Kullanıcı Adı: Şifre: - Şifrenizi mi Unuttunuz?
Raptor Riders'a Henüz Üye Değil misiniz? Lütfen Kayıt Olun!

Sayfa 1 Toplam 6 Sayfadan 123 ... SonuncuSonuncu
Toplam 51 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 10 arasi kadar sonuc gösteriliyor

ilkerkoparal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

ilker koparal
    Uluslararası İlişkiler
     R&R + Honda Shadow
     iSTANBUL
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    0

kaç kilometredesiniz???

arkadaşlar bence bu başlık altında herkez kaç km de olduğunu ve ilerleyen km lerde ne gibi sıkıntılar yaşadıklarını belirtsin. böylece geriden gelenler ilerde karşılaşabilecekleri sorunları bilebilir ve önceden müdahale edebilir. ben 7000 km deyim motorun ilk sahibiyim. birkaç ufak sorun dışında standart olan akü lastik ve buji sorunlarını yaşadım. en iyi çözüm bu üçlüyü daha kaliteli parçalarla değiştirmek. sorun kalmıyor. ama en baba sorunum 2 tane. 1. jiklenin olduğu kütük ile ilgili. o kütük ince ve zayıf yapılı bir plastik. jikle ile sert olarak oynarsanız bu kütük dağalabiliyor. çatlıyor ve sonuçta dağalıyor. herkez jikleye da narin davranmalı. 2. ise iskelette motor bloğunu taşıyan 3 adet uzun saplama vida var ve bunlarda kalitesiz çelikten imal edilmişler. ben biraz kaldırımlarda gezmeyi sevdiğimden bu vidalardan biri kırıldı ve blok boşa düştü. tam sanayi önünde olduğumdan hemen hallettim. hatta kalitesiz olduğunu fark ettiğimden diğer 2 vidayıda daha sağlam vidalarla değiştirdim. sizde buna dikkat edin bence. haydi şimdi kim kaç km de ve varmı felaket habercisi....
    Ömür dediğin üç gündür,dün geldi geçti yarın meçhuldür,
    O halde ömür dediğin bir gündür,o da bugündür...

aidikurt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Alper idikurt
    Bankacı
     Yamaha XVS 1300 A Midnightstar
     İsntabul - Sancaktepe
    Beğenmiş
    514
    Beğenilmiş
    573
    Valla benim 5300 km reede fan müşiri haricinde hiçbir sorunum olmadı.
    Ama genellikle ortak sorunlardan biri radyotorun delinmesiymiş aklınızda olsun.Tedarikli olun .

yasinsubay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Yasin MISIR
    Bilgisayar Mühendisliği
     Yamaha Dragstar XVS 650A
     İstanbul
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    0
    ben fazla binme firatı bulamadıgım icin 2000 km deyim hatta 2000 bakımını yaptıracagım yakın zamanda tek sorunum su ana kadar aku oldu oda soguk havalarda

Bülent TAZEYURT
    Türk Silahlı Kuvvetleri
     RR
     İstanbul
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    0
    Ben 2500 km ye gelebıldım ancak. Bir sıkıntı çıkartmadı şu ana kadar. Bir tek, ilk aldığımın ertesi günü acemilikten bujileri ıslatınca, Bosch buji takıldı.
    Amman değmesin
    Artık mutluyum galiba:D

aslanburclu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Yaşar AKILLI
    EMEKLİ
     XL650 TRANSALP 2006
     ANKARA
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    0
    benim 3900 oldu ve motordan takur tukur ses geliyordu yatak ve piston kolu değişti şimdide motordan bir kalkşta gaz verince patır kütür yine sesler geliyor servis bişey yok devam dedi (motorun üst arka şase bağlantısını kaldıracakmışız)abi merak etme sıkıştır sıkıştırabildiğin kadarbişey olursa motoru değiştiririz dedi
    plaka: 06 DV 656
    yer : GOP/SİNCAN/ANKARA
    kan : B Rh +
    nick : aslanburclu

Bodrum
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    0
    3500 km de akü gitti...iki takım da buji....şimdi canavar
    motor olsun,çamurdan olsun,bir de RAPTOR olsun

aidikurt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Alper idikurt
    Bankacı
     Yamaha XVS 1300 A Midnightstar
     İsntabul - Sancaktepe
    Beğenmiş
    514
    Beğenilmiş
    573
    Alıntı aslanburclu Nickli Üyeden Alıntı
    benim 3900 oldu ve motordan takur tukur ses geliyordu yatak ve piston kolu değişti şimdide motordan bir kalkşta gaz verince patır kütür yine sesler geliyor servis bişey yok devam dedi (motorun üst arka şase bağlantısını kaldıracakmışız)abi merak etme sıkıştır sıkıştırabildiğin kadarbişey olursa motoru değiştiririz dedi
    baba avatarındaki gibi motor kullanıyorsan motorundan ses gelmesi normal hatta heryerinden gelmesi gerek :lol:
    Şaka bir yana sen en iyisi gel anadolu yakasına senin motoru ALtan motora gösterelim bir baksınlar onlar çözer.

Nihat Uzun
    -
     E-250
     İstanbul
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    0
    9600 km'deyim.

1 kez akü değişti (garantiden)
    1 kez depo değişti (garantiden - benzin musluğu kaynakla bağlı depoya, ordan sızıntı yapıyordu)
    1 kez bujiler değişti (10-15 YTL falan)
    1 kez lastikler değişti (235 YTL Metzeller - Şiddetle tavsiye olunur)
    1 kez ön balata değiştirdim (65 YTL - 20 YTL'likleri de var ama... tercih meselesi)

Motorun değişen parçalarının kalitesini biliyoruz. Yaptığım km'yi de gözönünde bulundurunca bence çok iyi. 9600 km yol yaptıktan sonra bile lastiğini değiştirmek zorunda kalmayacağın bir motosikleti 5000 Liraya kim verir ki?

Hiç gitmediğim yerlere gittim bu aletle. Öyle ki; 9600 km'nin 2000'i işe gidiş geliş 7500'ü gezi. Artçılı, artçısız her türlü yola yokuşa vurdum. Bir kez olsun beni üzmedi... tedirgin etmedi. 250'lik Japon'lardan tek farkı yukarıda değiştirdiğimi söylediğim parçaları ve tabii ki fiyatı. Hala gözüm kapalı tavsiye ediyorum.

Geçenlerde web'de gördüğüm 300 ve 350'lik modellerini de harika çizmişler. Bu motor daha çok konuşulacak ve biz onun ilk sahipleri olmuş olacağız.
    Ne güzel...
    Yeterli miktarda benzin ve portakal suyuyla Boğaz Köprüsünü havaya uçurabilirsin.
    Sabun katarsan, nitrogliserin olur.
    (Dövüş Kulübü)

okan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

okan verim
    Tekstil
     caponord
     Samsun
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    2
    ben 7250 km deyim...sadece radyatör ve zincir sorunu yaşadım..zincirden bakla aldırdım ..radyatörüde garantiden değiştim...yaza doğru lastiklerinide değişeceğim.. bide ön amörtisörler çok yumuşak onlarada içerden pul koydurup biraz sertleşmesini sağlayacağım..
    OKAN VERİM -1973 -SAMSUN

APRİLİA CAPONORD ETV 1000
    APRİLİA PEGASO 650 ie
    SUZUKİ AN 125

carvalho - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Selçuk Tanrıverdi
    At Hırsızı
     BMW GS 1200 ADV
     İstanbul
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    8
    1.600 km.deyim. İki sorun yaşadım: Birincisinde fren hidroliği boşalmıştı. Diğerinde ise lastik patlamıştı. Lastik olayını sorun dışında da tutabiliriz tabii...Çok zevkliydi ama. İzmit'ten İstanbul'a kadar 20 km. de bir durup lastik şişirmiştim... Motorcu olduğumu o zaman net olarak hissetmiştim...
    Tabii bir de ders çıkarmıştım bu olaydan. Lastik onarıcı spreyi ayakkabılığın üzerinde unutmuyor, her seyahatimizde yanımızda bulunduruyoruz...
    yol yapalım yol

Sayfa 1 Toplam 6 Sayfadan 123 ... SonuncuSonuncu

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)