Kullanıcı Adı: Şifre: - Şifrenizi mi Unuttunuz?
Raptor Riders'a Henüz Üye Değil misiniz? Lütfen Kayıt Olun!

Sayfa 1 Toplam 28 Sayfadan 12311 ... SonuncuSonuncu
Toplam 304 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 10 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Hybrid View

Rona - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Atilla Türkulusu
    memur
     DD350E-6C DAYTONA
     İstanbul - Avcılar (Avrupa Yakası)
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    4

Regal Raptor DD 350 E 6 C DAYTONA

Veeee dün akşam Kadıköy Motosikletçim (Yüksel Bey e teşşekkür ederim)den sonunda aldım Daytona mı
    Eve (Avcılar)gidene kadar 38 km yol yaptım ilgili ilgisiz herkez bakıyor alete fena albenisi var en kısa sürede boncuğu takacağım.
    Motor gerçekten daha öncede dediğim gibi 80-90 km titreşim yok gibi sanki elektrikli scoter kullanıyormuşçasına gidiyor,torku harika fazla abanmaya gelmiyor.Amortisorler biraz sert ama derin çukurlarda sıkıntısız.Oturma pozisyonu biraz öne doğru kolu kısa olanlar için yorucu olabilir ben pek sorun yaşamadım
    FouL (15.Ağustos.2016) Bunu beğendi.

CELİL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

CELİL ÜSTÜN
    HÜR GENERAL
     YAMAHA XVS950A
     İstanbul - Büyükçekmece (Avrupa Yakası)
    Beğenmiş
    42,671
    Beğenilmiş
    5,819
    atilla kazasız belasız keyifle bin dediğin gibi çok karizmatik makina ilk izlenim kullanıcı için çok önemli makinaya için ısındımı keyfine diyecek yok sen bana yakınmışsın bende b.çekmecedeyim havalar iyileşsin görüşür makinayı yakından inceleme fırsatı buluruz

Atilla Türkulusu
    memur
     DD350E-6C DAYTONA
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    4
    Alıntı CELİL Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    atilla kazasız belasız keyifle bin dediğin gibi çok karizmatik makina ilk izlenim kullanıcı için çok önemli makinaya için ısındımı keyfine diyecek yok sen bana yakınmışsın bende b.çekmecedeyim havalar iyileşsin görüşür makinayı yakından inceleme fırsatı buluruz
    neden olmasın çok iyi olur memnun olurum

harun çelik
    ızgara
     ragal raptor dd250 9-b
     denizli
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    1
    hayırlı olsun insallah Allah kazasız belasız kullanmak nasip etsin... aklımdakii makina ragal bobber ama daytonada hiç fena diil... tekrar hayırlı olsunn... sesiii bizim 250cc lere hiç benzemiiyo çok acayip ama mükemmel dimi:D
    Motosikletine binmek için acele et ama bindikten sonra etme.....

Atilla Türkulusu
    memur
     DD350E-6C DAYTONA
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    4
    Alıntı haruun20 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    hayırlı olsun insallah Allah kazasız belasız kullanmak nasip etsin... aklımdakii makina ragal bobber ama daytonada hiç fena diil... tekrar hayırlı olsunn... sesiii bizim 250cc lere hiç benzemiiyo çok acayip ama mükemmel dimi:D
    Motosikletçim'de BOBBER da vardı ama tek kişilik ve fazla boş geldi yakından inceleyince.Spyder ve Daytona görünüş açısından çok daha iyi bence ama zevkler tartışılmaz.

ayrıca DAYTONA nın orijinal egzoslarından bile gayet iyi bir ses çıkıyor ekstraya gerek bile yok haklısın

kimyaci_84 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

mehmet ali hekimoğlu
    kimya müh.
     daytona 350
     istanbul
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    0
    merhaba arkadaşlar forumda yeniyim ve sizlerden bu motor hakkında çok şey öğrendim öncelikle teşekkür ederim.daytona modeli gerçekten çok hoşuma gitti ve sıfır sayılacak 300 km de asya motorun ghost 350 sini buldum ve aldım. tamamen rr ile aynı hatta koltugu soktüğümde altında regal raptor yazıyordu :D .ama bazı sorunlarım var bu konuda sizlerinde teçrubelerinden fazdalanmak isterim şimdiden teşekkür ediyorum.

1- arka amortisorden ses geliyor (yeni motordan boyle ses gelince insan rahatsız oluyo külüstürmüş gibi)
    2- motorun amortisorleri çok sert uzun yoldo bütün çukurları içinde hissediyorsun(marcos arkadasımız seleyi değiştirmiş acaba faydası olur mu?)
    3- arka teker çamurluğa sürtüyor ve içteli kabloları tıraşlıyor. (arkama ağır birini oturtunca farkettim kabloları tamir ettim daha sonra baktığımda yine olmuş ben 70 kg mım yine de yapınca acaba benim motorda mı problem var dedim.

görüntüsü sesi ve gücüyle tatmimkar motor ama benim için konfor da önemli ve seslere karşı çok titizim motor saat gibi olacak biraz hassasım sanırım. bu konularda fikri olan varsa bana çok yardımcı olacak şimdiden çok teşekkür ederim.

cihan54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Cihan Çiçek
    Ar-ge Mühendisi
     Honda VFR 1200f
     Sakarya
    Beğenmiş
    2
    Beğenilmiş
    7
    Alıntı kimyaci_84 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    merhaba arkadaşlar forumda yeniyim ve sizlerden bu motor hakkında çok şey öğrendim öncelikle teşekkür ederim.daytona modeli gerçekten çok hoşuma gitti ve sıfır sayılacak 300 km de asya motorun ghost 350 sini buldum ve aldım. tamamen rr ile aynı hatta koltugu soktüğümde altında regal raptor yazıyordu :D .ama bazı sorunlarım var bu konuda sizlerinde teçrubelerinden fazdalanmak isterim şimdiden teşekkür ediyorum.

1- arka amortisorden ses geliyor (yeni motordan boyle ses gelince insan rahatsız oluyo külüstürmüş gibi)
    2- motorun amortisorleri çok sert uzun yoldo bütün çukurları içinde hissediyorsun(marcos arkadasımız seleyi değiştirmiş acaba faydası olur mu?)
    3- arka teker çamurluğa sürtüyor ve içteli kabloları tıraşlıyor. (arkama ağır birini oturtunca farkettim kabloları tamir ettim daha sonra baktığımda yine olmuş ben 70 kg mım yine de yapınca acaba benim motorda mı problem var dedim.

görüntüsü sesi ve gücüyle tatmimkar motor ama benim için konfor da önemli ve seslere karşı çok titizim motor saat gibi olacak biraz hassasım sanırım. bu konularda fikri olan varsa bana çok yardımcı olacak şimdiden çok teşekkür ederim.

Aldığın kişi motorun arka amortisörünü indirmiş olabilir mi bunu bir araştır. Aynısı benim ilk motorumda başıma gelmişti. Amortisör seviyesini indirip motoru alçaltıyorlar, bu yan etkileri gösteriyor.

Salih - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Salih Özler
    Serbest
     Harley Davidson XL883L Superlow
    Beğenmiş
    90
    Beğenilmiş
    19
    arka teker çamurluğa sürtüyor ve içteli kabloları tıraşlıyor. (arkama ağır birini oturtunca farkettim kabloları tamir ettim daha sonra baktığımda yine olmuş ben 70 kg mım yine de yapınca acaba benim motorda mı problem var dedim.
    Aynı sorunu (kablo traşlama) ben de yaşadım, hatta Marcos sağolsun uyandırdı. Kablo çıplak tel çıkmış vaziyette idi. Bakır tel sardım, bu kez geçen hafta lastik tel sarılı kabloya asılıp kopardı. Üçlü mantolu normal bir kablo alıp, mevcut kabloya ek yapıp, mantosunu farın girdiği yer itibariyle sıyırıp, açığa çıkardığım üç tane kabloyu yanyana sıralayıp teneke ile sardım ve çekiçle yassılaştırdım, çamurlukla aynı eğimde kavis verdim, neredeyse hemzemin oldular. Artçı veya hızlıca girilen geniş kasisler, tümsekler karşısında seleyi kaldırmak ne kadar kurtarır bilmem ama sardığım teneke sanırım uzunca bir müddet gider.
    Arka amortisörler maalesef hardtail gibi.
    Amortisöre birşey diyemem ama balatalar bir müddet sonra ötmeye başlıyor. Ses hususunda kusursuz makinelere sahip değiliz, yeter ki bloktan şanzımandan gelmesin.
    Konu Salih tarafından (12.Haziran.2012 Saat 23:19 ) değiştirilmiştir.

CELİL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

CELİL ÜSTÜN
    HÜR GENERAL
     YAMAHA XVS950A
    Beğenmiş
    42,671
    Beğenilmiş
    5,819

merhaba Mehmet yeni makinan hayırlı olsun allah kazasız belasız binmek nasip etsin
    asya ghost makinada regal raptorun imal ettiği makina fakat çinli firma siparişi veren firmanın seçtiği kalitedeki parçaları ucuz yada pahalı üzerine takıp imal ediyor asyanın parça kalitesini henüz bilmiyoruz piyasada pek fazla yok satışı pek olmadığındanda yenisini getirmiyorlar diye duydum bu yüzden ikinci el piyasası çok zayıf
    ama tüm parça ve bakım işlemlerini regal raptor üzerinden halledebilirsin özellikle parça fiatlarını asya ve regal karşılaştırma yapmadan alma fiatlar farklılık gösteriyor

1-arka amörtisörden geldiğini söylediğin ses makina esnedikçe gırc gırc şeklindeyse
    arka salıncak göbeginden geliyor olabilir yağlama yeri var oradan yağlat geçer

2-amortisörlerin ayarını yaptırarak çok az yumuşatabilirsin ama genel yapısı serttir

3-arka çamurluk altı kablo sıyırma sıkıntısı fabrika montaj hatasından kaynaklanıyor kabloyu üst zeminden ayırıp çamurluğun iç yan zeminine montaj yapmak gerekiyor
    kolay gelsin

Atilla Türkulusu
    memur
     DD350E-6C DAYTONA
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    4

1.Mehmet arka amortisörü ara sıra yağlamak gerekli zannedersem bu güne dek hiç yağlanmamış.Bir yağdanlık veya zincir spreyi işini görür(yapamazsan hafta sonu buluşur yardımcı olurum)
    2.seleyi değiştirmen amortisörlerin sert olduğu gerçeğini değiştirmez.Amortisörler sert,gerçekten sert.Ammma amortisorlerin sert olması yol tutuşunu harika yapan en önemli unsur.
    3.Arka teker Çamurluğa sürtüyorsa arka bumper(amortisor yerine takılan şok emici)ların ayarları yumuşak konumdadır.sertleştirmek gerekir bunu da anca serviste yaptırabilirsin çünkü motorun lifte kalkması gerek.Salih arkadaşımız kablo koruması hakkında gerekeni yazmış gayette sağlam olmuş.

Sayfa 1 Toplam 28 Sayfadan 12311 ... SonuncuSonuncu

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)