Kullanıcı Adı: Şifre: - Şifrenizi mi Unuttunuz?
Raptor Riders'a Henüz Üye Değil misiniz? Lütfen Kayıt Olun!
Sayfa 1 Toplam 3 Sayfadan 123 SonuncuSonuncu
Toplam 23 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 10 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: kask seçimi

Umut can - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Umut Can Özdemir
    Turizm ve Otelcilik
     YAMAHA DRAGSTAR XVS 650 A
     Ankara
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    0

kask seçimi

merhabalar,
    bugün ankara çankayadaki motomaxa gittim kask almak için.çeşitli bedenlerde nitro marka ürünlerden denedim. hepsinin burun kısmındaki buğu önleyici çıkıntı benim burnuma değdi rahatsız etti.içime sinmedi bu durum bende almadım..onlar tak çıkart oluyormuş galiba çıkartırsam çok buğulanma olur mu? buğu önleyiciyi çıkartıp öyle kullansam bilemedim...onun dışında ls2 ürünlerini araştırmıştım orda satmıyorlarmış onlarda da bu durum olur mu bilemedim. ankarada ls2 satan neresi var bilen var mı.internetten sipariş vermek istemiyorum çünkü denemeden almış olacam sonradan sıkıntı olmasın.

serdarozgec - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Serdar ÖZGEÇ
    pazarlama
     Fz6 Fazer
     Tokat
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    1
    ben Tokat'ta oturuyorum. Ankara motomax dan nitro aikido kask aldım. sırf o kaskı almak için Konya'dan Tokat'a gelmek yerine önce Ankara'ya gittim. nedeni de şu. sharp helmet testlerinden 5 yıldız almış en ucuz kasklardan bir tanesi. hatta başka bulamadım diyebilirim o fiyata. kask dolayısıyla çok sağlam. Ls2 dediğin kask onun yanına bile yaklaşamaz emin ol. bahsettiğin burunluğu ben hiç kullanmıyorum hatta denemedim bile. evet buğu yapıyor kask. fakat konuya kıyasla başladıysak bahsettiğin sharpta adı bile olmayan Ls2 kask ta buğu yapıyor. buğu yapmasını engellemek için başka yollar var. onları dene bence. Nitro Aikido buğu da yapıyor, içine ses te alıyor. fakat kendimi güvende hissediyorum. kaskın amacıda o değilmi? buğu yapmayan ve içeri ses almayan kask düşünüyorsan 1000 liraya da kask var. bence aikidoyu değerlendir.
    .

Umut Can Özdemir
    Turizm ve Otelcilik
     Ankara
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    0
    ben o parçayı hiç kullanmıyorum dediğine göre çıkan bir parça dimi.benim asıl sorunum o parçanın burnuma değip acıtması rahatsız etmesiydi.buğu önemli değil hallederim.senin yorumun beni biraz daha bu kaska yöneltti açıkçası.. az öncede bir koşu yiba çarşısına gittim =) orda da venom kask denedim bu marka nasıldır.bir de airbagli falan dedi.bu markaya ve airbagli olmasına ne dersiniz.

serdarozgec - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Serdar ÖZGEÇ
    pazarlama
     Fz6 Fazer
     Tokat
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    1
    Acikcasi su anda bir kaska cok para verebilecek durumda degilim. O yuzden benim icin guvenlik on planda. Sharpin testlerine gore kask tercihimi yaptim yine oyle yaparim. Venoma bakmistim fakat kullanmadim. Nitroyu gorunce diger alternatifleri sildim. Google a sharp helmet test yaz. Cikan sayfada test yapilmis cok kask var. Ve guvenilirligine gore kac yildiz aldiklari... Benim gibi dusunuyorsan internette gordugun kasklari ve modellerini buradan karsilastir. Guvenilirlik kwrarini verdikten sonra fiyat kararini ver ve sonucta bir kac alternatifin arasinda kalirsan forumlardan konfor tercihini yap. Sona kalan senin olsun.
    .

Umut Can Özdemir
    Turizm ve Otelcilik
     Ankara
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    0
    benim de kafamda nitro marka kask oluştu.6-7 model belirledim motomax sitesinden yarın tekrar gidip deneyeceğim.o burunluğu çıkartıp tekrar denediğimde tam olursa nitro alcam sanırım..

falldown - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

kaan demir
    SATIŞ
     RR DD150 E2
     İSTANBUL
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    0
    ls2 ile nitro yu karşılaştırcaksak sadece aikido modeli için açıkara ewt derim. ancak bu kask ile yazın sıcaktan bunalırsın. kışın ise buğu yaptığından görüşün azalır ama buğu spreyleri vs. ürünler var kullanırım dersen veya en basitinden vizöre pril sıkmak varmış ama denemedim ben.
    kask seçimine gelince şunu belirtmek isterim. önemli olan yapı materyali gerisi hikayedir. pahalı bi kask iyi olcak diye bi kural yoktur. fiyatı artıran konfor koşullarıdır.ancak bu sadece belli başlı testlerden geçirilmiş kendini kanıtlamış markalar için geçerlidir. tutupta çin malı dandik bi kask alırsanda kafan patlar. youtube da senin benim gibi adamların çekiçle yaptığı kişisel test videolarını izleyebilirisn

** başlangıçta sadece bir kaskın olabilr ama zamanlaa 2 3 kaskın olucak en az.en basitinden artçın içinde bi kask lazım olucak. o yüzden sanki evladiyelik alcakmış gibi çokda ayrıntılarda kaybolma bence..
    At avrat silah

Umut Can Özdemir
    Turizm ve Otelcilik
     Ankara
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    0
    Alıntı falldown Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ls2 ile nitro yu karşılaştırcaksak sadece aikido modeli için açıkara ewt derim. ancak bu kask ile yazın sıcaktan bunalırsın. kışın ise buğu yaptığından görüşün azalır ama buğu spreyleri vs. ürünler var kullanırım dersen veya en basitinden vizöre pril sıkmak varmış ama denemedim ben.
    kask seçimine gelince şunu belirtmek isterim. önemli olan yapı materyali gerisi hikayedir. pahalı bi kask iyi olcak diye bi kural yoktur. fiyatı artıran konfor koşullarıdır.ancak bu sadece belli başlı testlerden geçirilmiş kendini kanıtlamış markalar için geçerlidir. tutupta çin malı dandik bi kask alırsanda kafan patlar. youtube da senin benim gibi adamların çekiçle yaptığı kişisel test videolarını izleyebilirisn

** başlangıçta sadece bir kaskın olabilr ama zamanlaa 2 3 kaskın olucak en az.en basitinden artçın içinde bi kask lazım olucak. o yüzden sanki evladiyelik alcakmış gibi çokda ayrıntılarda kaybolma bence..

fiyat konusunda evet aynen öyleymiş ucuz-pahalı farkı sadece konforda farklılık gösteriyormuş o kadar. güvenlik konusunda ucuz-pahalı/marka farkı pek gözetmiyor.
    şu an 2 tane kask almayı düşünüyoruz, abim de alacak. onunla bir daha gidip seçim yapacağız. motomaxın sitesinden liste de çıkardık. aikido'dan 2 model, dynamo uno, n-psı pompalı, panther, nsfp uno modelleri arasından 2 tane kask alacağız.

falldown - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

kaan demir
    SATIŞ
     RR DD150 E2
     İSTANBUL
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    0
    Alıntı Umut can Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    fiyat konusunda evet aynen öyleymiş ucuz-pahalı farkı sadece konforda farklılık gösteriyormuş o kadar. güvenlik konusunda ucuz-pahalı/marka farkı pek gözetmiyor.
    şu an 2 tane kask almayı düşünüyoruz, abim de alacak. onunla bir daha gidip seçim yapacağız. motomaxın sitesinden liste de çıkardık. aikido'dan 2 model, dynamo uno, n-psı pompalı, panther, nsfp uno modelleri arasından 2 tane kask alacağız.
    kasklardan bir tanesini açık almanı öneririm.kış aylarında neopren yüzlükle kullanırsın veya sadece gözler açık maskeler var onlardan giyersin içine ayrıca açık olduğundan dolayı buğu yapmaz. bahara yaza daha rahat edersin. ixs hx82 şehir içi için gayet ideal bi kask. ancak fiyattan giderim dersen tomcat hem daha ucuz hemde daha pilotvari gözüküyo :D
    açılabilir kask önermem.çünkü en az açık kasklar kadar güvensiz cene tarafı ve kenar bağlantıları.
    *güvenlik açısından yarım kasklar daha kötü ama inan bana yaz sıcağında kapalı kask hızlı gitmediğin sürece ışıklarda vs.. katlanılmaz :D
    At avrat silah

Casper - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Özgür BjK
    Computer Systems Manager
     Daytona DD 350E
     İstanbul
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    0
    Ya benimde kask almam gerekiyo arkadaşım. Nihayi kararın nedir ne aldın ne kadar verdin onlarıda paylaşırsan banada yol göstermiş olursun. Kışın kapalı kask düşünüyorum ama yazın şu nazi kask dedikleri kasklardan alıcam. Kapalı kaskla yazın darlanırım ben

CELİL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

CELİL ÜSTÜN
    HÜR GENERAL
     YAMAHA XVS950A
     İstanbul - Büyükçekmece (Avrupa Yakası)
    Beğenmiş
    42,572
    Beğenilmiş
    5,794
    nazi kaskı almayı düşünenlere
    Bende seneler önce ilk motorumu aldıgımda yazdı ve ilk kaskım safabet miğfer plastik kasktı çokta havalıylı amaaaa
    50 km hıla virajda makina kaydı düştüm ve kafam Yere çartı veee kask karpuz gibi patlayıp kenarları jilet gibi arnımı yukarıdan aşagıya yardı şimdi hala o izle dolanıyorum BİLGİNİZE güvenlik testlerinden geçmemiş hiçbir kaskı almayın
    Konu CELİL tarafından (16.Ocak.2012 Saat 16:33 ) değiştirilmiştir.

Sayfa 1 Toplam 3 Sayfadan 123 SonuncuSonuncu

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)