Kullanıcı Adı: Şifre: - Şifrenizi mi Unuttunuz?
Raptor Riders'a Henüz Üye Değil misiniz? Lütfen Kayıt Olun!
Sayfa 2 Toplam 3 Sayfadan BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu
Toplam 25 adet sonuctan sayfa basi 11 ile 20 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Nihat Uzun
    -
     E-250
     İstanbul
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    0
    Kurallarla ilgili iki şeye inanıyorum;

1) Kurallara genellikle en uygun şartlarda uyulması için yazılmıştır. Bazı durumlar esneklik gerektirir.
    - Bir reklamda adam, yoldan geçen araba çarpmasın diye çocuğa çelme takıyordu. Evet, biraz fantastik ama yine de açıklayıcı bir örnek.

2) Koyulmuş kurallar için "uyun" diyen kişinin konuya olan güvenini biraz sorgulaması gerekir.
    - Kurallara uymak da benim için sadece yasal bir zorunluluktur. Hayatta kalma anlamında şartsız güvenebileceğim kadar tatmin edici bulmuyorum. Şapka takmak da bir kuraldır. Ve tabi aklın yolu da birdir.

Trafikte seyrederken benim için en iyi olanı düşünen bir kural anın öncesinde yazılmış olamaz.

Kimseye "katılıyorum" ya da "katılmıyorum" demediğimi vurgulamak istiyorum. Bu önemli.

Ve eğer burada kastedilen "laf olsun diye emniyet şeridine girmeyin", "üç saniye kazanmak için makas atmayın" gibi şeylerse eğer, yine söylüyorum; aklın yolu bir.
    Yeterli miktarda benzin ve portakal suyuyla Boğaz Köprüsünü havaya uçurabilirsin.
    Sabun katarsan, nitrogliserin olur.
    (Dövüş Kulübü)

Nihat Uzun
    -
     E-250
     İstanbul
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    0
    Uzay'ın yazdığı da önemli.

Trafik için kurallar konmuş, uyalım.
    Allah aşkına bu kurallar Van'da da aynı, Rize'de de, İstanbul'da da.

Esneklik önemli. Sadece Trafik kurallarında değil. İşte, halı saha maçlarında, ticarette, ne bileyim hatta evlilikte.
    Yeterli miktarda benzin ve portakal suyuyla Boğaz Köprüsünü havaya uçurabilirsin.
    Sabun katarsan, nitrogliserin olur.
    (Dövüş Kulübü)

Uzay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Uzay
    Bilg. Müh
     Xevo 400
     İstanbul
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    1
    Yaşadığım bir olayı anlatayım.

Anadolu yakasından Avrupa yakasına geçiyorum motorla. Köprü gözüktüğü andan itibaren öyle bir trafik var ki, kimse hareket bile edemiyor. Nasıl anlatsam? En az 3-4 kilometre boyunca araçlar duruyor veya milim milim ilerliyor. Ben ilk başta sağ şeritteki araçların yanından yavaş yavaş gidiyordum. Daha geniş araç ile karşılaşırsam emniyet şeridinden gidiyordum. Sürekli emniyet şeridinden gitmemeye çalışıyordum, çünkü millet çok sinirli gözüküyordu :D Yani o adamlara anlatamazsın : Olm ben istesem aranızdan da geçerim veya istesem o çizginin üstünden de giderim diye
    Yavaş yavaş çizgi üzerinde giderken bir Yunus görü beni ve eliyle "Geç Lan Geç :mrgreen:" gibisinden bir hareket yaptı. Ben de girdim emniyet şeridine ve biraz daha bastım gaza, bi de korna dıtlattım

Bence trafikteki kurallar herkes için aynıdır evet ama bu kuralların esnekliği infinitedreams'in de söylediği gibi herkes için / her araç için / her il için aynı değildir. Ben daha önce söylediğim gibi çizgiden de giderim. Geçen haberlerde seyrettim. Millet emniyet şeridinden gidiyor. Yol bir kapanıyor, emniyet şeridi de dahil Ambulans geçemiyor tabii ki. O araçlar şeritten çıkmaya çalışıyor ama nafile, trafik akmıyor, sol taraf da dolu. Ama motor için öyle değil. İki aracın arasına bile geçip yol verebiliriz. Hatta motorumuzu 1-2 kişinin yardımıyla kaldırıp bile yol verebiliriz Mesela yani :P

O zaman 4 tekerlilere ne diyoruz? Kurallar hepimiz için ey dört yuvarlak! Ama çıkamayacağın yere girme ; )
    .

[Bu alan reklam için kiralıktır. İletişim: 444 UZAY]

carvalho - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Selçuk Tanrıverdi
    At Hırsızı
     BMW GS 1200 ADV
     İstanbul
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    8
    Uzay dostum, sana bir tavsiye, çizgi üzerinden gitme. İstatistik ne derece doğrudur, nasıl bir ölçümleme yapılmıştır bilmiyorum ama asfalta göre 8 kat daha kaygan olduğunu duymuştum.
    yol yapalım yol

Uzay
    Bilg. Müh
     Xevo 400
     İstanbul
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    1
    Alıntı carvalho Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Uzay dostum, sana bir tavsiye, çizgi üzerinden gitme. İstatistik ne derece doğrudur, nasıl bir ölçümleme yapılmıştır bilmiyorum ama asfalta göre 8 kat daha kaygan olduğunu duymuştum.
    Allah razı olsun, teşekkürler. Tavsiyene uyacağım.
    .

yenikoylu_ua - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Kubilay BURSALIOĞLU
    Serbest Meslek
     Aprilia Caponord
     İstanbul
    Beğenmiş
    0
    {vb:rawphrase post_thanks_times_post, 4
    Alıntı m_erensoy Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Durum sandığımdan da vahimmiş...

Hala yanlışa bahane üretiyoruz....

Kaya ağabey ; Eminim ki motosikletli iki kişiye çarparak öldüren sarhoşunda, sağına soluna bakmadan yola çıkan şöföründe kendince bahaneleri (bizlere son derece saçmada gelse) vardır mutlaka...

Genel olarak yazılanlardan anladığım kadarıyla; kurallara uymaya başlamak için diğer tüm sürücülerin 4/4 lük ve saygılı olmasını bekliyoruz...

Daha çoookkkk bekleriz...
    olay aslında bahane üretmek değil tabiki göül isterki herkez kurallara uysun ama trafik durduğuda duracaksam emniyet seridi veya aralardan gitmeyeceksem delimiyim buz gibi havada biyerlerim donarken motora bineyim arabayla evime 1 saatte gidiyorum motorla 25 dakika istanbul trfiğinde kışın bu kötü hava şatlarında zamandan kazanamayacaksam binmem.Yazın günleri torbayamı girdi yazın binerim bu arada şahsım adına kurallara uymayanlara çok kızmıyorum aynada bizi görüpte bile bile yolu daraltan üstümüze gelen canımıza bile bile kasteden ayılar varken kurallara uymayanlar daha masum
    Mesele Motor kullanmak değil YEĞEN Mesele Çevrendekileri düşünerek kullanmak !!!

orpheus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Onur Tombuloglu
    Tasarımcı
     Yok
     istanbul
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    0
    Alıntı infinitedreams Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Kurallarla ilgili iki şeye inanıyorum;

1) Kurallara genellikle en uygun şartlarda uyulması için yazılmıştır. Bazı durumlar esneklik gerektirir.
    - Bir reklamda adam, yoldan geçen araba çarpmasın diye çocuğa çelme takıyordu. Evet, biraz fantastik ama yine de açıklayıcı bir örnek.

2) Koyulmuş kurallar için "uyun" diyen kişinin konuya olan güvenini biraz sorgulaması gerekir.
    - Kurallara uymak da benim için sadece yasal bir zorunluluktur. Hayatta kalma anlamında şartsız güvenebileceğim kadar tatmin edici bulmuyorum. Şapka takmak da bir kuraldır. Ve tabi aklın yolu da birdir.

Trafikte seyrederken benim için en iyi olanı düşünen bir kural anın öncesinde yazılmış olamaz.

Kimseye "katılıyorum" ya da "katılmıyorum" demediğimi vurgulamak istiyorum. Bu önemli.

Ve eğer burada kastedilen "laf olsun diye emniyet şeridine girmeyin", "üç saniye kazanmak için makas atmayın" gibi şeylerse eğer, yine söylüyorum; aklın yolu bir.
    Dost dogrusun....
    acele giden ecele gider..
    acele etmek için kuralları hiçe saymak tabiki yanlış...
    makul çerçevede esneklik gerektiren kurallarımız var ve aklın yolu bir demişsin evet kesinlikle katılıyorum iysiyatifimiz dahilinde akıllıca esneklikler yapmalıyız trafikte diye düşünüyorum....
    Herşeyden önce istanbul trafigi ve diger şehir trafikleri içinde öncelikle dikkat etmeliyiz kendimize...
    Ne yaparsak yapalım ölüme davetiye çıkartmak aptallık...
    Biraz kural biraz insiyatif...:D:D
    iyi yolu görüyor ve takdir ediyorum, Ama kötü yoldan gidiyorum.........

murat erensoy
    uçak teknisyeni
     RR 350 spyder
     istanbul
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    1
    Kuralları esnetmek !
    Güzel bir noktaya geldik....
    Özellikle YENİKÖYLÜ 'ye açıksözlülükle yazdıkları için sonsuz teşekkür ederim...
    O 'nunda dediği gibi çoğumuz motosikletle kuralları daha rahat esnetebildiğimizden, dolayısıylada istanbul trafiğinde zaman kaybetmediğimizden motosiklete biniyoruz...Yani arabada başaramadığımız kural ihlallerini motosiklette kolayca başarabildiğimizden (bu kural ihlalleride çoğumuz tarafından kanıksandığından)gideceğimiz yere 1 saat yerine 25 dakikada gidiyoruz...
    Yani motosiklet aşkına kışın ayazında sürmüyoruz...
    Ama bizlerin kanıksadığı (bazılarının deyimiyle esnettiği) kural tanımazlık... diğer araç sürücülerinin antipatisini çekiyor ve her fırsatta bizleri sıkıştırarak ve/veya yol vermeyerek açığa çıkıyor...
    Otomobille belli bir sürede gidebileceğimiz yolu motosikletle daha kısa sürede katetmek demek kuralları hiçe sayarak sürmek demektir, fiziken başka şekli olamaz...
    Tehlike anında kural esnetmek olabilir tabiki...
    Ancak bu kesinleşmiş bir kaza tehdidi durumunda, kaza riskini berteraf etmek için anlık olabilir...
    Konuyu açmamdaki maksat; Keyfi kural ihlalleri ve tarafiğin akış sürratinin üzerinde gitme isteğinin yarattığı tehlike...
    Arabayla 1 saatte gittiğim yolu, motosikletle 55 dakikada bile gitsem burada bir yanlış var demektir... Evet bu çoğumuz için kabul edilmesi zor bir durum; çoğumuzun motosiklete binme nedenini ortadan kaldırıyor, ancak durum bukadar basit !
    Konuya katkıda bulunan ve bulunacak olan herhese sonsuz teşekkürler...
    Konu m_erensoy tarafından (16.Ocak.2010 Saat 02:33 ) değiştirilmiştir.

bozkurt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Ali BOZKURT
    Türk Silahlı Kuvvetleri
     KUBA 150-25
     Balıkesir
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    3
    Alıntı Uzay Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Saygılar abi. Askerliğimi Balıkesir'de yaptım (ORD 295). Trafiğini bilirim. Yollar bomboş, stressiz İstanbul'dan selamlar. (15.000.000)
    Eyvallah,doğrudur.Ama yanlış,yanlışı getirir.
    Herkese saygılar.
    Kazasız sürüşler.
    Sağlıcakla kalın.

Uzay
    Bilg. Müh
     Xevo 400
     İstanbul
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    1
    Her iki fikrin savunucuları da çok uç noktalarda bence. Bir taraf emniyet şeridini kendine hak sayıyor , diğer taraf da Emniyet Genel Müdürü gibi :mrgreen:
    .

Sayfa 2 Toplam 3 Sayfadan BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)