Kullanıcı Adı: Şifre: - Şifrenizi mi Unuttunuz?
Raptor Riders'a Henüz Üye Değil misiniz? Lütfen Kayıt Olun!

Toplam 12 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 10 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konulanmış Görüntüleme

synapse333 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

hsyn slvi
    öğrenci
     Regal Raptor dd250 e9b
     mersin
    Beğenmiş
    0
    {vb:rawphrase post_thanks_times_post, 2

Regal Raptor yedek parça uyumluluğu

arkadaşlar herkese kolay gelsin forumda önceden irdelendi ancak daha derin bi inceleme yapsak hep beraber herkes için iyi olacağını düşünüyorum.

malumunuz Regal raptor motorların yedek parçalarına çoğu ilde ulaşmak emre motora kargolatmak dışında oldukça zor, ve de emre motorda yedek parça bence motor toplam fiyatına oranla oldukça pahalı. örnein arka stop farı bana kargo dahil 70 tl ya mal oluyor, benim transporter'ın arka farı daha ucuz. kısacası diğer motor markalarıyla uyumlu olduğunu bildiğimiz parçaları burada paylaşırsak pek çok arkadaş için oldukça faydalı olur diye düşünüyorum. benim araştırmaların ve kişisel gözlemlerim sonucu rastladığım motora yapılması gerekenler ve yedek parça uyumluluğu:

1) motoru yeni alan arkadaşlar öncelikle ilk iş bujiyi değiştirsin mutlaka ilk 500 km içinde bozuluyor. bosch marka önerilir.

2) sigorta yeni sistemle değiştirilirse iyi olur oldukça kolay ve maliyetsiz bir işlem kendiniz yapabilirsiniz.

3) lastikler çok ama çok kötü özellikle ıslak yolda, daha yumşak hamurlu bir lastikle değiştirilmeli bence,

4) far ampülü 65W ye çıkarılmalı ancak far tası mutlaka metalle değiştirilmeli (bu işlem nasıl yapılıyor bilmiyorum reno toros farı mı takıyoz uyumlu gibi dışardan yapan arkadaşlar nasıl yaptılar yazarlarsa iyi olur)

5) arkaya çanta takılmalı bence (kırmızı ışıkta arabanın biri duramadı benim arka farı kırdı dedim keşke çanta olsaydı hem far kırılmaz hem de darbenin etkisi azalır)

6) 2-3 ayda bi vidaları sıkmak lazım gevşiyor

7) hava filtresi mct 250 ile uyumluymuş,

arka stop farı birebir uyumlu olmamakla beraber honda titan takılabilir görüntüsü fena değil

9) debriyaj balataları ybr 125 le uyumluymuş kullananlar memnunmuş ancak 2 kutu almak gerekiyormuş

10)hararet müşürünü suziki alto müşürü ile değiştirmemiz öneriliyor sadece jakları değişecekmiş

11) motoru aldıktan sonra karbüratör senkron ayarının yapılması gerektiini öneren arkadaşlar var fabrikadan ayarsız gelebiliyormuş

12) dd 250 e 9b modelinde ilk aldığınızda (2011 yeni kasa için konusuyorum arka disk fren olan) sanki motorun içinde bir bilya düşmüş gibi hafif bir vuruntu sesi var bunu bayağı bi araştırdım hatta aynı motora sahip olup sahibinden de satmaya çalışan arkadaşları arayıp sordum aynı ses hepsinde var servis normal demiş, sanırım balansör sesi.

aklıma gelenler bunlar sizlerde eklerseniz oldukça faydalı bir paylaşım olur diye düşünüyorum kolay gelsin...
    arkadaşlar özellikle motor kısmı parçalarının uyumlu olduğunu modelleri yazarsanız sevinirim...
    boran.nisa (10.Eylül.2017), tarhkan (27.Mayıs.2017) Bunu beğendi.
    Konu synapse333 tarafından (12.Kasım.2011 Saat 23:42 ) değiştirilmiştir.

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)