Kullanıcı Adı: Şifre: - Şifrenizi mi Unuttunuz?
Raptor Riders'a Henüz Üye Değil misiniz? Lütfen Kayıt Olun!

Sayfa 1 Toplam 9 Sayfadan 123 ... SonuncuSonuncu
Toplam 86 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 10 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Önder Karaca
    Sistem & Network Uzmanı
     Ghost 350
     istanbul
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    0

RR 125 E & 150 E-2 CC modelleri yardım

Öncelikle foruma yeni üye oldum.Küçüklere sevgiler büyüklere saygılarımı sunarım.Vakit ayırıp okuduğunuz için teşekürler.

Bugün kızıltoprak MotoMania'ya gittim.RR 125 E modeli hakkında bilgi almak için.Murat bey vardı kendisi sorularıma hiç sıkılmadan cevap verdi.Yalnız birşey aklıma takıldı.RR 125 E modeli emremotor'un resmi sitesinde su soğutmalı yazıyor.Yalnız Murat bey bana hava soğutmalı dedi.Size birinci sorum bu olacak.İkincisi ise 125 E modeli çift silindir bu nedenle sanırım biraz daha pahalı 150 E-2 modeli ise tek silindir.Bu nedenle biraz daha ucuz.Bilinçli bir kullanıcı olduğum için 125 yada 150 cc motor almak istiyorum daha önce keeway 150Sl modeline baktım.Nerdeyse onu alacaktım.Ama raptor konusunda biraz daha araştırma yapınca en iyi çinlinin bu olduğunu söylediler.Karşılaştırma yaparsak regal Raptoru gördükten sonra içime daha çok sindi.Keeway konusunda titreşim ve konjektör arızalırı baş belası oluyormuş.Son sorumda bu motorda titreşim durumu nedir ve benzin göstergesinin olmaması yedek deponun olması bir dezavantaj yaratıyor mu ?

Biraz uzun oldu ama Zaman ayırıp okuduğunuz veya cevaplandığınız için hepinize tekrar teşekkürler.

Tekeriniz Düz Bassın..

CELİL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

CELİL ÜSTÜN
    HÜR GENERAL
     YAMAHA XVS950A
     İstanbul - Büyükçekmece (Avrupa Yakası)
    Beğenmiş
    42,574
    Beğenilmiş
    5,794
    Merhaba önder aramıza hoş geldin
    öncelikle regal raptor çinli makinalar arsında en iyisidir bunuda 6 senedir piyasada oturmuşluğuyla kanıtlıyor diğer markaların chooper modelleri nerdeyse hepsi döküldü ben bütçen uygunsa 250 cc RR almanı tavsiye ederim daha küçük cc li bir makina alırsan kısa süre sonra değiştirmeye çalışırsın regal raptor un 250cc ve 350cc olan modelleri su ve fan soğutmalıdır şehir trafiğinde dur kalklara ve uzun yola ancak su soğutmalı uygun olur
    anladığın üzere 125cc ve 150cc hava soğutmalıdır
    dediğin gibi 125cc çift silidir olduğundan torku 150cc ye göre daha güçlüdür
    benzin göstergesi olsada pek işe yaramıyor depoların şeklinden dolayı yanlış gösteriyor RR deposu 14 lt. benzin alıyor 12 lt.si ana depo 2lt.si yedek depodur ana depoda benzin bitip yedege geçtiğnde ortalama 40 km daha gider buda seni en yakın benzinciye götürür
    titreşim tüm chooper makinalarda olduğu gibi RR da rahatsız etmecek çok az titreşim var

falldown - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

kaan demir
    SATIŞ
     RR DD150 E2
     İSTANBUL
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    0
    hoşgeldin ender.
    benim tercihim 150 likten yana olmuştu.nedenlerinden bi tanesi her biri 62cc olan patlama odasında(piston bloğu) oluşucak 2 itme kuvveti ile 149cc odası olan tek itme kuvveti arasında oluşan tork farkı ne kadar olabilirki illaki vardır ama sonuçta bunlar küçük cc ler torka takılma bence. asıl nedenim ise fiyat :D
    birde 150likde iki buji var ve bunlardan bi tanesine elektrik gitmiyo yani göstermelik buji yada yedek bujini yanında taşıyosun diye düşünebilirsin :D
    benzin göstergesine takılma sonuçta durduğun zamanlarda motoru sallayıp depo sesine göre ne kadar benzinin kaldığını zamanla anlarsın ki zaten yedek deposu olduğu için bitse bile yolda kalmazsın
    birde ilerde satmayı düşünüosan 250 likten aşağısını alma 125 150 likler pek rağbet gören motorlar değil sonuçta elinden çok ucuza çıkarmak zorunda kalırsın vede tem e5 gibi yollarda 250 lik hemen kendini belli ediyor. 350 lik için bişey diyemem daha kullanma şansım olmadı.

Önder Karaca
    Sistem & Network Uzmanı
     Ghost 350
     istanbul
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    0
    Hoşbulduk.Zaman ayırdığınız için teşekkürler.bütce konusunda 3000 TL civarı motora ayırdım.250 CC 2.el fiyatına bakmadım ama 2.el de pek almak istemiyorum.Motor çinli bunu satmak istediğimizde 3.kullanıcısı olmak ciddi dezavantaj getirebilir.Birde bu benim ilk Chopper tecrübem olucak 250 cc belki biraz tehlikeli olaibilir benim için diye düşünmekteyim. Birde siz ustalar çift silindir 125 cc mi tek silindir 150 cc mi alırdınız.Benim kullanma hitabımda genellikle evden işe işten eve birde hafta sonları 1-2 saat gezmek olacaktır.Bu duruma dayanarak hangisini önerirsiniz.
    Konu DosT tarafından (09.Haziran.2011 Saat 14:25 ) değiştirilmiştir.

CELİL ÜSTÜN
    HÜR GENERAL
     YAMAHA XVS950A
    Beğenmiş
    42,574
    Beğenilmiş
    5,794
    3000 tl bütçe kışın sana iyidurumda 2 .inci el 250 cc regal alırdı sorunsuzca kullanırdın fakat yaz sezonunda bu rakam 3500-3750 arası oluyor yeni kullanıcı olmanın 250 cc kullanmaya bir engeli yok çünki chooper makinalar birden altından fırlacak ani tepkiler vermez 150cc kullanan 250cc yide kolaylıkla kullanır ama bütçem 125cc-150cc ye yetiyor dersen 125cc daha iyi makina 150cc den farkı yokuş çıkarken ve arkanda bir yolcu varken çıkar gerisi aynı gönlüne göre bir makina bulman dileğiyle

Önder Karaca
    Sistem & Network Uzmanı
     Ghost 350
     istanbul
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    0
    Alıntı CELİL Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    3000 tl bütçe kışın sana iyidurumda 2 .inci el 250 cc regal alırdı sorunsuzca kullanırdın fakat yaz sezonunda bu rakam 3500-3750 arası oluyor yeni kullanıcı olmanın 250 cc kullanmaya bir engeli yok çünki chooper makinalar birden altından fırlacak ani tepkiler vermez 150cc kullanan 250cc yide kolaylıkla kullanır ama bütçem 125cc-150cc ye yetiyor dersen 125cc daha iyi makina 150cc den farkı yokuş çıkarken ve arkanda bir yolcu varken çıkar gerisi aynı gönlüne göre bir makina bulman dileğiyle

Celil ağabey Teşekkür ediyorum gerçekten çok yardımcı oldun.2 el alınması konusunda dediğim gibi şüphelerim var.çünkü motor kullanmasını bilmek yeterli olmuyor.Motorun aksanı konusunda nelere bakılmasını gerektiğini araştırmalar sonucunda edinmiştim ama iş uygulamaya gelince ben tek gidersem kesin bana motoru mercedes diye satarlar zamanla kazanlılacak tecrübeler bunlar.Mesela şöye bir ilan buldum fiyat biraz pahalı ama motora resimlerden bakldığı kadarıyla ayaklarda veya eksoz da çizik yok yani yatmamış gibi görülüyor.Birde 2el alınacaksa kaç km altı olmalı.

http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...-motoru/detay/

falldown - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

kaan demir
    SATIŞ
     RR DD150 E2
     İSTANBUL
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    0
    önder öncelikle ben usta değilim yeni sürücüyüm :D ama celil abi bildiğim kadarıyla yıllardır motor kullanıyor onu dinle sen :D yanlız işim gereği biçok araba modeli kullandım ve haftada bin küsür km atarım genelde.yani altındaki vitesli olduktan sonra yokuşlarda bi vites küçültüp deviri yüksek tuttuğun sürece bi sorun olmaz ama aynı şeyi artçı varken söyleyemem arkdaş 80-85kilo civarı bende 76 ve motor ağlıyo yokuş çıkarken :D
    250liliği gözünde büyütmene gerek yok.ben daha scooter bile sürmüşlüğüm yokken ilk 250lik spyder kullandım çatır çatır yani rahat sürersin merak etme sen sadece ne alacağına karar ver yeter
    bu arada vermiş olduğun linkteki ilan geçen seneye ait.

Önder Karaca
    Sistem & Network Uzmanı
     Ghost 350
     istanbul
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    0
    Alıntı falldown Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    önder öncelikle ben usta değilim yeni sürücüyüm :D ama celil abi bildiğim kadarıyla yıllardır motor kullanıyor onu dinle sen :D yanlız işim gereği biçok araba modeli kullandım ve haftada bin küsür km atarım genelde.yani altındaki vitesli olduktan sonra yokuşlarda bi vites küçültüp deviri yüksek tuttuğun sürece bi sorun olmaz ama aynı şeyi artçı varken söyleyemem arkdaş 80-85kilo civarı bende 76 ve motor ağlıyo yokuş çıkarken :D
    250liliği gözünde büyütmene gerek yok.ben daha scooter bile sürmüşlüğüm yokken ilk 250lik spyder kullandım çatır çatır yani rahat sürersin merak etme sen sadece ne alacağına karar ver yeter
    bu arada vermiş olduğun linkteki ilan geçen seneye ait.
    Abi saol olsun sen benden 1 ay önce bile başlamışsan saygım sonsuzdur..Heycanımı mazur gör lütfen.şuan herşey aklıma yattı 125 E modelini alacağım ama 0 mı 2 el mi o soru şuan kafamı ciddi derecede kurcalıyor. :? 3000 tl bütcem var ama kredi cekeceğim zaman 4000 de istesem verirler.3000 çekersem eğer motorun 0'ı 3500 TL plaka ruhsat derken kendim yaparsam 3750 patlar bana. E bunun kaskı montu var 4000 tl oldu bile Geçen uzman tv de bir uzmanın motosiklet alımı konusunda bilgileri veriliyordu.Bütcen ne ise onu al kardeşim diye ve ne olursa olsun kasksız ekipmansız trafiğe çıkma altındaki elektirkli bisiklet olsa bile diye..

CELİL ÜSTÜN
    HÜR GENERAL
     YAMAHA XVS950A
    Beğenmiş
    42,574
    Beğenilmiş
    5,794
    öncelikle ekipmansız olmaz en az güzel bir kask ve korumalı mont olmalı daha sonra ihticaçlarını tamamlarsın
    motora gelince sıfır makinanın plaka ruhsat için 350-400 tl masrafın olucak ikinci elde 70 tl noter masrafın olur o kadar
    alanlar fazla kullanmadan sattığı için sıfır ayrında ikinci el 125 cc bulabilirsin :mrgreen: 5000-6000 km erde makina yeni sayılır bir tamirciye gösterirsin ok verirse alırsın
    rakam olarak ikinci el bir 125cc makinayada ilandaki rakam fazla geçen hafta siteden aynı senin durumda olup 150 alıp 2 ay sonra 300km de 3000 tl ye makinayı satıp daytona alan bir arkadaş var satalı 2 hafta gibi oldu daha önceden haberimiz olsa sana onu alırdık sıfır makinaydı

Önder Karaca
    Sistem & Network Uzmanı
     Ghost 350
     istanbul
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    0
    Valla abi ne diyelim kısmet değilmiş.Aslına bakarsanda 2 aydır motor araştırıyorum :S Kafayı kırmıştım nerdeyse.Sıfır motorun 300-400 tl gibi bir plaka ücreti olduğu konusunda pek emin değilim.Motomania daki murat bey bana ben senin bütün evraklarını vereceğim sadece sana şubeye gidip başvuru yapmak kalıcak demişti buda sana ortlama 150-180 tl civarı birşeye patlar demişti.Doğru mudur ?

Sayfa 1 Toplam 9 Sayfadan 123 ... SonuncuSonuncu

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)