Kullanıcı Adı: Şifre: - Şifrenizi mi Unuttunuz?
Raptor Riders'a Henüz Üye Değil misiniz? Lütfen Kayıt Olun!
Sayfa 1 Toplam 3 Sayfadan 123 SonuncuSonuncu
Toplam 25 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 10 arasi kadar sonuc gösteriliyor
    bulent325 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Bülent AKBAŞ
    TEKNİKER
     DADYW -- DD250E-9
     İSTANBUL
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    0

Talking şanzuman Yardim...

Merhaba arkadaşlar.Benim sorunum şu:
    Dün ilk defa 1.viteste olan regalim kendiliğinden boşa geçti.Bunu iki kere tekrarladı.Önceden durduğu yerde vitese geçmeme gibi huyu vardı fakat böyle şeyler yapmazdı.
    Ve üstüne üstlük yolda giderken vites değişmeme problemide başladı.Mesela:2.vitesten 3 e veya 3.vitesten 4 e atmak istediğimde geçmiyor(tabi bunu her zaman yapmıyor)ve debriyajı bıraktığımda sonuç malum büyük bir bağırtı ve kasılma....
    Birde otobanda 5.viteste normal giderken eşit aralıklarla kasma yaptı sanki şey gibi 5 ten 4 e geçiyomuş sonra tekrar 5 e geçiyomuş gibi..
    Sizce bütün bunların sebebi ne olabilir.servise götürmek aklıma geldi ama öncelikle sizin tecrübelerinize başvurmak istedim.Cevaplarınız için şimdiden teşekkürler.:(
    DADYW DD250E-9 B Rh (+)

siyahus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Hasan
    SAP ABAP Danışmanı - Freelancer
     RR 250E
     İstanbul
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    0
    Debriyaj kolunun oradaki gergiyi biraz gevşet , cok sıkı ise sanki debriyaja basılı tutuyormuşsun gibi davranıyor olabilir balatayı yersin dikkat. Geçmezse Ali usta ilaç olur.
    34 EF 1376 - Siyah RR Satıldı :(

kayar2 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

KAYA SÖZGEN
    MÜHENDİS
     HYOSUNG GV650 AGUİLLA
     İSTANBUL
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    2
    debriyaj normal ayarında ise çok sıkı veya gevşek olabilir
    onu düzeltince geçmezse sanzuman bilyalarından şüphe edilebilir dagılan bişr bilya veya dagılmak üzere olan bir bilya akla gelebilir bir ustaya kontrol ettirmekte fayda var sonra daha büyük bi arıza çıkarmasın

kayar2 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

KAYA SÖZGEN
    MÜHENDİS
     HYOSUNG GV650 AGUİLLA
     İSTANBUL
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    2
    mototrun kaç km de yakınsan bir bakalım nerde oturuyorsun ben üsküdar ve bostancı taraındayssaan bana yaıkınsın ben bir kaç güne sanzumanı indirecem vakit olursa bilyalarını değiştirecem

Bülent AKBAŞ
    TEKNİKER
     DADYW -- DD250E-9
     İSTANBUL
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    0
    cevaplar için çok teşekkür ederim...biraz geç oldu ama siteye giremediğimden dolayı,kusura bakmayın yani.
    DADYW DD250E-9 B Rh (+)

Bülent AKBAŞ
    TEKNİKER
     DADYW -- DD250E-9
     İSTANBUL
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    0
    Alıntı kayar2 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    mototrun kaç km de yakınsan bir bakalım nerde oturuyorsun ben üsküdar ve bostancı taraındayssaan bana yaıkınsın ben bir kaç güne sanzumanı indirecem vakit olursa bilyalarını değiştirecem
    kaya abiciğim ilginç olanda bu ya...daha motor 1500 e bile gelmedi.teşekkür ederim cevap için.artık götürcez servise napalım.kesin arasına bikaç lira sıkışmıştır onu çıkarmak lazım :mrgreen:
    DADYW DD250E-9 B Rh (+)

HellRide - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Turgay Dağ
    Grafik Tasarımcı
     RR E-9
     İstanbul
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    0
    Benim motorda 2'de giderken boşa çekiyordu, Vites dişlilerini tutan mil kırılmış. Değiştirdim geçti.. Bilya derken ne görev görüyor, arkadaşlar ben onu bilmiyorum. Yardımcı olurmusunuz?

Emix - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Emil ISGENDERLI
    IT
     -
     Ankara
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    0
    Alıntı bulent325 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Merhaba arkadaşlar.Benim sorunum şu:
    Dün ilk defa 1.viteste olan regalim kendiliğinden boşa geçti.Bunu iki kere tekrarladı.Önceden durduğu yerde vitese geçmeme gibi huyu vardı fakat böyle şeyler yapmazdı.
    Ve üstüne üstlük yolda giderken vites değişmeme problemide başladı.Mesela:2.vitesten 3 e veya 3.vitesten 4 e atmak istediğimde geçmiyor(tabi bunu her zaman yapmıyor)ve debriyajı bıraktığımda sonuç malum büyük bir bağırtı ve kasılma....
    Birde otobanda 5.viteste normal giderken eşit aralıklarla kasma yaptı sanki şey gibi 5 ten 4 e geçiyomuş sonra tekrar 5 e geçiyomuş gibi..
    Sizce bütün bunların sebebi ne olabilir.servise götürmek aklıma geldi ama öncelikle sizin tecrübelerinize başvurmak istedim.Cevaplarınız için şimdiden teşekkürler.:(

merhabalar arkadaşlar konuyu hortlatmış gibi olacağım ancak konu kirliliği yapmak istemedim.

benimde rr'ımda arkadaşınki gibi bir problem var hemde aynısı 1. vitesdeyken bazen kendiliğinden boşa atıyor ve 5. vites probleminide bugün fark ettim kendime trafiğe kapalı bir alan buldum ve 100 km ile giderken 5. vitese attım ve arkadaşın dediği gibi eşit aralıklarla kasma yaptı sanki kendiliğinden vites değiştirir gibi

ayriyetten sanki debriyaj'ım hiç yokmuş gibi hissediyorum misal 2. vitesde sakince gidiyorum ve gazı kestim debriyaja basmadım. motor freni yaptığnı hiç hissetmiyorum sanki kendiliğinden biraz basılı gibi debriyaj'ım..

sorun neyden kaynaklıdır acaba ve ortalama masrafı ne olabilir?

edit:

motorum

2005 model 45,000'de

slamdunk_tr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

habip
    mak müh
     2005, CBF600
     istanbul
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    3
    2. vitesten atma problemi benim de bazen başıma geliyor.
    Sebebi nedir, ne değildir bilemedim. Ancak sıklıkla olmadığı için pek sallamadım doğrusu. Gezmeye devam ediyorum.

Emix - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Emil ISGENDERLI
    IT
     -
     Ankara
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    0
    Alıntı slamdunk_tr Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    2. vitesten atma problemi benim de bazen başıma geliyor.
    Sebebi nedir, ne değildir bilemedim. Ancak sıklıkla olmadığı için pek sallamadım doğrusu. Gezmeye devam ediyorum.

Debriyaj balatası ve ayarı,ayriyetten Hilaller sorun açıyor bizim makinalarda Şanzumana alakadar en ufak problemi bile salla es geçme büyük sorunlar açabilir başınıza
    Ben sadece bir motorsiklet sürücüsüydüm, arkadasları ve ailesi olan biri. Fakat sen beni görmedin.

Bizden hoşlanmasanız bile kullandığımız aracı seçme hakkımıza saygı duyun ve yolunuzda olmadığımıza emin olmak için fazladan birkaç saniye ayırın.

Sayfa 1 Toplam 3 Sayfadan 123 SonuncuSonuncu

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)