Kullanıcı Adı: Şifre: - Şifrenizi mi Unuttunuz?
Raptor Riders'a Henüz Üye Değil misiniz? Lütfen Kayıt Olun!

Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan 12 SonuncuSonuncu
Toplam 12 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 10 arasi kadar sonuc gösteriliyor

synapse333 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

hsyn slvi
    öğrenci
     Regal Raptor dd250 e9b
     mersin
    Beğenmiş
    0
    {vb:rawphrase post_thanks_times_post, 2

Regal Raptor yedek parça uyumluluğu

arkadaşlar herkese kolay gelsin forumda önceden irdelendi ancak daha derin bi inceleme yapsak hep beraber herkes için iyi olacağını düşünüyorum.

malumunuz Regal raptor motorların yedek parçalarına çoğu ilde ulaşmak emre motora kargolatmak dışında oldukça zor, ve de emre motorda yedek parça bence motor toplam fiyatına oranla oldukça pahalı. örnein arka stop farı bana kargo dahil 70 tl ya mal oluyor, benim transporter'ın arka farı daha ucuz. kısacası diğer motor markalarıyla uyumlu olduğunu bildiğimiz parçaları burada paylaşırsak pek çok arkadaş için oldukça faydalı olur diye düşünüyorum. benim araştırmaların ve kişisel gözlemlerim sonucu rastladığım motora yapılması gerekenler ve yedek parça uyumluluğu:

1) motoru yeni alan arkadaşlar öncelikle ilk iş bujiyi değiştirsin mutlaka ilk 500 km içinde bozuluyor. bosch marka önerilir.

2) sigorta yeni sistemle değiştirilirse iyi olur oldukça kolay ve maliyetsiz bir işlem kendiniz yapabilirsiniz.

3) lastikler çok ama çok kötü özellikle ıslak yolda, daha yumşak hamurlu bir lastikle değiştirilmeli bence,

4) far ampülü 65W ye çıkarılmalı ancak far tası mutlaka metalle değiştirilmeli (bu işlem nasıl yapılıyor bilmiyorum reno toros farı mı takıyoz uyumlu gibi dışardan yapan arkadaşlar nasıl yaptılar yazarlarsa iyi olur)

5) arkaya çanta takılmalı bence (kırmızı ışıkta arabanın biri duramadı benim arka farı kırdı dedim keşke çanta olsaydı hem far kırılmaz hem de darbenin etkisi azalır)

6) 2-3 ayda bi vidaları sıkmak lazım gevşiyor

7) hava filtresi mct 250 ile uyumluymuş,

arka stop farı birebir uyumlu olmamakla beraber honda titan takılabilir görüntüsü fena değil

9) debriyaj balataları ybr 125 le uyumluymuş kullananlar memnunmuş ancak 2 kutu almak gerekiyormuş

10)hararet müşürünü suziki alto müşürü ile değiştirmemiz öneriliyor sadece jakları değişecekmiş

11) motoru aldıktan sonra karbüratör senkron ayarının yapılması gerektiini öneren arkadaşlar var fabrikadan ayarsız gelebiliyormuş

12) dd 250 e 9b modelinde ilk aldığınızda (2011 yeni kasa için konusuyorum arka disk fren olan) sanki motorun içinde bir bilya düşmüş gibi hafif bir vuruntu sesi var bunu bayağı bi araştırdım hatta aynı motora sahip olup sahibinden de satmaya çalışan arkadaşları arayıp sordum aynı ses hepsinde var servis normal demiş, sanırım balansör sesi.

aklıma gelenler bunlar sizlerde eklerseniz oldukça faydalı bir paylaşım olur diye düşünüyorum kolay gelsin...
    arkadaşlar özellikle motor kısmı parçalarının uyumlu olduğunu modelleri yazarsanız sevinirim...
    boran.nisa (10.Eylül.2017), tarhkan (27.Mayıs.2017) Bunu beğendi.
    Konu synapse333 tarafından (12.Kasım.2011 Saat 23:42 ) değiştirilmiştir.

guento - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Enes Yenel
    Tekstil
     RR Daytona 350cc
     İzmir
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    0
    Yazacağım cevaplar Daytona 350cc ye göre olduğundan belki farklı olabilir...

1) motoru yeni alan arkadaşlar öncelikle ilk iş bujiyi değiştirsin mutlaka ilk 500 km içinde bozuluyor. bosch marka önerilir.

Açıkçası benim motor 1500km yaptı, hala orjinal bujilerini değiştirmedim. Hatta bi ara bujilere baktırmıştım. Ve bujiler orjinal japondu, piyasada çin buji dolu olduğundan değiştirmemiştim.

2) sigorta yeni sistemle değiştirilirse iyi olur oldukça kolay ve maliyetsiz bir işlem kendiniz yapabilirsiniz.

Yeni sistem derken nasıl bir sistem tam anlayamadım?

3) lastikler çok ama çok kötü özellikle ıslak yolda, daha yumuşak hamurlu bir lastikle değiştirilmeli bence,

Lastikler, daha önceden burda okuduğuma göre orjinal yurtdışındakilerle aynı ve kalitesiz değiller.. Ama tabi lastikler kışlık da değil :|

5) arkaya çanta takılmalı bence (kırmızı ışıkta arabanın biri duramadı benim arka farı kırdı dedim keşke çanta olsaydı hem far kırılmaz hem de darbenin etkisi azalır)

Ben, daha çok resimdeki gibi Sportif tarz seviyorum. Çantalar bana göre hantal ve yaşlı duruyor, tabi zevk meselesi

synapse333 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

hsyn slvi
    öğrenci
     Regal Raptor dd250 e9b
     mersin
    Beğenmiş
    0
    {vb:rawphrase post_thanks_times_post, 2
    açıkçası buji konusunda sıkıntı var kendim yaşadım, pek çok kişide yaşamış yakında sende yaşarsın , lastikler gerçekten kötü kalitesini bilmem ama hamuru çok sert dolayısıyla yol tutma konusunda bence ciddi sıkıntı var, sigorta konusunda camlı sigortalar zamanla oksitlenme yapıyor ve yenisini herzaman bulmak mümkün olmuyor, yeni sistemde kastettiğim araçlarda kullanılan iki ayaklı sigorta, herhangi bir sıkıntı anında değiştirmesi ve ulaşılması çok kolay, çanta kısmı elbette ki zevk meselesi benim yaşadığım bir sıkıntıyı arkadaşlar yaşamasın istedim...... ancak konu başlığı tahmin ettiğim gibi işlemedi ben herhangi bir tartışma ortamı yaratmak istemiyorum, elbette herkes fikrini en açık şekilde paylaşacak ancak herkese faydalı olabilecek şekilde bir paylaşım olursa özellikle yedek parça konusunda daha iyi sonuçlara ulaşırız kanaatindeyim ...

falldown - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

kaan demir
    SATIŞ
     RR DD150 E2
     İSTANBUL
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    0
    quento arkadaşım,öncelikle bujiler farklı. oyüzden kimisininki sorun çıkarırken kimisininki çıkarmıo örnek vermek gerekirse benim bujilerim champion pra7hc. 250 lik bi rr a uymuo herhangi bir rr servisi standart anahtarla açamıo çünkü büyük. ama honda shadow goldwing, suzuki maruder intruder,kawasaki vulcan,yamaha dragstar, bmw K serisi, ve daha bir çok saymadığım marka motora uyuyor.demek istedigim hem ebat hemde marka olarak farklı bujiler kullanıyorlar. ayn şekilde lastiklerde öyle.. 150 250 liklerde kenda lastik kullanılırken spyderlarda CST kullanıyorlar.seninkide büyük ihtimal cst olmalı lastiklerin. yani yol tutuşları farklı. gerisini synapse333 arkadaş açıklamış zaten.
    At avrat silah

DIESEL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

alper bayrak
    ÇELEBİ P.S
     RR DD 350 E6-C
     istanbul
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    0
    ya adam 0 motorda 0 bujı ıle 1500 km yaptım dıyo. bırakında patlasın artık bujısı :D cok bıle yapmıs o masallah. lastıklere gelınce. bızdekı lastıkler ıyı aslında ama ıslak yol lastıgı degıl. lastık suya alısana kadar kıcı sabıt tutmak zor. sonrasında cokta problem olmuyo. kampana olsa frenler dedıgınıze katılırdım ama dısk frende okadarda dert olmuyo be bızım daytonanın lastıklerı.
    insan aklının erdiği karadar değil, deposundaki benzini kadar özgürmüş meğer...
    Benzinim bittiğinde anladım

enginogurlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Engin Oğurlu
    Tuning Modifiye
     dd250E-9
     İstanbul
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    0
    bu hararet müşürü mü suzuki alto ile aynı yoksa fan müşürümü suzuki altı ile aynı

CELİL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

CELİL ÜSTÜN
    HÜR GENERAL
     YAMAHA XVS950A
     İstanbul - Büyükçekmece (Avrupa Yakası)
    Beğenmiş
    42,453
    Beğenilmiş
    5,743
    fan müşürü aynı
    Konu CELİL tarafından (22.Kasım.2011 Saat 09:39 ) değiştirilmiştir.

Emix - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Emil ISGENDERLI
    IT
     -
     Ankara
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    0
    karbüratör ayarı ve zincir ayarınız herzaman tam olsun kafi ya honda bile cbf ybr gibi çoğu modeline ucuz lastikler koyuyor çoğu lastik suyu görünce sukoy verebiliyor.

bujiler farklılık gösterebiliyor hepsinde aynı model kullanılmayabiliyor.
    çanta sizinde dediğiniz gibi göz zevkli meselesi ben kullanıyordum yan çantaları ve sisybarı sökmüştüm bagaj çantasıda yoktu önde motorsiklet aynası biraz uzundu çift sis farı sosis çanta yanlarda çift çanta arka yok hoş klasik bir görüntü olabiliyordu

sıfır motorsiklet aldığım zaman kesinlikle aldığım yere toplattırmıyorum. kendi aile dostu kadar sevdiğim bir abim var motorcu onunla beraber topluyoruz. çünki sıfır toplanırken özene büzene toplanmıyorlar fabrikadanda motor parçaları vs misal debriyaj ayarı,karbüratör ayarı..zincir ayarı vs yapılı olmadan geliyor

sıfır aracımda çalıştırmadan bujimi değiştiririm. mekanik gerekli ayarlamaları yaparım çalıştırırım ısındıktan sonra 50 60 km dolanır yağını boşaltır kaliteli ve bir daha değiştirmeyeceğim bir markayı kullanırım

50'de değiştirdim.
    500'de değiştirdim
    1000 değişti
    2000 değişti
    4000 değişti diyerekten gidiyor benim bakımlarım. evet teferruatlı gibi gözükebilir ancak faydalarını motorunuzdan çok siz görüyorsunuz

bizim makinaların mekanik olarak çok sınırlı sayıda parçaları uyuyor sizinde bahsettiğiniz gibi hava filtresi vs ( debr. balatasını duymamıştım denemedim uydurma parçayı mekaniğime takmam

sigorta keyfe keder değiştirilebilir ben evde otururken indim aşağıya sıkıntıdan çift bacaklı sisteme çevirdim

bilemiyorum herşey sürücünün elinde fabrika çıkışlı kronik bir rahatsızlığı olmadıkça makinın.

sadece onun dilini öğrenin anlaşın motorsikletiniz ile
    Ben sadece bir motorsiklet sürücüsüydüm, arkadasları ve ailesi olan biri. Fakat sen beni görmedin.

Bizden hoşlanmasanız bile kullandığımız aracı seçme hakkımıza saygı duyun ve yolunuzda olmadığımıza emin olmak için fazladan birkaç saniye ayırın.

srcndml - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

sercan aşkın
    teknik ressam
     DAYTONA 250
     KOCAELİ/İZMİT
    Beğenmiş
    18
    Beğenilmiş
    29
    hafta sonu başıma gelen ufak bir kazanan dolayı debriyaj kutügüm kırıldı ustam mct 250 kütügü kulandı uyumlu olduğunu söyledi. bir sıkıntı yaşamadım.

Mahfuz karaaslan
    Memur
     DD 150 E
     Diyarbakır
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    2
    Alıntı synapse333 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar herkese kolay gelsin forumda önceden irdelendi ancak daha derin bi inceleme yapsak hep beraber herkes için iyi olacağını düşünüyorum.

malumunuz Regal raptor motorların yedek parçalarına çoğu ilde ulaşmak emre motora kargolatmak dışında oldukça zor, ve de emre motorda yedek parça bence motor toplam fiyatına oranla oldukça pahalı. örnein arka stop farı bana kargo dahil 70 tl ya mal oluyor, benim transporter'ın arka farı daha ucuz. kısacası diğer motor markalarıyla uyumlu olduğunu bildiğimiz parçaları burada paylaşırsak pek çok arkadaş için oldukça faydalı olur diye düşünüyorum. benim araştırmaların ve kişisel gözlemlerim sonucu rastladığım motora yapılması gerekenler ve yedek parça uyumluluğu:

3) lastikler çok ama çok kötü özellikle ıslak yolda, daha yumşak hamurlu bir lastikle değiştirilmeli bence,

4) far ampülü 65W ye çıkarılmalı ancak far tası mutlaka metalle değiştirilmeli (bu işlem nasıl yapılıyor bilmiyorum reno toros farı mı takıyoz uyumlu gibi dışardan yapan arkadaşlar nasıl yaptılar yazarlarsa iyi olur)

6) 2-3 ayda bi vidaları sıkmak lazım gevşiyor

7) hava filtresi mct 250 ile uyumluymuş,

arka stop farı birebir uyumlu olmamakla beraber honda titan takılabilir görüntüsü fena değil

9) debriyaj balataları ybr 125 le uyumluymuş kullananlar memnunmuş ancak 2 kutu almak gerekiyormuş

10)hararet müşürünü suziki alto müşürü ile değiştirmemiz öneriliyor sadece jakları değişecekmiş

11) motoru aldıktan sonra karbüratör senkron ayarının yapılması gerektiini öneren arkadaşlar var fabrikadan ayarsız gelebiliyormuş

12) dd 250 e 9b modelinde ilk aldığınızda (2011 yeni kasa için konusuyorum arka disk fren olan) sanki motorun içinde bir bilya düşmüş gibi hafif bir vuruntu sesi var bunu bayağı bi araştırdım hatta aynı motora sahip olup sahibinden de satmaya çalışan arkadaşları arayıp sordum aynı ses hepsinde var servis normal demiş, sanırım balansör sesi.

aklıma gelenler bunlar sizlerde eklerseniz oldukça faydalı bir paylaşım olur diye düşünüyorum kolay gelsin...
    arkadaşlar özellikle motor kısmı parçalarının uyumlu olduğunu modelleri yazarsanız sevinirim...
    Arkadaşlar 2010 model Regal Reptor dd150 e marş dinamosu ve benzerini bulamıyprum 2013 model gönderdiler ters dönüyor. 2010 olması lazım

Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan 12 SonuncuSonuncu

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)