Kullanıcı Adı: Şifre: - Şifrenizi mi Unuttunuz?
Raptor Riders'a Henüz Üye Değil misiniz? Lütfen Kayıt Olun!

Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan 12 SonuncuSonuncu
Toplam 12 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 10 arasi kadar sonuc gösteriliyor

guento - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Enes Yenel
    Tekstil
     RR Daytona 350cc
     İzmir
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    0

Marushin marka kasklar nasıl?

Bugün "marushin" tnt888 marka kask aldım; Kask markaları hakkında pek fikrim yok açıkçası.. İyimidir kötümüdür bilmiyorum... Daha önceden kullanan var mı? Sizce nasıl bir kask? Chopper tarzı motoya gider mi?

RızaHoşgör - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

RIZA HOŞGÖR
    Serbest Meslek
     RR 2007
     Çanakkale
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    3
    kaskın cruiser i ,turing i olmaz.sadece profesyonel kroscuların farklı kaskı var.moto yarışcısı değilsen tabi.Kask dediğin full face olmalı ki resimdeki kask böyle bir kask.ama kalitesini bilemem.yani model olarak doğrusun.haa çeneden açılır olsaydı kullanımı daha kolay olurdu.
    DİKİLİ BİR AĞACINIZ VARMI?

guento - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Enes Yenel
    Tekstil
     RR Daytona 350cc
     İzmir
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    0
    Açıkçası bende çeneden açılır kask düşünüyordum. Fakat yeni başladığımdan olsa gerek. Genel tavsiyeler çeneden açılan kasklardansa, çenesi kapalıların daha güvenli olduklarını okuduğumdan ve duyduğumdan böyle bir kask seçtim. Ama sonuç olarak hata yapmamışım. Bilgilendirme için tekrar teşekkürler..

Emix - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Emil ISGENDERLI
    IT
     -
     Ankara
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    0
    Marushin profesyonellerin tercih ettiği bir marka diye biliyorum ve çoğu modelini severim.

http://www.marushin-helmets.jp/safety.html bi göz atınız
    Ben sadece bir motorsiklet sürücüsüydüm, arkadasları ve ailesi olan biri. Fakat sen beni görmedin.

Bizden hoşlanmasanız bile kullandığımız aracı seçme hakkımıza saygı duyun ve yolunuzda olmadığımıza emin olmak için fazladan birkaç saniye ayırın.

CELİL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

CELİL ÜSTÜN
    HÜR GENERAL
     YAMAHA XVS950A
     İstanbul - Büyükçekmece (Avrupa Yakası)
    Beğenmiş
    42,570
    Beğenilmiş
    5,792
    marklar hakkında pek bilgim yok fakat full face kask modeli en güvenli modeldir bir kötü yanı var havalandırması açık kask gibi olmadığından yazın sıcakta takmak işkence oluyor sana şimdiden kolay gelsin

falldown - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

kaan demir
    SATIŞ
     RR DD150 E2
     İSTANBUL
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    0
    arkadaşım google a sharp helmet yazarsan bildiğim kadarıyla ingiliz hükümetine bağlı bi kuruluşun kask çarpma test sonuçlarına ulaşırsın. burdan kasklar hakkında daha detaylı bilgi alabilirsin

Salih Özler
    unemployed
     DD350 E-6c Daytona
     İstanbul
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    1
    Alıntı CELİL Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    marklar hakkında pek bilgim yok fakat full face kask modeli en güvenli modeldir bir kötü yanı var havalandırması açık kask gibi olmadığından yazın sıcakta takmak işkence oluyor sana şimdiden kolay gelsin
    Bundan 3 ay önce bir akrabam racing makine ile İstanbul Yeşil kundura önlerinde makasa dalan bir minibüs yüzünden 80 km/h gibi düşük bir süratle kaza geçirdi.Sadece bilek kırığı ile atlattığı, ve platin ameliyatı ile tedavi gördüğü bu kazanın bedeli daha ağır olacaktı..Eğer full face kullanmasaydı !! Çünkü kaska baktığımızda ilk darbeyi çeneye yediğini gördük..

falldown - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

kaan demir
    SATIŞ
     RR DD150 E2
     İSTANBUL
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    0
    Alıntı TWO-WHEEL TANGO Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bundan 3 ay önce bir akrabam racing makine ile İstanbul Yeşil kundura önlerinde makasa dalan bir minibüs yüzünden 80 km/h gibi düşük bir süratle kaza geçirdi.Sadece bilek kırığı ile atlattığı, ve platin ameliyatı ile tedavi gördüğü bu kazanın bedeli daha ağır olacaktı..Eğer full face kullanmasaydı !! Çünkü kaska baktığımızda ilk darbeyi çeneye yediğini gördük..
    arkadaşım öncelikle geçmiş olsun.akrabanın verilmiş sadakası varmış demekki
    ancak kaskın full yarım veya açık olması bazı kazalarda önemsizdir yada full olması koruyacağı anlamına gelmez bu daha çok çarpışma yönü ve şiddeti ve savrulduğunda vurduğun yerin çıkıntılı veya düz olmasıyla ilgili vede sadece kasklada ilgili değil kafa sağlam kalıpta omurgandaki diskin omuriliğini kesmesi veya gögsünde kaburga kırılıp iç kanama geçirmen(çok felaket tellallığı yaptım :P) yada eldiven içinin kaygan olmaması durumunda bileğinin dönmesi vs..vs..

CELİL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

CELİL ÜSTÜN
    HÜR GENERAL
     YAMAHA XVS950A
     İstanbul - Büyükçekmece (Avrupa Yakası)
    Beğenmiş
    42,570
    Beğenilmiş
    5,792
    Alıntı TWO-WHEEL TANGO Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    racing makinalarda fuul face kask zorunluluktur çünki oturuş pozizyonu ve yüksek süratlere çıkan ve kaza anında sürücüsünü üstünden atar ve roket gibi uçurur kafadan darbe aldırır bir yapısı vardır öyle oluncada savrulma ve kafaya darbe daha fazla oluyor fakat chooper tarzı makinaların % 90 nında koruma demiri vardır ve yan yatmalarda sürücüyü üzerinde taşır ve daha az hasar almasına sebep olur ve chooper kullanıcısının bir racing süratine çıkması pek mümkün değil buda darbe şiddetini azaltıyor yani uzun lafın kısası chooper makinalarda yarım kaskta güvenle kullanılabilir tek kullanılmıyacak kask miğfer kasktır kaza anında bir işe yaramıyor gibi bir şey ben şahsen faturasını ödedim

erk
    .
     V strom
     istanbul
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    6
    Alıntı CELİL Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    racing makinalarda fuul face kask zorunluluktur çünki oturuş pozizyonu ve yüksek süratlere çıkan ve kaza anında sürücüsünü üstünden atar ve roket gibi uçurur kafadan darbe aldırır bir yapısı vardır öyle oluncada savrulma ve kafaya darbe daha fazla oluyor fakat chooper tarzı makinaların % 90 nında koruma demiri vardır ve yan yatmalarda sürücüyü üzerinde taşır ve daha az hasar almasına sebep olur ve chooper kullanıcısının bir racing süratine çıkması pek mümkün değil buda darbe şiddetini azaltıyor yani uzun lafın kısası chooper makinalarda yarım kaskta güvenle kullanılabilir tek kullanılmıyacak kask miğfer kasktır kaza anında bir işe yaramıyor gibi bir şey ben şahsen faturasını ödedim
    celil uzun lafın kısası race kullanıyorsn kafana beton dök öyle çık dışarı

Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan 12 SonuncuSonuncu

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)