Kullanıcı Adı: Şifre: - Şifrenizi mi Unuttunuz?
Raptor Riders'a Henüz Üye Değil misiniz? Lütfen Kayıt Olun!

Toplam 9 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 9 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Sorun Problem Ariza = Rifat Mouhammed

Merhaba arkadaşlar
    Motorda oluşan acayip şeylere bir yenisi daha eklendi.Geçen gün yolda giderken, birden farlar(kısalar) kapanıp yanmaya başladı.Bir süre böyle oldu, ben ne oluyo diye bakarken kısalar komple gitti, şu an yalnızca uzunlar ve parklar çalışıyor.Kısalar gitti, sebebi ne olabilir, çözümü basitmidir, yoksa yine servis yolları gözüktü mü?

CELİL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

CELİL ÜSTÜN
    HÜR GENERAL
     YAMAHA XVS950A
     İstanbul - Büyükçekmece (Avrupa Yakası)
    Beğenmiş
    42,579
    Beğenilmiş
    5,796
    merhaba bence farın kısaları yakan teli kopmuş far ampülünü kontrol et

bozkurt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Ali BOZKURT
    Türk Silahlı Kuvvetleri
     KUBA 150-25
     Balıkesir
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    3
    Evet ampul arızası gibi gözüküyor.Değiştirmen gerekecek.
    Kazasız sürüşler.

saltuque - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Saltuk Cevgin
    Mimar
     YOK
     İstanbul
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    0
    bence de ampul gitmiş gibi ama bi ihtimal motorun içine kötü ruh da kaçmış olabilir... :P

CELİL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

CELİL ÜSTÜN
    HÜR GENERAL
     YAMAHA XVS950A
     İstanbul - Büyükçekmece (Avrupa Yakası)
    Beğenmiş
    42,579
    Beğenilmiş
    5,796
    İÇİNE KÖTÜ RUH KAÇMIŞSA ÇOK FENA İFLAH OLMAZ EN İYİSİ SEN BİR HOCAYA OKUT ONU :mrgreen:

paflagonya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

BORA
    GAZETECİ
     Harley-Davidson XL 1200C Sportster
     İSTANBUL
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    0
    Farlar açıkken marşa basmamanı tavsiye ederim.
    Benim de başıma geldi. Uzun ve kısa farlar tek ampul'de. Parklar ayrı. 35W'lık bir ampul al. Farın sağında ve solunda 2 adet yıldız uçlu vida var. Onları sök.
    Ampulun takılı olduğu yer çevrilerek çıkıyor.
    Sonra ampulü tak yola devam et.

Ben açmışken parkları mavi renk yaptım ve kısalarla birlikte de yanmasını sağlamak için kısa bir kablo ile bağlantı yaptım. Zeon ampul gibi görünüyor şimdi. Yapamam diyorsan bir ustaya git. Olmadı mesaj atm bana ben yaparım
    B.E

MUSTAFA MERMER
    MOTOSIKLET SERVISI
     REGAL RAPTOR
     ISTANBUL
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    0
    selam dostum far anpülün patlak deyiştirsen yeterliolucak

murat erensoy
    uçak teknisyeni
     RR 350 spyder
     istanbul
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    1
    arkadaşlar ben ve motosikletim aranıza yeni katıldık... öncelikle herkese selamlar sevgilr... yaklaşık 1,5- 2 ay önce RR350 aldım. motosiklet henüz 350 km. de ... Kafama takılan bir soruyu sizlerle paylaşmak istiyorum..
    Motosiklet tam gazdayken, gazı herhangi bir nedenle (ani fren yapmak veya vites değiştirmek gibi) aniden tam kapatınca egzostan patlama sesi geliyor... Yani yanmamış yakıt egzosta yanıyor... gazı yavaş kapattığımda böyle bir sorun yaşamıyorum, motosikletin normalde çekişi ve hızı çokkk iyi... rodaj bakımına götürmeden önce yorumlarınız bana yol gösterecek... sorun aniden gazı kestiğimde silindir içinde yakılamayan yakıtın egzosta yanması... ama nedeni ne olabilir?

ol_gu87 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

olgu
    serbest
     mondıal 250 mct
     çesme
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    0
    Alıntı m_erensoy Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar ben ve motosikletim aranıza yeni katıldık... öncelikle herkese selamlar sevgilr... yaklaşık 1,5- 2 ay önce RR350 aldım. motosiklet henüz 350 km. de ... Kafama takılan bir soruyu sizlerle paylaşmak istiyorum..
    Motosiklet tam gazdayken, gazı herhangi bir nedenle (ani fren yapmak veya vites değiştirmek gibi) aniden tam kapatınca egzostan patlama sesi geliyor... Yani yanmamış yakıt egzosta yanıyor... gazı yavaş kapattığımda böyle bir sorun yaşamıyorum, motosikletin normalde çekişi ve hızı çokkk iyi... rodaj bakımına götürmeden önce yorumlarınız bana yol gösterecek... sorun aniden gazı kestiğimde silindir içinde yakılamayan yakıtın egzosta yanması... ama nedeni ne olabilir?
    merak etme arkadaşım ciddi bir problem değil motor sıkıştırma yapıyor ondan dolayıeksoz borularının baş kısmnında benzin geri dönüşüm tıpaları olması gerekiyor onlar yoksa normaldir karbüratörlü sistem olmasından dolayı enjaksiyonlu olsaydı yapmazdı birden gazı bıraktığın için yanma odasına giren benzin yanmadan çıkıyor ciddi bir durum değil almış olduğun motorsiklet yeni rr site üyeleri ile ilk deneyimlerini paylaşabilirsen herkes mutlu olacaktır herkesin epey merak ettiği bir model birde karşilaştırma yapabilirsen daha anlaşilır olacağına eminim yeni motorunla hayırlı sürüşler

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)