Kullanıcı Adı: Şifre: - Şifrenizi mi Unuttunuz?
Raptor Riders'a Henüz Üye Değil misiniz? Lütfen Kayıt Olun!

Toplam 6 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 6 arasi kadar sonuc gösteriliyor

serkan
    stk yoneticisi
     canıtez
     ıstanbul
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    0

1 haftada 2 far ampülü patladı .. Yardım !

Slm.. iyi akşamlar...

Arkadaşlar 1 hafta önce aldığım DD150 2010 model raptorumun far ampulu 1 haftada 2 kez yandı. ilk aldığımda zaten yanmıyordu patlaktı, ben yeni taktırdım, 2 gün sonra o da patladı, ve yine 2. kez takdırdığım ampulde 4 gün dayanabilmiş ve o da bu sabah yanmıyordu, sadece uzun farlar yanıyordu kısa farlar yanmıyordu. Sorun nedir sizce ??
    istanbul/ümraniye

DIESEL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

alper bayrak
    ÇELEBİ P.S
     RR DD 350 E6-C
     istanbul
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    0
    elektrikten pek anlamam baştan söliyim. mekanikçiyim ben :D

benım eskı keeway superlight da hafta bi ampul değiştiriyoduk. sebebi ise benım konjektör ün bozuk olmasıydı. akımı doğru göndermiyodu sanırım. dolayısıylada ampül patlatıyodu. gıdıp bı amper ölçumunu yaptır konjektörünün istersen. çoğunlukla ondan kayanaklanır...
    insan aklının erdiği karadar değil, deposundaki benzini kadar özgürmüş meğer...
    Benzinim bittiğinde anladım

serkan
    stk yoneticisi
     canıtez
     ıstanbul
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    0
    hımm peki ama patlıyo derken camı falan kırılmıyo ampulun ampul bozulup yanmıyo okadar.... acaba benden başkalarındada oluyomu merak ettim, yani herhangi bir hastalığımı bu motorun acaba diye. sanırım öle bişi yok servis yolu göründü yani :S
    istanbul/ümraniye

Rona - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Atilla Türkulusu
    memur
     DD350E-6C DAYTONA
     İstanbul - Avcılar (Avrupa Yakası)
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    4
    Alıntı serkanbey78 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Slm.. iyi akşamlar...

Arkadaşlar 1 hafta önce aldığım DD150 2010 model raptorumun far ampulu 1 haftada 2 kez yandı. ilk aldığımda zaten yanmıyordu patlaktı, ben yeni taktırdım, 2 gün sonra o da patladı, ve yine 2. kez takdırdığım ampulde 4 gün dayanabilmiş ve o da bu sabah yanmıyordu, sadece uzun farlar yanıyordu kısa farlar yanmıyordu. Sorun nedir sizce ??
    Serkan bahsettiğin problem ya bir kısa devreden kaynaklanır yada konjektörün fazla voltaj kaçırmasından.Her iki durumdada avometre(elektrik voltaj ve değerlerini ölçen alet)ile far ampüllerine gelen voltajın ölçülmesi gerekiyor.Konjektörden çıkan voltajın normalde 13,5-14Volt civarı olması lazım.Değerler normalse kısa devre olduğu düşünülebilir ilk bakıl masıgereken yer farı açıp kapadığın düğmenin altındaki bağlantı yeri(lehimden kopmuş kısa devre yapıyor olabilir)dir.Burada da sıkıntı yoksa far tasının(ampülün takıldığı yer) içine
    bakılması gerekir.Far tası da sıkıntılı değilse fara giden kablo tesisatı kontrol edilir.

Ama benim düşüncem konjektörün arızalı büyük ihtimalle ustaya gitmen gerekir gitmişkende eksoz manifoltlarını da yerlerine vidalattırırsın o şekilde kullanmaya devam edersen motor arızası çıkacaktır sana pahalıya patlar.

Kolay gelsin .Keyifli sürüşler.

CELİL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

CELİL ÜSTÜN
    HÜR GENERAL
     YAMAHA XVS950A
     İstanbul - Büyükçekmece (Avrupa Yakası)
    Beğenmiş
    42,574
    Beğenilmiş
    5,794
    konjektör arızası gibi görünüyor fakat konjektörde sorun olsa devamlı yanan arka park lanbasınında patlatması lazım belki bir kısa devre diyeceğim öyle olsa siğortanın atması lazım yada hiç biri alınan ampuller dandik çinlere denk geldi patlıyor kaliteli osram vs. gibi bilinen kaliteli ampullerden alıp takıp bir denemek lazım kolay gelsin

serkan
    stk yoneticisi
     canıtez
     ıstanbul
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    0
    bilgilendirdiğiniz için teşekkür ederim Celil abi ve Atilla abi..

Yarın göstercem bir yere, ilk olarak Atilla abinin dediği gibi kabloları kontrol ettircem, sonra da Celil abi nin dediği gibi kaliteli bir ampul taktırcam. İnşallah tekrar sorun çıkarmaz..

Valla en büyük korkum motorumla fazla oynanıp ileride kalıcı hasarlar çıkmasıdır. 18 yaşında ilk arabamı aldım o zamandan beri 7 araç değiştirdim hala da arabam var, şimdiye kadar kaç kez arıza için tamirciye gittiğimde ya o arızayı giderip başka arıza çıkarıp teslim ediyorlar, yada arızayı uyduruk yapıp ilerde daha beter hale getiriyorlar....
    istanbul/ümraniye

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)