Kullanıcı Adı: Şifre: - Şifrenizi mi Unuttunuz?
Raptor Riders'a Henüz Üye Değil misiniz? Lütfen Kayıt Olun!
Sayfa 2 Toplam 3 Sayfadan BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu
Toplam 23 adet sonuctan sayfa basi 11 ile 20 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: kask seçimi

Umut can - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Umut Can Özdemir
    Turizm ve Otelcilik
     YAMAHA DRAGSTAR XVS 650 A
     Ankara
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    0
    Sitede yeni olabilirim ancak aylardır motoru, motor aksesuarlarını, sürüş teknikleri.. vs bilgiler araştırıyorum. Bu nedenle kapalı kaskta karar kıldım, deneyimlerden edindiğim bilgiler hep kapalı kaskın önemi üzerine oldu. yazın ise kapalı kaskın dezavantajı terletmesi olabilir. onu da mevcut hava kanallarıyla ya da hafif camı kaldırarak halledebilirim gibi. Hava kanalları çok işe yarıyorsa camı kaldırmaya da gerek yok bile.
    diğer yazımda da belirttiğim gibi nitro'nun 6 tane modeli arasında karar kıldım. motomaxa tekrar gidip denediğimde hangisi kafama cuk olacaksa onda karar kılacağım. benim bütçem bir kask için 200tl civarı. abim için de kask alacağımız için 400tlyi verebiliriz. o beğendiğim modeller arasında 119tl olan da var ama dediğim gibi hangi kask kafama rahat olursa, içime sinerse, güvenli durursa onda karar kılacağım.. kaskı aldıktan sonra da burada bilgilendirme yaparım zaten

falldown - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

kaan demir
    SATIŞ
     RR DD150 E2
     İSTANBUL
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    0
    Alıntı CELİL Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    nazi kaskı almayı düşünenlere
    Bende seneler önce ilk motorumu aldıgımda yazdı ve ilk kaskım safebet miğfer plastik kasktı çokta havalıylı amaaaa
    50 km hıla virajda makina kaydı düştüm ve kafam Yere çartı veee kask karpuz gibi patlayıp kenarları jilet gibi arnımı yukarıdan aşagıya yardı şimdi hala o izle dolanıyorum BİLGİNİZE güvenlik testlerinden geçmemiş hiçbir kaskı almayın
    ewt abi o kasklar sadece polisten koruyo :D ceza yemiosun o kadar. fiziksel koruma tırt..
    ancak sendekinin markası neydi bu arada ? söyleki ondan uzak duralım :D piyasada farklı materyallerden yapılmış nazi tarzı kask var ve bazıları gerek kilit+koruma gerekse konfor bakımından diğerlerinden daha iyi..
    At avrat silah

Umut Can Özdemir
    Turizm ve Otelcilik
     Ankara
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    0
    http://www.motomaxonlineshop.com/mai...k-pmu1440.html
    http://www.motomaxonlineshop.com/mai...k-pmu1442.html
    http://www.motomaxonlineshop.com/mai...h-pmu1267.html
    http://www.motomaxonlineshop.com/mai...k-pmu1436.html
    http://www.motomaxonlineshop.com/mai...k-pmu1434.html
    http://www.motomaxonlineshop.com/mai...h-pmu1749.html

Aralarında kaldığım modeller bunlar.. kimisinde 'ECE22.05 onaylı' diyor ama kimisinde de bir şey demiyor. sharp'ın sitesinden baktığım kadarıyla da sadece aikido güvenlik testinden geçmiş benim beğendim modeller arasında..

Casper - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Özgür BjK
    Computer Systems Manager
     Daytona DD 350E
     İstanbul
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    0
    Celil abi deneyimin ürpertti yahu. Ben hem kapalı hem nazi alıp yazın fazla sıcaklarda naziyi giyerim diyodum. Ama senin durumu şöle gözümde canlandırınca inceden yusufladım :(

kaan demir
    SATIŞ
     RR DD150 E2
     İSTANBUL
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    0
    Alıntı Umut can Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

Aralarında kaldığım modeller bunlar.. kimisinde 'ECE22.05 onaylı' diyor ama kimisinde de bir şey demiyor. sharp'ın sitesinden baktığım kadarıyla da sadece aikido güvenlik testinden geçmiş benim beğendim modeller arasında..
    websitesinde belki açıklamalarda yazmıyo olabilir. en güseli maxe gidip elinle gözünle incelemen olucaktır.ancak bencede aikido al en azından testte 5 yıldızlanmış
    At avrat silah

kaan demir
    SATIŞ
     RR DD150 E2
     İSTANBUL
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    0
    Alıntı Casper Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Celil abi deneyimin ürpertti yahu. Ben hem kapalı hem nazi alıp yazın fazla sıcaklarda naziyi giyerim diyodum. Ama senin durumu şöle gözümde canlandırınca inceden yusufladım :(
    kafan rahat olsun bişe olmaz. nasıl kapalı kaskta dandik olan kırılıyosa nazidede aynı.

http://www.mupefun.com/index.php?cPath=249_270_291

ama bence o kadar para etmezler :mrgreen:

**yinede koruma yönünden aynı yapı materyali ve kalitesinde olan kasklardan fullface dedikleri kapalı modeller en güvenilir olanları.. ama yeri geliyo açıkta kullanıyoz işte :D
    At avrat silah

CELİL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

CELİL ÜSTÜN
    HÜR GENERAL
     YAMAHA XVS950A
     İstanbul - Büyükçekmece (Avrupa Yakası)
    Beğenmiş
    42,572
    Beğenilmiş
    5,793
    Alıntı falldown Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ewt abi o kasklar sadece polisten koruyo :D ceza yemiosun o kadar. fiziksel koruma tırt..
    ancak sendekinin markası neydi bu arada ? söyleki ondan uzak duralım :D piyasada farklı materyallerden yapılmış nazi tarzı kask var ve bazıları gerek kilit+koruma gerekse konfor bakımından diğerlerinden daha iyi..
    safabet ve türevleri

Casper - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Özgür BjK
    Computer Systems Manager
     Daytona DD 350E
     İstanbul
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    0
    Abi şu linkteki kask hoşuma gitti hem görünüş olarak hem fiyat olarak ama nerden kaç yıldız almıştır ne kadar güvenilirdir. Bide içindeki astar sökülüp yıkanabilir bişeymidir bu gibi faktörlerin hiçbiri yok tabi hey allam kask işi zor gidip yerinde beğenmek gerek herhalde. İnternetten seçmek zor iş...

http://www.motomaxonlineshop.com/mai...h-pmu1267.html
    Konu Casper tarafından (16.Ocak.2012 Saat 17:42 ) değiştirilmiştir.

serdarozgec - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Serdar ÖZGEÇ
    pazarlama
     Fz6 Fazer
     Tokat
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    1
    Alıntı Umut can Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sitede yeni olabilirim ancak aylardır motoru, motor aksesuarlarını, sürüş teknikleri.. vs bilgiler araştırıyorum. Bu nedenle kapalı kaskta karar kıldım, deneyimlerden edindiğim bilgiler hep kapalı kaskın önemi üzerine oldu. yazın ise kapalı kaskın dezavantajı terletmesi olabilir. onu da mevcut hava kanallarıyla ya da hafif camı kaldırarak halledebilirim gibi. Hava kanalları çok işe yarıyorsa camı kaldırmaya da gerek yok bile.
    diğer yazımda da belirttiğim gibi nitro'nun 6 tane modeli arasında karar kıldım. motomaxa tekrar gidip denediğimde hangisi kafama cuk olacaksa onda karar kılacağım. benim bütçem bir kask için 200tl civarı. abim için de kask alacağımız için 400tlyi verebiliriz. o beğendiğim modeller arasında 119tl olan da var ama dediğim gibi hangi kask kafama rahat olursa, içime sinerse, güvenli durursa onda karar kılacağım.. kaskı aldıktan sonra da burada bilgilendirme yaparım zaten
    Saa tamamen katiliyorum. Acik kaskta herhangi bir kazada ceneni yere carpma ihtimalin var. Kimse kirik bir ceneye sahip olmak istemez sanirim.

Bir arkadasin imzasinda yazan bir cumle vardi. Kafan nekadar ediyorsa okadarlik kask kullan
    .

Umut Can Özdemir
    Turizm ve Otelcilik
     Ankara
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    0
    bugün şansımız iyiydi, işlerden vakit bulabildik ve hemen motomaxın yolunu tuttuk araştırarak baktığımız kasklardan hemen denedik ve beğendiğimiz nitro'nun 2 modelini aldık. birisi nitro aikido kapalı kask diğeri de nitro panther kapalı kask.. kasklar orada denediğimize göre gayet iyi.

Sayfa 2 Toplam 3 Sayfadan BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)