salamonun ölüm ilanı :
Salamon'un eşi ölmüş... Bir gazetenin ofisine giderek en ucuzundan standard bir ilan vermek istemiş. Önüne konan kağıda istediği ilanı yazmış.
-Rebeca'yı kaybettim; üzgünüm.
İlan görevlisi ilanı görünce Salamon'u uyarmış.
- İsterseniz 6 kelimeye kadar uzatabilirsiniz. Üç kelime daha hakkınız var.
-Salamon sormuş: "Aynı paraya mı?"
-Görevli: "Evet, aynı paraya".
Salamon üç kelime daha eklemiş.
- Sahibinden Satılık Toyota...

satılık cehennem:

Temel Vatikan'da gezerken upuzun bir kuyruk görür. "Nedir bu kuyruk..?" diye sorduğunda; Kuyruğun diğer ucunun kiliseye uzandığını ve vatikan kilisesi tarafından cennetin parça parça satıldığını, 1000 dolar verenin de cennetden bir parça satın alabildiğini öğrenir. Kuyruğu takip edip kiliseye ulaşır, kapıdaki görevlilere
-" Ben cehennemi satın almak istiyorum.." der.
-"Olmaz burada cehennem satışımız yok, cennetden bir parça almak istiyorsanda sıraya gir.." derler. Temel cehennemi almakda kararlıdır ve ısrarınıda sürdürür. Kapıda Temeli ikna edemeyen görevliler, içerde Papa'ya durumu anlatırlar. Papa gülerek;
-"Gidin sorun bakalım cehennemin tümüne ne kadar veriyormuş bu akılsız adam.." der. Kapıya inip Temel'e sorarlar;
-"10.000 dolar veririm.." der. Papa Temeli içeri çağırtır, hazırlattığı evrağı da Temele imzalatıp 10.000 dolarını da aldıktan sonra arkasından gülerek uğurlarlar. Dışarı çıkan Temel, kapıda günlerdir cennetten bir parça satın almak için bekleyen binlerce kişiye elindeki belgeyi gösterip;
-"Eyyyy uşaklar; cehennemin tümünü ben satın aldım, artık cennet için uğraşmanıza gerek kalmadı, dağılabilirsiniz....." sonra ne oldu dersiniz... Cennet satışları sıfırlayan Papa ve ekibi 10.000 dolara sattığı cehennemi Temel'den geri alabilmek için hala pazarlık etmekte, son durum..;
- Temel 10 milyon dolarda ısrarcı...

yanlışlık:

Genç jandarma çavuşu gece yarısı evine geldi. Tam soyunmuştu ki karısı yataktan seslendi;
- Sakın ışığı yakma sevgilim, başım çok ağrıyor..
- Tamam aşkım yakmam.
- Ha bir de evde ağrı kesici kalmamış. Hemen eczaneye gidip aliver lütfen... Yorgun çavuş tekrar giyindi mecburen... Aceleyle nobetçi eczaneye gitti. Çavuş içeri girdiginde eczacı şaşkın sordu;
- Afedersiniz ama siz jandarma değil miydiniz?
- Evet.
- Peki neden itfaiyeci üniforması giyiyorsunuz o zaman?

cemal in karısının cenazesi:

TEMEL, televizyon izlerken telefon acı acı çalar... Telefona bakan Fadime, kısa bir görüşmeden sonra telefonu kapatıp, Temel'e seslenir:
- Cemal'in karusi ölmiştur da!.. Seni cenazeye çağriyi.. Üzüntüsü yüzüne yansıyan Temel:
- Pu sefer citmecem Fadume...
- Olir mu Temelum? O senin en iyi usağundur ha. Temel biraz düşünür:
- Adam, üçüncü kez karisinun cenazesune çağriyi Fadume. Pen onu bir kez pile davet edemedum. Ne yüzle cenazeye cideyrum da!..