Kullanıcı Adı: Şifre: - Şifrenizi mi Unuttunuz?
Raptor Riders'a Henüz Üye Değil misiniz? Lütfen Kayıt Olun!
Sayfa 2 Toplam 8 Sayfadan BirinciBirinci 1234 ... SonuncuSonuncu
Toplam 74 adet sonuctan sayfa basi 11 ile 20 arasi kadar sonuc gösteriliyor

cihan54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Cihan Çiçek
    Ar-ge Mühendisi
     Honda VFR 1200f
     Sakarya
    Beğenmiş
    2
    Beğenilmiş
    7
    Saolun eksik olmayın. Kazanın şokunu anca atlattım. Rona saol valla hiç zahmet etme evimdeyim sağlıklıyım çok şükür

Doğru tabi herşeyden önce can önemli. Kendimi araçtan kurtarıp çevrede bulunan yerlere çarptım. Direk araca çarpsaydım sonuçlar çok daha kötü olabilirdi. Mesela motordan uçtuğumda çimen zemin yerine asfalta uçmuş olurdum ve muhtemelen trafiğin içine düşmüş olurdum. Ki araca çarpmanın etkisiyle ne sonuçlar doğururduk Allah bilir. Denildiği gibi, Allah korudu.

Cana gelen mala gelsin denir, doğru da. Ama motoru alalı 1 ay olmadıysa, oğlun gibi sakınıyorsan, daha taksitlerinin yarısı duruyorsa, tüm maaşının %95'ini motorun taksitlerine veriyorsan, bu denli ağır hasar ve masraf çok koyuyo. O yüzden bunca serzenişim.

Birazdan çıkıp sanayiye gidicem motorun halini ve hasarını görmeye. Allah vere de sadece maşa yamulmuş olsun.

Bahadır, önüme atlayan kişi durdu, çok şükür kaçmadı bi taraflara. 3 kişi vardı araçta, Adapazarına izmitten düğüne gelmişler yol yordam da bilmiyolar. Onlar da şok içerisinde telaşla bişey var mı ambulans çağıralım falan faslındaydılar. Olay bi askeriyenin önünde oldu, askeriye komutanlar falan koştu askeriyeye aldılar beni su falan verip yatırdılar. o sırada hastaneye geçtik bi şekilde. Saolsun o komutanlara da valla. araçtakiler hastaneye götürdüler bütün işlere yardımcı oldular. Karakola götürdüler ifade verdik sonra eve bıraktılar falan. Onlar da olayın şokuyla hakkını helal et kardeşim telefonunu alayım bişey olursa haber ver, biz de sık sık arayalım haberini alalım falan dediler. İyi birilerine denk geldim Allahtan anlayacağın. Lakin iki durum varki, birincisi kazaya sebebiyet veren iki araç vardı, diğeri de durdu bişey var mı dedi geçmiş olsun dedi kaçtı gitti. bir ikinci durumda, kimse suçlu bulunmadı ve sigorta da hiçbişeyi karşılamıycak bu sonuçla. Polisin laf şu "arabadan nie kaçtın ki, arabaya çarpsan kusurlu olurdu sigorta karşılardı", ha ağır hasar alayım sakat kalayım ama haklı çıkayım di mi sen de haklısın dedim. sustu kaldı salak. Nasıl bir ülkede yaşıyoruz Allahım ya ne adalet ne trafik kuralları doğru işliyo. Adamın yola atlarken sinyal vermediğine sağını solunu kontrol etmediğine bakmıyorlar da, neden araca çarpmadın gittin refüje ağaca çarptın diyorlar. Hoş, araca çarpsam da arkadan çarptığım için yine ben suçlu çıkabiliyordum.

İronik...

Umut can - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Umut Can Özdemir
    Turizm ve Otelcilik
     YAMAHA DRAGSTAR XVS 650 A
     Ankara
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    0
    Cihan çok geçmiş olsun, üzdün bizi. :( Bu tip kazalar maalesef çok oluyor. Bakmadan ya da baktığı gördüğü halde yola fırlayan araç sürücüleri çok büyük bir tehlike. Burnunu kıçınıbaşını benim yoluma çıkaran (genellikle ana yol benim oluyor ve hak benim) tüm sürücüleri uyarmak için kornaya asılmaktan hiç çekinmiyorum. O sırada tabii yine frenlere basıp yavaşlıyorum.

Ucuz atlatmışsın diyelim. Hayatta en kötü tecrüben bu olsun, umarım bir daha böyle ciddi kazalar başına gelmez. Anladığım kadarıyla elindeki ezikten başka da bir sağlık sorunun yok, bu aslında çok sevindirici. Ciddi anlamda çok şanslıymışsın. Tekrar geçmiş olsun..

Salih - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Salih Özler
    Serbest
     Harley Davidson XL883L Superlow
     İstanbul - Büyükçekmece (Avrupa Yakası)
    Beğenmiş
    90
    Beğenilmiş
    19
    Alıntı cihan54 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Polisin laf şu "arabadan nie kaçtın ki, arabaya çarpsan kusurlu olurdu sigorta karşılardı", ha ağır hasar alayım sakat kalayım ama haklı çıkayım di mi sen de haklısın dedim. sustu kaldı salak.
    Polisin lafını bölmeseydin ''Neyse, çarptığın ağacın sigortası karşılar'' şeklinde bir çözüm de üretirdi belki.:D Az hasarla, ''kırıksız'' atlatman çok büyük şans. Geçmiş olsun.

av. Cevdet Yılmaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Cevdet Yılmaz
    Avukat
     Gv 650
     istanbul
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    1
    Cihan gecmiş olsun kardeşim.Bilirsin türk insanı olaydan sonra boş konusmayı sever aldırma sen.Allah canını korumus hasarsız atlatmısın.Motor taksıtleri ve tamıratı da halolur birsekilde ama bir garibi sevindir derler bizim orada.Buarada bizim forumda buaralar kaza haberleri arttı yeri gelmişken uyaralım uyaralım.Kazasız belasız olsun butun kardeşlerimizin yolu

Alpay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Alpay Bazarbaşı
    Bilgisayar yazılım
     Suzuki Bandit 600 S
     İstanbul
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    0
    Vaycaynaaa çok geçmiş olsun. Allah beterinden korusun kardeşim.
    Hayat önce adamı tokatlar sonra yumruklar sonrada tekmeleyip dışarı atar:?

ReggaeStar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Burak İzmir
    Öğrenci
     YOK
     Ankara
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    0
    Geçmiş olsun :(

murat_zz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

MURAT ARIKAN
    POLİS MEMURU
     regal raptor dd 150 e-2
     DENİZLİ
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    0
    kardeşim büyük geçmiş olsun! bende trafik polisiyim ve malesef kanunlarımız bu konularda yetersiz kalıyo kazaya sebep başka bi araç olsa bile çarpmadığın sürece tek taraflı kaza olarak değerlendiriliyo etrafta kazayı gören bi güvenlik kamerası falan varmı, tam emin değilim ama bu tip durumlarda sigortalar birliği veya ona benzer isimde bi kurum var hasarın belli bi kısmını karşılıyo sanırım istersen onuda bi araştır

cihan54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Cihan Çiçek
    Ar-ge Mühendisi
     Honda VFR 1200f
     Sakarya
    Beğenmiş
    2
    Beğenilmiş
    7
    Allah kimsenin başına vermesin çok saolun. Bugün asıl kazazedeyi görmeye gittim. (Motorumu)

Durum içler acısı, sezonu kapattım... :( :( :(

Takriben 2000tl civarı hasarım var diye üç aşağı beş yukarı tahmin ediyorum. :( Biraz daha nokta atışı maliyet çıkartılabilirse onu da siz büyüklerim başarır, ben parça fiyatlarını ve nerden öğreneceğimi bilmiyorum.

Motorda kullanılamaz durumda ve değişecek olan parçalarım şu şekilde: :(

- Ön Jant
    - Ön lastik
    - Ön çamurluk
    - Ön amortisörler
    - Gidon harici ön takım (Gidon boynuzu veya çatalı artık ne deniyorsa, maşa, bağlantıları)
    - Sol egsoz
    - Depo (Çiziklerden dolayı)
    - Elcikler ve manetler

Bu listenin fiyatlarını nasıl çıkartabilirim? :(

Dostum geçmiş olsun...Umarım motorun durumu beklediğinden iyi çıkar....

Emix - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Emil ISGENDERLI
    IT
     -
     Ankara
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    0
    Dostum cok cok gecmis olsun Allah var yukarida ucuz atlatmissin.

Masrafin olacaktir ama 2000 civari sanmiyorum. Depo 250 300 lira var boyat. Yenisine degmez.

Jant olarak Mondial MCT alternatif olabilir birebir uyuyor. Cikma vs temin edebilirsin

Sol egzosu iyibir demir ve egzost ustasina gotur duzeltsinler sonra kromcuya ver duzeltsinler rengini

Bazi seyleri isin ehli tornacilara demir ustalarina yaptirabilirsin. Ha bunlar gecici olabilir kaliciolabilir. Durumunuz olur ise yenilerini alirsiniz ha durumunuz yok ise. Bunlar alternatif

Ticaret gibi gozukmiyim. SASE de en ufak yamukluk var ise gidisati aerodinamigi herseyi bozar. Isinize yararsa 2. El kusursuz sase var bende kendimden cikan cok cuzzi bir fiyata devrini yapabiliriz. Hem depoda yer kaplamasin hem sizin isinize yarasin. Keske elimde bahsettiginiz parcalari satilmasaydi. Size teklif edilecek fiyatin yarisinin yarisi fiyata verirdim..

Tekrardan cok gecmis olsun
    Ben sadece bir motorsiklet sürücüsüydüm, arkadasları ve ailesi olan biri. Fakat sen beni görmedin.

Bizden hoşlanmasanız bile kullandığımız aracı seçme hakkımıza saygı duyun ve yolunuzda olmadığımıza emin olmak için fazladan birkaç saniye ayırın.

Sayfa 2 Toplam 8 Sayfadan BirinciBirinci 1234 ... SonuncuSonuncu

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)