Kullanıcı Adı: Şifre: - Şifrenizi mi Unuttunuz?
Raptor Riders'a Henüz Üye Değil misiniz? Lütfen Kayıt Olun!

Toplam 8 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 8 arasi kadar sonuc gösteriliyor

aidikurt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Alper idikurt
    Bankacı
     Yamaha XVS 1300 A Midnightstar
     İsntabul - Sancaktepe
    Beğenmiş
    514
    Beğenilmiş
    573

Ey Motosiklete Karşı Olan Sevgili! (Ayşe Şule Bilgiç)

Ey motosiklet sevdalısı sevgiliye sahip sevgili, bil ki yüreği motosiklet sevdası ile yanan bir mecnunu, ancak onun bu sevdasına saygı duyarak, bu sevdası konusunda ona baskı yapmadan kabullenerek, hatta bilinçli bir motosiklet sevdalısı olması şartı ile destekleyerek mutlu edebilirsin. Sanma ki senin uğruna bu sevdadan vazgeçmiş görünen mecnun mutludur. Sanma ki onu koruma içgüdüsü ile vurduğun tutsaklık dayanılası bir şeydir. Ve sanma ki motosiklet sevdası bir gün tamamen geçecektir. Bilakis sen her karşı çıktığında, her surat astığında mecnunun içinde büyüyen alevler güçlenecek ve mecnun her motor sesi duyduğunda, yolda yanından geçen sevgiliyi her gördüğünde yüreği hop edip, asla küllenmeyecek aşkı depreşecektir. Ve bu aşkı ile arasına giren diğer aşkı yani sen, seviyorum dediğin, kılına zarar gelmesin istediğin bu mecnunu içten içe yok ettiğini, onun aşına saygı duymayarak kendi aşkınızı baltaladığını fark etmeyeceksin.

ANLAMAYA ÇALIŞ

Elini vicdanına koy ve anlamaya çalış. Zor olduğunu biliyorum. Motosiklet sevdası yüreğine işlememiş biri için bu sevdayı anlayabilmek çok zor inan biliyorum. Ama eğer karşında motosiklet sevdası ile yanıp tutuşan bu adamı ya da kadını gerçekten seviyorsan önce anlamaya çalış. Bunu dene. Anlamasan da denediğini görmek bile onu dünyanın en mutlu insanlarından biri yapacaktır. Tüm içtenliğimle söylüyorum, kanına motosiklet sevdası işlemiş birine ölene kadar onu acılar içinde kıvrandırarak engel olabilirsin, ama içindeki o sevdayı hiçbir zaman silemezsin. Bu yüzdendir 40-50-60 yaşlarındaki insanların motosiklet kullanmaya başlaması. Ömrü boyunca sevdikleri yüzünden tutsak edilmiş, az vakit kaldığını ve bu sevdaya kavuşmadan gitmek istemediklerini söylememe gerek var mı? Peki ya sürekli motosiklet konusu geçtiğinde; ’Aklından bile geçirme, ben olduğum sürece motosiklete binemezsin! Ya ben ya o!’ sözlerini duymanın ne denli bir acı olduğunu söylememe gerek var mı? Var elbette! Çünkü bilmiyorsun! Bilmek de istemiyorsun ey sevgili. İstemelisin. Sevgin kadar büyük olması anlama isteğin.

BİLİNÇLİ OLMASINI SAĞLA

Peki anlamayı denedin ve gördün ki gerçekten çok büyük bir sevda bu. Ne yapacaksın? Sana verebileceğim en büyük tavsiye, sen binmesen bile, onu hayrete düşürecek kadar bilinçli ol motosiklet konusunda. Onun da eğer bu sevdasını yaşamak istiyorsa, motosiklet almadan önce sana motosiklet konusunda ne kadar bilgili ve bilinçli olduğunu ispatlamasını sağla. Nasıl mı? Mesela mutlaka ama mutlaka motosiklet eğitimi veren okullardan birinin yeterlilik programını bitirmesini sağla... Motosiklete binerken doğru kıyafetleri giyiyor mu? Güvenliğine her şeyden çok önem veriyor mu? Bunları kontrol et! Ama bunun için sen de neyin nasıl olması gerektiğini öğrenÖ Yeterliliğine sen karar ver. Çünkü senin kaygılarını da anlıyorum. Ama bu kaygılar bu sevdanın karşısında olarak giderilmez. Bilgi ile, akıl ile engellenir. Ey sevgilisi motor sevdası ile tutuşan sevgili, önce onu anlamaya çalış, sonra yeterli bilgi ve donanıma sahip olmasını sağla, bu sevdasını paylaş, onun yanında ol... Bu senenin en büyük hediyesini vermiş olursun ona, inan bana...

Ayşe Şule BİLGİÇ
    acryvz (23.Şubat.2017) Bunu beğendi.

El_Mariachi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

volkan eken
    Mühendis/Exper
     RR DD250E9-B
     Türkiye
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    0
    evet yaaa.. işte budur. ne de güzel özetlemiş ayşe şule.. buradan alkışlar ayşe şuleye.. motosiklet aşkı bitmez, sönmez, küllenmez..
    bir kere bu sevdaya düşen artık değişemez..

motosiklet sevdalısı kardeşlerime selamlar olsun,
    kazasız sürüşler,
    rüzgarınız bol olsun sevdalılar..
    34 J 1239-A Rh(+)İnsan her gün bir parça müzik dinlemeli, iyi bir şiir okumalı, güzel bir tablo görmeli ve mümkünse birkaç mantıklı cümle söylemelidir- Goethe-

Erdinç yerinde
    İşyeri sahibi
     Mondial 150 sentor
     Muğla-bodrum
    Beğenmiş
    3
    Beğenilmiş
    23
    Çok şanslıyım ki eşim en az benim kadar motor tutkunu gerçi biliyorki seçim yapmamı istese kendine şans tanımamış olucak

Erdinç yerinde
    İşyeri sahibi
     Mondial 150 sentor
     Muğla-bodrum
    Beğenmiş
    3
    Beğenilmiş
    23
    Şaka tabiki eşimde bende bu aileyi seviyoruz motorumuzda çocuğumuz sayılır

Oguz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Oğuzhan Türkmen
    Maden Mühendisi
     Regal Raptor DD250-E9
     Muğla - Milas
    Beğenmiş
    5
    Beğenilmiş
    19
    Çok güzelmiş Alper abi. Bizimle paylaştığın için teşekkür ederiz.

Gezgindelikanlı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Serkan Uğur
    Şöför
     Regal raptor DD250E 9B
     İstanbul - Ümraniye (Anadolu Yakası)
    Beğenmiş
    2,015
    Beğenilmiş
    457
    Çok anlamlı ve bilgilendirici mesajin için teşekkürler bende bu sevdaya geç baslayanlardanim ve adeta tutuldum işim bitse de bir An önce kavuş sam ve rüzgara karşı sür sem diyorum

Murat Ceyhun
    Tekstil
     Regal raptor daytona
     İstanbul-Beylikdüzü (Avrupa yakası)
    Beğenmiş
    112
    Beğenilmiş
    119
    Merhaba,
    Çok güzel yazmışsın insan bunu eşine okutarak kendisini anlamasını sağlayabilir.

erdmynr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Erdem Yener
    Öğrenci
     Regal Raptor 250 Classic
     İstanbul - Gaziosmanpaşa (Avrupa Yakası) [Şu anda Tekirdağ]
    Beğenmiş
    2
    Beğenilmiş
    6
    Çok iyi anlatmış gerçekten

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)