Kullanıcı Adı: Şifre: - Şifrenizi mi Unuttunuz?
Raptor Riders'a Henüz Üye Değil misiniz? Lütfen Kayıt Olun!
Toplam 9 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 9 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Salih Özler
    unemployed
     DD350 E-6c Daytona
     İstanbul
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    1

Çinlilerin zeki mi??

Fıkra değil gerçektir..
    Çin malı motosiklet kullanan bizler hani hep diyoruz ya, ''Çinliler bunu da yapmış'' diye....

Bundan birkaç sene öncesine kadar faaliyet gösteren, eşarp ve şapka üzerine satış yapan mağazamıza ''şapka'' almak için Sultanhamam'a (Tahtakale'nin yukarısı, bilenler bilir) gittiğimde, toptancı şapkacı ile sohbet ediyoruz. Elimde bir Nike imitasyonu tutuyorum, ''ya'' diyorum adama ''Çinliler yapmış''. ''Herşeyin taklidini birebir yapıyorlar, nasıl yapıp nasıl satacaklarını iyi biliyorlar, çok zekiler''.
    ''Yok be abi'' diyor adam. ''O kadar da zeki değiller, bizim Çin'e sipariş veren bir toptancı arkadaşımız var. Adamı ........bin dolar zarara soktular çekik gözlü i..neler.''
    ''Yapma ya'' diyorum adama merakla.. ''Nasıl oldu bu??''
    ''Ya'' diye anlatmaya başlıyor sinirli sinirli.. ''Bizim arkadaş Çin'e imitasyon şapka yaptıracak.. .......bin parça (sanırım 20-30.000 adet gibi bir rakamdı). Arkadaş bir tane marka şapkayı numune olarak paketliyor, gönderiyor. Fakat şapkanın köşesinde bir kalem girecek kadar bir delik var, bir şekilde delinmiş''
    ''eee???''
    ''Siparişi veriyor, bir iki hafta bekliyor ve mallar geliyor.....Arkadaş malı gümrükten teslim alıyor, depoda 30.000 şapka içinden bir tanesini çekiyor ve açıyor... Bir de bakıyor, numune olarak gönderdiği şapka..Aynı yerde aynı boyda aynı biçimde delik var..İçinden geçiriyor:Bu Çinliler ne kadar düşünceli.. Bak benim numuneyi de paketleyip göndermişler.. Fakat bir yandan da düşünüyor.. Ulan 30.000 parça mal içinden çeke çeke benim numuneyi mi çektim, şansa bak diye.. Fakaat..İçine de bir kurt düşüyor ve heyecanla ikinci bir şapkayı da çekiyor.. Bir de bakıyor,,, Aynı yerde aynı biçimde aynı boy delik!!! Panik içinde üçüncüyü çekiyor.. Yine aynı delik...4,5,6 ncı şapka ve herbirinde aynı delik...Adamlar şapkayı deliği ile birlikte kopyalamışlar.. Hem de 30.000 parça !!!''
    Ben gülmekten kırılırken satıcı içini çekiyor, gözlüğünün altından bakıyor ve tekrarlıyor..''Yok yok.. O kadar zeki değiller''
    acryvz (04.Ocak.2017) Bunu beğendi.

CELİL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

CELİL ÜSTÜN
    HÜR GENERAL
     YAMAHA XVS950A
     İstanbul - Büyükçekmece (Avrupa Yakası)
    Beğenmiş
    42,450
    Beğenilmiş
    5,742
    Alıntı TWO-WHEEL TANGO Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Fıkra değil gerçektir..
    Çin malı motosiklet kullanan bizler hani hep diyoruz ya, ''Çinliler bunu da yapmış'' diye....

Bundan birkaç sene öncesine kadar faaliyet gösteren, eşarp ve şapka üzerine satış yapan mağazamıza ''şapka'' almak için Sultanhamam'a (Tahtakale'nin yukarısı, bilenler bilir) gittiğimde, toptancı şapkacı ile sohbet ediyoruz. Elimde bir Nike imitasyonu tutuyorum, ''ya'' diyorum adama ''Çinliler yapmış''. ''Herşeyin taklidini birebir yapıyorlar, nasıl yapıp nasıl satacaklarını iyi biliyorlar, çok zekiler''.
    ''Yok be abi'' diyor adam. ''O kadar da zeki değiller, bizim Çin'e sipariş veren bir toptancı arkadaşımız var. Adamı ........bin dolar zarara soktular çekik gözlü i..neler.''
    ''Ya'' diye anlatmaya başlıyor sinirli sinirli.. ''Bizim arkadaş Çin'e imitasyon şapka yaptıracak.. .......bin parça (sanırım 20-30.000 adet gibi bir rakamdı). Arkadaş bir tane marka şapkayı numune olarak paketliyor, gönderiyor. Fakat şapkanın köşesinde bir kalem girecek kadar bir delik var, bir şekilde delinmiş''
    ''eee???''
    ''Siparişi veriyor, bir iki hafta bekliyor ve mallar geliyor.....Arkadaş malı gümrükten teslim alıyor, depoda 30.000 şapka içinden bir tanesini çekiyor ve açıyor... Bir de bakıyor, numune olarak gönderdiği şapka..Aynı yerde aynı boyda aynı biçimde delik var..İçinden geçiriyor:Bu Çinliler ne kadar düşünceli.. Bak benim numuneyi de paketleyip göndermişler.. Fakat bir yandan da düşünüyor.. Ulan 30.000 parça mal içinden çeke çeke benim numuneyi mi çektim, şansa bak diye.. Fakaat..İçine de bir kurt düşüyor ve heyecanla ikinci bir şapkayı da çekiyor.. Bir de bakıyor,,, Aynı yerde aynı biçimde aynı boy delik!!! Panik içinde üçüncüyü çekiyor.. Yine aynı delik...4,5,6 ncı şapka ve herbirinde aynı delik...Adamlar şapkayı deliği ile birlikte kopyalamışlar.. Hem de 30.000 parça !!!''
    Ben gülmekten kırılırken satıcı içini çekiyor, gözlüğünün altından bakıyor ve tekrarlıyor..''Yok yok.. O kadar zeki değiller''
    :mrgreen::mrgreen::mrgreen:

Emre - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Emre ÖZER
    Bilgisayar Mühendisi
     BMW R1150 GS - 2003
     İstanbul
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    0
    Fıkra değil gerçektir..

''eee???''
    Yaa krize girdim okurken Adamlar bence çok zeki ama bizde sıkıntı var

teoman25 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

teoman mete çakıcı
    Öğretim Görevlisi
     Kawasaki VN900 Custom Special
     HATAY
    Beğenmiş
    300
    Beğenilmiş
    102
    abi adamlar pilota bağlamışlar:D:D:D:D
    ama gel gelelim bu tarafa; onlarda kendince haklı aslında numune şapkadaki bir ayrıntıyı ES geçse ve 30.000 şapka yapsa, bu seferde ÇİNLİ değilmi işte... denecek.. tontancı daha dikkatli olmalıymış numune gönderirken ... adı üstünde çekiklerin yaptı iş bu... imitasyon.. her ayrıntısına kadar

Emrehan Demiröz
    Bankacı
     DD250E-9B
     Ankara
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    4
    Arkadaşlar olay çok komik gerçekten ama ilginç ve ciddi bir detay vermek isterim;
    Eğer Çinli numuneyi bire bir çıkarmasa ve toptancı da o deliği gerçekten istiyor olsa; şapkalar deliksiz gelince de üreticiyi Çin'de dava etse üreticinin alacağı ceza büyük ihtimalle İDAM! Eğer şanslıysa müebbet...
    Bu aralar Çin'den bir ihracat işimiz oldu; bu detayı da orada bağlantılı olduğumuz firmanın yetkilisinden öğrendik.
    Yani ticarette Çinlilere gönül rahatlığıyla güvenebilirsiniz aslında. Hiçbirinin canı pahasına sizi dolandırmaya kalkacağını sanmıyorum.

mustafa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

mustafa tınç
    reklamcı
     regal raptor dd125
     istanbul
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    0
    Hahahahahaha süpermiş yaw...

Adamların sıkıntısı bence sadece insiyatif almadan iş yapmak...
    Mesela bir Türk düşün o şapkayı üretirken bin tane insiyatif alır ve 30000 şapka kimbilir nasıl çıkar ortaya...Bence bir Türkle bi çinli arasındaki en büyük fark EGO...

Salih Özler
    unemployed
     DD350 E-6c Daytona
     İstanbul
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    1
    Alıntı xcell Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Yaa krize girdim okurken Adamlar bence çok zeki ama bizde sıkıntı var
    Kesinlikle . Sağlam bir şapka bul gönder, ne riske giriyorsun.
    Alıntı mustafa Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hahahahahaha süpermiş yaw...

Adamların sıkıntısı bence sadece insiyatif almadan iş yapmak...
    Mesela bir Türk düşün o şapkayı üretirken bin tane insiyatif alır ve 30000 şapka kimbilir nasıl çıkar ortaya...Bence bir Türkle bi çinli arasındaki en büyük fark EGO...
    Kültürler arası algı farkı var. Gerçi Tahtakale Şarkhan'daki Çinliler'de bize benzemiş. Pazarlık yaparken 'Abi, bi çorba parası bırak bari', pazarlığı bitirince de 'Allah bereket versin' diyorlar.:mrgreen:

Emre - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Emre ÖZER
    Bilgisayar Mühendisi
     BMW R1150 GS - 2003
     İstanbul
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    0
    Kesinlikle . Sağlam bir şapka bul gönder, ne riske giriyorsun.
    Abi kesinlikle yaa, 30.000 adet diyorsun, numuneyi dahi sağlam gönderemeyeceksen yapma bu işi

Kültürler arası algı farkı var. Gerçi Tahtakale Şarkhan'daki Çinliler'de bize benzemiş. Pazarlık yaparken 'Abi, bi çorba parası bırak bari', pazarlığı bitirince de 'Allah bereket versin' diyorlar.:mrgreen:
    Evet Türkiye' de kalan zenci arkadaşlarda bu şekilde konuşmayı öğreniyor. Geçen saat satan bir zenci arkadaş, gel abi yaparız birşeyler dedi, dumur olmuştum

mirkut - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

hüseyin üçdağ
    serbest
     yok
     diyarbakır
    Beğenmiş
    1
    Beğenilmiş
    3
    bende bir ara telefon dükkanım vardı (5 sene felan oluyor ) şimdi adamlarda ki mantık bu ne istiyorsun kaçıncı kalite istiyorsun ha desen 1. sınıf adam kralını yapar desen ki dandik olsun kakalim o zaman da ona göre olur işte benim kızdıgım nokta burda başlıyor ithal eden adam dandik istiyor sonra kabak çin e patlıyor vel hasıl kullandıgımız en kalite mallarda çinden en dandikleri de önemli olan ithal eden şirketin kar marjı

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)