Kullanıcı Adı: Şifre: - Şifrenizi mi Unuttunuz?
Raptor Riders'a Henüz Üye Değil misiniz? Lütfen Kayıt Olun!

Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan 12 SonuncuSonuncu
Toplam 11 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 10 arasi kadar sonuc gösteriliyor

handojoe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

serkan günay
    müzisyen
     yamaha xvs 535 virago
     Edirne
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    1

Biz neden motorcu olduk? (hando)

biz neden özgür olduk? yada özgür olduğumuzu bu şekilde ifade ettik. hayatta tek yol bumu kalmıştıki motosiklete bindik ve kafamızı bir kaska emanet ettik. sizce bir motorcunun özgürlüğünün bayrağı ne olmalı sırtımızdaki yelek mi? yoksa boynumuzdaki flar mı?hangisi olursa olsun fark etmez çünkü hiçbiri tek başına özgürlüğümüzü temsil etmeye yeterli gelmez.

biz neden farklı olduk? belkide olmadık sadece öyle görünüyoruz. kösele ayakkabılarımız, jilet gibi pantolonumuz, ütülü gömleklerimiz üzerimize hafif mi geldi yoksa ağır mı kaldı. neden traşlı kafamızın altında sert bıyığımız, şekilli sakallarımız var. çıplak kollarımızdaki dövmelerin anlamı ne olabilir. giydiğimiz kıyafetler motordan düşünce ölmemek için mi yoksa motor üzerinde farklı görünmek için mi bu garip görüntünün sırrı ne? rengimiz neden siyah, gece saklanmak için mi, gündüz fark edilmek için mi. hangisi olursa olsun fark eder. farklı giyinmek bizi farklı kılar ama diğerlerinden üstün yapmaz. farlı olmak üstün olmak için yeterli bir sebeb değildir.

biz neden motoru sevdik? egsozdan çıkan o gürültüyü şarkı belledik, parıldayan kromlar hayat sahnemizin ışığı gibi, motorumuzun her parçası sahnenin bir dekorunu oluşturmuş. motosikleti seviyoruzonlar bunu bilmesede, peki bu sevginin kaynağı neydi? kendi payıma düşündüm ve yeterli bir cevap bulamadım. aklıma gelen en makul yanıt beni hayata taşıması oldu sırf bunun için ona minnet duymam gerekiyor mu? tabiki hayır. hangi sebeb olursa olsun fark etmez, çünkü hiçbir sebeb motosikleti sevmem için yeterli değil.

biz neden motorcu olduk? rahat kıçımıza batmış olabilir mi? yada rahatlığın vermiş olduğu bir sıkıntı ve ya sıkıntılardan kurtulmanın binbir yolundan biri. hayatımızda ne olduda motora bindik, kimden özendik. rüzgara yüzümüzü neden şamarlattık, güneşe tenimizi neden kızarttık, yağmurlara bedenimizi niye yıkattık. o dağın ardında ne olduğunu neden merak ettik. hiç gitmediğimi yerleri ve hiç bilmediğimiz insanları neden tanıdık. bizi yollara düşüren sebeb neydi, bir parça kendimizden mi sıyrıldık yada içimizde kendimizi mi keşfettik, biz hayallerinin peşinde koşan maceracılarmıyız. neden kendi içimize sığmıyoruz isyanımızı bastırıp kendimizi zincirleyip tüm kapıları üzerimize kapamıyoruz? vücudumuzdaki hangi yada hangi organ düzenli çalışmıyor, ruhumuzdaki hangi rüzgar tersten esiyor evliya çelebi içimizde geziyor, marko polo peşimizde. ÖZGÜRLÜK ATALARIMIN KANINDA VARSA BEN NE YAPABİLİRİM? adam sayılmasakta, yoldan çıkarılsakta yollardayız, akıllıyız, görgülüyüz, bilgiliyiz belki birazcık deliyiz ne var bunda.

ben neden motorcu oldum? işte soru bu... ben aslında motorcu olmadım, motorcuda doğmadım benim bir bisikletim bile olmadı hiç.

ÖMRÜMÜN BİR YERİNDE KARŞIMA ÇIKTI, BEN ONU ARAMADIM ODA BENİ ARAMIYORDU, ÜZERİNE BİNDİM TAM OTURDU. ÇÜNKÜ BEN OYUM MOTORCUYUM.

ya siz neden motorcu oldunuz?

hando...
    acryvz (23.Şubat.2017) Bunu beğendi.
    ___ŞEHİR KOVBOY'U YOLDA____ YASAL HAYDUT

carvalho - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Selçuk Tanrıverdi
    At Hırsızı
     BMW GS 1200 ADV
     İstanbul
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    8
    hando kardeşim

yukarıda yazdıkların, ruhundan dökülenler motorcu olmayan bir bünyeden çıkmazdı zaten.

yağmurla yıkanıp rüzgarla kurulanmak var ya... hani senin de bahsettğin. eğer bundan zevk alıyorsan motorcusun.

Kuralları başkalarının koyduğu ve bizim de uyduğumuz kurallı hayatta ruhunu bedeninin içine sığdırman gerekir. Oysa motor kullanırken bedenin ruhuna yetişmeye çalışır. Bence özgürlüğün tanımı budur. En azından ben bunu hissettiğim için motorcu olduğumu düşünüyorum.
    yol yapalım yol

delibeygir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

h.zafer yükselen
    elektrik-elektronik teknisyeni
     Yok
     Muğla - fethiye
    Beğenmiş
    11
    Beğenilmiş
    13
    işte klasik bir hando ( BÜYÜK ŞEF )yorumu yüreğine sağlık kardeşim ne güzel ifade etmişsin
    Konu delibeygir tarafından (02.Haziran.2009 Saat 15:38 ) değiştirilmiştir.
    BİR KÖR İÇİN ELMASTA BİRDİR CAMDA SANA BAKAN KÖRSE SEN DEĞERİNDEN BİŞEY KAYBETMEZSİN !!!!!!!

HAYAT ASLINDA BASİTTİR,ZOR GELİRSE BAS İTTİR, BAKTIN OLMUYO HA...TİR !!!

BU DÜNYADAKİ TEK 18 BEYGİR REGALİN SAHİBİ DELİBEYGİR !!!

çakır - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

kadir tekiner
    tekniker
     jinlun - 250
     istanbul
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    0
    ağzına ve duygularına sağlık,döktürmüşsün.
    sizlerin neden motorcu olduğunu bilemem ama benim motorcu olmama sebep sizler siniz. Çünki motor almadan önce bu siteye üye oldum ve ruhu tattım. İyikide üye olmuşum , iyiki de varsınız hepinize teşekkürederim

bozkurt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Ali BOZKURT
    Türk Silahlı Kuvvetleri
     KUBA 150-25
     Balıkesir
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    3
    Seviyorum,varmı ötesi,
    seviyorum uleeennnnn!
    Kazasız sürüşler.
    Sağlıcakla kalın.

cenkerdemir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

cenker demir
    muhasebe
     RR-250 E9 ( 34 PSF 41 )
     istanbul
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    1
    eline emeğine sağıl abi.
    süperdi hele ki yeni başlayan benim için şevkimi bir kat daha arttırdı süpersin.
    Zihin Fukara Olunca Fikir Ukala Olur.

matemmatik - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

R. Aytaç İZGÖRDÜ
    matematik öğretmeni
     RR DD250 E9
     şanlıurfa
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    0
    Yazıyı okuyunca bir kez daha iyiki motorcu olmuşum dedim :D
    Paylaşımın için teşekkürler. Emeğine sağlık...

handojoe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

serkan günay
    müzisyen
     yamaha xvs 535 virago
     Edirne
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    1
    yazıyoruz işte dostlar ama birşeyi bilmek ve ya yazmak bazen bir işe yaramıyor. insanlar için yazılmış nice güzel şeyler var ama hala mutluluk yok... bir yüzümüz var bizim bir kaç maske edinsem iyi olacak artık iyi ve makul olmaktan sıkıldım.
    ___ŞEHİR KOVBOY'U YOLDA____ YASAL HAYDUT

gençer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Gençer Güden
    Mimarlık
     RR dd 250
     İstanbul
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    0
    Alıntı handojoe Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    yazıyoruz işte dostlar ama birşeyi bilmek ve ya yazmak bazen bir işe yaramıyor. insanlar için yazılmış nice güzel şeyler var ama hala mutluluk yok... bir yüzümüz var bizim bir kaç maske edinsem iyi olacak artık iyi ve makul olmaktan sıkıldım.

tehlikeli bir gidişet!!! handocum herşeye rağmen en kısa zamanda hayattan mutlu olacak bişeyler çıkarmanı umarım. padişahlarda yapmak istedikleri herşeyi yapmış ve herşeye sahiptiler, birsüre sonra sıkılmaya başlayınca neler yaptıklarını biliyorsun ::))) kendini mutlu edecek bir sebep bul yoksa bu gidişat iyi gözükmüyor::))) 3. raptor riders toplantısında görüşmek üzere sağlıcakla kal..
    En son nehir zehirlendiğinde, enson balık avlandığında ve enson ağaç kesildiğinde..paranın yenecek birşey olmadığı anlaşılacak:(((

çağrı RR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Çağrı ALTUNDARAK
    öğrenci
     Regal Raptor DD 250E-9
     Ankara
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    0
    Sağolasın abi emeğine sağlık benim gibi gençlere böyle örnek olan abilerimiz olduğu sürece inş herşey daha güzel olacak.

Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan 12 SonuncuSonuncu

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)