Kullanıcı Adı: Şifre: - Şifrenizi mi Unuttunuz?
Raptor Riders'a Henüz Üye Değil misiniz? Lütfen Kayıt Olun!

Sayfa 3 Toplam 11 Sayfadan BirinciBirinci 12345 ... SonuncuSonuncu
Toplam 108 adet sonuctan sayfa basi 21 ile 30 arasi kadar sonuc gösteriliyor
    arat1969 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tamer Kılıç
    Sigortacı
     DD 350 E-6C DAYTONA
     Istanbul
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    0
    insallah arkadasim... bu hafta olmadi yoktum... kismet baska bir haftaya... bir de anadolu yakasi yapariz insallah... tecrubeli arkadaslar yapar bir organizasyon....
    Tamer Kılıç
    Kızıltoprak
    0 Rh(+)
    34 CCA 69

Audere est Facere "Cesaret etmek yapmaktır"

CELİL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

CELİL ÜSTÜN
    HÜR GENERAL
     YAMAHA XVS950A
     İstanbul - Büyükçekmece (Avrupa Yakası)
    Beğenmiş
    42,570
    Beğenilmiş
    5,792
    tamer izlenimlerini çok keyifli ve güzel anlatıyorsun devamını merakla bekliyoruz emeğine sağlık

Tamer Kılıç
    Sigortacı
     DD 350 E-6C DAYTONA
     Istanbul
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    0

Thumbs up

Alıntı CELİL Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    tamer izlenimlerini çok keyifli ve güzel anlatıyorsun devamını merakla bekliyoruz emeğine sağlık
    abicim güzel destekleyici yorumların için teşekkür ederim... bu durumda ve sıkmadığım sürece yazmaya devam etmek istiyorum... bugünkü yazı da az sonra gelecek
    Tamer Kılıç
    Kızıltoprak
    0 Rh(+)
    34 CCA 69

Tamer Kılıç
    Sigortacı
     DD 350 E-6C DAYTONA
     Istanbul
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    0
    eveeet gelelim bugüne...günü ikiye bölelim arabalı kısmı...motorlu kısmı...
    bir yığın motosiklet forumlarına girip duruyorum... bulduğum ne var ne yok okuyorum... gözüm korktu bu işten... illa düşeceğim, kafam gözüm kırılacak gibi bir hisse kapıldım. Yahu delimiyim ben çoluğu çocuğu babasız bırakacağım dedim kendi kendime... sat motoru kurtul gitsin... akşamdan kalma bu ruh halimle arabama bindim yola çıktım sabah saat 9.00 gibi E-5 den TEM ataşehir istikametine gidiyorum... tam kavşağa gelmeden önce güvenlik şeridinde CBF 150 bir araca arkadan çarpmış.... motor pert... aracın arka tampon, kaput ve arka cam kaputt... ve kaza muhtemelen güvenlik şeridinde olmuş... cam kırıkları yerde çünkü... allahtan motorun sürücüsü sağlam evraklarını topluyordu yerden...
    bak hakikatten şeytan icadı bu araç dedim... neyse iş güç unuttuk bunları... akşam e-5 den bostancı istikametinden kadıköy istikametine gidiyorum en sol şeritteyim... trafik felç... optimum un önünden itibaren en sol şeridin yanında bir boşluk vardır... ordan iki tekerli kardeşlerimiz ilerliyor... bir kısmı mantıklı,makul bir hızla ilerliyor... yani acil durumda durabilecek bir hızda... yani benim gibi meraklı bir sürücü " yaaa ileride açılıyor mu trafik acaba" diye dikiz aynasına bakmadan (ki bakmak gerekmez emniyet şeridi bile değil orası) sola kaysa durabilecek bir hızda ilerliyorlar... bazı kardeşler de canına susamış 60 - 70 km hızla o daracık yerden ilerliyorlar... zor dururlar öyle bir durumda zooor... neyse gelelim günün devamına... akşam çoluk çocuk arabayla kızıltoprak tan maltepe istikametine gidiyoruz... caddebostan migros un orada kırmızı bir kymco lu kardeşimizi gördüm... çocukların da dikkatini çekti... bir eliye motor kullanıyor... kaskı ceneden açılandan, açık... sol elinde de cep telefonu var ve akşam trafiğinde (19.30 civarı) bir yandan yol alıyor bir yandan çekim yapıyor... ya be allahın adamı hiç mi aklın fikrin yok... o kadar mı zekadan yoksunsun.... en ufak bir hata araçların altına atacak seni... neyse onu da sağ sağlim geçtik.... ve ben bir karara vardım... arkadaş, öleceğimiz varsa öleceğiz elbette önüne geçemeyiz... allahın dediği olur... ama lütfen akıllı kullanalım şu motorları... üste başa kanuna kurala uyalım... ölüm haberlerine üzülüyoruz... kazalara üzülüyoruz ama toplum olarak hiç çuvaldızı kullanmıyoruz... örneğin sulama yapan belediyelere kızalım... hatta dava açalım... avukat da buluruz gerekirse... ama o 50 km ile gidilecek yolda, 50 km ile gitsek ve kaysak... en fazla bacağımız, kolumuz incinir herhalde... ama aynı suya 140 ile girer de kayarsan kolu bacağı kaybederiz herhalde... onun için bizler de kurallara uymalıyız değil mi.... bu sebepten kendime bugün bir de böbrek-omurga koruyucu aldım... inşallah hiçbir zaman gerekmez ama gerekirse de hazır olmak isterim... tüm olan bitenlerin çok büyük çoğunluğunun biz insanların kural tanımazlığından kaynaklamdığı fikrine saplandım kaldım... yani motoru satmıyorum...
    ama her bindiğimde kendimi gücüm kadar denetleyeceğim... hatalarımı seyir sonunda kendi kendime değerlendiriyorum... neyi nasıl dha iyi yapabilirim diyorum falan filan... özeleştiri iyidir sanırım... he bu arada motoru satmayacağım dedim ya... büyütecem inşallah.. ama sanırım hep cruiser de kalacağım... iyi oluyor böyle pırpır... inşallah bu uzun yazı ile sıkmamışımdır hiçkimseyi...allah tekerlerinizi düz bastırsın...
    Tamer Kılıç
    Kızıltoprak
    0 Rh(+)
    34 CCA 69

Tamer Kılıç
    Sigortacı
     DD 350 E-6C DAYTONA
     Istanbul
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    0
    dün göztepe ışıklarda duruken, benden 30 saniye önce 200 metre uzaktaki papa jones pizza ya yetişmek için lambalarda ite kaka yanımdan geçen sonra nedenini sorduğumda eveleyip geveleyen sonra da özür dileyen pizza kuryesine sevgi selamlarımı sunuyorum... yola düşsen çocuklarıma bakıp bakmayacağı sorusuna bana len diyeceğine özür dilediği için yine de kendisine teşekkür ederim... gerçi değişen bir şey olmayacaktır bir sonraki serviste aynısını tekrar edecektir herhalde...
    Tamer Kılıç
    Kızıltoprak
    0 Rh(+)
    34 CCA 69

lamro - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

şamil özdemir
    3d artist
     regal raptor 350 daytona (beyaz=))
     istanbul
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    0
    Alıntı ağfndrdm Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    kardeşim bi hafta sonu da bizle gez nasıl bir tutku olyor toplu sürüşün anlarsın .biz cumartesi topşlatık ilk defa denedim tadı daha bi başka
    ......................=)
    WAINAKH VU SO

şamil özdemir
    3d artist
     istanbul
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    0
    Alıntı arat1969 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    arkadaslar iki gun sonra motoruma bindim.... iki gündür bir saniye aklimdan cikmadi desem yalan olmaz... demek ki ben motor zehirlenmesine maaruz kalmisim... hayir olan evliligime olacak... hanim henuz isyan bayragini acmadi ama sanirim az kaldi... neyse bindim bugun motoruma kadikoy e indim, moda caferaga gezdim... agir agir ve keyfini cikartarak.... ancak ne yazikki bir iki tane agresif surucu abimiz sagli sollu daldi... baktim fena geliyorlar gaz kestim ve yol verdim.... sinirlenecegime islik caldim, tebessum ederek kizginligimi dizginledim... iyi geliyormus haberiniz olsun... neyse donduk caddeye... trafik sahilde kiziltoprak - caddebostan migros arasi felc... megersem bisiklet yarisi bitince sahil hattinda dubalar kaldirilacagi icin trafigi migrosun oradan kesmisler.... cektim motorumu migrosun onune... biraz trafigi seyrettim... derken bir yigin insan trafik polislerinin uzerine tacize varacak sekilde geldi... sanki polis arkadaslarin kusuru imis gibi... hatta bi abi.." verin amirini ben kufur edecegime " kadar getirdi... sanirim memur arkadaslarin genc olusu insanlari bu kadar ileri goturdu.... neyse sonra dondum ve caddeden eve gittim.... dusundum de sabaha kadar gitsem gelsem doymam
    herhalde... varmi bunun bir ilaci arkadaslar.... (panzehir hesab- yok ama biliyorum ben)

bu arada motorla ilgili de bir iki sey soylemeden gecmeyecegim.... motoru aslinda oldukca yogun trafikte kullaniyorum... buna ragmen hava sogutmalimolmasinin bir zararini gormedim... belki sicak havalarda daha farkli olacaktir... 220 km oldu.... yine de egsozun sesi biraz acildi gibi.... bir iki kere gazi tam actim... ve hic de oyle sakin bir motor degil ( 150 lik diye ben bile
    hor goruyordum ) gazi acinca guzel uzuyor.... bu arada bu hafta icinde ise mutlaka bir gun motorla gidecegim... hani e5 korkutmuyorda kopruden cekinmiyor degilim... ruzgarin nasil olacagini ve ne kadar etkili oldugunu tahmin edemiyorum....gorusuruz arkadaslar....

biraz acemi biri olarak belirtmek isterim kopruden gecerken harbiden biraz dikkat etmek gerekiyor. ozellikle kopru ustunde en sag serit biraz bozuk , tutup seni saga sola atacakmis gibi geliyor bazen.ben mardinliyim, mardin urfa arasinda ki yol da oyle, her gecisimde aklima o yol geliyor. nerde mardin urfa arasindaki tarihi ipek yolu nerde istanbul bogaz koprusu yolu,,,,ruzgarda bazen yoruyor. amman dikkat
    WAINAKH VU SO

Tamer Kılıç
    Sigortacı
     DD 350 E-6C DAYTONA
     Istanbul
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    0
    Alıntı lamro Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ......................=)

geleceğim elbette... gerçi biraz tırsmıyor değilim... ama takılırız ufak ufak napalım...
    Tamer Kılıç
    Kızıltoprak
    0 Rh(+)
    34 CCA 69

Rona - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Atilla Türkulusu
    memur
     DD350E-6C DAYTONA
     İstanbul - Avcılar (Avrupa Yakası)
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    4
    Alıntı arat1969 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    geleceğim elbette... gerçi biraz tırsmıyor değilim... ama takılırız ufak ufak napalım...
    Bu hafta sonu muhakkak bekleriz çok keyif alacağından eminim:D

yolu da dert etme bu vesile ile tecrübe de kazanmış olursun.Korkunun ecele faydası olmaz.Biraz cesaret
    İyi sürüşler.

şamil özdemir
    3d artist
     istanbul
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    0
    Alıntı Rona Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bu hafta sonu muhakkak bekleriz çok keyif alacağından eminim:D

yolu da dert etme bu vesile ile tecrübe de kazanmış olursun.Korkunun ecele faydası olmaz.Biraz cesaret
    İyi sürüşler.

bu hafta sonu ne var abi. hava iyi olursa dahil olalim
    WAINAKH VU SO

Sayfa 3 Toplam 11 Sayfadan BirinciBirinci 12345 ... SonuncuSonuncu

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)