Kullanıcı Adı: Şifre: - Şifrenizi mi Unuttunuz?
Raptor Riders'a Henüz Üye Değil misiniz? Lütfen Kayıt Olun!

Toplam 5 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 5 arasi kadar sonuc gösteriliyor
    efezoro - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Alp AYDIN
    Memur
     Regal Raptor 250 E-9
     İstanbul
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    0

Egzoz susturucusu düştü..

Selam Arkadaşlar,
    Geçen Mayıs ayından bu yana 2006 model orjinal kesik egzoz Regal Raptor 250 cc kullanıcısıyım. Müslüm Baba nın tavsiyesi üzerine RR ile tanıştım ve gayet memnunum.
    Yaklaşık 4-5 ay önce egzoz sesini güzelleştirmek adına susturucuları söktüm..İlk zamanlar sesi çok dikkat çekici olması güzel olsa da, uzun şürüşlerde sesin rahatsız etmesi ve yakıt sarfiyatının az da olsa artması üzerine çıkardığım gibi yerine taktım.. Fakat son bir aydır yakıt sarfiyatının tekrar artması üzerine kontrol edince iki ucu açık küçük metal tüp şeklindeki susturuculardan sağ egzozda olanın düştüğünü farkettim..
    Tekrar yerine yenisini takmak istiyorum.. Aranızda söküpte kullanmayan ya da nerede bulabileceğimi bilen varsa edinmek isterim...
    Yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim...
    Saygılar..

kayar2 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

KAYA SÖZGEN
    MÜHENDİS
     HYOSUNG GV650 AGUİLLA
     İSTANBUL
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    2
    aslında susuturucuların sökülmesi yakıt sarfiyatını düşürmesi lazım sesi artırır yakıtı düşürür çekişi artırır iyice bi test ettinizmi

Alp AYDIN
    Memur
     Regal Raptor 250 E-9
     İstanbul
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    0
    Teoride nasıl oluyor bilmiyorum ama benim yaşadığım yakıt sarfiyatının arttığı ve bunuda onaylayan ustalar oldu.. Bu parçayı tek kaybeden benim sanırım koca Türkiye de:mrgreen:

gençer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Gençer Güden
    Mimarlık
     RR dd 250
     İstanbul
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    0
    tek değilsin yani egzostan düşüren ilk olabilirsin belki ama söküpte kaybeden çok arkadaşımız var.regal servislerinde yoksa başka yerlerde bulabileceğini sanmıyorum , bence en kestirmeden diğerinide söküp metal işleri yapan biyerde(sanayide) aynısının yenisini yaptırmalısın hem bayiden alacağından daha ucuza gelebilir. bu arada istanbulun hangi ucunda oturuyorsun bilmiyorum ama vakit buldukça toplantılarımıza katılmanı tavsiye ederim.
    En son nehir zehirlendiğinde, enson balık avlandığında ve enson ağaç kesildiğinde..paranın yenecek birşey olmadığı anlaşılacak:(((

Alp AYDIN
    Memur
     Regal Raptor 250 E-9
     İstanbul
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    0
    Bahçelievlerdeyim..Açıkçası pek öyle sanayiye girmişliğim yoktur.. Eğer bu konuda beni yönlendirebilirseniz. Çok sevinirim..Toplantılara en yakın zamanda katılmak isterim..

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)