Kullanıcı Adı: Şifre: - Şifrenizi mi Unuttunuz?
Raptor Riders'a Henüz Üye Değil misiniz? Lütfen Kayıt Olun!

Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan 12 SonuncuSonuncu
Toplam 12 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 10 arasi kadar sonuc gösteriliyor
    Siyahİnci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Erkin SEZER
    TSK
     DD 250 E-9
     İstanbul
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    0

Exclamation Sinyal Flaşörü Yardım!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Arkadaşlar kafayı yemek üzereyim. Bir sürü sigorta patlattım ama hala sorunu bulamadım. Ön tesisat kablosunu komple değiştirdim (orjinal). Farı yine orjinaliyle değiştirdim. Kablo diagramından hepsini yerlerine taktım. Ama sinyal flaşörünü (sıfır) üçlü sokete taktığımda sigorta atıyor. Flaşörü çıkarttığımda sigorta atmıyor. Flaşörde mi sorun var diye yakınlardaki bir motorcuya gösterdim. Denedi gayet güzel çalışıyor. Bilen varsa Allah rızası için yardım etsin. Motoru Ali Usta'ya götürecem ama elektrik problemini halletmeden götüremiyorum.
    34 HVD 12- A Rh(+)

synapse333 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

hsyn slvi
    öğrenci
     Regal Raptor dd250 e9b
     mersin
    Beğenmiş
    0
    {vb:rawphrase post_thanks_times_post, 2
    sadece bir tahminde bulunmak istiyorum, sigorta atıyorsa eğer biryerlerde kısa devre var demektir, aksi taktirde takar takmaz sigorta atmaz, motorcuda sorun olmamasının sebebini de sinyallere giden kablo sıyrılmıştır, motor hareket halindeyken temas ediyordur. arka çamurluğun altında arka stobun oralarda ama çamurluğun iç tarafında metal birleşme yerleri ince plastik bir malzeme ile kaplı hani şu akü başlıklarının koruyan malzeme, orası sıyrılıp metal kısım açıkta kalmış olabilir, orda değilse ön sinyallere giden kabloları kontrol etmen lazım, biryerlerde kısa devre var arkadaşım. flaşörünün yeni olduğunu varsayıyorum, yada her şey flaşörden kolay gelsin
    Konu synapse333 tarafından (08.Aralık.2011 Saat 22:59 ) değiştirilmiştir.

Emix - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Emil ISGENDERLI
    IT
     -
     Ankara
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    0
    30 TL Karşılığında

Çıkma.

KOMPLE ELEKTRİK TESİSATI VE BEYİN Satabilirim kendi RR 250'imden çıkarttım tam takır çalışır durumdalar. ilgilenirseniz Ödeme şartlı gönderebilirim PTT aracılığıyla.

NOT Sorunun nereden kaynaklandığı hakkında bir bilgim yok.
    Ben sadece bir motorsiklet sürücüsüydüm, arkadasları ve ailesi olan biri. Fakat sen beni görmedin.

Bizden hoşlanmasanız bile kullandığımız aracı seçme hakkımıza saygı duyun ve yolunuzda olmadığımıza emin olmak için fazladan birkaç saniye ayırın.

Emre - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Emre ÖZER
    Bilgisayar Mühendisi
     BMW R1150 GS - 2003
     İstanbul
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    0
    Geçmiş olsun arkadaşım. synapse333 arkadaşımızın anlattığı gibi arka çamurluğun içinde bu kabloları kapatan bir kapak var. Eğer o düştüyse veya bir kablo sıyrıldıysa diğer kabloya değerek kısa devre yapıyor olabilir. Flaşörü takınca ne zaman sigortayı arttırıyor? Sinyal verdikten sonra mı yoksa taktıktan sonra sinyal kapalı bile olsa sigortayı mı arttırıyor? Kaçağın nereden olduğunu anlarsan tamir etmen kolay olur.

Benim başıma çamurluğun içinde ki kapağın düşmesi olayı gelmişti. Lastik kabloları sıyırmıştı. Bir kaç kere sigorta attı bantlayarak falan çözmüştüm. Sonra o kapağı temin ettim, kabloları güzelce onardım, makaronla (koruma amaçlı ısıyla daralan kablo muhafazası) üstlerini kapladım. Şu an hiç bir sıkıntım yok

guento - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Enes Yenel
    Tekstil
     RR Daytona 350cc
     İzmir
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    0
    Alıntı Emix Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    30 TL Karşılığında

Çıkma.

KOMPLE ELEKTRİK TESİSATI VE BEYİN Satabilirim kendi RR 250'imden çıkarttım tam takır çalışır durumdalar. ilgilenirseniz Ödeme şartlı gönderebilirim PTT aracılığıyla.

Km saati var mı? varsa led mi?

Erkin SEZER
    TSK
     DD 250 E-9
     İstanbul
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    0
    Sinyal açıkken de kapalıyken de sigorta atıyor. Bu arada arka tarafı komple ayırdım yine atıyor. Uçlar birbirine değmiyor. Şimdi ohm metre ile kablo uçlarını ölçeceğim bakalım kısa devre var mı? Allah'ım delirecem! Motora balyozla dalmama çok az kaldı.
    34 HVD 12- A Rh(+)

Enes Yenel
    Tekstil
     RR Daytona 350cc
     İzmir
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    0
    Alıntı Siyahİnci Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sinyal açıkken de kapalıyken de sigorta atıyor. Bu arada arka tarafı komple ayırdım yine atıyor. Uçlar birbirine değmiyor. Şimdi ohm metre ile kablo uçlarını ölçeceğim bakalım kısa devre var mı? Allah'ım delirecem! Motora balyozla dalmama çok az kaldı.
    kabloda sorun yok gibi görünüyor (burdan) :? başka bi sinyal denedin mi?

Erkin SEZER
    TSK
     DD 250 E-9
     İstanbul
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    0
    Alıntı Emix Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    30 TL Karşılığında

Çıkma.

Dostum özel msj attım. Adres vereyim gönder olmazsa. Bir de öyle deneyelim ama tesisat kablom da yeni. Nasıl olacak bilmiyorum.
    34 HVD 12- A Rh(+)

Erkin SEZER
    TSK
     DD 250 E-9
     İstanbul
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    0
    Alıntı guento Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    kabloda sorun yok gibi görünüyor (burdan) :? başka bi sinyal denedin mi?
    Sinyal kablolarını da çıkarttım yine flaşörü takınca sgorta atıyor. Flaşör takılı değilse atmıyor. Şaka gibi yaa!
    34 HVD 12- A Rh(+)

Enes Yenel
    Tekstil
     RR Daytona 350cc
     İzmir
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    0
    Alıntı Siyahİnci Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sinyal kablolarını da çıkarttım yine flaşörü takınca sgorta atıyor. Flaşör takılı değilse atmıyor. Şaka gibi yaa!
    Aslında sinyal kablosu çıkartıp değilde, başka yeni bir sinyal takıp denedin mi?
    yani sinyali çıkardıktan sonra sorun yok gibi görünebilir... ama tüm kabloları değiştirdiysen ve hala sorun oluyorsa, eski kalan şeyleri yenisi ile değiştirip denemek bana daha mantıklı geliyor... denemekte fayda var diye düşünüyorum

Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan 12 SonuncuSonuncu

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)