Kullanıcı Adı: Şifre: - Şifrenizi mi Unuttunuz?
Raptor Riders'a Henüz Üye Değil misiniz? Lütfen Kayıt Olun!

Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan 12 SonuncuSonuncu
Toplam 14 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 10 arasi kadar sonuc gösteriliyor

CELİL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

CELİL ÜSTÜN
    HÜR GENERAL
     YAMAHA XVS950A
     İstanbul - Büyükçekmece (Avrupa Yakası)
    Beğenmiş
    42,567
    Beğenilmiş
    5,789

Elektirikli Motorlara Ehliyet Zorunluluğu

81 il emniyet müdürlüklerine gönderilen yönetmelikte ehliyetsiz yakalanan sürücülere ceza kesilmesi istendi.

Emniyet Genel Müdürlüğü tarafından yayınlanan yönetmelikle elektrikli bisiklet sürücülerine ehliyet ve kask zorunluluğu getirildi. 81 il emniyet müdürlüklerine gönderilen yönetmelikte ehliyetsiz yakalanan elektrikli bisiklet sürücülerine ceza kesilmesi istendi.

Emniyet Genel Müdürlüğü'nün 15 Nisan günü yayınladığı yönetmelikte, "Hızı 25 km/saat üzeri ve gücü 250 W üzeri elektrikli bisikletler ile hızı 25 km/saat altı ve gücü 25 W altı elektrikli bisiklet sürücülerinin 'A1' sürücü belgesi sahibi olmaları, koruyucu başlık takmaları zorunlu olup, 'A1' sürücü belgesi bulunmadan bu tür araçları kullananların 2918 sayılı Karayolları Trafik Kanunu'nun 36. maddesinde, 'Motorlu araçların, sürücü belgesi sahibi olmayan kişiler tarafından karayollarında sürülmesi ve sürülmesine izin verilmesi yasaktır' hükmü doğrultusunda cezai işlem yapılacaktır. Koruyucu başlık takmayanların ise 78. maddeye göre cezai işlem uygulanacak" dendi.

81 İL EMNİYET MÜDÜRLÜKLERİNE GÖNDERİLDİ

Yönetmelikte ayrıca 15 yaş üstü elektrik bisiklet sürücülerinin A1 sürücü belgesi alma zorunlu olduğu belirtildi. 15 yaşından küçük çocukların bu araçları karayollarında kullanması halinde 5326 sayılı kabahatler kanununa göre işlem yapılacağı açıklandı. Emniyet yetkilileri ehliyeti olmayan elektrikli bisiklet sürücülerini ehliyet alıncaya kadar bu tür araçların kullanmaması konusunda uyarıda bulundu.

Kaynak: Haberturk - MT

MaRCoS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Apocan
    BDO
     Tabanvay
     İst-Avp / 60
    Beğenmiş
    1
    Beğenilmiş
    2
    kısaca ne diyoruz; tayyip bey yine köşeyi döndü..
    para tuzağından başka nedirki bu arada memurlarda cukka yapıyo oh gel keyfimm )

Eski: RR 350 Daytona
    Eski: XT 660 R
    Yeni: ...tabanvay
    Yeni: hyndai blue

Önder
    Gıda teknikeri
     250e-9b
     Eskişehir
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    0
    eger ki elektirikli motorlar ehliyet alcaksa süper, kimse alınmasın nefret ediyorum onlardan, gecenin bi yarısı elektrk gitmesin diye farları kapatıp insanın önüne aniden çıkıyolar, ciddi bi tehlikeler bence trafikten komple uzaklaştırmak lazım

CELİL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

CELİL ÜSTÜN
    HÜR GENERAL
     YAMAHA XVS950A
     İstanbul - Büyükçekmece (Avrupa Yakası)
    Beğenmiş
    42,567
    Beğenilmiş
    5,789
    onlar yürüyerek bakkala çakkala gitmek istemeyenler için işe yarar oyuncak gibi birşey :mrgreen:

Rona - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Atilla Türkulusu
    memur
     DD350E-6C DAYTONA
     İstanbul - Avcılar (Avrupa Yakası)
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    4
    Alıntı CELİL Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    onlar yürüyerek bakkala çakkala gitmek istemeyenler için işe yarar oyuncak gibi birşey :mrgreen:
    Muhahhahhhaaaa:mrgreen:
    Ben onlara sadece gülüyorum pilli motor olurmu hiç abi yaaa.:mrgreen::mrgreen:

Sessiz sedasız ortalıkta dolaşıyorlar verilen paraya yazık

UnicornKnight - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Onur AKSU
    Sigortacılık
     YOK
     İstanbul
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    0
    seneler evvel yine böyle bir şey olmuştu, anımsayanlarımız vardır muhakkak... önce vergi indirimleri ve trafik kontrollerindeki esneklik/kolaylıklar vasıtasıyla uzun bir müddet teşvik edilen motosikletler önce ötv artışı ile kaynak olarak görülmüş sonrasında sadece motosikletlere özel nokta uygulamaları/çevirmelerle birdenbire bir sürek avına uğramıştı...

ben de bu "özel" çevirmelerden nasibime düşeni Kumburgaz/Lunapark mevkiinde pusuya yatan asfaltın mavilileri vasıtasıyla ehliyetsizlikten 600 TL (küsüratı da vardı sanırım) para cezası ödeyerek almıştım... yine aynı gün içinde Müslüm abi sağolsun tek bir telefonumla İstanbul' un bir ucundan kalkıp gelerek motorumu yeddiemin otoparkından hemen çıkarmamı sağlamıştı... sırf o gün kumburgazda binlerce motosikletin (marka/model farkı gözetmeksizin) bağlandığını, yeddiemin otorparklarda nispeten ucuz motorların adeta üst üste istiflendiklerini, sağa sola atılarak, tıkıştırılarak bağlandığını hatırlıyorum... (ben çabuk hareket etmem sayesinde biricik unicorn' umu bu iğrenç muameleden son anda kurtarmıştım)

o dönem tüm bu olan bitene gerekçe olarak o sıralarda AKP İstanbul Milletvekillerinden biri olan bir hanımefendinin (soyadı Topuz' du sanırım) AKP Kadın Kolları üyelerinden aldığı şikayetleri dönemin içişleri bakanı ile istişare etmesi gösterilmişti...

haliyle şu sıralarda aynı filmin biraz değiştirilerek tekrar sahneye konduğunu görüyoruz, üstelik yine önceki süreçte olduğu üzere "yetersiz ehliyet" üzerinden işlem yapmak yerine büyük bir kanunsuzluk/eşkiyalık örneği sergileyerek "ehliyetsizlikten" işlem yapılmasına karar verilmiş örneklerinden gördüğümüz üzere...

ben bu ülkede yaşanan bu tip şeylere hiç ama hiç şaşırmıyorum artık...
    "if i should fall in battle
    my brothers who fight by my side
    gather my horse an weapons
    tell my family how i died
    until then i will be strong
    i will fight for all that is real
    all who stand in my way will die by steel"

Emix - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Emil ISGENDERLI
    IT
     -
     Ankara
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    0
    bu elektrikli bisiklet yüzünden alt geçitlerde yasaklandı ona deliriyorum...

alt geçitten gidiyorum sağ şeritte 40 45 ile ki ben tedirgin geçiyorum asfaltı zımpara kağıdı gibi yanımdan sol şeritten elektrikli bisiklet beni solluyor( 3 kişi binmişler yokuş aşağı hızlarını alıyorlar çıkarkende makinanın çekmediği yerlerde 2 kişi inip ittiriyor.. kask yok korkuma yok.. motor ( kendi ibresi ) ile yokuş aşağı veya yukarı tek kişi olsun 2 kişi olsun ibresi 45 50 gösterdiği zaman gidonu sağa sola savurmaya başlıyor dandik dengesiz haddinden pahalı bir araç..

Antalya'nın yaz sıcağında alt geçit genel itibari ile sadece 100.yıl taraflarında var bilenler bilir trafiği iğrençtir herkes kendi şeyinin düzüne sürüyor özellikle d.garajı tarafındaki alt geçitten geçemiyorum yasak yüzünden delleniyorum belediyenin yağtığı igrenç tramvay trafiği linç ediyor araçlar sıra olmuş resmen o kırmızı ışık süresi haddinden uzun o sıcakta kavruluyoruz ne kaldırıma çıkabiliyorsun ne sağdan soldan sıvışabiliyorsun tek şerit daracık adım atamıyorsunuz

hiç çıkmamalıydı bu elektrikliler..
    Ben sadece bir motorsiklet sürücüsüydüm, arkadasları ve ailesi olan biri. Fakat sen beni görmedin.

Bizden hoşlanmasanız bile kullandığımız aracı seçme hakkımıza saygı duyun ve yolunuzda olmadığımıza emin olmak için fazladan birkaç saniye ayırın.

RızaHoşgör - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

RIZA HOŞGÖR
    Serbest Meslek
     RR 2007
     Çanakkale
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    3
    eelektrikli otomobiller üretildi arkadaşlar.elektrikli mootora neden karşısınız?kalitesiz ürüne karşı olalım derken teknolojiye hayır demeyelim.unutmayın eletrikli motor çevrecidir ve motocunun ruhunda da çevre bilinci olmalıdır.
    DİKİLİ BİR AĞACINIZ VARMI?

erk
    .
     V strom
     istanbul
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    6
    Alıntı RızaHoşgör Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    eelektrikli otomobiller üretildi arkadaşlar.elektrikli mootora neden karşısınız?kalitesiz ürüne karşı olalım derken teknolojiye hayır demeyelim.unutmayın eletrikli motor çevrecidir ve motocunun ruhunda da çevre bilinci olmalıdır.
    aynen abi katılıyorum motorcu insan çevre tutkunudur zaten onu motora bağlayan sebepte bu olsa gerek ..tarzıma uygun bi elektirili motor kullanmak neden olmasın varsın sesii olmasın. en onmadı gaz koluna anfi bağlar gaz verdikçe ses cıkarma düzeni uydururuz

Salih Özler
    unemployed
     DD350 E-6c Daytona
     İstanbul
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    1
    Oldu mu böyle olmalı İlk custom yapım American Chopper. Gerçi görüntü iyi ama,27 beygir(çok az) ,317 kg ağırlığında(o yüzden neden pedal takmamışlar diye saçma bir soru sormuyorum) .. Normal dolum 5 saat, istasyonda dolum 2 saat, 60 milde (100 km de) pil bitiyor(Çanakkale'ye kadar_ istasyon yoksa _ 3 x 5 =15 saat rötar yapıyorsun,elinde uzatma kablosu 'abi fiş var mıydı filan) .. Tabi ileride teknoloji çözüm üretecektir.. Ama ya o V makinelerdeki asi ruh?? Bir Harley'in motorundan çıkan ses pek çok cruiserciyi kudurtur..Dijital makineler çıktığında en profesyonel fotoğrafçılar da deklanşöre basıldığında çıkan yapay sesi eleştirip klasik makineden vazgeçemeyiz demişlerdi.. Bugün hepsi dijital fotoğrafçı oldular Elektrikli otomobillerin reklamının bolca yapıldığı şu günler ileride içten yanmalı motorların tarih olacağı günlerin habercisi..

Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan 12 SonuncuSonuncu

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)