Kullanıcı Adı: Şifre: - Şifrenizi mi Unuttunuz?
Raptor Riders'a Henüz Üye Değil misiniz? Lütfen Kayıt Olun!

Sayfa 1 Toplam 8 Sayfadan 123 ... SonuncuSonuncu
Toplam 79 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 10 arasi kadar sonuc gösteriliyor
    bassman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Eren Er
    Öğrenci
     Henüz yok :)
     Sinop
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    0

Smile Acemiler için Regal Raptor...

Merhaba arkadaşlar.Foruma yeni üye oldum.Çok güzel bir forum.Yardım,dayanışma,arkadaşlı bunalra bir de üyelerin motor sevdaları eklenince tadından yenmez hale geliyor
    Yazma amaacım şu; Ben hayatımdaki ilk motorumu alacaığım.daha önce scooter kullandım ama beni mdeğildi.Chopperı bırakın vitesli motora dahi binmişliğim yoktur.Ama geçenlerde Regal Raptor'la karşılaştım bana çok hoş bir motor gibi geldi.Arşatırmalarıma göre eğer bakımını yapar ve temiz kullanırsak uzun yolda ve şehiriçinde bizi yarrıyolda bırakmayacak bir motor gibi geldi.
    Birkaç RR kullanıcısına danıştım ve onlar da bu şartlarla tavsiye ettiler.
    Peki siz ne dersiniz? Yani adam akıllı motor kullanamayn biri RR almalı mıdır? Aklımdaki model dd250 e . T gidon olanalrından.Tavsiye eder misiniz? Motor seçimini geçtim.Daha bugün A2 sınıfı ehliyet için kursa başvurdum.Ehliyet için 350 lira fiyat verdiler.Toplam 350ymiş yani.Ama nereye ne kadar yatırmam gerekiyor ne zaman yatırmam gerekiyor hiç bilmiyorum.Bu konuya da bir el atabilirseniz çok sevinirim acemi bir Raptor Rider aday adayı olarak ) İyi forumlar efendim

sir82 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Serhat Koçak
    Montaj personeli
     Regal Raptor 250 DADYW
     İzmir
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    2
    A2 sürücü ehliyeti almak kolaydır önceden B ehliyetin varsa sadece motosiklet bkımı mekaniği hakkında sınava girersin sadece onlara hazırlanırsın eğer yoksa ilk ehliyetini A2 olarak alacaksan trafik bilgisi,ilk yardım ve mekanik ten sınava girersin her türlü ücret aynıdır değişmez + motosiklet eğitimi alırsın sağlık raporu ayrı kurs bittikten sonra dosya ücreti 25-30 TL ayrı ödeyeceksin ehliyeti o dosya ile bağlı bulunduğun trafik şubesinden alacaksın 50-60 TL küsür bi fiyat tutuyor.
    Gelelim Regale evet uygun fiyata chopper keyfi için en doğru markayı seçtiğini söyleyebilirim bana bu motorun en hor kullanılmışı denk geldi hevesle körümgöz aldım şanzıman sorunlu 3. viteste cızıldıyor kalkışta boşa atıyor, motor sorunlu 100 km hızda vurma yapıyor vs bu şekildeyken bile şehiriçi şehir dışı gezdim ve hiçbizaman yolda kalmadım
    tabi şimdi motoru sıfırladık regal sağlam bir makinedir bakımlarını eksiksiz yapıp temiz kullanırsan seni üzmez.
    Not: Vitesli motosiklet kullanırken motoru bağırtmadan yormadan vites geçişi yap hem şanzımanın hem motorun ömrü uzun olur

Eren Er
    Öğrenci
     Sinop
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    0
    Teşekkür ederim arkadaşım.Ben de şu an için en uygun motoru seçtiğimi düşünüyorum.Haziran gibi almayı düşünüyorum motoru.Yine buradan alacağım motorun özelliklerin iyayınlayarak sizlerden yardım alaiblirim sanırım.Tekrardan teşekkürler.Herkese kazasız , keyifli sürüşler dilerim

CELİL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

CELİL ÜSTÜN
    HÜR GENERAL
     YAMAHA XVS950A
     İstanbul - Büyükçekmece (Avrupa Yakası)
    Beğenmiş
    42,570
    Beğenilmiş
    5,792
    merhaba eren aramıza hoş geldin
    regal raptor çin malı makinaların en iyisi ben 4 senedir çeşitli RR ile şehir içi en kötü istanbul trafiği dahil uzun yol kullanıyorum hiç yolda bırakmadı vitesli motor araba kullanıyorsan çok kısa sürede alışırsın kullanmıyorsan biraz çabayla olayı hemen kavrarsın T gidon makinanın kartal gidondan görünüşünden başka fark yok işallah gönlüne göre bir RR alırsın

Eren Er
    Öğrenci
     Sinop
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    0
    Merhaba Celil abi hoşgördük
    Regal Raptor DD 250E-9 ile doğru karar verdiğim idüşünüyorum bende.Zaten Hyosung falan isimleri bile almamak için bi sebep gibi geldi bana.Cruiser motor alıyorsun ve saçma bir isim var orda kocaman biraz komik olaiblir
    Bugün sürücü kursuna kaydımı yaptırdım.Mbi aksilik olmazsa mayısın sonunda ehliyet elimdeymiş.Ondan sonraki ay içinde de motoru alacağım zaten.Sinop'ta yaşıyorum.Ankara veya bu civarlarda bulaiblirsem çok iyi oalcak.Yardımlarınıza muhtacım yine memnun oldum bu arada Celil abi.

CELİL ÜSTÜN
    HÜR GENERAL
     YAMAHA XVS950A
    Beğenmiş
    42,570
    Beğenilmiş
    5,792
    motordan önce ehliyete başvurmak çok doğru bir iş kurstada hocalar sana vitesli motorlar hakkında bilgi ve pratik eğitim verecekler takıldığın şeyleri orada biraz olsun çözersin yararlı olur bizlerde elimizden geldiğince yardımcı oluruz

ibanez_one - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Görkem KAYIŞ
    Tüketici Elektroniği Ürün Uzmanı
     Şu Sıra Yok :(
     İstanbul
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    1
    Merahaba..

Henüz Yeni A2 Ehliyete Başvurdum...Henüz Eğitimlerim Başlamadı Ve Daha Önce Motor Kullanmadığım İçin Heyacanlı Sayılırım...İlk Motorumun RR Olması Kanaatindeyim...Keeway lere De Baktım Ama RR' a Yapılan Harika Yorumlar Ve Motorun Duruşu, Sesi Beni Çok Etkiledi...Mayıs Ayına Doğru 2. El Bir RR Almayı Planlıyorum...Ruhsat Vs Dahil 2800 TL Kadar Bütçe Ayırdım...İstanbulda Yaşıyorum...Konu İle İlgili Dikkat Etmem Gereken Hususlar Varsa, Ki Mutlaka Vardır...Yardımınızı Rica Ediyorum...

Şimdiden Teşekkür Ederim...
    İlk Göz Ağrım
    Keeway Superlight 150

İkinci Demir Atım
    Hyosung GV250

Şu An Yok :(

TEL; 0536 317 60 57

Just Ride....!!!

CELİL ÜSTÜN
    HÜR GENERAL
     YAMAHA XVS950A
    Beğenmiş
    42,570
    Beğenilmiş
    5,792
    merhaba görkem aramıza hoş geldin yeni nesil bilinçli motorcular çoğunlukta motordan önce ehliyet ve eğitim alarak başlamakla doğru başlangıç yapmışsın ayırdığın bütçeye km'si biraz yükselmiş makınalar bulursun ama temiz bakımlısını bulursan alınıp keyifle binersin o zaman geldğinde elimizden gelen yardımı yaparız kolay gelsin

ibanez_one - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Görkem KAYIŞ
    Tüketici Elektroniği Ürün Uzmanı
     Şu Sıra Yok :(
     İstanbul
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    1
    İlginize Teşekkür Ederim...Aranıza "Kısmen De Olsa" Katılmak Çok Güzel...Eğitimde Yeterli Olduğumu Anladığım Anda, Yaza Bırakmadan Raptor ' umu Almak İstiyorum...

Tekrar Teşekkürler...
    İlk Göz Ağrım
    Keeway Superlight 150

İkinci Demir Atım
    Hyosung GV250

Şu An Yok :(

TEL; 0536 317 60 57

Just Ride....!!!

Eren Er
    Öğrenci
     Sinop
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    0
    Merhaba Görkem ben de seninle aynı durumdayım.25 martta eğitim başlıyor.Benim de RR ile iligili okuduğum yorumlar çok iyi ve kesinlikle sağlam bir balangıç motoru olduğuna kanaat getirdim.Bunda Celil abinin de katkıları var tabi ki bugün ehliyet başvuru işlemleri tamamlandı bakalım mayıs sonu haziran gibi almayı düşünüyorum motoru.Senin adına da sevindim.RR kesinlikle doğru kara bence de.görüşmek dileğiyle herkese iyi forumlar

Sayfa 1 Toplam 8 Sayfadan 123 ... SonuncuSonuncu

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)