işe yarıyor.. ) buhar yapmayı önleyici vizörü var.. denedim sahiden buhar olmuyor.. :P

Mont: Hein Gericke' den aldım.. yan ürün Bullson.. sheltex ten üretilmiş olması rüzgar ve su geçirmesini önlüyor sahiden.. çok anlamıyorum ama bence korumaları gayet iyi.. allah test ettirmesin.. reflektif hatları çok fazla değil, o yüzden kesinlikle yelek falan giymeyi düşünüyorum üstüne..

Pantolon: hazır elim değmişken pantolon da aradan çıksın dedim.. o da montun takımı.. kesinlikle rüzgarı ve suyu ( yağmurda test ettim takımı ) geçirmiyor..

Bot: yine Hein Gericke den.. Su ve aşınmaya dayanıklı sığır derisinden üretilmiş.. özellikle bileğin her iki tarafında da koruması olmasını sevdim.. yağ ve petrole dayanıklı taban diyor ( allah bastırtmasın.. ) ama sanki fayansta kayıyor gibi.. :P her aldığım yeni ayakkabı gibi canımı yakacağını düşünmüştüm ama kendisini hiç hissettirmiyor..

Yağmurluk takım alacağım bir de Bursa'dan..

geriye eldiven, dizlik, bellik, balaklava kaldı.. onları da fuara erteledim sanırım..

bütün bunları aldım.. aldım da, bişey daha vardı sanki.. şöyle büyük bişi.. ne almayı unuttum ben ya?.. :D

handojoe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

serkan günay
    müzisyen
     yamaha xvs 535 virago
     Edirne
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    1
    vallahi yazdığınız malzemelerin çoğunu bilmem

ama ben tepeden tırnağa deri ve askeri termal içlik kullanıyorum...

çizmeler malum kovboy tarzı...

ama kaskım 20ytl... en ucuz beynim olsa gerek...
    ___ŞEHİR KOVBOY'U YOLDA____ YASAL HAYDUT

Sayfa 2 Toplam 2 Sayfadan BirinciBirinci 12

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)