Kullanıcı Adı: Şifre: - Şifrenizi mi Unuttunuz?
Raptor Riders'a Henüz Üye Değil misiniz? Lütfen Kayıt Olun!

Sayfa 2 Toplam 4 Sayfadan BirinciBirinci 1234 SonuncuSonuncu
Toplam 35 adet sonuctan sayfa basi 11 ile 20 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Salih Özler
    unemployed
     DD350 E-6c Daytona
     İstanbul
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    1
    Alıntı Teknika Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ama ayaklıkta ve kırmızı düğmeyi kapalı unutmayın. O esnada unutabilirsiniz. 15 dakika uğraşıp çalışmadı zannedebilirsiniz. Ben ilk defasında unutmuştum. Tüh dedim. )) Yıkattık su kaçtı dedim. Halbuki sonra aklıma geldi. Ulan ayaklık açık nasıl çalışsın. )) Ayaklığı kapatıp marşa bir bastım anında çalıştı.
    Ben ayaklığın kablo bağlantısını ayırdım.. Normalde ayaklık açıkken boşta çalışması gerek. Bunlarda illa ki ısıtırken makineye oturmak zorunda kalıyordum. Çok gerekli birşey değil bence.. Tabi açık unutup yola çıkan olursa ilk sol virajda :?.......

CELİL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

CELİL ÜSTÜN
    HÜR GENERAL
     YAMAHA XVS950A
     İstanbul - Büyükçekmece (Avrupa Yakası)
    Beğenmiş
    42,579
    Beğenilmiş
    5,796
    Eksozda yanık lastik ayak izleri olanlar.

Selülozik tiner ve fiber bezle çizilmeden rahatça bu lekeler çıkıyor. Ama 1 dakika boyunca ovacaksınız. Eksoz hafif orta sıcaklıktayken. Ara ara tırnağınızla da bu esnada hafifçe kazıyacaksınız. Yumuşayıp çıkıyor. Hiç iz ve çizik kalmıyor. Ama mutlaka mikrofiber bez ve selülozik tinerle bu işi yapın. Benzin veya aseton da işe yarıyor ama selülozik tiner çok iyi çıkarıyor. Kullanacağınız bez kesinlikle bim de 1.5 Tl'ye satılan mikrofiber bez olsun. Hiç ama hiç hafif kılcal çizik izi bile bırakmadan leke çıkıyor. Üstelik motorun genel temizliği için de biri nemli arkasında da kuru 2 adet mikrofiber bez tavsiye ederim. Süper parlak bir temizlik oluyor. Bu arada korkmadan ara ara motorunuzu oto yıkamacısında basınçlı su ve sıkma köpükle yıkatın. ALtını üstünü, çamurlukların altını motorun altını üstünü vs. Çok daha farklı ve süper bir parlaklığa kavuşutor motor. Her yerini hiç çekinmeden yıkatabilirsiniz. Tek marşta motor çalışıyor. Ama ayaklıkta ve kırmızı düğmeyi kapalı unutmayın. O esnada unutabilirsiniz. 15 dakika uğraşıp çalışmadı zannedebilirsiniz. Ben ilk defasında unutmuştum. Tüh dedim. )) Yıkattık su kaçtı dedim. Halbuki sonra aklıma geldi. Ulan ayaklık açık nasıl çalışsın. )) Ayaklığı kapatıp marşa bir bastım anında çalıştı. Neyse konuyu dağıtmadan, sonra da biraz basınçlı hava sıkarak araları temizliyorlar ve arkasında kurulayarak siliyorlar. Arkasından da vaktiniz varsa size dediğim bezlerle biri nemli biri kuru bezle tekrar bir kontrol ederek temizliği siz tamamlayın. Kendi motorunuzu tanıyamayacaksınız! Çok daha başka bir parlaklığa kavuşacak motorunuz. Hiç çekinmeden bu işlemi yaptırabilirsiniz. Çok memnun kalacaksınız. Bu arada ben motoru sattım. Sıfır imzamdaki motoru aldım hayırlısıysa.
    yeni makinan hayırlı olsun kazasız belasız keyifle bin
    paylaşım için teşekkür
    ve ben yıkama konusunda küçük bir ekleme yapayım yıkatırken deponun altına doğru su sıktırmayın tüm elektirik tesisatı orada ayrıca radyatöre yakından çok basınçlı su sıkılırsa bizim radyatörler kibar oldugundan delinmeye sebep olabiliyor su uzaktan sıkıılırsa sorun olmaz

slamdunk_tr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

habip
    mak müh
     2005, CBF600
     istanbul
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    3
    Benim de 2500km sonundaki tecrübelerim; dd-250e-9b

- Titreşim hissetmeden, yorulmadan gitmek isterseniz 80-85km/h aralığını aşmayacaksınız. Bu hızı geçtiğinizde elciklerde ve oturduğunuz selede titreşim bir süre sonra sizi uyuşturuyor. 80km/h ile gitmek aslında şehirler arası yollar için fena değil ancak otoban'a girecekseniz problem oluyor. En sağ şeritteki kamyonların bile sizi sollaması gerekiyor ki bu insanı tedirgin ediyor. Otobanlarda titreşimi de göze alıp 100'ü bulmak gerek bence.

- Temizlik konusunda şöyle bir problem yaşadım. Yıkamacıda yıkattım bir problem olmadı. Ancak yıkamacının sıktığı temizlik malzemesinden kaynaklandığını düşündüğüm karartılar oluştu krom kaplı motor üzerinde. Krom temizleyici malzemeler ile çıkarmaya çalışacağım. Bence motoru yıkatacaksanız önce soğumasını bekleyin. Hatta önce direkt su sıktırın motor üzerine ki çabuk soğusun. Kimyasal temizleyicileri sıcak halde motora sıktırmamak gerek.

- Zincir yağını balata spreyi ile temizleyip shell istasyonlarında satılan sprey zincir yağı ile yağladım. Yağlamayı yeterince yaptım ama zincirden yine de ses geliyor. Bol olmadığını düşünüyorum ama zincir o-ring li olmadığı için bu ses normal olabilir.

- Lastikler konusunda çok huzursuzum. 15 dakika yağmur yağdığı bir gün asfalt'ta çok kötü performans gösterdi lastikler. Motoru düz süremedim yani, o kadar kayıyordu arka taraf. Yağmurlu günler yaklaşınca parası neyse verip Metzelder alacağım.

- Motora bi heybe çanta takamadık. Motora uygun çanta demirleri henüz türkiye'de yok. Yaptırmak gerek.

- Aküsü kanaatimce zayıf. Motoru 1 hafta sürmedim, geldiğimde motor çalışmadı. Vurdurarak çalıştırdım, şimdi normal kullanıyorum. Bu akü yolda bırakmaz ama "bi ara beni değiştir" diyor.

- 3000km de bakıma götüreceğim. Hava filtresi(nerde olduğu hakkında bir fikrim yok) ve motor yağı değişecek. Bujileri 1000km de değiştirmiştim.

- Çok dikkat edip üzerine titresem de vites değişikliklerinde çok ses geliyor şanzumandan. Tahmin ediyorum ilk falso'yu buradan verecek motsiklet.

semocan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

mehmet şemo
    freelance
     Raptor 250 dd e10
     Eskişehir
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    0

Basınçlı su ile motosiklet nasıl yıkanır?

Motosikleti basınçlı su ile bi güzel yıkattım eskisi gibi oldu pırıl pırıl. Şimdide teknika arkadaşımın dediği gibi mikrofiber bez alıp selülozik tinerle egsozdaki ayak ve lastik izlerini çıkartmayı deneyeceğim.
    Yıkamadan sonra basınçlı hava tutuldu heryerine sorunsuzca çalıştı. Motosikletini yıkatmak için tereddüt edenler, gerek yok yıkatın veya kendiniz yıkayabilirsiniz.

[yt]Yrx94LkYoaA[/yt]

Videoyu siteye gömülmüş bir şekilde izleyemeyenler için youtube linki;

http://www.youtube.com/watch?v=Yrx94LkYoaA
    Konu semocan tarafından (28.Temmuz.2011 Saat 12:00 ) değiştirilmiştir.

CELİL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

CELİL ÜSTÜN
    HÜR GENERAL
     YAMAHA XVS950A
     İstanbul - Büyükçekmece (Avrupa Yakası)
    Beğenmiş
    42,579
    Beğenilmiş
    5,796
    Alıntı slamdunk_tr Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Benim de 2500km sonundaki tecrübelerim; dd-250e-9b

- Titreşim hissetmeden, yorulmadan gitmek isterseniz 80-85km/h aralığını aşmayacaksınız. Bu hızı geçtiğinizde elciklerde ve oturduğunuz selede titreşim bir süre sonra sizi uyuşturuyor. 80km/h ile gitmek aslında şehirler arası yollar için fena değil ancak otoban'a girecekseniz problem oluyor. En sağ şeritteki kamyonların bile sizi sollaması gerekiyor ki bu insanı tedirgin ediyor. Otobanlarda titreşimi de göze alıp 100'ü bulmak gerek bence.

- Temizlik konusunda şöyle bir problem yaşadım. Yıkamacıda yıkattım bir problem olmadı. Ancak yıkamacının sıktığı temizlik malzemesinden kaynaklandığını düşündüğüm karartılar oluştu krom kaplı motor üzerinde. Krom temizleyici malzemeler ile çıkarmaya çalışacağım. Bence motoru yıkatacaksanız önce soğumasını bekleyin. Hatta önce direkt su sıktırın motor üzerine ki çabuk soğusun. Kimyasal temizleyicileri sıcak halde motora sıktırmamak gerek.

- Zincir yağını balata spreyi ile temizleyip shell istasyonlarında satılan sprey zincir yağı ile yağladım. Yağlamayı yeterince yaptım ama zincirden yine de ses geliyor. Bol olmadığını düşünüyorum ama zincir o-ring li olmadığı için bu ses normal olabilir.

- Lastikler konusunda çok huzursuzum. 15 dakika yağmur yağdığı bir gün asfalt'ta çok kötü performans gösterdi lastikler. Motoru düz süremedim yani, o kadar kayıyordu arka taraf. Yağmurlu günler yaklaşınca parası neyse verip Metzelder alacağım.

- Motora bi heybe çanta takamadık. Motora uygun çanta demirleri henüz türkiye'de yok. Yaptırmak gerek.

- Aküsü kanaatimce zayıf. Motoru 1 hafta sürmedim, geldiğimde motor çalışmadı. Vurdurarak çalıştırdım, şimdi normal kullanıyorum. Bu akü yolda bırakmaz ama "bi ara beni değiştir" diyor.

- 3000km de bakıma götüreceğim. Hava filtresi(nerde olduğu hakkında bir fikrim yok) ve motor yağı değişecek. Bujileri 1000km de değiştirmiştim.

- Çok dikkat edip üzerine titresem de vites değişikliklerinde çok ses geliyor şanzumandan. Tahmin ediyorum ilk falso'yu buradan verecek motsiklet.
    Motoru yıkatırken motoru biraz soğutun sonra soğuk suyu vurdurun ani soğuma motor bloguna iyi gelmez lekelerde sıcak makinaya köpük yapıştığında olmuş olabilir nikalaj parlatıcısı veya boya pastası çıkarabilir
    Zincir : üzerindeki zincir çin oldugundan ses yapar orinkli talarsan keser
    Lastik : orjinal lastikleri naylon misali bir yapıya sahip o yüzden özellikle ıslak zeminde ve virajda tehlikeli durumlar oluşturuyor çözüm kaliteli markalı lastik takmak ama çok pahalı takımı ortalama 700-800 tl civarı onun yerine orta sınıf duro lastik iş görüyor tanesi 120 tl civarı
    Çanta demiri :orjinal çanta demirinin 1 vidası denk gelmiyor onuda kesip denk gelen yere kaynatıyorlar kaynak arkada kalıyor gözükmüyor sorun çözülüyor güzel oluyor
    Akü :akünün ömrü çin oldugundan ortalama 1- 1.5 yıl kaliteli akü takarsan 2-3 yıl gider
    Bakım: 3000km bakımda yağ - hava filitresi - buji - ihtiyaj varsa fren balataları değişir genel kontrol yapılır
    Vitesler :ayarını kontrol ettir ayarı kaymış olabilir

Teknika - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

T.Sümer
    Serbest
     2011 Hyosung GT250R Racing
     İstanbul
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    0
    Alıntı TWO-WHEEL TANGO Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ben ayaklığın kablo bağlantısını ayırdım.. Normalde ayaklık açıkken boşta çalışması gerek. Bunlarda illa ki ısıtırken makineye oturmak zorunda kalıyordum. Çok gerekli birşey değil bence.. Tabi açık unutup yola çıkan olursa ilk sol virajda :?.......

Çok haklısın!

T.Sümer
    Serbest
     İstanbul
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    0
    Alıntı CELİL Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    yeni makinan hayırlı olsun kazasız belasız keyifle bin
    paylaşım için teşekkür
    ve ben yıkama konusunda küçük bir ekleme yapayım yıkatırken deponun altına doğru su sıktırmayın tüm elektirik tesisatı orada ayrıca radyatöre yakından çok basınçlı su sıkılırsa bizim radyatörler kibar oldugundan delinmeye sebep olabiliyor su uzaktan sıkıılırsa sorun olmaz
    Allah razı olsun. Allah herkesin gönlüne göre versin.

T.Sümer
    Serbest
     İstanbul
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    0
    Alıntı semocan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Motosikleti basınçlı su ile bi güzel yıkattım eskisi gibi oldu pırıl pırıl. Şimdide teknika arkadaşımın dediği gibi mikrofiber bez alıp selülozik tinerle egsozdaki ayak ve lastik izlerini çıkartmayı deneyeceğim.
    Yıkamadan sonra basınçlı hava tutuldu heryerine sorunsuzca çalıştı. Motosikletini yıkatmak için tereddüt edenler, gerek yok yıkatın veya kendiniz yıkayabilirsiniz.

[yt]Yrx94LkYoaA[/yt]

Videoyu siteye gömülmüş bir şekilde izleyemeyenler için youtube linki;

http://www.youtube.com/watch?v=Yrx94LkYoaA
    Memnun kaldıysan ne mutlu bana. Güle güle kullan.

Salih Özler
    unemployed
     DD350 E-6c Daytona
     İstanbul
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    1
    Bu arada ben motoru sattım. Sıfır imzamdaki motoru aldım hayırlısıysa.
    Makine hayırlı olsun. Bunların makinesi gv 250 ile aynı olsa da performansı daha fazla değil mi? Bir de eskilerinde kronik krank kesme sorunu vardı yenilerinde yok sanırsam.

T.Sümer
    Serbest
     İstanbul
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    0
    Alıntı TWO-WHEEL TANGO Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Makine hayırlı olsun. Bunların makinesi gv 250 ile aynı olsa da performansı daha fazla değil mi? Bir de eskilerinde kronik krank kesme sorunu vardı yenilerinde yok sanırsam.

Teşekkür ederim.

GV 250 ile aynı gibi görünse de şanzıman yapıları, devir hızları, eksoz yapıları vs. gibi pek çok fark var tabiki. kronik krank kesme sorunu motorla ilgili değil, kullanıcıyla ilgili bir durumdu. 2006 yılına kadar olan modellerde devir sınırlayıcı yoktu. 2006 yılından sonra üretilen motorlara eklenen devir sınırlayıcıdan sonra öyle bir sorun kalmadı. Ondan önce bazı alanlar, 600 RR mumelesi yaptıkları için krankları ellerine alıyorlardı. Aslında redline giren tüm motorlarda bu sorun kaçınılmaz. Şu an artık neredeyse tüm markaların racing motorlarında devir sınırlayıcı var. Ayrıca konu dışı ek olarak 2011 olarak aldığım motor tamamen yeni kuyruk tasarımına, led stop lambasına, dışarı özel bir ince etkileyici kolla uzayan plakalığa, yeni grenaj çıkartma tasarımların, yeni beyaj devir göstergesi ve beyaz zemine siyah digital ekran göstergesine, EFİ ateşleme ve çok noktadan enjeksiyon sistemine ve eskiden gri olan motor bölümünün, siyah rengine sahip.

Sayfa 2 Toplam 4 Sayfadan BirinciBirinci 1234 SonuncuSonuncu

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)