Kullanıcı Adı: Şifre: - Şifrenizi mi Unuttunuz?
Raptor Riders'a Henüz Üye Değil misiniz? Lütfen Kayıt Olun!
Sayfa 2 Toplam 3 Sayfadan BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu
Toplam 25 adet sonuctan sayfa basi 11 ile 20 arasi kadar sonuc gösteriliyor

slamdunk_tr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

habip
    mak müh
     2005, CBF600
     istanbul
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    3
    Alıntı Emix Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Debriyaj balatası ve ayarı,ayriyetten Hilaller sorun açıyor bizim makinalarda Şanzumana alakadar en ufak problemi bile salla es geçme büyük sorunlar açabilir başınıza
    Motorla ilgili tek problemim bu aslında. O da her zaman olmuyor. Şimdiye kadar 4-5 kere 2. vitesten attı diye şanzımanı açtırmaya gerek var mı?

CELİL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

CELİL ÜSTÜN
    HÜR GENERAL
     YAMAHA XVS950A
     İstanbul - Büyükçekmece (Avrupa Yakası)
    Beğenmiş
    42,450
    Beğenilmiş
    5,742
    vitesten atma bazen vites yerine oturmuyor atıyor onun dışında km si yükseldikçe viteslerin hilalleri aşınmadan dolayı makina sık sık vites atmaya başlar km dahada yükseldikçe vites atmalar çogalır çogalınca vites hilallerini değiştirmek lazım değişmezse bir gün makinanın zorlandıgında vites atarken dişliyide kırabilir şanzumanı söküp 500-600 tl gibi bir masrafla şanzumanı yenilersin ama korkma ara sıra atması normal problem olmaz

CELİL ÜSTÜN
    HÜR GENERAL
     YAMAHA XVS950A
    Beğenmiş
    42,450
    Beğenilmiş
    5,742
    Alıntı slamdunk_tr Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Motorla ilgili tek problemim bu aslında. O da her zaman olmuyor. Şimdiye kadar 4-5 kere 2. vitesten attı diye şanzımanı açtırmaya gerek var mı?
    senin makina daha yeni hilalleri aşınmamıştır vitesler yerine oturmuyordur ondan atıyordur debriyaj ayarını kontrol ettirebilirsin

Emix - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Emil ISGENDERLI
    IT
     -
     Ankara
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    0
    Alıntı CELİL Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    vitesten atma bazen vites yerine oturmuyor atıyor onun dışında km si yükseldikçe viteslerin hilalleri aşınmadan dolayı makina sık sık vites atmaya başlar km dahada yükseldikçe vites atmalar çogalır çogalınca vites hilallerini değiştirmek lazım değişmezse bir gün makinanın zorlandıgında vites atarken dişliyide kırabilir şanzumanı söküp 500-600 tl gibi bir masrafla şanzumanı yenilersin ama korkma ara sıra atması normal problem olmaz

Hilallerimiz düzgün horlanmadan kullanıldığı taktirde Ali ustanın dediğine göre 35.000 km'miş

hilaller gerçekten büyük problem açabilir benim makina tespitime göre hilaller yüzünden kitledi ve şanzumanla blokları parçaladı

hilalleri çıkarttığımda birisi sol birisi sağa ayrılmış çatlama yapmış ortadaki 2 bacağıda yere bakıyordu yamulup u dönüşü yapmışlardı diğeride kırıktı ve o sıra bulunmuş oldukrı 3. vites dişlisine baktığımdada dişlli kalmamış bildiğin yüzün olmuşlardı çok sağlam sıyrılmışlardı sıyırılıncada tutunamamışlar ve 3'den 1'e atmıştı kendini bu sebeblede kitlemiş oldular kendilerini
    Ben sadece bir motorsiklet sürücüsüydüm, arkadasları ve ailesi olan biri. Fakat sen beni görmedin.

Bizden hoşlanmasanız bile kullandığımız aracı seçme hakkımıza saygı duyun ve yolunuzda olmadığımıza emin olmak için fazladan birkaç saniye ayırın.

Salih Özler
    unemployed
     DD350 E-6c Daytona
     İstanbul
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    1
    Hilallerimiz düzgün horlanmadan kullanıldığı taktirde Ali ustanın dediğine göre 35.000 km'miş

hilaller gerçekten büyük problem açabilir benim makina tespitime göre hilaller yüzünden kitledi ve şanzumanla blokları parçaladı

hilalleri çıkarttığımda birisi sol birisi sağa ayrılmış çatlama yapmış ortadaki 2 bacağıda yere bakıyordu yamulup u dönüşü yapmışlardı diğeride kırıktı ve o sıra bulunmuş oldukrı 3. vites dişlisine baktığımdada dişlli kalmamış bildiğin yüzün olmuşlardı çok sağlam sıyrılmışlardı sıyırılıncada tutunamamışlar ve 3'den 1'e atmıştı kendini bu sebeblede kitlemiş oldular kendilerini
    Arka tekerlek de kilitlendi herhalde. Merak etmemin sebebi şanzımanda oluşabilecek bir kilitlenmenin yüksek süratte sonuçları ne olur? Bizim ustanın demesi o ki 350 liklerin şanzımanında killitlenme olmazmış fakat saçma geldi. Bildiğim kadarı ile aynı şanzıman çünkü..
    Konu TWO-WHEEL TANGO tarafından (18.Ağustos.2011 Saat 23:01 ) değiştirilmiştir.

Emil ISGENDERLI
    IT
     -
     Ankara
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    0
    Alıntı TWO-WHEEL TANGO Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arka tekerlek de kilitlendi herhalde. Merak etmemin sebebi şanzımanda oluşabilecek bir kilitlenmenin yüksek süratte sonuçları ne olur? Bizim ustanın demesi o ki 350 liklerin şanzımanında killitlenme olmazmış fakat saçma geldi. Bildiğim kadarı ile aynı şanzıman çünkü..
    ileri teknoloji bir tesisat var ise motor kitlenir ancak ön dişli sanki boşa atmış gibi kendini salar ve tekeri kitlemeden boşa dönmesini sağlayacak bir sistem var ise bilemem

arka tekerlekte kitlendi evet bunun ile beraber blokta oluşak yüksek basıncan sol bloğun ön dişli nin olduğu bölüm yarıldı içerisi gözükür hali aldı ve kartel yarılarak yağı boşaltıı

olması gereken 1 vites düşürmekken 2 vites birden düşürün bakın bakalım kitlermi kitlemezmi

kompresöre düşüyor motor vites düşürüp debriyaj salınınca ve gerekenden fazla düşürülüp hız ile eş değer bir vites olmaz ise motorsikletten haddiden fazla kompressöre düşer ve tekeride kitler kartelide yarar en basitinden ön arka dişliye zarar verir ve ön dişli ile beraber şanzuman bloğundaki belirli parçalar zarar görür onlarıda o halde kullanmaya devam edildiği sürece diğer parçalara verir yayılmaya devam eden tümör gibi düşünün
    Ben sadece bir motorsiklet sürücüsüydüm, arkadasları ve ailesi olan biri. Fakat sen beni görmedin.

Bizden hoşlanmasanız bile kullandığımız aracı seçme hakkımıza saygı duyun ve yolunuzda olmadığımıza emin olmak için fazladan birkaç saniye ayırın.

slamdunk_tr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

habip
    mak müh
     2005, CBF600
     istanbul
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    3
    ileri teknoloji bir tesisat var ise motor kitlenir ancak ön dişli sanki boşa atmış gibi kendini salar ve tekeri kitlemeden boşa dönmesini sağlayacak bir sistem var ise bilemem

arka tekerlekte kitlendi evet bunun ile beraber blokta oluşak yüksek basıncan sol bloğun ön dişli nin olduğu bölüm yarıldı içerisi gözükür hali aldı ve kartel yarılarak yağı boşaltıı

olması gereken 1 vites düşürmekken 2 vites birden düşürün bakın bakalım kitlermi kitlemezmi

kompresöre düşüyor motor vites düşürüp debriyaj salınınca ve gerekenden fazla düşürülüp hız ile eş değer bir vites olmaz ise motorsikletten haddiden fazla kompressöre düşer ve tekeride kitler kartelide yarar en basitinden ön arka dişliye zarar verir ve ön dişli ile beraber şanzuman bloğundaki belirli parçalar zarar görür onlarıda o halde kullanmaya devam edildiği sürece diğer parçalara verir yayılmaya devam eden tümör gibi düşünün
    Bu dediklerini yaşamak için 30 - 35000'i yeterince hor kullanarak devirmiş bir motosiklet almak gerek sanırım. Düzgün kullanıldığında böyle problemlerle karşılaşılacağını düşünmüyorum. Ali ustanın motoru 35.000'de ve ne şanzıman ne başka büyük bir parça değiştirmek zorunda kalmış.

Emil ISGENDERLI
    IT
     -
     Ankara
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    0
    Alıntı slamdunk_tr Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bu dediklerini yaşamak için 30 - 35000'i yeterince hor kullanarak devirmiş bir motosiklet almak gerek sanırım. Düzgün kullanıldığında böyle problemlerle karşılaşılacağını düşünmüyorum. Ali ustanın motoru 35.000'de ve ne şanzıman ne başka büyük bir parça değiştirmek zorunda kalmış.

50 ile giderken emniyetli bir şekilde giyinip kuşanın 3'den 1'e atıp birde debriyaj salın bakalım hani 50 diyorum 80 100 demiyorum

kitleyecektir. blok vs yarmasa bile hasar bırakacaktır.

benim aldığım makina hor ötesi kullanılmıştı. ne kadar bakım yapsakta mekanik parça değiştirmeyince benim agresif sürüşüme dayanamadı en sonunda son nefesini verdi

motoru unuttum gitti şimdi benim eski parçaların neredeyse tamami başka raptorlara can veriyor düşündükçe hoş oluyor insan keşke imzamı kazısaydım yolda görsem sevinirdim :D

UfoGörenMasumÖğrenci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Umut Ulamış
    Öğrenci
     Spyder 250
     Ankara ve Düzce
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    0
    Alıntı bulent325 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Merhaba arkadaşlar.Benim sorunum şu:
    Dün ilk defa 1.viteste olan regalim kendiliğinden boşa geçti.Bunu iki kere tekrarladı.Önceden durduğu yerde vitese geçmeme gibi huyu vardı fakat böyle şeyler yapmazdı.
    Ve üstüne üstlük yolda giderken vites değişmeme problemide başladı.Mesela:2.vitesten 3 e veya 3.vitesten 4 e atmak istediğimde geçmiyor(tabi bunu her zaman yapmıyor)ve debriyajı bıraktığımda sonuç malum büyük bir bağırtı ve kasılma....
    Birde otobanda 5.viteste normal giderken eşit aralıklarla kasma yaptı sanki şey gibi 5 ten 4 e geçiyomuş sonra tekrar 5 e geçiyomuş gibi..
    Sizce bütün bunların sebebi ne olabilir.servise götürmek aklıma geldi ama öncelikle sizin tecrübelerinize başvurmak istedim.Cevaplarınız için şimdiden teşekkürler.:(

Konuya bir hort çekelim.
    Arkadaşlarım abilerim. Dün spyderımla artcımla beraber gezerken bir yokusa geldım vıtes devrı yukseldı bende vıtesı yukselttım. Motor hızlanmaya devam ederken bı anda cekısı yavaslayıp bagırmaya basladı. Gaz bırakıp yenıden bastım. Tekrar hızlandı ve bagırdı. Kucuk viteslerde yaptım yıne aynısı oldu. Boşa atma olayını pek takmıyorum biliyorum kronık bunlarda biraz mangır olunca yaptıracagım ama bu olayda neyın nesı anlayamadım. Saygılar . Teşekkürler !
    Özü Gülmeyenin Yüzü Güler mi ?

CELİL ÜSTÜN
    HÜR GENERAL
     YAMAHA XVS950A
    Beğenmiş
    42,450
    Beğenilmiş
    5,742
    Alıntı UfoGörenMasumÖğrenci Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Konuya bir hort çekelim.
    Arkadaşlarım abilerim. Dün spyderımla artcımla beraber gezerken bir yokusa geldım vıtes devrı yukseldı bende vıtesı yukselttım. Motor hızlanmaya devam ederken bı anda cekısı yavaslayıp bagırmaya basladı. Gaz bırakıp yenıden bastım. Tekrar hızlandı ve bagırdı. Kucuk viteslerde yaptım yıne aynısı oldu. Boşa atma olayını pek takmıyorum biliyorum kronık bunlarda biraz mangır olunca yaptıracagım ama bu olayda neyın nesı anlayamadım. Saygılar . Teşekkürler !
    Merhaba Umut debriyaj balatası kaçırıyor ömrü bitmiş veya zorlamadan yanmış olabilir devam ederse debriyaj balatasının değişmesi gerek kolay gelsin

Sayfa 2 Toplam 3 Sayfadan BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)