Kullanıcı Adı: Şifre: - Şifrenizi mi Unuttunuz?
Raptor Riders'a Henüz Üye Değil misiniz? Lütfen Kayıt Olun!

Sayfa 4 Toplam 11 Sayfadan BirinciBirinci ... 23456 ... SonuncuSonuncu
Toplam 108 adet sonuctan sayfa basi 31 ile 40 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Rona - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Atilla Türkulusu
    memur
     DD350E-6C DAYTONA
     İstanbul - Avcılar (Avrupa Yakası)
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    4
    Alıntı lamro Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bu hafta sonu ne var abi. hava iyi olursa dahil olalim
    Terkos'a doğru gideceğiz bi bakalım
    balık falan cızz bızz
    ee?? bir dahaki buluşma başlığından takip edebilirsin

arat1969 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tamer Kılıç
    Sigortacı
     DD 350 E-6C DAYTONA
     Istanbul
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    0

foto

en sonunda motorumla bir fotoğraf da çektirmiş oldum... böylece büyük bir eksikliği gidermişim gibi geldi bana
    Tamer Kılıç
    Kızıltoprak
    0 Rh(+)
    34 CCA 69

Audere est Facere "Cesaret etmek yapmaktır"

CELİL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

CELİL ÜSTÜN
    HÜR GENERAL
     YAMAHA XVS950A
     İstanbul - Büyükçekmece (Avrupa Yakası)
    Beğenmiş
    42,671
    Beğenilmiş
    5,819
    evet bencede eksik tamamlanmış görüntü olmayınca boşluk oluyor karizmatik iyi bir resim

Tamer Kılıç
    Sigortacı
     DD 350 E-6C DAYTONA
     Istanbul
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    0
    Alıntı CELİL Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    evet bencede eksik tamamlanmış görüntü olmayınca boşluk oluyor karizmatik iyi bir resim
    eyvallah abicim de seninkinin yanında sönük kalıyoruz valla bir kaç tane daha karizmatik çektirmek lazım
    Tamer Kılıç
    Kızıltoprak
    0 Rh(+)
    34 CCA 69

Tamer Kılıç
    Sigortacı
     DD 350 E-6C DAYTONA
     Istanbul
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    0
    büyük halini de koyayım da yolda gören olursa tanısın bari
    Tamer Kılıç
    Kızıltoprak
    0 Rh(+)
    34 CCA 69

Rona - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Atilla Türkulusu
    memur
     DD350E-6C DAYTONA
     İstanbul - Avcılar (Avrupa Yakası)
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    4
    Alıntı arat1969 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    büyük halini de koyayım da yolda gören olursa tanısın bari
    Abi karizman yakıyor valla süpersin yaa

İstersen pazar günü bize katılabilirsin her zaman bekleriz.

Tamer Kılıç
    Sigortacı
     DD 350 E-6C DAYTONA
     Istanbul
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    0

ilk gece sürüşü

evet bugün ilk gece sürüşümü yaptım... ilk olrak 10 TL ye aldığım fermuarlı / fosfor sarı yeleğimi deri montun üstüne giydim (tamam komik durdu / hatta apartman görevlimiz "abi polis gibi olmuşssun" deyip bıyık altından güldü). hatta oğlum (15) "baba senden başka böyle giyinen varmıdır acaba" diye yorumladı olayı... bende "inşallah sen ileride " diye kontra çıkarttım bir tane.. Ancak motor siyah mont siyah kask nispeten koyu pek görülme ihtimalim yok o yüzden sarı sarı ortalıkta dolanmak görünürlük açısından daha iyi oldu... tabiri caizse sarı bir noel ağacı gibi oldum . neyse daha sonra motoruma bindim ve yola çıktım... farı fena değil gibi geldi bana... tabii fazla hızlı gitmediğimi ve uzun ve karanlık bir yolda nasıl göstereceğini tahmin edemiyorum... caddebostan sahil hattında idare etti... ara sokaklarda da idare etti gibime geldi... akşamki turumuz çok ciddi sorunlar olmadan ve keyifle sona erdi... Ancak bir şey fark ettim... şimdilik grupla herhangi bir yere gitmemem gerekiyor... çünkü virajlarda biraz sorunum var... makul hızlarda (60 - 65 km) sorunsuz giriyorum... ancak 75 km hızda tedirgin oluyorum... ve gaz kesiyorum... (yahu gülmeyin acemiyim dedik ya)... sanırım öyle ya da böyle kendime eğitim alacak bir yer bulmalıyım... şimdilik kendi sınırlarımı biliyorum... ama motorun sınırlarını bilmiyorum... peki düşmeden, kafa göz yarmadan nasıl öğreneceğiz bunu... mutlaka bir bilenden öğrenmek lazım galiba !
    Tamer Kılıç
    Kızıltoprak
    0 Rh(+)
    34 CCA 69

CELİL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

CELİL ÜSTÜN
    HÜR GENERAL
     YAMAHA XVS950A
     İstanbul - Büyükçekmece (Avrupa Yakası)
    Beğenmiş
    42,671
    Beğenilmiş
    5,819
    yeni başlayan herkesin hatta çok biliyorum diyeler bile senin bu yazdıklarından kendine göre yararlı bir yorum bulacaktır işi bilen uzun yol sürücüleri geceleri senin yelekten muhakkak giyiyor diğer arçların seni fark etmesi hayati önem taşır

Tamer Kılıç
    Sigortacı
     DD 350 E-6C DAYTONA
     Istanbul
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    0

Thumbs up E5 / Boğaziçi Köprüsü ve diğerleri

Merhaba Tekrar Arkadaşlar,

Bir kaç gün deneyim yazılarına ara verdim ama gereksiz şeylerle ve sırf yazmış olmak için de mekanı işgal etmeyeyim dedim...
    hafta sonu yine Kızıltoprak sahil hattı ve minibüs caddesinde bol bol Km yaptım deneyimlerimi artırmaya çalıştım... Bir şey öğrendim... viraj sıkıntımı gideriyorum galiba... tabii çok dikkatli olarak ve de tragiğin müsait olduğu yerlerde... gerçekten doğru vitese geçip viraja girerken döneceğin taraftaki eli ileri itince motor yatıyormuş ve gerekli gazı da verince virajı rahat dönüyormuşsun... DD ye teorik bilgileri için bir kere daha teşekkür etmek gerekiyor... gelelim bu sabaha...
    ilk defa işe araba yerine motorla gelme kararı aldım... sabah kalktım... giyindim... bütün teçhizatı donandım.. çoluğu çocuğu öptüm ve evden çıktım.. yerler hafif ıslaktı ama havanın durumundan ana caddelerin ıslak olmayacağını tahmin ettim ki yanılmamışım... motorumu çalıştırdım... ısıttım ve salavat getirerek yola koyuldum... hasanpaşa tarafından E5 e indim... emniyet şeridine girmedim... normal sağ şeritten yol aldım... hava çok güzeldi... ve sakin bir sürüş ile çamlıca kavşağına kadar geldim... çamlıca da arabalar için yol bitti... emniyet şeridine girdim... çok hızlı seyir etmenin bir anlamı olmadığından (emniyet şeridine nerede kimin dalacağı belli olmadığından) sakin bir seyir tercih ettim... bu arada 3 adet kurye kardeşimiz vınnnnnn diye sağımdan geçti gitti... ilkinde biraz ürktüm çünkü oranında sağından birilerinin geçebileceğini hiç tahmin etmiyorsun... daha sonrakileri göz ucuyla gördüğümden irkilmedim.... özellikle hiç bir uyarıda bulunmadan (korna çalınabilir sanırım) yanımdan geçmelerine ise hiç bbir anlam veremedim.... neyse köprüye geldim... ve İLK geçiş... sakin bir geçiş oldu ve arabaların sağına soluna da girmeye gerek kalmadı (ki trafik sıkışsaydı dahi girmeyecektim)... Komik olan körü çıkışında sağ şeritte 70 Km hızla giderken arkamdan gelen metrobüsün bana korna ve sellektörle tacizde bulunması... yahu gitse gidecem de gitmiyor işte... neyse kaale almadan incirlikuyu çıkışan geldim... orada biraz trafik sıkıştı ama agız tadıyla ofisimie geldim... Yani MUTLU bir sabah oldu benim için... Gelelim uzun yol konusunda beni uyaran arkadaşlarıma.. EVET kesinlikle haklısınız... 80 - 90 km son hızı olan motorla yola çıkmamak lazım... tecrübenin ne kadar önemli olduğunu görmüş olduk bu sabah... çünkü hız yapma isteğim yok ama gerektiğinde motor gidebilmeli.... bugünlük bu kadar... kendinize iyi bakın...
    Tamer Kılıç
    Kızıltoprak
    0 Rh(+)
    34 CCA 69

Ekrem Özdemir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Ekrem ÖZDEMİR
    Mühendis
     Yamaha XVS 950A
     İstanbul - Çekmeköy (Anadolu Yakası)
    Beğenmiş
    15
    Beğenilmiş
    48
    Tamer abi her gün gazetede bir köşe yazarını takip eder gibi seni takip ediyorum.Gerçekten çok bilgilendirici oluyor yazıların.

Sayfa 4 Toplam 11 Sayfadan BirinciBirinci ... 23456 ... SonuncuSonuncu

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)