Kullanıcı Adı: Şifre: - Şifrenizi mi Unuttunuz?
Raptor Riders'a Henüz Üye Değil misiniz? Lütfen Kayıt Olun!

Toplam 10 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 10 arasi kadar sonuc gösteriliyor

erk
    .
     V strom
     istanbul
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    6

Plaka ruhsat için yardım

iyi akşamlar arkadaşlar herkese. sizlerinde tavsiyesi ile bugun motorsikletcimden yükselbey aracılıyla daytona aldım (yüksel ve ali beye ilgileri için çok teşekkurler buarada).hafta içinde ruhsat plaka işlemlerini halladip haftaya cümartesi çıkarmayı planlıyorum .fakat bu işlerde tecrübesiz olduğum için plaka ruhsat nasıl çıkartılır hiç bilgim yok o yüzden yardımlarınızı bekliyorum

_KARADUT_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

İSMAİL KORKUT
    işçi
     DD250 E-10
     KOCAELİ
    Beğenmiş
    11
    Beğenilmiş
    7
    hayırlı olsun allah kaza bela vermesin (geçen sene benden oradan almıştım motorumu )hiç uğraşma ver muameleciye kuurtul bir günde hallolur ben öyle yapmıştım
    41 PD 989
    0 (+)

Mustafa Özyürek
    tasarımcı
     Yok
     istanbul
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    0
    arkadasım yüksel beyin orda hallediyorlar bildigim kdarıyla neden onlara vermeyi düsünmedin

erk
    .
     V strom
     istanbul
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    6
    abi bize verirsen biz aracıya veririz 400 tl tutar sen yaparsan 250 tutar dediler bu yuzden

CELİL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

CELİL ÜSTÜN
    HÜR GENERAL
     YAMAHA XVS950A
     İstanbul - Büyükçekmece (Avrupa Yakası)
    Beğenmiş
    42,574
    Beğenilmiş
    5,795
    hayırlı olsun allah kaza bela vermesin keyifle bin
    bildiğim kadrıyla tfafik tecilden işlemleri yürütüyorsun ve randevü sistemine geçtiler diye duydum internetten araştır kolay gelsin

Rona - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Atilla Türkulusu
    memur
     DD350E-6C DAYTONA
     İstanbul - Avcılar (Avrupa Yakası)
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    4
    Alıntı ağfndrdm Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    iyi akşamlar arkadaşlar herkese. sizlerinde tavsiyesi ile bugun motorsikletcimden yükselbey aracılıyla daytona aldım (yüksel ve ali beye ilgileri için çok teşekkurler buarada).hafta içinde ruhsat plaka işlemlerini halladip haftaya cümartesi çıkarmayı planlıyorum .fakat bu işlerde tecrübesiz olduğum için plaka ruhsat nasıl çıkartılır hiç bilgim yok o yüzden yardımlarınızı bekliyorum
    Hayırlı olsun arkadaşım

Yüksel Bey'i görürsen selamımı ilet Atilla Dersin

ben plaka,ruhsat,vergi için 350 vekalet için de 42 tl verdim boş vaktin varsa uğraş derim ama çalışıyorsan işinden olmana değmez hiç uğraşma.Munferit olarak işi halletmen 2 gününü alır iyimser tahminle birde adresinin kayıtlı olduğu ilçe trafik şubesinden ve randevu ile başvuru yapabiliyorsun.100-150 lira için sıkıntıya değmez ama yinede sen bilirsin

erk
    .
     V strom
     istanbul
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    6
    bu konuyla ilgili fazla yazı olmaıdığından neler yapıldınından kısaca bahsetmek istiyorum ki 0 alan arkadaşlara yardımım dokundu
    sırası ile
    motoru satın aldığımız yerden ötv ,uygunluk ve bayilik belgelerini alıyoruz ,ordan bir sigorta şirketine gidip ek 1 formlarından doldurup zorunlu sigortamızı yaptırıyoruz ,bu işlemlerden önce emliyetten aldığımız randevunun günü gelince emliyete gidiyoruz bize bir makbuz viriyorlar ve o makbuzla şöförler odasına gidip plakamızı bastırıyoruz son olarak tekrar emliyete gelir plakamıza damga bastırıp ruhsatımızı alıp cıkıyoruz
    maliyeti ise
    -police + 2 adetek bir formu 50 tl( axa şirketi tavsiyemdir 40 tl fiyatı)
    -emliyete ruhsat parası 117 tl
    - plaka 10 tl
    - yol ,fotokopi ıvır zıvır 10 tl=187

ayrıca bu işleri bir aracıyla yapsadım bana 380 tl fiyat verdi işimi kendim yaptım hemde sıkıntısız sitressiz günlere yayarak 200 tl cebimde kaldı

MaRCoS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Apocan
    BDO
     Tabanvay
     İst-Avp / 60
    Beğenmiş
    1
    Beğenilmiş
    2
    BENDE BUGÜN KENDİM HALLETİM AMA ARKADAŞIN ANLATTIĞI GİBİ, BENDE ŞİŞLİ TRAFİKDEYDİM BUGÜN;

- Moturu satın aldığınız yerden alınan evraklar,(fatura vb..)
    - Zorunlu trafik poliçesi (ben Güneş Sigortadan yaptırdım 110tl, koçalliaz, axa, dubai sigorta, gittiğim halde yaptıramadım.)
    - Form Ek 1 zımpırtısı (haybeye 15 tl verdim), motoru satın aldığınız yerden evraklardan 2 takım fotokopi. (1 Asıl + 2 Fotokopi)
    - Hee unutmadan Kırmızı dosya almayı UNUTMAYIN, üzerinde 1tl yazıo ama aldanmayın 5tl zor aldım.
    - Sonunda trafiğe vermek için evraklar hazır, 120tl, randevumuzu alıyoruz ve trafiğe teslim ediyoruz evrakları, bir FİŞ parçası veriyolar, onunla Şöförler Cemiyetine gidip plakanızı (10tl) bastırıyosunuz, ruhsat çıktığı gün plakayla birlikte trafiğe tekrar gidiosunuz...
    ALLAH SABIR VERSİN. KOLAY GELSİN

Eski: RR 350 Daytona
    Eski: XT 660 R
    Yeni: ...tabanvay
    Yeni: hyndai blue

erk
    .
     V strom
     istanbul
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    6
    Alıntı MaRCoS Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    BENDE BUGÜN KENDİM HALLETİM AMA ARKADAŞIN ANLATTIĞI GİBİ, BENDE ŞİŞLİ TRAFİKDEYDİM BUGÜN;

- Moturu satın aldığınız yerden alınan evraklar,(fatura vb..)
    - Zorunlu trafik poliçesi (ben Güneş Sigortadan yaptırdım 110tl, koçalliaz, axa, dubai sigorta, gittiğim halde yaptıramadım.)
    - Form Ek 1 zımpırtısı (haybeye 15 tl verdim), motoru satın aldığınız yerden evraklardan 2 takım fotokopi. (1 Asıl + 2 Fotokopi)
    - Hee unutmadan Kırmızı dosya almayı UNUTMAYIN, üzerinde 1tl yazıo ama aldanmayın 5tl zor aldım.
    - Sonunda trafiğe vermek için evraklar hazır, 120tl, randevumuzu alıyoruz ve trafiğe teslim ediyoruz evrakları, bir FİŞ parçası veriyolar, onunla Şöförler Cemiyetine gidip plakanızı (10tl) bastırıyosunuz, ruhsat çıktığı gün plakayla birlikte trafiğe tekrar gidiosunuz...
    ALLAH SABIR VERSİN. KOLAY GELSİN
    MARCOS sen şansızlardansın yada sabırsızlardansın galiba ben geçen hafta sonu motoru aldım bu hafta içine evrak işlerini yaya yaya bitirdim planımda cümartesi motoru cıkarmak

MaRCoS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Apocan
    BDO
     Tabanvay
     İst-Avp / 60
    Beğenmiş
    1
    Beğenilmiş
    2
    sanırım trafik şubesinden fark ediyor, ŞiŞLİ TRAFİK ŞUBESİ yatacak yeriniz yok sizin allah............ versin daha ne diyim, sövcem de burası müsait değil anladınız siz onu, 4 gündür deli divane ettiler!!

Alıntı ağfndrdm Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    MARCOS sen şansızlardansın yada sabırsızlardansın galiba ben geçen hafta sonu motoru aldım bu hafta içine evrak işlerini yaya yaya bitirdim planımda cümartesi motoru cıkarmak
    Konu CELİL tarafından (18.Nisan.2011 Saat 12:09 ) değiştirilmiştir.

Eski: RR 350 Daytona
    Eski: XT 660 R
    Yeni: ...tabanvay
    Yeni: hyndai blue

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)