Kullanıcı Adı: Şifre: - Şifrenizi mi Unuttunuz?
Raptor Riders'a Henüz Üye Değil misiniz? Lütfen Kayıt Olun!

Toplam 4 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 4 arasi kadar sonuc gösteriliyor

DNS Ticaret
    Uluslararası İlişkiler
     DL650
     Türkiye
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    0

Intercom Sistemler İle İlgili Sorularınızı Buraya Yazabilirsiniz!

Sormak isteğiniz sorularınızı buraya yazabilirsiniz.

DNS İç ve Dış Ticaret
    Tel : 0 216 379 79 64
    GSM : 0 533 684 09 81

Kino - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

İ.Ergun KANCAAL
    Jeoloji Mühendisliği
     2006 250e
     Mersin
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    0
    DNS önce bir geldiniz siteye maaşalah pir geldiniz , iyide ettin geldiniz öncelikle tabii teşekürler kendi adıma

sistemler sistemler abondone oldum neyse tekrar hoşgeldiniz sitemize

madem geldiniz hadi ben sorayım bariii

peki şimdi ben bir sistem aldım kaskıma takdırdım ve artcım ile direk görüşme yapabiliyorum

ve 3 ay sonra tüm camia toplandık ve grup sürüşü yapacaz derken
    diğer sistem almış olan arkadaşların cihazları ile yolda giderken bağlantı kurma durumu nedir yani bir birimizden farklı zaman ve yerde alınan bu cihazlar biraraya geldiğimizde grup olarak konuşma veya dinleme özelliği nedir.

birde ben artcımla konusurken yanımdan gecen veya önde arkada giden birisininde dinleme olasılıgı nedir. ( dimi ama belki gizli konuşacam :lol: önde giden grup başını çekiştirecem )

birde kablo falan deniyor ama artık teknoloji çağında millet ayaklar dolanmasın diye kabloyu bırakıyor bunların cordless yokmudur fiatları nedir

Motorcuların telsizleri belli frekansmı kullanıyor
    bu telsizler için telsiz genel müdürlüğünden ruhsat alma olayı varmıdır.

aslanburclu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Yaşar AKILLI
    EMEKLİ
     XL650 TRANSALP 2006
     ANKARA
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    0
    kinom birazda ben devam ediyim musadenle

eee konuşma sistemi bas konuşmu yoksa direk 1 e 1 mi ....haberleşme mesafesi nedir. araç üstünde hareket halinde , motor buji sesini alırmı ses cıkış güçleri kaç desibel,,çıkış güçleri kaç watt,aynı anda kaç kişi gönd.al yapabilier.çalışma voltajları kac volt bataryalarını motor üzerinden özel şarj cihazı varmı .cihazların ebatları nedir. görüşme frekansı tek bantmı ,yoksa bir kaç bant olup seçme durumu varmı yani anlıyacağınız bu mlz.nin özelliklerini ve de teknik özelliklerini tam olareak yazarmısınız ciddi bakımdan
    plaka: 06 DV 656
    yer : GOP/SİNCAN/ANKARA
    kan : B Rh +
    nick : aslanburclu

DNS Ticaret
    Uluslararası İlişkiler
     DL650
     Türkiye
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    0
    Merhaba,

Öncelikle ilginize teşekkür ederiz. Motosiklete bizim gibi tutku ile bağlı insanlarla birlikte olmak bizler içinde mutluluk verici. Belirtiğiniz aklınıza takılan konuları ve sorularınızı tek tek cevaplamaya çalışacağım.

1. Peki şimdi ben bir sistem aldım kaskıma takdırdım ve artcım ile direk görüşme yapabiliyorum.
    Artçınız ile direkt olarak konuşma imkanını sadece AE-500S sistem sunabilir. Tek telsiz üzerinde artçı ile konuşmak mümkün ama diğer telsiz kullanıcıları aynı frekansda oldukları sürece konuşmaları duyabilir.

2. 3 ay sonra tüm camia toplandık ve grup sürüşü yapacaz derken diğer sistem almış olan arkadaşların cihazları ile yolda giderken bağlantı kurma durumu nedir yani bir birimizden farklı zaman ve yerde alınan bu cihazlar biraraya geldiğimizde grup olarak konuşma veya dinleme özelliği nedir.

Bağlantı telsiz üzerinden yapıldığı için 8-10-15 hiç önemli değil istenilen sayıda kullanıcı bir biri ile bağlantı kurabilir. Bu telsizler PMR olarak adlandırdığımız telsizlerdir ve tek yapılması gereken her kullanıcının telsizlerini aynı frekansa ayarlamaktır. Ayrıca telsizinizin markasıda önemli değil ama bizim size sunmuş olduğumuz kulaklıklar Aselsan Cobra, Alan, Albrecht ve Midland telsizler ile tam uyumludur.. Diğer telsizlerde özel adaptör aracılığı ile kullanılabilir.

3. Ben artcımla konusurken yanımdan gecen veya önde arkada giden birisininde dinleme olasılıgı nedir. ( dimi ama belki gizli konuşacam önde giden grup başını çekiştirecem )

Sadece telsiz kullanarak artçı ile konuşuyorsanız konuşmalarınız yukarıda belirtiğimiz gibi aynı frekansı kullanan diğer telsiz kullanıcıları tarafından duyulur. AE-500S sistem kullanıyorsanız, artçı ile aranızdaki konuşmalarınız diğer kullanıcılar tarafından duyulmaz. Grupla konuşmak istediğinizde elcik üzerindeki PTT butona basılır ve telsiz aracılığı ile diğer kullanıcılar ile konuşabilirsiniz. Diğer kullanıcıların telsiz üzerinden yaptığı tüm anonslar hem sürücüye hemde artçıya iletilir.

4. Birde kablo falan deniyor ama artık teknoloji çağında millet ayaklar dolanmasın diye kabloyu bırakıyor bunların cordless yokmudur fiatları nedir?

Kablosu olarak kullanabileceğiniz sistemler elbette mevcut ama bunlar maliyeti artıran unsurlar. Kablosuz sistemler Bluetooth teknolojisi ile çalışıyor ve bluetooth kulaklık seti sadece sürücü veya sürücü+artçı şeklinde olabiliyor.

Sadece sürücü için kulaklık seti 135 USD, Sürücü + Artçı İçin Kulaklıkl seti 260 USD civarındadır. Tabii bu ürünleri almanız durumda sadece cep telefonunuzla veya artçınız ile konuşabilirsiniz. Grupla konuşmak istediğinizde bluetooth uyumlu telsiz kullanmalısınız. Bluetoothlu telsizlerimizin fiyatı 150 Euro'dur. Telsiziniz varsa bluetoothlu hale çevirmek için 80 Euro karşılığında bluetooth adaptörünü bizden temin edebilirsiniz. Kabaca hesaplarsak artçı ve telsiz dahil bir sistem 600 - 625 YTL'e civarındadır.

Bu masrafları yapmanız durumunda kablo yükünüz kısmen hafifliyor fakat bluetooth sistem kullanmanız durumunda bile yine elcik üzerineki PTT butonunuz kablolu olacaktır. Telsizi tetiklemek için bu şarttır. VOX (Sesle aktiasyon) bluetooth sistemler geçerli değildir ayrı motosiklet üzerinde VOX özelliğinin kullanımı verimsiz olmaktadır.

5. Motorcuların telsizleri belli frekansmı kullanıyor bu telsizler için telsiz genel müdürlüğünden ruhsat alma olayı varmıdır?

Bu telsizlerde 8 ana kanal ve her ana kanalın altında 83 DSC kanal vardır. Çoğu modellerin şifreleme özellikleride bulunmaktadır.PMR telsiz diye adlandıralan bu telsizler için ruhsat alınması gerekmemektedir. Kullanımı serbesttir.

PMR 446 El Telsizleri, birçok Avrupa ülkesinde serbest olarak kullanılmakta ve ETSI 300 296 spesifikasyonlarına uygun olarak üretilmekte olup " T.C. Telekomünikasyon Kurumu Onaylı"dır. Ancak, Avrupa dışında kullanılmakta olan (Amerika, Kanada, Yeni Zelanda, ve Güney Afrika) telsizler satışını yapmakta olduğumuz telsizlerle aynı gibi gözüksede, değişik frekans ve kanallarda çalışmakta olup bu tip telsizlerin Türkiye'de satışı ve kullanımı kanunen yasaktır.

6. Konuşma sistemi bas konuşmu yoksa direk 1 e 1 mi?

Konuşma sistemi motordan motora bas konuş şeklindedir. Bir kullanıcı konuşurken diğer kullanıcı(lar) sadece dinleyebilir. Konuşma bittikten sonra yine bas konuş şekline yanıt verilebilir. 1'e 1 konuşma kapalı devre sistemlerde geçerlidir. (AE-500S Intercom gibi) ancak sadece artçı ile 1 e 1 konuşabilirsiniz.

7. Haberleşme mesafesi nedir?

Kullanılan telsizlerin hepsi PMR sınıfındaki telsizlerdir ve ülkemizde çıkışı 500 miliwatt PMR telsizlein ithalatına müsade edilmektedir.

500 miliwatt'lık bir telsizin menzili ise coğrafi koşullara bağlı olarak en iyi 3-5 km.'dir.

Şunu söylebiliriz ki, motosiklet üzerinde şehirdışı yollarda 2-3 km mesafede konuşabilirsiniz. Şehir içersinde, bina yoğunluğuna göre 500 mt. ile 1.000 mt. arasında değişlik göstermektedir.

8. Araç üstünde hareket halinde , motor buji sesini alırmı ses cıkış güçleri kaç desibel,,çıkış güçleri kaç watt?

Kask İçi kulaklılar telsize bağlı oldukları sürece sadece telsiz üzerinden anons geldiğinde devreye gireler ve ses iletiler. Gönderi ise sadece PTT butonuna basılı olduğunda yapılır. (AE-500S hariç) Dolayısıyla araç üzerinde giderken hiç bir şekilde bir anons haricinde bir başka ses duymazsınız. Motor sesi veya telsizin bujiden etkilenerek sesi bozması çok nadir rastladığımız bir durum ancak iletilen sesi en çok etkileyen unsur rüzgar sesidir. Daha önce Supereva Riders, Honda CBF Türkiye ve Motogezgin gibi motosiklet gruplarındaki tecrübelerimiz sesin 140 km/h gibi hızlarda rahatlıkça duyulabildiği ve iletilebildiği yönündedir.

9. Çalışma voltajları kac volt bataryalarını motor üzerinden özel şarj cihazı varmı?
    Telsizler 4 adet 1,5 volt AAA pil ile çalışmaktadır. Bir telsiz yoğun bir şekilde kullanıldığı taktirde 2 gün kullanılabilir. AE500S ise 2 adet 1,5 AA pil ile çalışır. Sürekli kullanımda 1-2 haftada bir değiştirilmesi gerekir Motor üzerinde şarj mümkün değildir
    .

10. Cihazların ebatları nedir?

Telsizler modellerine göre farklılık göstermektedir ama genel bir tabir kullanmak gerekirse gerek telsizler, gerekse AE-500S intercom bir sigara paketinden %30 kadar daha büyüktür.

11. Görüşme frekansı tek bantmı ,yoksa bir kaç bant olup seçme durumu varmı yani anlıyacağınız bu mlz.nin özelliklerini ve de teknik özelliklerini tam olareak yazarmısınız ciddi bakımdan?

Frekanslar 8 tek bant (kanal) üzerinden alt kanallara bölünebilir. Telsizlerin özelliklerini belirten ayrı bir topic'i en kısa sürede açacağız.

Saygılar
    DNS İç ve Dış Ticaret
    dns@dnsticaret.com
    DNS İç ve Dış Ticaret - Tel 0 216 379 79 64 - GSM : 0 533 684 09 81

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)