Kullanıcı Adı: Şifre: - Şifrenizi mi Unuttunuz?
Raptor Riders'a Henüz Üye Değil misiniz? Lütfen Kayıt Olun!

Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan 12 SonuncuSonuncu
Toplam 16 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 10 arasi kadar sonuc gösteriliyor
    bahadir43 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

bahadır ayzit
    DANIŞMAN
     REGAL RAPTOR DD 250E-9
     İSTANBUL
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    0

Arkadaşlar acil yardım motor kalkmıyor......

Motorumu alalı bi gün oldu 2 gün inceledim gezdik dolaştık. Sorun yoktu rampada hafif bi zorladım sanırım acemilik işte gaz çok bastım sonra durdu ve Bir daha 1. Vitesde kalkmadı şu an çalışıyor ama 1.vitesde debriyajı bıraktığımda hiç hareket etmiyor stopda etmiyor. Ne olabilir sorun _?? Yardımlarınızı bekliyorumm :?

DIESEL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

alper bayrak
    ÇELEBİ P.S
     RR DD 350 E6-C
     istanbul
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    0
    geçmiş olsun bahadır. motorun sol tarafında vites kutusunun ıcınde plastık bı cark var ana mılın uzerınde onu sıyırmıs olabılırsın. çatal gibi bi parça var yıne aynı yerde. dişlileri oynatmaya yarıyo sen debrıyajı bırakıp sıktıgında. o parcayı kırmıs olabılırsın. yada vıtesler sorunsuz gecıyo ama motor oynamıyo dedıgın ıcın soyluyorum debrıyajı tamamen sıyırmıs olabılırsın. bu durumda da motorum sağ tarafının açılması gerekir. yada ıyımser olursak sadece ıçerıde bı parça yerınden fırlamısta olabılır. secenek cok burdan bısı sölemek zor. doğru servıse bence motoruda calıstırma fazla. içerde kırılan bı parca varsa başka şeylerede zarar verebilir. yenı aldım demıstın garantı karşılar parça parasını sen sadece işçilik verirsin. eğer bi kırılma söz konusuysa vıtes kutusunun ıcınde ( bence buyuk ıhtımalle budur çünki oradakı çarklar sert plastıkten zorlayınca diş kırmıştır) bayaa bı malıyetlı olcak senın ıcın bu iş. umarım karşılarlar parça parasını. kazada benımde başıma gelmıştı. motor vıtesteyken debrıyajı bırakınca stop etmıyo, hıcbır vıtestede kavrama yapmıyo. çıkabilecek en pis arza bence. :(
    insan aklının erdiği karadar değil, deposundaki benzini kadar özgürmüş meğer...
    Benzinim bittiğinde anladım

bahadır ayzit
    DANIŞMAN
     REGAL RAPTOR DD 250E-9
     İSTANBUL
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    0
    öncelikle tesskür edrm yardmn için. ben motoru 2. el aldım ya umarım ilk ihtimaller gibidir yarın servis gelip alacak yerinden motor da yada vitesde herhangi bi garip ses gelmiyo umarım çok maliyeti olmaz :( en kötü ihtimalde acaba ne kadara patlar bu bana _?

CELİL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

CELİL ÜSTÜN
    HÜR GENERAL
     YAMAHA XVS950A
     İstanbul - Büyükçekmece (Avrupa Yakası)
    Beğenmiş
    42,572
    Beğenilmiş
    5,793
    Bahadır aramıza hoş geldin
    öncelikle yeni motorun hayırlı olsun ve geçmiş olsun
    işallah büyük bir şey yoktur diyecegim ama şanzuman dişlisini kırmış olabilirsin öyleyse hiç iyi değil şanzumanın dişli gurubu komple değişiyor çok masraflı 710 tl tutuyor işallah debriyaj balatasındandır öyleyse 100-150 tl gibi tutar geçmiş olsun :(

alper bayrak
    ÇELEBİ P.S
     RR DD 350 E6-C
     istanbul
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    0
    Alıntı CELİL Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bahadır aramıza hoş geldin
    öncelikle yeni motorun hayırlı olsun ve geçmiş olsun
    işallah büyük bir şey yoktur diyecegim ama şanzuman dişlisini kırmış olabilirsin öyleyse hiç iyi değil şanzumanın dişli gurubu komple değişiyor çok masraflı 710 tl tutuyor işallah debriyaj balatasındandır öyleyse 100-150 tl gibi tutar geçmiş olsun :(
    doğru tesoit. sustum ben :mrgreen:

bahadır ayzit
    DANIŞMAN
     REGAL RAPTOR DD 250E-9
     İSTANBUL
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    0
    tesekkrler celil abi. bugn kamyonete atıp ali ustaya götürdüm motoru viteslerde sorun yok debriyaj gitmis dedi 5 dk konusabildik yarın çıkarmış umarım büyk bişi yoktur.yarın elimde inş. ;)

alper bayrak
    ÇELEBİ P.S
     RR DD 350 E6-C
     istanbul
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    0
    Alıntı bahadir43 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    tesekkrler celil abi. bugn kamyonete atıp ali ustaya götürdüm motoru viteslerde sorun yok debriyaj gitmis dedi 5 dk konusabildik yarın çıkarmış umarım büyk bişi yoktur.yarın elimde inş. ;)
    sadece debriyaj balatasıysa ıyı yırtarsın. ama komple dagıtmıssan ıctekı takımı o kötu olur ıste. sadece motorun adam gıbı temızlenmesı ıcın bıle 5 litre fln yağ gerekir en az. çünkü ordan cıkan parcalar debriyajın ıcınde heryere dagılıyo :( . sıkıntılı bı iş usta içinde. işallah sadece balatadır. habersız bırakma bızı

CELİL ÜSTÜN
    HÜR GENERAL
     YAMAHA XVS950A
    Beğenmiş
    42,572
    Beğenilmiş
    5,793
    Alıntı bahadir43 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bahadır debriyaj balatası diğer ihtimalin yanında çok çok iyi bir durum ali usta halleder kolay gelsin

synapse333 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

hsyn slvi
    öğrenci
     Regal Raptor dd250 e9b
     mersin
    Beğenmiş
    0
    {vb:rawphrase post_thanks_times_post, 2
    arkadaşlar merhaba, mersinden benimde bir sıkıntım var çözüm üretemiyorum sizlere danışmak istedim; 2 ay kadar önce 250 dd 9b modeli aldım, 2011 model, motor şu an 780 km de henüz rodajı bitmedi oldukça dikkatli kullanıyorum ancak motoru ilk bayiden aldığımda antalya'dan aldım. motor bayide ilk çalıştığında hafif bir vuruntu sesi hissettim hemen ustaya sordum, normal dedi. motoru mersine getirdim kamyonetle burada bakım için gittiğim yetkili servisler biz yetkili servis değiliz dedi, en yakın servis adanada, emre motorla görüştüm, bende yağını falan kitapçıkta yazdığı şekilde kendim değiştirdim, mersinde buji değiştirmek için gittiğim bir usta motorda vuruntu sesi var normal değil dedi, bir kaç ustaya daha gösterdim kimi normal kimi normal değil dedi, bir usta vuruntu v motorlarda normal ama bunda yapmaması lazım dedi, elinde steteskop (doktorların boynundakinden) ile motoru dinledi ayağı bi, pistonlardan geliyor gibi dedi, ama o da emin olamadı, motorda yakıt, çekiş vs bi sıkıntı yok ama ileride sıkıntı çıkaracak diye korkuyorum,
    aynı motordan kullanan arkadaşlar motor rölantide çalışırken böyle bir vuruntu sesi duyuyorlar mı yani bu ses normal mi cevap yazan arkadaşlara teşekkürler

CELİL ÜSTÜN
    HÜR GENERAL
     YAMAHA XVS950A
    Beğenmiş
    42,572
    Beğenilmiş
    5,793
    merhaba balasörlü olan siyah bloklu makinalarda balansörden gelen ufak bir vuruntu sesi var servisi normal diyor ama çoğalırsa mutlaka baktır kolay gelsin

Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan 12 SonuncuSonuncu

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)