Kullanıcı Adı: Şifre: - Şifrenizi mi Unuttunuz?
Raptor Riders'a Henüz Üye Değil misiniz? Lütfen Kayıt Olun!
Sayfa 2 Toplam 11 Sayfadan BirinciBirinci 1234 ... SonuncuSonuncu
Toplam 104 adet sonuctan sayfa basi 11 ile 20 arasi kadar sonuc gösteriliyor
    Motomania34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Moto Mania
    Motor Mağazası
     YOK
     İstanbul
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    0
    Doğru bu tüm ithalatlarda geçerli olan şeylerdir. Ama sabit değildir, dolar artıkça sizin sigorta, iç ve dış nakliye, antrepo giderleri vs bunlarda doğru orantılı olarak artıyor. Mal bedeli de belki yurt dışında aynı fiyattan kalıyor ama burada dolar yükseldiğinden fiyatta hayliyle artmış oluyor.
    zaten belirtilen fiyatlar, Yeni yıl itibariyle değişecek. Yani şu anda olmuş bir olay değil, yeni gelecek olan parti motorlar için geçerli olacak.
    Yan kapaklar için ise, çifti hiç bir zaman beraber alınmıyor. Her zaman tek kapak aranıyor. Tek kapaktan fazla üretilmesi lazım ki, maliyeti azalsın aksi taktirde satılan yan kapaklarla aynı fiyata gelecektir.
    Unutmayın ki, Çin'de üretilen her ürün Türkiye'de üretilen tüm ürünlerden daha ucuza üretilir. 100 tane yan kapağın maliyeti bize de çok gelir, zaten makul bir fiyat olsaydı eminim bizden de önce yapanlar olurdu.

Alıntı synapse333 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    iyi de bunlar önceden de vardı bence değişen sadece kur artı emre motorun kar oranı...yadek parçalar ne durumda acaba onlarda da bu oranda bir artış var mı, motomania abicim yan sanayisini falan üretin bu parçaların yan kapak 110 liraydı bundan sonra 200 olur heralde, bu parçaları siz ön ayak olun sanayide falan ürettirip satın memleketimiz kazansın elin çinlileri yerine

falldown - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

kaan demir
    SATIŞ
     RR DD150 E2
     İSTANBUL
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    0
    Alıntı Motomania34 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Dostlarım;
    Aralık ayından sonra ithalatçı ve türkiye distribitörü olan emre motorun regaller için belirlediği yeni fiyat listesini siz değerli üyelerle paylaşmak istedik .

SPT 350 CC : 11.150 TL
    BOBBER 350 CC : 11.150 TL
    DAYTONA 350 CC : 11.150 TL
    SPYDER 350 CC : 10.750 TL
    DAYTONA 250 CC : 8.250 TL
    SPYDER 250 CC : 7.750 TL
    E9-B 250CC : 7.300 TL
    KLASİK 150 CC : 4.400 TL

BU FİYATLARDA GERÇEKLEŞMESİ BEKLENEN ÖTV ARTIŞLARI YANSITILMAMIŞTIR BİLGİNİZE SUNARIZ .

AYRICA UZUN SÜREDİR GELMESİ BEKLENEN 250 CC DAYTONALARDA ARALIK SONUNDAN İTİBAREN TÜRKİYEDE VE TABİKİ MAĞAZAMIZDA BULUNACAK

HERKEZE İYİ SÜRÜŞLER DİLERİZ
    bikaç sorum olucak
    klasik 150, şu anki e2 150 den farklı bi modelmi de şu anki fiyatı emre motorda 4600 olan motor 4400 e iniyor diğer bütün hepsi dolarla gelirken bu gelmiyomu. yoksa bunlar sizin kendi fiyatınızmı?? yada emix arkadaşın dediği gibi emre motor baktı tutan modellere veriyo coşkuyu? bide 125 likleri artık getirmicekmi emre motor yada 100lük otomatikleri ?
    At avrat silah

erk
    .
     V strom
     istanbul
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    6
    bu yazdıda yapılan hesaplar kabaca ve yuvarlak hesaplardır (+ 13) gerçeklik içerir

daytona marka motorumu nisan ayında 7000 tl ye aldım,hatırladığım kadarıyla dolarda 1,59 gibiydi

bügün dolar 1,84 tl --- daytona 11000 tl (tavsiye edilen fiyatı)

o günden bu güne paritede %16 lık bi artı var.

motor ithal eden bir satıçıı malı yurt dışından % 16 zamlı almış olur

mal tr ye gelir gümrükten çıkar (kurdaki artışın gümrük tarifesinde artışı % 1 bile artrmaz ama biz yüzde biri baz alalım)

mal mağazayya geldi satışa sunuldu ,satılırken ödenen kdv de %3 ötvde %5 (250 cc lik motorda ötv %8 ama benim motor 350 cc olduğu için % 22 ötvsi var,yani 250 cc fiyata %2 bile yansımaz) neyse bndan sonra detayları atlayıp olayı sonuca bağlamaya çalışacağım

üste saydığım yüzdelik artışların satış fiyatına %23 ile %25 arası bir yapması beklenir(satıçı kar miktarını tl olarak sabit tutuğumuz varsayımıyla bu nu unutma)

yani bugun daytonanın fiyatı 8750 olması gerek( zam oranını üst sınır olan baz %25 aldım)

sonuç olarak neymiş hiç birşey sabit kalmaz ,biz elimizde varsayımla kalırz,

yani toto giren şemsiye açılmaz,açılsada korumaz
    Konu ağfndrdm tarafından (26.Kasım.2011 Saat 23:59 ) değiştirilmiştir.

guento - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Enes Yenel
    Tekstil
     RR Daytona 350cc
     İzmir
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    0
    bizim motorlar yaza doğru 13000TL yi görür acaba hiç KM yapmasam da kapatsam mı depoya... iyi bir yatırıma benziyor.. zaten gözümde gönlümde yeri iyice arttı... fiyat arttıkça iyice harley gibi görünmeye başladı gözüme.. :mrgreen:
    neymiş motor ölü yatırımmış...hadi ordan.. paramı altına yatırsam, 5-6 ayda bu kadar kar etmezdim (şaka şaka)
    yeni alacaklara ya da 11binTL ye alabilecek olan varsa şimdiden hayırlı ve helal olsun.. :mrgreen:

Salih Özler
    unemployed
     DD350 E-6c Daytona
     İstanbul
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    1
    Geçen yıl Mart ayında 7400 tl vermiştim. Sefaköy'de bayana parayı sayıp teslim ederken 'acaba bu fiyata değer mi ?' , biraz daha beklesem temiz bir Japon düşürsem mi diye kendi kendime sorduğumu anımsıyorum. Birkaç gündür Başakşehir'de beyaz bir Daytona görüyorum. 9000 tl çok para diye dün benim evde bahsi geçerken şimdi 11000'i görüyorum. Fiyat farkı kurdan kaynaklandıysa kur artışı fiyata her nasılsa %50 yansımış demektir.
    Konu TWO-WHEEL TANGO tarafından (27.Kasım.2011 Saat 02:27 ) değiştirilmiştir.

teoman25 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

teoman mete çakıcı
    Öğretim Görevlisi
     Kawasaki VN900 Custom Special
     HATAY
    Beğenmiş
    300
    Beğenilmiş
    102
    ben yazın motorsiklet almaya karar veriğimde Spyder 350cc ler 68000-7000tl civarıydı.. şimdi 10.000tl? tamam dolar kuru iyi hoş deniliyor ama, dolar düşünce fiyatlarıda düşmüyor bu da ayrı güzel bir nokta
    siteyede taş patlasın 5 aydır üyeyim. 5-6 ayda gözümün önünde 4000tl oynadı bu regal motorlarda. heralda böyle giderse ben artık efendi efendi bisikleti alıcam gibime geliyor

falldown - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

kaan demir
    SATIŞ
     RR DD150 E2
     İSTANBUL
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    0
    Alıntı teoman25 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ben yazın motorsiklet almaya karar veriğimde Spyder 350cc ler 68000-7000tl civarıydı.. şimdi 10.000tl? tamam dolar kuru iyi hoş deniliyor ama, dolar düşünce fiyatlarıda düşmüyor bu da ayrı güzel bir nokta
    siteyede taş patlasın 5 aydır üyeyim. 5-6 ayda gözümün önünde 4000tl oynadı bu regal motorlarda. heralda böyle giderse ben artık efendi efendi bisikleti alıcam gibime geliyor
    haklısın teoman. zaten bu gidişle regal biter. emre motor kendini kanuni sanıyo zaten kanuni takozladı mondial satışta 1 numara(tüm modeller göz önüne alındıgında- adam sürümden kazanıyor çok satıyor- sadece cruiser olarka düşünmeyin. regalinde nerdeyse tüm ürün yelpazesi cruiser üzerine başka bişey yok elinde yani biterse bi anda biter regal- mondial mesela sadece cruserı çekti mct250 olanı geri kalanla devam ediyor). mondial fiyatları cozutmadı kanuni gibi. yavaş yavaş piyasayı ele geçirdi 2 bin liralık motorlarla.
    fiyatlar böyle uçmaya devam ederse yedek parçayada yansıyacagı için elimdekini bahara satar 2 tane mondial mg125 alırım bi kırmızı bi siyah :mrgreen:
    At avrat silah

teoman25 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

teoman mete çakıcı
    Öğretim Görevlisi
     Kawasaki VN900 Custom Special
     HATAY
    Beğenmiş
    300
    Beğenilmiş
    102
    ABİ AYNI PARAYA yazın altın almış olsan? bu kadar kar elde edemezsin ben motor alana kadar regaldan çoktan vazgeçmiş olcağım galiba. skygo-ramzey-jinlun a varıncaya kadar alternatiflere bakmaya başladım bile.
    bide şuda varki; artık spyder yada daytona 350 ye 11-10.000 tl verecek adam gider hyosung alır canavar gibi

guento - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Enes Yenel
    Tekstil
     RR Daytona 350cc
     İzmir
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    0
    hyosung var mıki? Kanuni olmadımı o?

aidikurt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Alper idikurt
    Bankacı
     Yamaha XVS 1300 A Midnightstar
     İsntabul - Sancaktepe
    Beğenmiş
    514
    Beğenilmiş
    573
    Arkadaşlar fiyatlar artıyor ama sadece regalin fiyatı artıyormus gıbı konusuyorsunuz diğer makınlarında fıyatı arttı.2'nici eller bile uctu.Mondial ramzey jınlun dıyorsunuz bu makınalar ucuz ama ılerde cıkacak sorunlarda cabası bır motor parası kadar cebınızden para cıkar aynı kapıya gelır.Yollarda cektıgınız cılede cabası.
    RaptorRiders bir çığ gibi büyümeye devam ediyor

Sayfa 2 Toplam 11 Sayfadan BirinciBirinci 1234 ... SonuncuSonuncu

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)