Kullanıcı Adı: Şifre: - Şifrenizi mi Unuttunuz?
Raptor Riders'a Henüz Üye Değil misiniz? Lütfen Kayıt Olun!

Sayfa 2 Toplam 2 Sayfadan BirinciBirinci 12
Toplam 12 adet sonuctan sayfa basi 11 ile 12 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Comandante - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Murat ENİŞ
    Müzik Irgatı
     Regal Raptor DD250 E-9
     istanbul
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    0
    Bu konuyla alakalı düşüncelerimi ve hassasiyetlerimi açıkça belirttiğimi düşünüyorum fakat kaya beyin bir kaç sözüne istinaden yeniden yazma zorunluluğu hissettim.
    Öncelkle kimsenin dini,inancı konusunda bi yargıda bulunmadım ya da eleştirmedim.Sadece geçmişe yönelik herkesin araştırınca görebileceği somut bilgiler sundum,bu olay inanan inanmayan herkesin sorunudur,çünkü insalık suçu işlenmiştir ve belirli bir kesimin sektesinde olmamalıdır diye düşünüyorum.
    Ben de sizin haklı gördüğünüzün aksine siyasilerin hata yapma olasılığının olmadığını düşünüyorum,hata yapacaklarsa bu işi daha yetkn kişilere devretmeliler.ülke menfaati için anlaşmalar yapılabilir demişsiniz,farzedelim ki ülke ekonomisi için israil'e silah satacağız ve o silahlar da masum insaların ölümüne,bir ülkenin yok edilmesine sebebiyet verecek! Ya da hadi böyle olmasın basit bir ekonomik anlaşma olsun.Bir tarafta terör uygulayan bir yönetim var,koşulu her ne olursa olsun böyle bir yönetimle anlaşmak insan onuruna,erdemine,menfaatine yakışır mı?Onurlu olmanın parasal bir karşılığı olabilir mi? Az evvel okudum dünyanın çok uzak köşesinden NİKARAGUA İsrail'le oln bütün diplomatik ilişkilerini kestiğini bildirmiş! Bu bize bir şeyler anlatmalı diye düşünüyorum.Varsayalım ki ülke menfaati için anlaşma yapılıyor,ve eminim ki bu ülkedeki 6 milyon işsizin,yoksulun,mağdurun artmaması adına!! bu anlaşmalar yapılıyor,ben tüm haklarımdan vazgeçiyorum,kaybedecek hiç bir şeyim yok,yatım yok,katım yok,gemiciğim yok!diyorum ki İNSAN CANI KUTSALDIR.Bir taraftan katil deyip bir taraftan da gizli kapaklı anlaşma yapmak onurlu bir duruş değildir.Ne güzel söylemişsiniz;milletçe hep ZALİMİN KARŞISINDA DURDUK diye,evet benim de istediğim bu,zulmün karşısında duralım bedeli ne olursa olsun,duralım ki gelecekte tarihin karanlık sayfasında yer almayalım.
    Bir de eleştiri zamanı değil demişsiniz,aslında tam da zamanıdır akı karayı ayırt edelim ki sağlam yürüyelim.Eleştirmek en büyük eylemliliktir,israil'in politikalarını devlet terörünü,bunun karşısında susan,üç maynunu oynayan bütün yönetimleri,söz de muhalefetleri,sadece kişisel menfaatleri söz konusu olduğunda sokağa çıkan oportünist grupları eleştiriyorum.Aynen şili'de faşist cuntanın umutlu türküler söylediği ve onları eleştirdiği için önce gitar çalmasın diye ellerini kestiği sonra da yüreğini dağladığı gencecik victor jara'nın haykırışı gibi...
    Umarım düşüncelerimi ifade edebilmişimdir.

Sevgiler
    ''Ey o büyük yolculukların ürperten heyecanı
    Okyanus dalgalarının sesleriyle dol bu ömre .
    Ölüme ve aşka durmadan kement atan
    Serüvenlerle geçsin yaşamak.''

kayar2 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

KAYA SÖZGEN
    MÜHENDİS
     HYOSUNG GV650 AGUİLLA
     İSTANBUL
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    2
    comandante adını bilmiyorum lakabınla sesleniyorum böyle yabancı lakapları sevmiyorum ancak gençler seviyorlar buda aslında geçmişle kopuyor oluşumuzun bir göstergesi sizin sözlerinizden alıntı yaptım baya bir çelişkili duruyor ama yinede teşekkür ederim gerçekten açık ca yazıyorsun ilgileniyorsun Dün taksim'deydim,sosyal ve toplumsal duyarlılığı sadece din söz konusu olduğunda uyarılan bir gurühu meydanda görünce durdum bir an....bilmiyorum insanlık bu olmamalı
    Öncelkle kimsenin dini,inancı konusunda bi yargıda bulunmadım ya da eleştirmedim

bu sözlerin hariç diger düşüncelerimiz aynı
    canımız yandı yanıyorda cuma günü cenaze ve israili kınama yürüyüşüne katıldıysan veya daha sonrakilere katılırsan en azından üzerine düşen görevi yapmış olursun diyorum siyasi konuları öne çıkarmıyalım derim siyasetede biz halk millet olarak yön verebiliriz zamanı gelincede eleştirelim veya tebrik edelim ama böyle günlerde sadece hedefe yönelelim ve bizim milletimizin en güzel yaptıgıda budur içerde birbirimizi bogazlarken dışarıdan bir tehlike oldumu hemen birleşip dışarden gelen tehdidi halletmişizdir allah milletimizi düşmanlarına muzaffer kılsın derken bütün şehitlerimizin bize yardımcı olmasını dilerim

özelikle şehitler arasında 19 yaşında furkan kayseri talastan babası hava alanında karşılamaya geliyor oglunun naaşı ile karşılaşıyor ve şehit oldugu için bir damla göz yaşı akıtmıyor metanetine hayran oldum cünki allah şehitler için öldü demeyin ve onlar için üzülmeyin emrediyor bu emiri baba nasıl uyguluyor ben haberi dinlerken dayanamadım hayatta göz yaşı dökmeyen ben bile kendimden geçtim
    gerçekten anlatmak anlamak çok zor ama nice furkanlarımız mehmetlerimiz ahmetlerimiz bu ugurda şehit oldular çanakkalede,sarıkamışta.sakaryada
    Konu kayar2 tarafından (05.Haziran.2010 Saat 02:29 ) değiştirilmiştir.

Sayfa 2 Toplam 2 Sayfadan BirinciBirinci 12

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)