Kullanıcı Adı: Şifre: - Şifrenizi mi Unuttunuz?
Raptor Riders'a Henüz Üye Değil misiniz? Lütfen Kayıt Olun!
Sayfa 3 Toplam 3 Sayfadan BirinciBirinci 123
Toplam 23 adet sonuctan sayfa basi 21 ile 23 arasi kadar sonuc gösteriliyor
    Çağlar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

çağlar şanlı
    İnsan kaynakları müdürü
     regal raptor spider 250-2015 model
     İstanbul / anadolu yakası
    Beğenmiş
    102
    Beğenilmiş
    34
    Alıntı freedom Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Servisten aldım bugün motosikletimi Celil Abi... İnanır mısın motosiklet nefes almaya başladı.. Vibrasyonu bile azaldı :S .. Götürdüğüm usta da yıllardır Harley Davidson servisliği yapmış İstanbul'da Allah'tan anladı ve çözdü problemi.. Ellerine sağlık valla...

biraz horlatmiş gibi olucam ama kimdir bu servisci acaba bizde faaydalanabilirmiyiz ?

Sezerşah Arpa
    motor kurye
     Regal raptor 250E-9B
     İstanbul- ümraniye
    Beğenmiş
    413
    Beğenilmiş
    398
    Hortlamış konuya devam etmek istedim malum forumda yeniyim yeni bir konu açıp azar yemek yerine bi konuyu cevaplayarak sorularımın cevabına ulaşabileceğime inanıyorum amaç forumu kirtletmemek
    Öncelikle yaklaşık 1 hafta önce 2. El 7 bin kilometre küsüratında bir 250-E9B satın aldım ve 1 haftadır kullanıyorum e motordada yeniyim tabii radyatör kapağını çıkarsam su varmı yokmu anlayamıycam...
    Motoru aldığım ilk günlerde kısa yani 5 6 kilometrelik sürüşlerimin bile sonunda fan açmaya başlıyordu motor hararet ışığı yanıyor ve fan kapandıktan sonra sönüyordu yanlız bu olay ilk günlerde 2 3 dakika sürerken daha sonraki günlerde 30 saniye şuan fan açmamaya kadar indi bildiğimiz fan açmıyor motor artık? Fakat hararet ışığı yanıyor vede kontak kapatana kadar sönmüyor fakat motorun gidişatında herhangi bir sıkıntı veya motordan fokurdama sesi vs gelmiyor ? Bu konuda biraz parıldatıcı bilgiler alabilirmiyim acaba deneyimli abilerimden ?

Edit: motorun eski sahibi motoru 3 aydır yatırdığını hatta aküsünün bile bitmiş olduğunu söyledi motor akü için ustasına gittiyse suyuna bakılmıştır herhalde ? Kendi ustamda motorda su olmasa fan açmayacağını söyledi acaba motorda su vardı ve bitti mi yoksa motorun çalışmamasından ( işleyen demir pas tutmaz) politikasından mı kaynaklıdır ? Ben çalıştırdıkça birşeyler düzeliyormu yoksa yanlış giden birşeylermi var sizce ?
    Konu MaviBeyTc tarafından (08.Ekim.2017 Saat 00:45 ) değiştirilmiştir.

Uğur Güler
    ULAŞIM
     Yamaha XVS 1300A MIDNIGHTSTAR
     İstanbul Bağcılar (Avrupa Yakası)
    Beğenmiş
    9,015
    Beğenilmiş
    2,220
    Alıntı MaviBeyTc Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hortlamış konuya devam etmek istedim malum forumda yeniyim yeni bir konu açıp azar yemek yerine bi konuyu cevaplayarak sorularımın cevabına ulaşabileceğime inanıyorum amaç forumu kirtletmemek
    Öncelikle yaklaşık 1 hafta önce 2. El 7 bin kilometre küsüratında bir 250-E9B satın aldım ve 1 haftadır kullanıyorum e motordada yeniyim tabii radyatör kapağını çıkarsam su varmı yokmu anlayamıycam...
    Motoru aldığım ilk günlerde kısa yani 5 6 kilometrelik sürüşlerimin bile sonunda fan açmaya başlıyordu motor hararet ışığı yanıyor ve fan kapandıktan sonra sönüyordu yanlız bu olay ilk günlerde 2 3 dakika sürerken daha sonraki günlerde 30 saniye şuan fan açmamaya kadar indi bildiğimiz fan açmıyor motor artık? Fakat hararet ışığı yanıyor vede kontak kapatana kadar sönmüyor fakat motorun gidişatında herhangi bir sıkıntı veya motordan fokurdama sesi vs gelmiyor ? Bu konuda biraz parıldatıcı bilgiler alabilirmiyim acaba deneyimli abilerimden ?

Edit: motorun eski sahibi motoru 3 aydır yatırdığını hatta aküsünün bile bitmiş olduğunu söyledi motor akü için ustasına gittiyse suyuna bakılmıştır herhalde ? Kendi ustamda motorda su olmasa fan açmayacağını söyledi acaba motorda su vardı ve bitti mi yoksa motorun çalışmamasından ( işleyen demir pas tutmaz) politikasından mı kaynaklıdır ? Ben çalıştırdıkça birşeyler düzeliyormu yoksa yanlış giden birşeylermi var sizce ?
    Motorun suyunu önce kontrol edip daha sonra bu problemi takip etmen daha doğru olur. Eğerki su yoksa ya da bir su kaçağı varsa problem dahada büyüyebilir. Kendinde bakabilirsin. Sürücü selesinin sağ taraftaki kapağın altında yedek su deposu vardır. Onu yarıya kadar doldur. Radyatör kapağını aç oradanda radyatörü doldur. Hatta yarı antifiriz yarı su koy. Yine bu problemler dewam ederse eğer başka bir problem olabilir. Onuda ozaman değerlendiririz.

Sayfa 3 Toplam 3 Sayfadan BirinciBirinci 123

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)