Kullanıcı Adı: Şifre: - Şifrenizi mi Unuttunuz?
Raptor Riders'a Henüz Üye Değil misiniz? Lütfen Kayıt Olun!

Sayfa 2 Toplam 2 Sayfadan BirinciBirinci 12
Toplam 12 adet sonuctan sayfa basi 11 ile 12 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Salih Özler
    unemployed
     DD350 E-6c Daytona
     İstanbul
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    1
    Alıntı CELİL Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    racing makinalarda fuul face kask zorunluluktur çünki oturuş pozizyonu ve yüksek süratlere çıkan ve kaza anında sürücüsünü üstünden atar ve roket gibi uçurur kafadan darbe aldırır bir yapısı vardır öyle oluncada savrulma ve kafaya darbe daha fazla oluyor fakat chooper tarzı makinaların % 90 nında koruma demiri vardır ve yan yatmalarda sürücüyü üzerinde taşır ve daha az hasar almasına sebep olur ve chooper kullanıcısının bir racing süratine çıkması pek mümkün değil buda darbe şiddetini azaltıyor yani uzun lafın kısası chooper makinalarda yarım kaskta güvenle kullanılabilir tek kullanılmıyacak kask miğfer kasktır kaza anında bir işe yaramıyor gibi bir şey ben şahsen faturasını ödedim
    Evet.. Cruiser makine üzerinden uçarak yüzüstü düşmek için bir engele çarpmak gerek.. Ani frende takla atma olayı olmaz sanırım,yan yatıp sürüklenirsin .( Benim arkadaş frene basınca arka tekeri dikmiş, motorun önüne düşmüş, motor kolunun üzerinden geçmiş,vs...) Düşüş açısı burada önemli..Dediğiniz gibi yarım kask yeterli olacaktır.. Miğfer kask kesinlikle aksesuar niyetine... Ama yine de kısa mesafelerde takıyoruz işte, o da rüzgardan(ve polisten) korusun diye. Fakat tedirgin ediyor beni.. Motosiklete ilk başladığım dönemde yazın t-shirt ile motora biniyordum, fakat şimdi korumalı mont giymeden de binmek istemiyorum.. Bu arada geçmiş olsun..Allah tekrarını vermesin..

Salih Özler
    unemployed
     DD350 E-6c Daytona
     İstanbul
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    1
    Alıntı ağfndrdm Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    celil uzun lafın kısası race kullanıyorsn kafana beton dök öyle çık dışarı
    Baştan aşağı beton demek istedin herhalde Adamlar 300 leri görüyorlar.. Sağı solu görmeden, şeride odaklanıp yarım saatte püfür püfür gideceğiniz yolu 10 dakikada giderek ne zevk alıyorsunuz diyorum. Ah sen onu bilemezsin diyor adam içi çekip.:mrgreen:
    Geçen yıl 2 racing ve bir DD2509B regal ile Fener'e gittik(Regal deki bendim tabi ) Adamları gece sabaha kadar rüyamda takip ettim..

Sayfa 2 Toplam 2 Sayfadan BirinciBirinci 12

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)