Kullanıcı Adı: Şifre: - Şifrenizi mi Unuttunuz?
Raptor Riders'a Henüz Üye Değil misiniz? Lütfen Kayıt Olun!

Sayfa 1 Toplam 11 Sayfadan 123 ... SonuncuSonuncu
Toplam 108 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 10 arasi kadar sonuc gösteriliyor
    arat1969 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tamer Kılıç
    Sigortacı
     DD 350 E-6C DAYTONA
     Istanbul
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    0

Exclamation yeni motor acemi surucu ilk deneyimler

merhaba arkadaslar,
    motorumla ilk 30 km yi yapmis oldum.. bu ayni zamanda vitesli motorla yaptigim ilk 30 km...
    88 yilindan beri araba kullaniyorum, cok iyi bir bisiklet kullanicisiydim ama motoru neredeyse hic kullanmamistim... o acidan hem yasadiklarimi hem de tecrubelerimi (olmayan) sizlerle paylasmaya calisacagim... oncelikle motor secimimle baslamak istiyorum... 150 cc lik bir motor tercih ettim... hem hiz yapma sorunu olmaz hem de (cruiser) ayaklarim daha rahat yere basar diye dusundum... ( ki daha sonra anlatacagim motorun kayma durumunda isime yaradi)... kilik kiyafete gelince... motoru teslim almadan motora ayiracagim fazladan parayi kiyafete ayirdim... cunku aksi olsaydi daha farkli bir motor alabilirdim... neyse... bir adet full face kask aldim... iyi kotu bilmem zeus 1200 aldim... cok hafif ve rahat bir kullanimi oldugunu fark ettim... mont olarak korumali ve deri tercih ettim. ( valla tarttim 4 kg )... yazlik deri eldiven aldim... ve tam boy dizlik aldim... ayrica yarim boy bot aldim.... masrafli oldu.. goren ne o ya 1000 lik motormu kullaniyorsun diyerek dalga geciyor ama olsun.... once guvenlik dedik... gelelim ilk kullanim deneyimine.... oncelikle kiziltoprak ara sokaklarinda ufak ufak gezindim ve bol vites degistirdim... hafta sonu oldugundan her yer rahatti.... ayrica zaman zaman minibus soforlerinin ne kadar sabirsiz oldugunu ogrendim.... motorumun vites degistirmelerinde (3 de 4 e) sorun yasadim... yolda giderken arkanda arac varsa cok da sevimli olmuyor... durdugumda zaman zaman 1 e kadar dusmedigimi fark ettim... ozellikle motor kalkmayip stop edince ). tek ciddi sorunu bugun goztepe den bagdat agirmeye calisirken yasadim... yoldaki bir damla yagin nelere mal olabilecegini gormus oldum... Lambalarda saga donerken cok yavas olmama ragmen arka teker birden altimdan kayiverdi... allahtan sag ayagimi yere koyarak 2-3 destekle motoru topladim ve yola devam ettim.... sorunu atlatir atlatmaz 100 metre sonra durdum soluklandim ve evime devam ettim... velhasil hafta sonu boyle gecti... son olarak ekleyebilecegim... bugun kendime ince bir polar aldim cunku hava iyi gibi gorunmesine ragmen devamli usudugumu fark ettim.... motor ustunde ruzgara karsi durmak o kadar da kolay degilmis...(bu arada tschibo da 26 tl ye var... kesinlikle tavsiye ederim) saglicakla kalin arkadaslar devami mutlaka gelecek...
    Tamer Kılıç
    Kızıltoprak
    0 Rh(+)
    34 CCA 69

Audere est Facere "Cesaret etmek yapmaktır"

Rona - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Atilla Türkulusu
    memur
     DD350E-6C DAYTONA
     İstanbul - Avcılar (Avrupa Yakası)
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    4
    arat1969
    Arkadaşım sen çok yaşa emi benim 20-25 sene önceki halimi hatırlattın.
    yaptığın güvenlik önlemleri gayet iyi sen kimsenin söylediğine bakma tecrübe kazanana kadar aynen devam et ben de ilk başladığımda 50 cc lik bir motorla başlamıştım.En iyi kural soğukkanlılık kuralıdır sakın unutma.kural 2 düşmek kaçınılmazsa kurtaracağım diye motora sakın yapışma bırak gitsin senden kıymetli değil

CELİL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

CELİL ÜSTÜN
    HÜR GENERAL
     YAMAHA XVS950A
     İstanbul - Büyükçekmece (Avrupa Yakası)
    Beğenmiş
    42,574
    Beğenilmiş
    5,795
    tamer çok yakında bu yazdıklarını okuyunca vaybe ne kadarda ilerlemişim diyecek ve kısa süredeki gelişmeyi fark edeceksin buarda geçirdiğin bu küçük tehlikeler çok büyük tecrübeler olacak işallah kazasız belasız alışırsın makinaya

sophist - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

yagız
    ogretmen
     RR 250E-9 35 HTS 87
     ızmır
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    0
    hayırlı olsun ve çok geçmiş olsun hepimiz buna benzer şeyler yaşadık daha kötüsünü kimse yaşamasın.

Tamer Kılıç
    Sigortacı
     DD 350 E-6C DAYTONA
     Istanbul
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    0
    yahu deneyim yazacağız dedik ama deneyim edinmye iklim müsaade etmiyor... yağmur dursa edinip paylaşacağız... bu arada araba kulanırken motordan sonra bir tuhaf oldum... sanki yeni öğrenmişim gibi oldu... olsun güneş konusunda umudumu yitirmedim... açacak bende motoruma binip gezmeye gideceğim....
    Tamer Kılıç
    Kızıltoprak
    0 Rh(+)
    34 CCA 69

CELİL ÜSTÜN
    HÜR GENERAL
     YAMAHA XVS950A
    Beğenmiş
    42,574
    Beğenilmiş
    5,795
    bu sezon bir çok yeni motorcu arkadaş var havaların düzelmesi ve bir araya gelip deneyimlerimizi paylaşmak için bekliyor ama havalar müsade etmedi işallah yakın zamanda müsade edicek ve bir araya gelicez

Tamer Kılıç
    Sigortacı
     DD 350 E-6C DAYTONA
     Istanbul
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    0

ilk pişmanlık

merhaba arkadaşlar,

motorumla beraber aldığım diz korumalarım bir türlü beni tatmin etmedi... devamlı ağaşıya kayıyordu ve gerekli güven oluşmuyordu... du sebepten dolayı dün tekrar bir mağazaya uğradım ve kendime diz koruyucu aldım... bu sefer uzun uzun denedim ve kaymayacağına sağlam bir şekilde bacağıma ve diz kapağıma ortuduğuna emin olduktan sonra aldım... özellikle yeni başlayan arkadaşlar için çok gerekli bir şey o açıdan seçim yaparken ince eleyip sık dokumak gerekiyor galiba... gelelim tecrübeli arkadaşlara... bu konuda fikrim değişir mi bilmiyorum ama sorun yaşandığında diz kapağı iyileşme süreci açısından son derece sorunlu bir bölge.. bu açıdan siz tecrübeli arkadaşlarımızın da takmasını (motosiklet çömezi olarak) şiddetle önermem gerekir galiba...

bir diğer sorun ise özellikle cruiser veya scooter tarzı motor kullanan arkadaşlarımızda gördüğümüz kask gibi duran ama polisi kandırmak dışında hiç bir işlevi olmayan kasklar... arkadaşlar ben arabamın ön kaputunda onlarca taş izi sayıyorum.. bu açıdan öndeki araçtan fırlayabilecek bir taşın nelere sebep olabileceğini hesaplayarak kaskımızı takalım... inşallah çok ukalalık gibi gelmez de "kardeşim sen önce motorun üzerinde adam gibi oturmayı öğren" demezsiniz... yeni motorcu olabilirim ama 500.000 km üzerinde araç kullanmış bir sürücüyüm....

neyse kafanızı şişirmiyim.. şimdilik benden bu kadar... akşama motorumla caddebostan sahilden kartal istikametine doğru bir çıkacağım... bakalım nasılmış oralar...

sevgiler, saygılar,
    Tamer Kılıç
    Kızıltoprak
    0 Rh(+)
    34 CCA 69

CELİL ÜSTÜN
    HÜR GENERAL
     YAMAHA XVS950A
    Beğenmiş
    42,574
    Beğenilmiş
    5,795
    Söylediklerinde haklısın her zaman tedbirli olmak lazım gelen zarar önce bizim canımıza gelicek
    dedikten sonra dizlikleri kullanırken dikkat et depoya değirme yoksa oraları fena çizer sonra düzeltilemiyor çünki çıkartmalar bulunmuyor

Rona - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Atilla Türkulusu
    memur
     DD350E-6C DAYTONA
     İstanbul - Avcılar (Avrupa Yakası)
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    4
    Alıntı arat1969 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    yahu deneyim yazacağız dedik ama deneyim edinmye iklim müsaade etmiyor... yağmur dursa edinip paylaşacağız... bu arada araba kulanırken motordan sonra bir tuhaf oldum... sanki yeni öğrenmişim gibi oldu... olsun güneş konusunda umudumu yitirmedim... açacak bende motoruma binip gezmeye gideceğim....
    CELİL´isimli üyeden Alıntı
    eveet o zaman 23 nisan c.tesi saat 14-00 da bakırköy galeria nın ön kapısında buluşuyoruz

hekese uyarsa buluşunca 14-15 de hareket edip yeşilköy röne parka gidebiliriz
    veya bakırköy sahildeki bir çay bahçeside olabilir ortak kararla belirleriz
    HERKESE AÇIK DAVETTİR

Seni de Cumartesi günü aramızda görmek isteriz

Tamer Kılıç
    Sigortacı
     DD 350 E-6C DAYTONA
     Istanbul
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    0
    abicim çocukların 23 nisan vesilesi ile kurs spor ıvır zıvır hiç bir şeyi yok... bursaya aile ziyareti planlamıştık... şayet son anda iptal olursa mutlaka gelirim... davet için de ayrıca teşekkür ederim... bu arada gelirsem şayet hiç köprü geçmemiştim onu da yapmış olurum
    Tamer Kılıç
    Kızıltoprak
    0 Rh(+)
    34 CCA 69

Sayfa 1 Toplam 11 Sayfadan 123 ... SonuncuSonuncu

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)